Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Jaké si myslíte, že jsou nejlepší granule - značka??
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 44 . 45 . >>
Autor Zpráva
zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 27 Říj 2009 17:43
- Nahlásit

Jaké si myslíte, že jsou nejlepší granule - značka? Specielně pro retrívry s displazií?? Máte někdo nějaké dobré nebo naopak špatné zkušenosti?? Každý veterinář doporučuje něco jiného, většinou to, co sám prodává. Krmíme Royal Canin - mobility support a digest and osteo. Nevadí nám, že jsou dražší, chceme pro pejsky to nejlepší, ale zajímá mě, jestli vždy platí, že čím vyšší cena, tím vyšší kvalita. Co myslíte?

casira
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 10:51
- Nahlásit

zuzanarosakova
Nie som nejaký znalec granulí,ale vraj RC nie je až taký kvalitný.Sice som nim krmila,vyhovoval,ale ta cena...
To je pravda,že každý veterinar ti poradi to svoje.Neviem či na tomto fore nieje tema o granuliach,ak tak pozri SK forum/dogforum.sk/su tam rozne nazory,len si vybrat.A či spravne,tažko povedat,ale určite nielen najdrahšie granule sú dobré.

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 16:47
- Nahlásit

no je to tam na těch granulích napsaný, ale co já vim, co to má obsahovat. Třeba jsem se dozvěděla, že by neměli jíst vápník, že to podporuje DLK a DKK. Copak vim, co z těch všech věcí, co jsou napsaný na tom pytli je dobrý a co ne? A copak vim, co přesně obsahuje maso? To bych musela být chemik. Nevim pořádně ani, co bych měla jíst sama, aby to bylo správně, natož psy.

pawLINka
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 19:21
- Nahlásit

zuzanarosakova
A copak vim, co přesně obsahuje maso? To bych musela být chemik
Ach jo...

impact
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 19:23
- Nahlásit

zuzanarosakova
Víš o tom, že RC konzervuje svoje grancle rakovinotvornými látkami BHA a BHT?

Venta
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 19:52
- Nahlásit

zuzanarosakova
A copak vim, co přesně obsahuje maso?

Tak krm masem a budeš to vědět K tomu můžeš dát nějaký doplněk speciálně na klouby a máš vyřešeno.

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:01
- Nahlásit

Proboha!! "Copak vím, co přesně obsahuje maso?" je myšleno tak, že nevím, jaké všechny látky obsahuje maso - tzn z čeho se přesně skládá a jestli jen maso je dostačující (nebo mám dávat ještě nějaké doplňky stravy) a popříípadě jaké! - vy to snad přesně víte?? Nemyslela jsem tím, že nevím, která krmiva obsahují maso.

[b]impact[
skoro všechno, co jíme se konzervuje nebo obsahuje rakovinotvorné látky, nemluvě o tom, čím se myjeme, v čem pereme a čím třeba vytíráme. Kromě bio věcí. Existujou nějaký bio granule?

impact
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:06
- Nahlásit

zuzanarosakova
No, samozřejmě. Ale platit za to ještě nekřesťasnký peníze? I když mě to může být fuk, je to tvůj pes a tvoje peněženka.

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:09
- Nahlásit

impact

tak ten RC taky neni uplně levnej a už jsme tolik utratili za doktory, že to už nás nerozhází

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:10 - Změnil/a: Mucholabka
- Nahlásit

A copak vim, co přesně obsahuje maso?
Maso obsahuje maso a někdy taky maso.
Maso v kombinaci s kostmiobsahuje vše co pes potřebuje, granule jsou přece taky z masa-nebo si to teda spoň myslíte. A protože nejsou z masa, proto se do nich přidávají vitamíny-jinak by to všichni brzy poznali.

BTW
kilo granulí za 100 Kč
Kilo krásné flákoty za 100 Kč

Kupte to a dejte psům vybrat...

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:17
- Nahlásit

Mucholabka
A proč se teda doporučuje krmit maso s těstovinama? A jaký maso? Jakýkoliv? Třeba kuřecí maso, když neni bio, je něco tak nechutnýho, nabušenýho antibiotikama, že to bych nikdy nejedla. Tak možná dobře, že ty granule nejsou z masa. A kilo masa za 100kč, to teda musí být dost hnusný maso, kupovala jsem psům bio hovězí - půl kila za 97kč.

impact
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:19 - Změnil/a: impact
- Nahlásit

zuzanarosakova
Počkej, chceš mi říct, že sobě kupuješ bio potraviny a psovi kupuješ granule konzervované rakovinotvornými látkami?

Edit,: Jsem se překoukla, ty to kupuješ psům. No, stejně je to mazec kontrast.

impact
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:22
- Nahlásit

tak ten RC taky neni uplně levnej a už jsme tolik utratili za doktory, že to už nás nerozhází
Možná by chtělo se zamyslet nad tím, zda nemůže být souvislost mezi krmením a doktory.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:23
- Nahlásit

zuzanarosakova
kupovala jsem psům bio hovězí - půl kila za 97kč.
Vypadá to, že jste na tom finančně skvěle, když vyhazujete za takové ...., které psovi nic nedají.
Pes nepotřebuje bio, pes nepotřebuje hovězí, pes nepotřebuje svalovinu. Vaši psi mají problémy s klouby a takoví psi potřebují věci, ze kterých byste asi vrhla.
Potřebují kromě svaloviny kosti i vazivo-křupky, šlachy, klouby, hrtany,vnitřnosti...nejsou to panenky, ale psiska.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:25
- Nahlásit

A proč se teda doporučuje krmit maso s těstovinama?
Protože to stojí míň než čisté maso a obsahuje to sacharidy, po kterých psi fajně přiberou.

Biluška
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:32
- Nahlásit

zuzanarosakova
Koukám, že jste bio-založená . Kousíček od nás je jedna biofarma. Asi byste se nestačila divit . Normální krávy, normální kůň, normální prasata...krmení stejně jako krávy, kůň a prasata v nebiofarmě. Jediný rozdíl je v tom, že chodí víc ven a míň jsou zavřené. Těm kravám se tam určitě líbí víc a jsou víc welfare, ale jestli je jejich maso víc happy, to dost pochybuju .

K tomu masu - Mucholabka má naprostou pravdu. Mám malé i velké pejsky. Různého věku, různých ras, různého zatížení (ale většina z nich jsou agiliťáci v plném tréninku, čili hodně zatěžovaní). Žerou takové věci, že se i mému chlapovi občas zvedá kufr - syrové maso (nikoliv libovou svalovinu), syrové vnitřnosti, ryby i s kostma, celé kuřata.... Je docela chuťovka sledovat malinkou, pětikilovou, bílou fenečku trpasličího špice jak rve syrové játra, krev cáká na všechny strany, ona u toho vztekle vrčí a "kiluje" kořist . Ale je hepy a hlavně zdravá

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:34
- Nahlásit

Mucholabka

No já se právě proto tady ptám, co je pro psy nejlepší, nejsem žádnej odborník, takže se můžu řídit jen tím, co mi kdo poradí. Veterinář doporučil RC mobility support, druhej vet to schválil. Maso mi nikdo zatím nedoporučoval, akorát chovatel právě s těma těstovinama. Ty křupky a šlachy a ty další hnusy, to je jedno z jakýho masa? A má se to vařit. Přijde mi to dost náročný, jak mám třeba poznat, kolik jim toho dát? na těch granulíích je to psaný podle váhy aje tam odměrka, tak to je pro laiky jednodužší no. A taky naši psy maj ze všeho hned průjem, nedávám jim nic kromě těch granulí. A když jsem je něco chtěla naučit a dala jim za odměnu pár kosiček točeňáku, byl to průjem na tejden.

impact
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:35
- Nahlásit

Biluška
Já teď krmím už celé tři dny syrovým masem a jko po pravdě. Když jsem přešla z granulí na vařené, tak jsem koukala, jak najednou žerou rychle. Ofšem teď, u toho syrovýho, to je kosmická rychlost. Doslova ten obsah vcucnou.

impact
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:36
- Nahlásit

zuzanarosakova
Ten průjem mají proto, že nejsou zvyklí trávit nic jiného, než suchý kuličky. Mě by se neposrali ani kdyby sežrali mršinu s čepičkou z hovna.

jana33
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:39
- Nahlásit

zuzanarosakova
Je tu o tom 60 stránek
http://www.cz-pes.cz/diskuse/2_8192_0.html

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:39
- Nahlásit

Biluška
Myslela jsem, že biofarmy musej pro to označení bio něco splnit. Třeba kamarádka má včely a nedostala bio značku, protže míchá med v plastu ne v nerezu nebo dřevě.

no a ktomu masu, klidně jim to dávat budu, když jim to prospěje, ale když oni se ze všeho po...

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:40
- Nahlásit

zuzanarosakova
pár kosiček točeňáku, byl to průjem na tejden.
Z toho mám průjem i já-složení točeňáku-kůže, kopýtka, zobáčky, sója a piliny-prstě všecko co by člověk ve střízlivém stavu nesežral. Dejte jim raději nějaký levnější sýr.

jak mám třeba poznat, kolik jim toho dát?
To přijde se zkušenostmi po prát týdnech samo, psi si řeknou...

doporučil RC mobility support, druhej vet to schválil
No, rozhodně, protože to je pro ně nejjednosušší a nejbezpečnější-nulová zodpovědnost za to že by poradili špatně a nulová námaha za sáhodlouhé vysvětlování.

BTW, když jste tak bio založená...granule procházejí vývojem. Speciální granule tím náročnějším. V každé fázivývoje se testují. I na zvířatech. Třeba i na zvířatech záměrně poškozených-chybějící část střeva apod...určitě mají takoví testovací psíci veselý život, nejdřív je vykrmí a pak čekají než je zabijou a rozpitvají...

kejtlin
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:41
- Nahlásit

zuzanarosakova
Uplně nejlepší je na klouby tzv. psí dort :koupím 5-6kg vepřových nožiček (mám smečku 10ti psů), uvařím je ty nožky asi 3 hod, sleju vývar, přidám vločky, těstoviny nebo rýži, zeleninu, rozeberu nožičky pokrájím maso dám do vývaru. Mám speciální velkoobjemovou formu ručně dělanou aby se vešla do lednice, ty máš 2 psy, postačí teda velký hrnec kam naleješ vývar a vše výše psané a dáš do lednice, vznikne sulc a je super na klouby, doporučuju do vychladnutí míchat, aby hmota nezkysla

impact
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:45
- Nahlásit

kejtlin
Míchat? V tom je ten čert, proč mi ty vždycky zkysne.

jana33
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:47
- Nahlásit

impact
Já to nikdy nemíchám a nikdy nezkysne. Ale teda přes den udělám a do druhýho dne zkrmím
Btw sulc je na klouby fajn,ale samozřejmě v případě nemocných psů to chondro nenahradí

kejtlin
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:48
- Nahlásit

impact
Poučení pro příště, stalo se mi to naštěstí jen jednou, dělala jsem se s tím půl dne a práce v háji, sežrali to slepice a prděly vejce jak o závod

corgi
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:51
- Nahlásit

zuzanarosakova
kilo masa za 100kč, to teda musí být dost hnusný maso, kupovala jsem psům bio hovězí - půl kila za 97kč
Asi si pořídím "bio"farmu. Tady u nás na vesnici mi místní řezník s úsměvem uřízne kilo roštěnce za 90 a to si pište, že ta kráva ještě nedávno předtím běhala za humny po louce. Že někde někdo někomu schválí nálepku "bio" přesně podle norem EU, o tom přece krmení psů není

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:53
- Nahlásit

Mucholabka
BTW, když jste tak bio založená...granule procházejí vývojem. Speciální granule tím náročnějším. V každé fázivývoje se testují. I na zvířatech. Třeba i na zvířatech záměrně poškozených-chybějící část střeva apod...určitě mají takoví testovací psíci veselý život, nejdřív je vykrmí a pak čekají než je zabijou a rozpitvají...

skoro všechno se testuje na zvířatech, například léky, které dáváte dětem (pokud máte),přestanete jim je prot dávat? Člověk si může vybírat bioprodukty, kosmetiku netestovanou na zvířatech, ale nejde to na sto procent. laboratorní psík je myslím neěťastný přibližně stejně jako původní majitel vnitřností, které jí Váš pes.

corgi
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:53
- Nahlásit

zuzanarosakova
kamarádka má včely a nedostala bio značku, protže míchá med v plastu
Ano ano, příbuzní nemají "bio"mléko proto, že nemají krávy ve vydlaždičkovaném chlívě s nerez trubkami... Aspoň názorně vidíte, jak je ta nálepka "bio" pěkně na h...o

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:54
- Nahlásit

zuzanarosakova
laboratorní psík je myslím neěťastný přibližně stejně jako původní majitel vnitřností, které jí Váš pes.
Lepší jedno utrpení než dvě.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 44 . 45 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání