Kynologické akce

  Anketa
Vzali byste si domů psa z útulku?

Určitě ano 
Anketa img  (51132 hl.)
Spíše ano 
Anketa img  (40456 hl.)
Možná 
Anketa img  (11565 hl.)
Spíše ne 
Anketa img  (9314 hl.)
Určitě ne 
Anketa img  (13795 hl.)
Nikdy jsem o tom nepřemýšlel 
Anketa img  (39601 hl.)

Celkem hlasovalo: 165863Kynologická literatura


Karel Podhajský - Ohař všestranný jako zachránce zvěře - Absolutní klasika z oblasti myslivecké kynologie. K této knize Karla Podhajského se dodnes vracejí mnozí chovatelé ohařů i dalších loveckých psů.

Václav Matoušek - Policejní pes, jeho výchova a výcvik pro ochranu i policejní službu - Legendární publikace československé prvorepublikové kynologie. Knížka Václava Matouška, která se stala nepostradatelnou kynologickou učebnicí pro několik generací četnických psovodů. Vydání první z roku 1922.

František Kunce - Pes, jeho přirozenosti a jejich a aplikace pro praktický chov a výcvik - Kniha vyšla poprvé v roce 1936 a způsobila ve své době mezi kynology doslova senzaci. Její autor štábní kapitán František Kunce dokázal už tehdy výstižně popsat své poznatky z chovu a výcviku psů a vytvořil v mnoha směrech nadčasovou publikaci. Jeho poznatky z etologie osloví čtenáře i dnes a "desatero trpělivého cvičitele" je dodnes vyvěšeno na nástěnkách mnoha cvičáků...

Nemoci psů - Josef V. Rozmara - Přeneste se s námi do doby, kdy ještě nebyl znám původce psinky, očkování vztekliny bylo úplně v plenkách a svět ještě neznal zázračnou sílu antibiotik.
Do digitální podoby jsme převedli publikaci Nemoci psů od autora Josefa Václava Rozmary vydanou v roce 1921.

Služební kynologie u soukromých bezpečnostních služeb - Absolventská práce, která se věnuje problematice služební kynologie u SBS.
Autor práce Filip Štrach laskavě umožnil její zveřejnění na našich stránkách.

Kynologie ve službách ozbrojených sborů v České republice - Rozsáhlá práce zachycující služební kynologii u všech ozbrojených sborů v ČR od historie po současnost. Obsáhlá část je věnována využití psů u Policie ČR.
Ke stažení - formát HTML (zip - 432 Kb)

Základy veterinářství služebních psů Policie ČR - Tato publikace byla připravena a určena zejména příslušníkům Policie ČR, kteří jsou ve své policejní praxi v kontaktu se služebními psy. Bohužel se však k některým řadovým psovodům PČR dosud nedostala. Doufám, že někteří z nich se s ní seznámí alespoň zde a myslím si že i ostatní kynologové zde najdou některé nové a zajímavé informace.
Publikováno s laskavým svolením autora MVDr. Milana Dudka

Prozatimní učebnice o výchově a výcviku služebního psa ve Veřejné bezpečnosti - Nejen pro srovnání s předchozí publikací jsme připravili tuto příručku z roku 1971. Má sice v názvu slovo prozatimní, ale je to komlexní dílo zabývají se celou oblastí výcviku služebních psů a péčí o ně. Oblast obran je zpracována pouze z ohledem na služební použití psů, ale věříme že i zde naleznete mnoho nových informací.


Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2013 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1801-920X, E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál,    Mapa stránek
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání