Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Jaké si myslíte, že jsou nejlepší granule - značka??
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 .
Autor Zpráva
petra b
Člen
# Zasláno: 18 Lis 2010 22:42
- Nahlásit

a na základě čeho se prokázalo, že s tím zdravím souvisí ta velikost?
čeho velikost?

petra b
Člen
# Zasláno: 20 Lis 2010 00:26
- Nahlásit

Psíček
Jak já na Tebe, tak Ty na mě! Gratuluji. Sympatie.

A k základu:
Na základě normální existence zvířete bez jakýchkoliv recidiv problémů.

boletka
Člen
# Zasláno: 20 Led 2011 21:20
- Nahlásit

zuzanarosakova
je mi jasny, ze je to s krizkem po funuse, ale narazila jsem v nemecke verzi casopisu D-test na test psich granuli a podle vysledku ne vzdy draha znacka znamena kvalitu a naopak...
http://www.stern.de/wissen/natur/stiftung-warentes t-bei-hundefutter-ist-billig-oft-besser-1619973.ht ml

tak treba to bude nekoho zajimat, ikdyz nektere se u nas neprodavaji...

Hipík a Tonička a Rozinka
Člen
# Zasláno: 21 Led 2011 00:50
- Nahlásit

boletka

Díky za odkaz. Hodně jsem ho s pomocí překladače pročetla. Dost mě zaráží, že Orijen pro dospělé psy dostal za 5 (jako ve škole), protože pro štěňata obsahuje příliš mnoho vápníku.

Dál jsem se přes diskuzi proklikala na další stranu testů, kde jsou uvedeny i ohodnocení z testů minulých let. Dost mě překvapilo, že třeba Frolic, který v testu 2010 dostal velmi dobrou 1,3, roku 2006 to měl za 5. Tak nevím...

http://www.testberichte.de/test/produkt_tests_frol ic_complete_mit_rind_karotten_und_getreide_p81856. html

jana1
Člen
# Zasláno: 28 Led 2011 16:24
- Nahlásit

já jsem své fence od štěndy kupovala jen ty nej granule,když jsem jí pozorovala jak znechuceně jí tak jsem začala vařit ty nejzůznější masa a droby, kromě vepřového,přidávám nějakou zeleninu ,rýži ,vitamíny a Bára
baští jak vítr.Jo a granule má jen jako zákusek.Je jí 6let nemáme žádný problém.Myslím že psi jsou odjakživa masožravci a pro jejich paníčky jsou granule pouze pohodlnost

cernej caj
Člen
# Zasláno: 28 Led 2011 20:59
- Nahlásit

jana1
zas uprimne lepsi granule, kde by mel mit pes aspon hypoteticky vsechno, co potrebuje nez treba bezny zbytky od obeda - presolenej vyvar, zbytek rizota na kari a jeta vysocina... a kdyz nezbyde, tak smula.

danajasa
Člen
# Zasláno: 28 Led 2011 22:48
- Nahlásit

jana1
pozorovala jak znechuceně jí tak jsem začala vařit ty nejzůznější masa a droby, kromě vepřového,přidávám nějakou zeleninu ,rýži ,vitamíny a Bára
baští jak vítr

To je jasný já taky radši 4tyřpatrovej dort než náký sojový šedý krychle.Myslím že psi jsou odjakživa masožravci a pro jejich paníčky jsou granule pouze pohodlnost
No,ale málokerej masožravec si vaří na mýtince u lesa

danajasa
Člen
# Zasláno: 30 Led 2011 18:03
- Nahlásit

Lidičky právě sem lustrovala granule Best choice mají jehněčí jako že pro blbě trávící psy pro všechny velikosti a váhy ovšem je tam chondro.glukosamin ale není tam kolik jsou to superprémiovky ale přece nemůže stejně chondra glukosam.sežrat čivava i bernardýn dyž je to pro všecky nějak mi to není jasné???

Člen
# Zasláno: 30 Led 2011 18:13
- Nahlásit

danajasa

No, bernardýn dostane větší množství granulí než čivava, takže i víc chonder atd., ne? Já taky kupuju krmivo pro všechny psy stejný a chondra pouze podle potřeby přidávám.

archie
Člen
# Zasláno: 30 Led 2011 18:15 - Změnil/a: archie
- Nahlásit

danajasa
Lidičky právě sem lustrovala granule Best choice mají jehněčí jako že pro blbě trávící psy pro všechny velikosti a váhy ovšem je tam chondro.glukosamin ale není tam kolik jsou to superprémiovky ale přece nemůže stejně chondra glukosam.sežrat čivava i bernardýn dyž je to pro všecky nějak mi to není jasné???

On už to tady někdo psal, a bylo to i v nějakých článcích, že obsah chonder v granulích je tak minimální až zanedbatelný, že to nejspíš neovlivní ni čivavu natož bernardýna

danajasa
Člen
# Zasláno: 30 Led 2011 18:17
- Nahlásit

Právě že už tam je a nejsem si jistá jestli naprosto zdravej dvouletej pes by měl baštit chondroprotektiva a když sou to vlasně drcený rybičky a mušličky tak snad neuškodí.

archie
Člen
# Zasláno: 30 Led 2011 18:18
- Nahlásit

No, bernardýn dostane větší množství granulí než čivava, takže i víc chonder atd., ne? Já taky kupuju krmivo pro všechny psy stejný a chondra pouze podle potřeby přidávám
Také pravda
OT mopsíci zdraví smečku Hipíkovic!!!! MOC MOC MOC!!!!

Člen
# Zasláno: 30 Led 2011 18:51
- Nahlásit

archie

Ahoooooooooj, milá Mirko a placatky

Člen
# Zasláno: 30 Led 2011 19:01 - Změnil/a: Hipík a Tonička a Rozinka
- Nahlásit

danajasa
a nejsem si jistá jestli naprosto zdravej dvouletej pes by měl baštit chondroprotektiva

Já myslím, že pokud pes neměl nebo nemá problémy, tak bych ho zbytečně ničím navíc permanentně neládovala. Ani bylinama ani chondrama.

Hipík (cca 30kg) měl velký problémy s kloubama jako malej, to jsme dali dohromady a od cca 2,5 roku až do 9 let nic nebral, protože to nebylo třeba.
Ani teď (16) nebere nic stále, ale dělám mu kúru 1 - 3 měsíce chondra, pak 1 - 3 měsíce pauza (podle toho jak mu je).

Nikdy jsem mu nekupovala spešl krmivo na klouby, znervózňovalo by mne, že vlastně nevím kolik a čeho dostává.
Řešila jsem to tak, že u superprémiovky jsem při kúře nejdříve zkusila dávat nižší dávky chonder, než by podle váhy dostávat měl.

Člen
# Zasláno: 30 Led 2011 19:28
- Nahlásit

danajasa
Právě že už tam je a nejsem si jistá jestli naprosto zdravej dvouletej pes by měl baštit chondroprotektiva a když sou to vlasně drcený rybičky a mušličky tak snad neuškodí.

Jo, až teď mi došlo, že asi píšeš o chondrech v krmivu, ne navíc podávaných... Tak toho množství v krmivu bych se nebála, že je bude dostávat stále...

mallos
Člen
# Zasláno: 30 Led 2011 20:15
- Nahlásit

Je to, jak už tady někdo psal. Pokud se jedná o chondroprotektiva v krmivech, obsahují ho velmi málo a navíc se při procesu výroby tyto látky zničí. Tak či tak jsou tyto látky pro psy velmi nestravitelné a musí se podávat v relativně vysokých dávkách.

Řada lidí řeší chondroprotektiva, ale už neřeší pro organismus důležité věci v krmivech, jako je obsah živočišných bílkovin, které jsou zásadní pro tvorbu kolagenu, což je nejdůležitější látka pro stavbu kostí... je trochu paradox, že lidé krmí šroty jako je hill's nebo eukanuba a starají se intenzivně o kloubní výživu...

jana1
Člen
# Zasláno: 31 Led 2011 14:11
- Nahlásit

cernej caj
Tak jsem to nemyslela žádné zbytkyale jen doré maso

jana1
Člen
# Zasláno: 31 Led 2011 14:14
- Nahlásit

danajasa
Dorty ty já taky ráda

921eva
Člen
# Zasláno: 20 Úno 2011 09:52
- Nahlásit

poprosím ví-li někdo, koupila jsem granule Canine Caviare jehněčí a granule jsou velmi malé. Jsou takhle malé všechny granule od CC?

VerčaZ
Člen
# Zasláno: 20 Úno 2011 10:47
- Nahlásit

921eva
oprosím ví-li někdo, koupila jsem granule Canine Caviare jehněčí a granule jsou velmi malé. Jsou takhle malé všechny granule od CC?

Mám kuřecí CC a taky mi přijdou oproti ostatním malé.

Baysha
Člen
# Zasláno: 20 Úno 2011 15:33
- Nahlásit

921eva
Jj, procházela jsem jejich poradnu a všechny CC granule jsou malinké - vadí to něčemu? My teda krmíme prakticky výhradně masem a granule máme jenom jako "nouzovku", ale žádný problém jsme s nimi neměli...

921eva
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2011 17:44
- Nahlásit

No mám labradora a přijdou mi ty granule opravdu až moc malé. Prakticky nemá šanci je vůbec kousat. Zhltne je. Jí to asi nevadí mě trochu jo

LubosHa
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2013 13:17
- Nahlásit

Já jsem pro Royal Canin, za dobrou cenu nakupuji přes net (http://www.rogz.cz/royal-canin-mini-adult-2-kg/).

lamalucni
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2013 15:18 - Změnil/a: lamalucni
- Nahlásit

LubosHa
Já jsem pro Royal Canin

Složení: Kukuřice, dehydratované drůbeží maso, kukuřičná moučka, kukuřičný lepek, živočišné tuky, hydrolyzované živočišné bílkoviny, řepné řízky, minerály, sojový olej, kvasnice, rybí tuk, minerály, DL-metionin, polyfosfát sodíku, L-lysin, vaječný prášek, L-karnitin

Není lepší rovnou koupit pytel kukuřice? Výsledek stejný a vyšlo by tě to o dost lacinějc...

LubosHa
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2014 19:16
- Nahlásit

Já krmím ekologickým krmivem BUBECK (http://zverimex-rybarske-potreby.com/krmivo-bubeck -pro-psy/) a nemám sebemenší důvod měnit. Cenově to dokonce vzhledem ke kvalitě považuji za jednu z nejlepších, ne-li tu nejlepší, voleb.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2014 19:27
- Nahlásit

Hele Luboši a co děláš s tím Royal Caninem když krmíš tím druhým? To bereš jen tak do zásoby jo?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2014 19:31
- Nahlásit

Hele a složení toho německýho patoku se dá někde najít nebo to soudruzi pečlivě tají? Možná to mají patentovaný?

zoy1584
Člen
# Zasláno: 28 Čec 2017 22:25
- Nahlásit

Tak máme výbornou zkušenost s granulemi Brit https://www.zooo.cz/brit-premium-puppies-15-kg-P71 07/

<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání