Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Jaké si myslíte, že jsou nejlepší granule - značka??
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 44 . 45 . >>
Autor Zpráva
Vikula
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:05
- Nahlásit

Baico

Nikdo z těcht aktivistů nemá odborné vzdělání a netuší nic o chovu hospodářských zvířat.

Jak to víš, znáš je? Někdo zachrání psa, kotě, někdo třeba slepici.
Máš pocit, že slepice by si ten lepší život nedokázala užít?

argosek
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:05
- Nahlásit

Vikula

jestli zacnou snaset, za zkousku by to stalo.

Baico
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:07
- Nahlásit

argosek
ja ostatne take pred nekolika mesici zavrel vschny psy do kotcu
Tady se bavíme o chovu hospodářských zvířat v zemědělství, né o zájmových chovech. To je velký rozdíl.
Máš možnost si dneska koupit vejce z výběhového chovu, není problém. Ale je pradva, že toto vejce je o několik korun dražší, než vejce z chovu klecového.
Vikula
Vždyť to máš každou chvíli v telkevizi, že někdo najde podvyživené stádo krav, koní nebo i prasata, v nevhodných podmínkách
To máš pravdu. Jako všude se i mezi farmáři najdou lidi různí. Ale jak už jsem psala, většina farmářů a producentů potravin si dobře dokáže spočítat, jak se jim péče o zvířata vyplatí.
Konkrétně kur domácí pochází z kura bankivského původem z jihovýchodní Asie. Vzhledem k tomu, je pro ně něj lepší prostředí se stálou teplotou a vlchtostí a pevně nastaveným světelným režimem.

Baico
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:10
- Nahlásit

Vikula
Máš pocit, že slepice by si ten lepší život nedokázala užít?
Vzhledem k tomu, že slepice chováme a jak jsem psala, technologií chovu a welfare jsem se zabývala v předchozím zaměstnání, tak slepice je šťastná, když má co žrát a pít.

Vikula
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:12
- Nahlásit

Baico
Fakt bych tomu ráda uvěřila, že je pro ty naše slípky děláno jen to nejlepší, ale nejde to.Přesně tak, lidi jsou různí.
argosek
Aby potom třeba nesnášeli tebe

Baico
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:16
- Nahlásit

[Vikula
Koukni se :
www.zootechnika.estranky.cz href="http://www.zootechnika.estranky.cz" target="_blank" rel="nofollow">URL
Jsou to stránky mého bývalého kolegy. Je tam spousta odborných a reálných informací o chovu hospodářských zvířat v ČR.

worick
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:18
- Nahlásit

Čtu to tu už od začátku a připojím se taky. Zuzana chtěla radu na granule, ale dostalo se jí rad jen od vás, kteří jste zastánci BARFu. Neříkám, že je to špatně, ale jí to nejspíš nepomůže. Ona je vegetariánka a chápu její odpor k masu. Sama nejsem, ale mám jich několik v rodině. Já se úplně vzdát masa nedokážu.
Sama jsem zkoušela psy syrovým krmit. Párkrát mi ho, dá se říct z odporem snědli, ale pak už ho nechtěli vůbec. Hovězí kost s masem snědli až za pár dní, až se náležitě ,,naležela". Proto taky usuzuju, že asi ani radikální krmení BARF stravou není 100% dobré pro psy. Pokud by bylo, nebudete k němu přidávat hafl výživových doplňků, aby jste si byli jistí, že má pes všechno, co potřebuje Ono nejlepší pro ně by totiž bylo - nanosit jim všechno možné a ať si sami vyberou kdy a co z toho sní (naši by sežrali pytel piškotů )
Momentálně krmím ráno, večer granulema, na oběd mají mírně ovařená žebra (většinou), protože jen ty mi zatím žerou. Nějakých hrtanů atd. se odmítli dotknout syrových a bohužel je nechtějí ani vařené. Granule ti Zuzko neporadím, protože já mám nimry a i když jsem se snažila jim kupovat ty nejlepší a klidně i nejdražší, tak jediné, které mi zatím žerou jsou Acany.

Vikula
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:19
- Nahlásit

Baico
tak slepice je šťastná, když má co žrát a pít.
My si v tomhle asi nebudeme rozumět, každá máme jiný úhel pohledu.Ale jinak mám taky zemědělskou,obor chov hospodářských zvířat, nějakou tu praxi, abys nemyslela, že to mám okoukané jenom z Novy.

Baico
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:26 - Změnil/a: Baico
- Nahlásit

Vikula
nějakou tu praxi,
No tady jde spíš o to kolik farem jsi viděla.
Jinak omlouvám se, neobohacené klece se mohou využívat do 31. prosince 2009.

worick
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:28
- Nahlásit

Ke slepicím....
moje zkušenost, co jezdila s mamkou pro vynesené nosnice do Družstva je tato:
slepice byly sice chované s volným pohybem v hale, bylo jich tam dost ,,pohustu", v hale na zalknutí a ti - nevím, jestli to jde nazvat ,,lidi" - se k nim chovali jako hovada! Běžné bylo kopání do nich, pokud se jim při odchytu něco zlomilo, tak je chlap mrsknul na zem a chytal na nějakou tyč se smyčkou další. Byla jsem z toho zhnusená a vyklepaná týden. Bohužel je to tak, že ten, co chce mít chov jakýchkoliv zvířat, možná má i dobré úmysly chovat se k nim dobře. Jenomže pracovat tam bohužel jdou většinou ti s IQ tykve....

argosek
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:30
- Nahlásit

Baico

Tady se bavíme o chovu hospodářských zvířat v zemědělství, né o zájmových chovech. To je velký rozdíl.

jo takhle, takze staci psy zacit chovat pro maso a bude jim stacit teplo, pravidelna strava a standardizovany kotec, ano?

Baico
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:32
- Nahlásit

worick
Jenomže pracovat tam bohužel jdou většinou ti s IQ tykve....
To už je pak na majiteli farmy nebo hlaavním zootechnikovi,aby si ošéfoaval svoje lidi. Mě prostě jen vadí, že podle těchto "milovník" zvířat je veškerý chov hospodářských zvířast jen týrání bez ohledu na potřeby zvířat.

Baico
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:33
- Nahlásit

argosek
jo takhle, takze staci psy zacit chovat pro maso a bude jim stacit teplo, pravidelna strava a standardizovany kotec, ano?
I když to zní hrozně, tak je to tak.

argosek
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:37
- Nahlásit

Baico

Mě prostě jen vadí, že podle těchto "milovník" zvířat je veškerý chov hospodářských zvířast jen týrání bez ohledu na potřeby zvířat.

tyrani je to, cemu se lide dohodnou rikat tyrani. kazdy ma hranici nekde jinde. nekdo nazve tyranim to, kdyz das decku na zadek, jiny to ma za normalni vychovu.

dejavu
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:37
- Nahlásit

Z granulí dávám přednost Purina Pro Plan, hlavně pro psy s citlivým zažíváním, osvědčily se mi více než několik veterinárních diet. Poradila mi to MVDr. Pacltová, moc jsem nevěříla, že budeme granulemi krmit, protože po všech byl průjem, ale tyhle zabraly

impact
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:40
- Nahlásit

Vikula a vis, kolik deti je denne v CR tyranych? Kolik z tech tyranu zustane nepotrestanych? A prece proto neodsoudim vsechny rodice, ne? Nemuzes posuzovat realitu podle par videi, ktere natoci velci zachranci zvirat a dle navstevy par farem... To je jako bych odsoudila vsechny zachrance jako hlupaky, ptz par z nich se inteligentne snazilo zrusit Velkou pardubickou tim, ze si posedali behem dostihu do cesty bezicim konim...

Worick zajimave prave je, ze dobre granule ji neporadil nikdo, ale kvalitni domaci stravu vsichni.

Baico
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:41
- Nahlásit

argosek
tyrani je to, cemu se lide dohodnou rikat tyrani. kazdy ma hranici nekde jinde
To máš pravdu.

worick
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:44
- Nahlásit

Baico
je veškerý chov hospodářských zvířast jen týrání bez ohledu na potřeby zvířat.
No, podle různých nejnovějších EU směrnic se dejme tomu podmínky zvířat lepší, ale že by to byla zrovna zvířata šťastná, o tom dost pochybuju...
Babča chová slepice a králíky. Slepice mají celý den prostor cca 2000m2 - ty si myslím, že šťastné můžou být. Chodí si a hrabou jak a co se jim zlíbí. Bohužel o domácím chovu králíků si to nemyslím. Je to taky týrání. 3 králíci v kotci 80x80cm - bez možnosti proběhnutí, je taky šílené. A nemyslím si, že jim stačí ta ,,pravidelná strava".

Baico
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:50
- Nahlásit

impact
Tak já jsem si jistá, že maso plus příloha je pro psy super. Náš první pudl dostával zbytky od stolu, o nějakých granulích se nikomu tenkrát ještě ani nesnilo . Dožil se v relativním zdraví 14 let. Můj druhý pes žil do 3 let taky je ze zbytků od stolu, pak jsme nějaký čas vařili ukrudně smrduté drůbeží odřezky s těstovinami, občas dostal zbytky z kuchyně. Granule baštil až tak od 6 let a to marketovky. Acanu jsem mu začala kupovat až když mu bylu 12 let. Dožil se 14,5 roku, kdy ochrnul na zadní nohy (byl to ovčoun). Jinak měl všechny zuby a srdce uplně v pořádku. Mladej baští od mala granule, nejdřív Nutrience, nyní Happy dog. A k tomu jako doplněk maso.
Podle mě je důležitý vyzkoušet a vypozorovat, co psovi sedí a chutná. Když už granule, tak asi né marketovky, ale něco z těch "serióznějších" značek.

Vikula
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:53
- Nahlásit

[b]impact[/b]Nemuzes posuzovat realitu podle par videi, ktere natoci velci zachranci zvirat a dle navstevy par farem...
Proto jsem psala, že mám zemědělskou, tak to není jenom okoukané z televize.Prošla jsem chovy všech hospodářských zvířat.Ani jednou jsem nenapsala slovo týrání, jenom důstojný život zvířat.
A netahej sem děti, když chci diskutovat o slepicích

Baico
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:53
- Nahlásit

worick
Slepice mají celý den prostor cca 2000m2
Výborně, ale z hlediska jejich původu z jihovýchodní Asie jim asi venku ve sněhu při -20° nebude taky uplně nejlíp (ale doma je máme taky tak).
Každej způsob chovu ná své pro a proti. A dneska si už můžete vybrat, jestli si koupíte dražší vajíčko z výběhového chovu nebo lednější z klecového. Každý má na výběr, co bude jíst.

Baico
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:54
- Nahlásit

Vikula
jenom důstojný život zvířat
Bohužel, zemědělc musí myslet předevím na to, aby chov byl rentabilní...

kejtlin
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 11:58
- Nahlásit

Vikula
Jakou máš zemědělskou? Já roudnickou.

worick
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 12:00
- Nahlásit

impact
Dobré granule - jelikož je nikdo nevyrábíme, těžko se pod to můžem podepsat. Poradit můžou jen ti co mají s různýma druhama různé zkušenosti. Když řeknu: krm masem, jsem z obliga. Maso je jasné, tím se minimálně nic nepokazí
Co se týká týraní koho a čehokoliv - jsem ráda, že jsou tu lidi, co nejsou lhostejní. Stejně jako děti, se ani zvířata sama bránit nemůžou. Mně osobně přijde nepochopitelné, že se ten onen dotyčný nezamyslí nad tím, že je obrovská náhoda, že se on nenarodil např. jako jedna z těch slepic a nedokáže se vcítit do jejího života....

pawLINka
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 12:02
- Nahlásit

worick
Dobré granule - jelikož je nikdo nevyrábíme, těžko se pod to můžem podepsat. Poradit můžou jen ti co mají s různýma druhama různé zkušenosti. Když řeknu: krm masem, jsem z obliga. Maso je jasné, tím se minimálně nic nepokazí
A vo to asi jde, ne? Že vím, co psovi dávám, a tak nemůžu nic pokazit...

To je asi hlavní důvod, proč tolik lidí (naštěstí) přechází z granulí na maso...

worick
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 12:05
- Nahlásit

Baico
Ježíš, vždyť nemusí do toho sněhu jít - nejsou tam vyhnány! Mají otevřený kurník, která chce, jde se schovat
Slepice vypadají jako ,,úplně pitomý tvor" - nevím proč, ale působí tak na lidi. Ale já jsem za své dětství měla ochočených několik slepic, které za mnou běhaly a nechaly se chovat. Jsou celkem učenlivé.

Vikula
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 12:08
- Nahlásit

kejtlin
Bílovec u Nového Jičína, ale už ji myslím zrušili.

Vikula
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 12:12
- Nahlásit

kejtlin
Aha, tak nezrušili jenom přesunuli do Nového Jičína.

worick
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 12:15
- Nahlásit

pawLINka
To je asi hlavní důvod, proč tolik lidí (naštěstí) přechází z granulí na maso.. - to je pravda, ale za 1. vysvětli to našim psiskám a za 2. nikdo nejsme vševědoucí a tak jako u lidí se pořád mění to ,,co je pro nás nejlepší", tak se obávám toho, aby za pár let někdo nepřišel s tím, že např. psi žrali hlavně trávu a přemíra masa jim způsobuje bla, bla.
3. s těma přílohama nám to taky moc neveze a dostat do nich zeleninu je nadlidský úkol. Proto, když jim mezitím dám granule, tak si říkám, že jak je v nich místo masa kdejaký šrot, tak do nich alespoň právě dostanu i tu vlákninu atd.

kachna_
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 12:27 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit

worick
protože si myslím, že jsi rozumná, opravdu mi někdy dá práci nereagovat urážlivě na některé tvé výroky o BARFU , protože jsem přesvědčená, že nemáš pravdu.
Rodiče kupují nosnice a problémy s přístupem zaměstnanců nemají problémy, nemusí to být stálí zaměstnanci, kolegyně z práce takhle chodívá vypomáhat. Myslím, že by si stálo za to zkusit stěžovat.
Jinak acana pro Zuzanarosakova by třeba také mohla být dobrá volba, je propagovaná jako naturální, bývá dobře hodnocená a prý po těch nových řadách psi moc nepřibírají.
A ještě jedna věc, navrhovala jsem třeba Kronch, na který jsem četla hodně dobrých ohlasů. Ale já osobně bych třeba sáhla po krmení připraveném z ryb chovaných uměle, ne lovených na moři, protože mi (edit: fujhrubka) fakt přijde nefér kvůli mému koníčku snižovat divoce žijící populaci čehokoliv, čeho masivně ubývá.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 44 . 45 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání