Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Jaké si myslíte, že jsou nejlepší granule - značka??
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . >>
Autor Zpráva
mallos
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2010 21:28
- Nahlásit

by the way, objednal jsem si artemis pro mala plemena a uz mi v patek dorazil...

Maya
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2010 23:55
- Nahlásit

mallos
Už maj? Tak to je super, teď mám nový pytel Fromm, tak až dokrmím, tak taky objednám.

MilanS
Člen
# Zasláno: 7 Lis 2010 17:17
- Nahlásit

mallos

velmi hezky popsane recenze i s popisy surovin. je to opet brano metodou no grain diet is the best, s cimz nesouhlasim, ale nejakou hodnotu to ma..

Můžu vědět , proč s tím nesouhlasíš ?

mallos
Člen
# Zasláno: 7 Lis 2010 18:03
- Nahlásit

MilanS
to, co ted napisu neplati pro vsechny no grain, ale rada z nich pouzije misto obilovin brambory (obcas i na prvnim miste), coz je z pohledu alergickych reakci urcite lepsi, ale z pohledu stravitelnosti nebo vlakniny nebo vitaminu jsou vhodnejsi nektere druhy obilovin...

rada z techto diet ma mnozstvi bilkovin blizici se 40%, coz se mi zda zbytecne, zejmena u stenat a psu s nadvahou a senioru. toto je muj nazor, pokud nekdo nesouhlasi, prosim, jen chci rict, ze se zde nebudu s nikym hodinu hadat, jestli hodne bilkovin ano nebo ne...

MilanS
Člen
# Zasláno: 7 Lis 2010 19:11
- Nahlásit

mallos

noo, dobrá díky za názor ale mě spíš zajímalo zda to máš něčím vyfutrované nebo zda je to jen jako obvykle nějaká "dojmologie"

mallos
Člen
# Zasláno: 7 Lis 2010 19:57
- Nahlásit

MilanS
je to urcite oboji, primarne dojmologie, protoze racionalne nevidim duvod cpat do psa takove mnozstvi bilkovin, pokud ma normalni aktivitu...

sekundarne je to proto, ze s tim mam spatnou zkusenost. pejsci meli po jakymkoliv vysokoproteinu ridkou stolici a neprirozene pachli...

MilanS
Člen
# Zasláno: 7 Lis 2010 22:29
- Nahlásit

mallos

noo, a racionální ti přijde cpát do psa kvanta uhlohydrátů ? Vlastně psi se normálně pasou na louce či na poli, pravda, já trouba zapoměl :-D

mallos
Člen
# Zasláno: 7 Lis 2010 22:32
- Nahlásit

MilanS
ne, ja myslim, ze je mozne vybrat nejaky kompromis. btw, kritizoval jsem predevsim krmiva, ktera se tvari bez obilovin, ale obiloviny jsou nahrazeny brambory, takze je to skoro stejne, mozna horsi...

helps
Člen
# Zasláno: 8 Lis 2010 17:47
- Nahlásit

jen tak ze zvědavosti, co si myslíte o tomhle? znáte?
http://www.upejska.cz/SUCHE-KRMIVO---GRANULE/OLIVE RS/

třeba ta selected fish nevypadá špatně.

Biluška
Člen
# Zasláno: 8 Lis 2010 17:57
- Nahlásit

helps
Víš co bys za ty prachy mohla koupit masa?

helps
Člen
# Zasláno: 8 Lis 2010 18:14
- Nahlásit

Biluška

No jo, jenze ja jsem ted vetsinu casu v Budejkách na bytě s kupkou studentů a jednou mini ledničkou, takže ačkoliv maso dostává kdykoliv jsme doma, u babičky nebo příležitostně i tady, tak u nás není dost dobře možný skladovat tu masíko na každej den

helps
Člen
# Zasláno: 8 Lis 2010 18:16
- Nahlásit

Psíček

No však je to pravda, ale když to jináč nejde... až budu bydlet ve vlastním bytě a budu mít veškerý zařízení jen pro sebe, tak to bude taky o něčem jiným a psovi klidně maso budu uchovávat. Tady na to ale prostě nejsou podmínky, ale za sebe si myslím, že je rozdíl značnej mezi Pedigree, Pro Planem a třeba tímhle Oliversem Ovšem vím co tím myslíš a kam tím míříš..

jfi
Člen
# Zasláno: 8 Lis 2010 20:11
- Nahlásit

helps Pro případ, kdy výjimečně nestíhám dát maso, používám granule lisované za studena - jsou zdravější než ta komerční klasika.

helps
Člen
# Zasláno: 8 Lis 2010 23:02
- Nahlásit

jfi

to sou např. jaké?

jfi
Člen
# Zasláno: 8 Lis 2010 23:27
- Nahlásit

helps
http://www.zoohit.cz/ - Lucullus, Marcus Muehle
http://www.baron.cz/ - Fit Croc
Nemělo by tam být tolik chemie, nemělo by to být tak moc tepelně přepracováváno jako "běžné" granule, oleje jsou lisované za studena, vitamíny údajně přírodní a ne umělé.
U Barona píšou porovnání:
http://www.baron.cz/pes/prirodni-lekarna/clanky/ro zdily-mezi-krmivy/i-0
Já porovnávám na veteránovi - kardiakovi, jak mu změna prospěla - klasickou granuli už do huby nevezmu

jfi
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2010 00:06 - Změnil/a: jfi
- Nahlásit

Psíček - platí to i pro "lidské" oleje v kuchyni.

"Oleje získávané extrakcí za využití vysokých teplot a organických rozpouštědel jsou obecně daleko lacinější, protože tyto postupy umožňují daleko vyšší výtěžek. Za vysokých teplot však vzniká řada páchnoucích či toxických látek. Tyto látky spolu se zbytky rozpouštědla se musí odstranit tzv. rafinací. Zároveň se však odstraní i všechny látky, vyskytující se v oleji ve stopových množstvích. Získáme tak čistý tuk bez původní chuti a vůně." Hodí se akorát tak na smažení.

"Za studena lisované rostlinné oleje - tyto oleje se šetrně lisují bez využití vysokých teplot a další nutné rafinace. Obsahují v oleji rozpustné vitaminy, přítomné v původní rostlinné surovině (hlavně vitamin E), cenné nenasycené mastné kyseliny a další živiny. Pro chuť oleje jsou velmi důležité přírodní aromatické látky, které v oleji zůstanou při lisování za studena." Chutnají v salátech atp.

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2010 08:25
- Nahlásit

jfi

A je to na tý flašce od oleje napsaný? Že je za studena a za tepla? Dík

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2010 08:37
- Nahlásit

jfi
Celkem by mě zajímolo to co Psíčka. Když vezmu, že v kvalitních granulích je toho oleje minimum a navíc to povětšinou není rostlinný olej , ale olej živočišný, tak nějak nechápu, jak toto může ovlivnit celkovou kvalitu granulí.

jfi
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2010 09:17 - Změnil/a: jfi
- Nahlásit

Psíčku, domnívala jsem se, že Tvá otázka nahoře se vztahuje k olejům. Protože odkaz na porovnání technologie výroby granulí (stručné porovnání, u Barona) je o příspěvek výš - takový modrý text, při najetí myší zčervená a podtrhne se, schválně - klikni!

BTW: Nehodlám akademicky řešit, jestli ten nebo onen výrobce/prodejce kecá/nekecá. Stačí mi, co vidím okem dlouhodobě po změně stravy - kondice, srst, bobek...

Maya - jukni taky na ten odkaz.
Oleje řeším hlavně při krmení syrovým.

helps
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2010 09:48
- Nahlásit

jfi

díky, ale stejně mě to nějak nepřesvědčilo o celkový kvalitě. tamto sou premiovky a zas mi celkově složením přijdou lepší jiné.. myslím navíc, že to za studena už se tu řešilo a mám pocit, že tu bylo zmíněno, že se to dělá u některých granulí sice za vysokých teplot, ale jen během chvilinky (detaily si nepamatuju)
Navíc si nedělám iluze o granulích - prostě je to celý uměle vyráběný v nějaký továrně a nedá se to srovnávat s masem atd., takže myslím, že celkově je jedno jestli za studena nebo za tepla... třeba se pletu no. Kdo se v tom má vyznat

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2010 12:21
- Nahlásit

Psíček
Díky za vysvětlení, to mě nenapadlo, že je to až takový myšlenkový přeskok.

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2010 12:25
- Nahlásit

jfi
Ten odkaz znám, v životě by mě nenapadlo krmit psa granulema, kde je hlavní složkou kukuřice a vedlejší produkty, i kdyby ve vitamínech plavaly a byly vyrobený kosmickou metodou. Proč myslíš, že ti tam zároveň doporučujou střídat to obden s masem a zeleninou?

jfi
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2010 13:20
- Nahlásit

Maya Já krmím většinou maso + přílohy + zelenina. Ale sem tam se stane, že se někdy nezadaří z časových důvodů, nebo na cestách, a pro tyto případy používám granule lisované za studena. Protože se bez problémů můžou střídat s masem, neleží ve střevech tak dlouho jako klasické granule, a nenapučí v žaludku, takže není takové nebezpečí torze.
Barona moc neberu, beru většinou Lukullus (s rýží).

jfi
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2010 14:15
- Nahlásit

Psíček Tak promiň

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2010 14:57
- Nahlásit

jfi
No klasické granule taky všechny v žaludku nenapučí.
Čím je ten Lukulus konzervovaný? Jsem to nikde nenašla. Jinak vypadá mnohem líp než ten šunt od Barona.

petra b
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2010 20:53
- Nahlásit

Co Vy, prosím, zde na toto:

Almo Nature holistic jehně
Nutram jehně pro citlivé zažívání
Satisfaction jehně

Ď.

petra b
Člen
# Zasláno: 17 Lis 2010 15:14 - Změnil/a: petra b
- Nahlásit

Kecááš. Doprodej. Jinak poklona. Odpověď na úrovni . Díky. Nikdo se Tě šak neptá na to, esli tě berou nebo žereš granule, Psejčku, ale ptá se těch, kdo je používaj. Já třeba radši Satisfaction ráno. Ovšem jen na dovolený. Finito dovozu. Jen nevim, koho bere, co miluješ po ránu Ty a co miluju po ránu já. Takže - buď tak laskav - k věci, máš-li k ní něco. Dik.

petra b
Člen
# Zasláno: 18 Lis 2010 14:48
- Nahlásit

Je vidět, že to chce překlad:
Dovoz Satisfactionu byl do ČR zastaven už loni. Běžná dostupnost těchto granulovaných kuliček je např. v domovském Španělsku. Tedy kecy a doprodej.
Pakliže netrávíš dovolenou v dáleký cizině, asi moc nepovečeříš.
Zas to bylo k věci. Gratulace.

Barbucha z Prahy
Člen
# Zasláno: 18 Lis 2010 15:18
- Nahlásit

Chtěla bych se zeptat na následující věc: ráda bych začala krmit Fromm Family, ale myslím, že se tu někde psalo, že se možná přestanou dovážet, tak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo nemá nějaké zprávy ohledně případného ukončení dovozu. Děkuji

petra b
Člen
# Zasláno: 18 Lis 2010 20:52 - Změnil/a: petra b
- Nahlásit

španělské kuličky nebrat, jsou kulaté
jaxi mírně placaté, možná právě placka zařídila, že i největší alergici na tomhle krmení byli zdrávi jak ty rybky

<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání