Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Jaké si myslíte, že jsou nejlepší granule - značka??
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 44 . 45 . >>
Autor Zpráva
Baico
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 12:29
- Nahlásit

worick
Mají otevřený kurník
Jo a v tom otevřeným kurníku je i v zimě přes 20°, že?
že se on nenarodil např. jako jedna z těch slepic a nedokáže se vcítit do jejího života....
No to je super argument
Vikula
kejtlin
Hezké, že máte odborné vzdělání. A působíte teď v zemědělství? Kolik farem jste viděli? Já jsem se 4,5 roku zabývala jenom technologiemi chovu hzv a welfare a jeich výzkumem a zjiš´továník nových poznatků. Farem jsem viděla stovky. Ne všude bylo všechno v pořádku. Ale to, o čem se tu zmňujete jsem neviděla nikde. Jinak práci,mkterá mě bavila a viděla jsem v ní smysl jsem opustila pro neshody s vedením a mizerný plat.

Vikula
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 12:39
- Nahlásit

Baico
Teď nevím proč nás napadáš, jenom jsme si vyměnili informace o školách.Ale už chápu, že když ses zabývala jen technologií a výzkumem, můžou ti připadat ta zvířata šťastná.Ne každé zvíře které je syté je i spokojené. Už to konečně pochopili i v zologických zahradách.

kachna_
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 12:39
- Nahlásit

Baico
Je jenom dobře, pokud je to tak jak píšeš
add. slepice
tam bude i otázka přizpůsobení se našim podmínkám. Nezdá se mi, že by nízkou teplotu slepice nějak špatně tolerovaly.
Pokud vím, tak se u slepic spekulovalo o tom, že chov na hluboké podestýlce, kde je i 200 zvířat v jedné hale, je paradoxně může stresovat víc, než chov v klecí, kde jsou v mírném psychickém útlumu (je to výzkum staršího data a nevím, zda se to ukázalo jako pravdivé). To se spíš ptám.

kachna_
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 12:42
- Nahlásit

Psíček
To jistě ano, ale kde vzít tolik mrtvých pejsků a nekrást?

kachna_
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 12:48
- Nahlásit

Psíček
no v pedigree je minimum masa, to by možná bylo ještě lepší
A co umělě přemnožovat populaci třeba psů? To je fér?
Ne.
Jo a add. kvalita masa - onehdá jste pane tvrdil, že nemám šanci poznat, zda maso pro psy je lepší než maso v granulích. Bohužel máte pravdu a štve mě to.

kachna_
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 12:54
- Nahlásit

Psíček
byla řeč o Vetamixu, ale spíš obecně i o ostatních syrových masech kupovaných pro psy.

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 13:00
- Nahlásit

kachna_

Prosím tě, jak si můžeš být jistá, že do granulí jdou lovené ryby, když na krámě pro lidi jsou převážné ty uměle chované?

Baico
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 13:01
- Nahlásit

kachna_
kde je i 200 zvířat v jedné hale, je paradoxně může stresovat víc, než chov v klecí
To máš pravdu. Protože slepice si je schopná zapamatovat max 12 svých spolubydlících.Takže pokud jej jich víc, stále dochází k bojům o pozici na sociálním žebříčku.
Vikula
Teď nevím proč nás napadáš
Nikoho nenapadám. Jen se vám snažím vysvětlit, že ťeď už je to trošku jinak a že já mám oproti vám poměrně aktuální informace.
když ses zabývala jen technologií a výzkumem,
vynechala jsi slovo welfare, což je pohoda zvířat.Pojem welfare formuluje zásady chovu nezbytné jak k zachování života a zdraví zvířat, tak i k zajištění optimálních psychických potřeb. Se zvířat, konkrétně s dojnicem jsem byla téměř v denním kontaktu. Takže jsem nebyla tenvěděc, který bádá jen v uzavřené laboratoři. Ale trávila jsem hodně času na farmách.

worick
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 13:16
- Nahlásit

kachna_
po krmení připraveném z ryb chovaných uměle, ne lovených na moři - já takhle taky vždycky uvažuju, ale pak se zase dozvím, že si Thajci kvůli umělému chovu krevet takhle zlikvidovali mangrove a tím celý pobřežní ekosystém....fakt asi není nic, čím by se zas neublížilo někde jinde...Bohužel.
prostě se snažím škodit co nejmíň, alespoň ne vědomě, ale ne vždy to vyjde.
Proto taky píšu, že maso je pro psy nejspíš dobré, ale jestli jen syrová strava to nejlepší...to asi ukáže zase až čas. Dyť lidi taky byli původně na syrovém mase a alespoň si myslím, že většina z nás si ho vaří? Plno věcí je také doporučeno vařit kvůli lepší stravitelnosti atd.
Teď jsem právě ve zprávách narazila na ,,pozor na záněty močových cest". Moje sestřenka vegetariánka - člověk by si myslel, že to musí být nejzdravější člověk na světě - je 5x do roka nachlazená a ze zánětů močových cest a antibiotik už prakticky nevyjde. Mně samotné se kolem 17. roku opakovaly taky pořád dokola a pak jsem se nechala ukecat k chiropraktikovi (ani nevím, jak se to píše ) Na žádné léčitele ani nic podobného nevěřím, ale ze zoufalství jsem teda šla. Zakroutil mi páteří tak, že jsem myslela, že jsem přelomená (nějaké to točení virgulí kolem úplně opomenu) a světe div se, od té doby sem zánět už nikdy neměla. A to prosím nosím tanga, občas sedím na studené zemi a mám holá záda. Podtrženo-sečteno, asi není pes zakopaný ani v té stravě

worick
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 13:20
- Nahlásit

Psíček
Já furt nevím, proč řešíte, že se do něčeho (do granulí) dává odpad z ryb a odpad z masa? Nevím, nejsem až tak odborník, ale myslím, že v tom odpadu jsou naprosto stejné a možná i hodnotnější (pro psa) látky než v tom libovém masu. Ten odpad z masa je to poslední co mi vadí. Spíš ty konzervanty atd.

jana33
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 13:35
- Nahlásit

worick
Proč? Protože do granulí se mnohdy dává jen odpad,což třeba v případě kuřecích granulí znamená,že veškerým zdrojem živočišných bílkovin je peří,pařáty,zobáky.... což je pro psa téměř nevyužitelné. K tomu přidej vedlejší živočišné produkty,což jsou třeba hovna a máš krásnej výsledek

argosek
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 13:42
- Nahlásit

jana33

Proč? Protože do granulí se mnohdy dává jen odpad,což třeba v případě kuřecích granulí znamená,že veškerým zdrojem živočišných bílkovin je peří,pařáty,zobáky.... což je pro psa téměř nevyužitelné. K tomu přidej vedlejší živočišné produkty,což jsou třeba hovna a máš krásnej výsledek

proc je tedy tolik psu, kteri jsou na granulich a dozivaji se v dobre kondici vysokeho veku?

jana33
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 13:50
- Nahlásit

argosek
Protože do granulí se mnohdy dává jen odpad
Já nepíšu,že je to u všech granulí a vždycky,ale protože do nich člověk nevidí,neví,co v které várce nebo druhu je.
Spousta psů na granulích se dožije v dobr kondici vysokého věku, stejně tak spousta psů na granulích živoří nebo onemocní. Bohužel výživa nevolivňuje jenom konkrétního jedince,ale i jeho potomky a potomky potomků,takže ty následky se mohou dostavit až za pár generací. Mimochodem u hodně civilizačních nemocí se o tomhle vlivu už dost mluví.
To,že se i na granulích dožívají psi vysokého věku nic neznamená, vysokého věku se dožívají i psi na supermarketovkách nebo živořící na řetěze ze zbytků. Když to převedu na lidi,hodně lidí,co přežilo koncentráky se dožilo vysokého věku. Určitě to neznamená,že jim to utrpení pomohlo

worick
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 13:52
- Nahlásit

jana33
neblbni, na slepičích pařátech jsem si jako děcko pochutnávala do té doby, než jsem je milostivě přenechala našemu Alfovi. A ten blbec se jich prosím bojí, tak mu je musíme rozlámat tak, aby nebylo poznat, že je to pařát
A o žraní hoven všeho druhu tu taky diskuse běží, takže ani nevíš-nevíme, co je pro psa nejlepší. Náš Alf se v nich jen válí, ale teď jsem si vzpoměla, že slepičák si občas taky ,,zobne" a můj bratránek se snima jako děcko živil taky a doktor konstatoval,,že mu asi něco ve stravě chybí".

worick
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 13:55 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

ale protože do nich člověk nevidí,neví,co v které várce nebo druhu je. - to je určitě pravda, ale tady ty ,,hororové skazky" běží jednou za čas i o salámech a přesto je většina z nás žere Já teda ale opravdu ne. Ale ne z obavy z pomletých myší

worick
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 14:03
- Nahlásit

Prosím tě, jak si můžeš být jistá, že do granulí jdou lovené ryby, když na krámě pro lidi jsou převážné ty uměle chované?
nebylo to určeno pro mně, ale já bych byla vděčná, kdyby do těch ,,mých" granulí, mleli ,,ty" zbytky ryb, které vidím jak z rybářských lodí valí zpátky do moře. Netvrdím zase, že se to v ekosystému nevyužije, ale rozhodně kvůli granulím pro psa nemusí lovit další a další ryby, když tam nakrásně můžou pomlít celý ten zbytek žraloka, ze kterého si vyřízli jen ploutve

Pumpa
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 15:37
- Nahlásit

Myslím, že například Baico píše velice rozumně, debilové mezi farmáři rozhodně jsou, já takové potkávám. Důstojný život v "kleci" asi není. (tou klecí myslím zvíře v zajetí), ale na druhou stranu, zvířata jsou tu momentálně pro nás a nemůžu si pomoct, ale člověk je všežravec.
Na nálepce bio nevidím žádné výhody, jelikož obejít se dá úplně všechno, takže mi to trošku připomíná situaci v naší ulici: jsou tam tři kontejnery, na tříděný odpad. Zelený, žlutý a černý. Jednou za čas vidím jet popeláře s nálepkou "dnes svážíme sklo" např. ale mnohdy vídám spíše to, že obsah všeh tří, důkladně protříděný okolobydlícími důchodci sesypou do jednoho vozu a ve finále na jednu hromadu na skládce.
Biopotraviny budou něco podobného. Určitě bude někdo kdo se snaží a vyhovuje normám, ale většina to fláká, protože by při dnešní situaci chcípli hlady.
Jsem denodenně v kravíně, dokud má kráva v těle RIL, nikdy nesmí na porážku, a když tak s okamžitým exportem do kafiny...
Motorovku a uřízlé nožičky jsem zatím neviděla nikde...
Bude lepší míň koukat na po internetu posílané prezentace o týrání chudáčků zvířátek.
Jinak z granulí doporučuji acanu, ale co pes to jiné potřeby a chutě.
Z masa doporučuji místo libového biohovězího vnitřnosti a masové kosti. občas v týdnu zeleninu i ovoce a vajca i se skořápkou. Sem tam nějaký ty křupky a nožičky, ale kde nic nejni ani smrt nebere, tekže jestli maj v háji chrupavky, tak jim nový nenarostou ani po chondru.

je to jenom názor, nikoho neurážím ani neponižuju...

worick
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 15:47
- Nahlásit

Myslím, že Zuzana nás už tady s těma blbinama, kterýma jsme jí ,,zaneřádili" fórum pošle do pr....... , ale teď mně napadá s tím co psala Pumpa - jestli maj v háji chrupavky, tak jim nový nenarostou ani po chondru - to nové očkování vlastní krve na artrózu u lidí - nefungovalo by to i u psů??

Apollo
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 15:56
- Nahlásit

Souhlasím s Pumpou i Baico. I já pracuji v zemědělství cca 10 let. Týrání zvířat jsem zažila jen dvakrát a obojí u tzv. EKO-zemědělců. Jeden nechal pochcípat ovce na pastvě a ještě se ani neměl k tomu aby ty zdechliny nejakým způsobem zlikvidoval a ten druhý udělal neco podobného ale s krávami. Přece jsou na pastvě a žádnou péči nepotřebují. Jinak k BIO potravinám. Já viděla na vlastní voči jak chlap vykládal maso z auta. Vyložil auto pak říká "Jaruško já zapoměl některý jsou bio, ale ty si mazaná ty už si to přebereš sama!" Tak Jaruš šla a namátkou nějaké vybrala jako bio. Konec pohádky.

worick
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 17:09
- Nahlásit

Apollo
A tady je kámen úrazu: ono není chyba v BIO nebo EKO - myšlenka správná, jenže je to opět v lidech a tvrdím, že převážně v českých lidech, kteří ne jenom, že se na všechno dívají s pesimismem a předem všechno schazují , ale ještě jim není zatěžko hatit práci druhých, třeba zrovna poctivých ekozemědělců. Já mám svoji bio zeleninu, bio brambory, ale těžko si vypěstuju bio rýži - a tam se musím spolehnout na to, že minimálně do ní není navalená chemie. Z čeho měl Číňan při sklízení holiny je mi fakt vcelku šumák. Tím chci říct, že některé směrnice jsou přitažené za vlasy, ale nejspíš to bude kvůli českým biozemnědělcům, aby neublížili...

argosek
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 17:44
- Nahlásit

jana33

pockej - vetsina psu, kteri jedi, cely zivot granule, se v dobre kondici dozije vysokeho veku (nebo snad znas nejakou studii, ktera by ukazala, ze psi krmeni masem, ziji vyznamne dele?) tak o jakem utrpeni tu s prominutim meles?

kejtlin
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 17:49
- Nahlásit

Měla jsem pitta 14 let, nechala jsem ho uspat měl rakovinu kostí, celý život jedl kvalitní granule, měla jsem ovčáka v jeho 12 letech jsem ho nechala uspat, měl taktéž osteosarkom celý život baštil maso.
Ted´ krmím jak granulema tak masem.

argosek
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 17:57 - Změnil/a: argosek
- Nahlásit

kejtlin

takze tvuj soucasny pes se dozije 26 let

jana33
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 17:58
- Nahlásit

argosek
Slovo utrpení jsem použila jen ve spojitosti s lidmi,kteří přežili koncentrák. Spojení granule a utrpení sis asi nějak vsugeroval ty
kejtlin
Tak to už je podle mě spíš opravdu o tom,že v přírodě by se takového věku nedožili a organismus už je prostě oddělanej. To je to samé jako u lidí, s prodlužujícím se věkem stoupá počet nemocí

kejtlin
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 18:04
- Nahlásit

argosek
V současnosti mám 10 psů z toho 2 babičky, budu je muset asi vzít lopatou aby se tady moc dlouho netrápily, samozřejmě ftip zatím jsou v dobré kondici jen ty ouška už tolik neslyší, ale zatím je to dobré.

argosek
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 18:11
- Nahlásit

jana33

nojono - tak sorry . tak, ci onak si protirecis. a co se tyce tech nasledku projevenych se az na potomcich - tato oblast je tak malo prozkoumana, ze bych se necim takovym vubec neohanel. pokud mas odkaz na vysledky nejakych vyzkumu zkoumajicich rozdil ve zdravi potomku psu krmenych granulemi a masem, prosim, podel se.

argosek
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 18:12
- Nahlásit

kejtlin

2 babicky jdou v rade za sebou, ui ui ui ui uiiiiii uiiiiii uii uiuiuiuiiii

kejtlin
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 19:16
- Nahlásit

argosek
Kdyby tak chodily v řadě, ale smečka se v lese rozprchne, včetně seniorek a jak hůř slyší, tak mám občas strach, že se ztratí, už se mi to stalo s kolií, naštěstí ji nabral soused, kterej šel na prochajdu po nás a viděl ji, já nikde, smečka nikde, tak ji vzal domů, já běhala po lese běsná strachy bez mobilu, takže jsem se po 2hod vrátila domů a ona doma, ta úleva.
Měly bysme se přesunout do žumpy, jinak bude držková

Pumpa
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 19:24
- Nahlásit

worick

no, možná, nečetla jsem to, jen jsem viděla titulek, ale asi bude záležet, za jak dlouho se to dostane k nám do medicíny, za jak dlouho se to dostane k nám do veterinární medicíny, jstli by to fungovalo i u zvířat a hlavně jestli si to běžný smrtelník bude moci dovolit po stránce finanční.
na těžce postižené klouby fuguje totální endoprotéza, ale ruku na srdce, kolik lidí nechalo psovi s těžkou dysplázií vyměnit obě kyčle a lokty?...

Co se týká tohoto, miluju svýho psa, je to ten nejlepší a nejkrásnější pes na zeměkouli, ale kdyby přišel o zadní nohy, tak mu, s ohledem na všechny možný i nemožný vozíky a podobný rádoby zlepšovače ochrnutého života, se slzama v očích píchnu jeho poslední včeličku a nechám ho dodechnout ve svém náručí. Tak to vidím já...
To jsme se ale dostali daleko od tématu

Ale i hodně sensitivní pes si najde vhodnou stravu. Já se snažila, aby byl můj čoklíto odolný, jak to šlo. Chlastal z louže, sem tam se poblil ze všeho, ale to mimina dělaj. Nic se nesmí přehánět a nakonec z toho vyrostl, až přerostl v obra a může zbaštit co chce a je v cajku.

corgi
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 19:37
- Nahlásit

Pumpa
všechny možný i nemožný vozíky a podobný rádoby zlepšovače ochrnutého života
Já jsem na ně připravená od chvíle, co jsem si vybrala tak "blbé" plemeno

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 44 . 45 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání