Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Veterina, o zdraví i nemocech psů / Jaké si myslíte, že jsou nejlepší granule - značka??
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 44 . 45 . >>
Autor Zpráva
corgi
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:55
- Nahlásit

zuzanarosakova
původní majitel vnitřností, které jí Váš pes.
Té krávě nikdo nesebral ledviny, aby vyzkoušel granule. Ale co, nebudu tady zabředávat do srovnávání nesrovnatelného. Psa krmím syrovým a je nám oběma fajn. A tečka

impact
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:58
- Nahlásit

kejtlin, jana33
Mě teda ne, že by zkysnuly nožky, ale mívám vepřové hrubomleté a když jsem ho vařila, kolikrát mi zkyslo, než vychládlo. Aspoň vím, v čem je zakopaný pes.

impact
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 21:59
- Nahlásit

laboratorní psík je myslím neěťastný přibližně stejně jako původní majitel vnitřností, které jí Váš pes.
Myslí, že ten pes je nešťastný mnohem víc než kravka, která běhá v chlívě a pak je poražena.

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 22:23
- Nahlásit

Nevim no teda,jak s tim masem....je to dost náročný, vy se tím chovem psů živíte? Nebo chodíte normálně do práce? A taky kde to maso skladujete? A každejden to rozmrazujete? Já maso vůbec nejim, takže doma žádný nemáme (kromě toho bio hovězího pro psy). No bude teda na tom muset zamakat

impact
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 22:28
- Nahlásit

zuzanarosakova
Já mám práce tři a smečku psů k tomu.

Chovem se neživím, sbírám psy po útulkcích a tak podobně. Maso skladuju v mrazáku, rozmrazuju tak na dva dny. Jak kdy.

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 22:30
- Nahlásit

Impact
ta kráva tam právě neběhá, ale má řetěz zarostlý do krku a kuře tam taky neběhá, ale sedí v kleci a nabušený hormonama roste a pak jede zavěšený za nohy pěkně v řadě, dokud mu to neufikne hlavu. A cestou na tu porážku, když se zvířátku třeba někde zasekne nožička, tak mu jí prostě uříznou motorovkou a doskáče tam po třech (to jsem viděla na vlastní oči). jako myslím, že si člověk nevybere. Nehledě na to, že si nemyslm, že tady všichni odmítáte léky a všechno testované na zvířatech - takže uplně nechápu, že tak kritizujete, že psovi dávám granule...

impact
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 22:33
- Nahlásit

zuzanarosakova
Ale já to nekrizituju, je to tvoje volba a tvoje peněženka, už jsem to psala.

Jen si prostě myslím, že jsou lepší varianty, než rvát do psa takový věci.

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 22:34
- Nahlásit

Impact

Chovem se neživím, sbírám psy po útulkcích a tak podobně. Maso skladuju v mrazáku, rozmrazuju tak na dva dny. Jak kdy.

no tak to klobouk dolů! Já jsem normální městský člověk, co má jen dva psy a jednu práci. Absolutní lajk, co má pejsky jako mazlíky. A pravděpodobně nezvládne krmi masem, protže mu z těch informací jdehlava kolem.

impact
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 22:39
- Nahlásit

zuzanarosakova
Ale to zvládneš. Nic na tom není. Já jsem třá vždycky krmila grancle, pak jsem se dostala k masu, tak jsem dlouho krmila vepřové hrubomleté vařené a jen tak, poté jsem získala víc informací, tak jsem to střídala, přidávala zeleninu, přílohy, vitamínky a teď už jsem na syrovým masku tři dny. Teda ne já, psi.

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 22:46
- Nahlásit

impact

nevim, no, ty naši psi jsou hrozně náchylný.Upřímě řečeno, jsem ráda, že se mi podařilo přesvědčit rodinu, aby psům nedávali nic od stolu a tak jkš takš přestali mít průjmy (každou chvíli jsem utírala podlahu, protože to nestihli ani ven) a držej se. našli jsme i druh granulí, kterej jim chutná (ten jeden je hroznej šťoura a jeden čas nechtěl vůbec žrát). Tak se trochu děsim toho, že bych teď začla uplně od začátku s masem.

kachna_
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 22:48
- Nahlásit

zuzanarosakova
Teď jsem na mateřský, ale fakt mi nepřišlo nijak zvlášť časově náročný psům dávat maso, dělala jsem na 12h směny. Já nevim, tak 5-10 minut denně? Vyndám dva balíčky masa (kilový, mám 4 psy), jeden s masitejma kostma nebo kusovku masa, druhej s hrubomletym masem (nebo vnitřnostma), kterej smíchám s rozmixovanou zeleninou nebo ovocem + něco přidám (koření, vejce, přídavky na klouby...). Nejsložitější je vymyslet, co jim dát.
Skladuju v mražáku, vejde se mi tam přesně těch 50 kg, mám to na měsíc a je to minimální odběr od Vetamixu (prodejce masa pro psy).
A ke granulkám - co takhle Firstmate? RC je konzervovanej sorbanem draselnym (jako horčice). Biogranule vyrábí firma OrganiPets (nemám zkušenost), a jestli tě zaujalo krmení masem, ale z nějakého důvodu se ti do toho nechce, tak můžeš zkusit barona

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 22:56
- Nahlásit

kachna

dik, to vypadá zajímavě

kachna_
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 22:59
- Nahlásit

zuzanarosakova
Jestli tě mohu poprosit, tak laskavě nedělej z přepravců a chovatelů zrůdy.
1) hormony a ATB se používat nesmí
2) zarostlý řetěz nebo uřízlá noha je svinstvo, za dobu, co jsem se pohybovala v masném průmyslu (3 roky) jsem ani jedno z toho neviděla
3) kuře se zavěsí, omráčí el. proudem, podřízne.
Je přesně stanovené, jak dlouho co má trvat!
Myslím že procento zvrhlejch ouchylů je v tomhle odvětví stejný, jako mezi majiteli psů.

kachna_
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 23:03 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit

Jo ještě granule Kronch s lososem. Lososový olej obsahuje nenasycené mastné kyseliny, prý je to dobré i na klouby. Tady je toho ještě víc: http://www.i-vlcek.cz/produkty/psi/bio-a-naturalni -krmiva/

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 23:05
- Nahlásit

Teď mám teda pocit, že krmit granulema je uplně špatně. Přitom, každej koho znám krmí granulema. A co konzervy?? Když psi nechtěli žrát, davala jsem jim ke granulím lžičku konzervy pro štěnata od Animondo gran carno junior - jehněcí maso s rejží... To je taky taková tragedie?

zuzanarosakova
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 23:15
- Nahlásit

kachna
Jestli tě mohu poprosit, tak laskavě nedělej z přepravců a chovatelů zrůdy

1. Viděla jsem rozdíl mezi normálním kuřetem a kuřetem z KFC. Bylo dvakrát tak velké, protože mu dávali růstové hormony.
2. Uřízlá noha a řetěz jsem viděla na vlasní oči a pokud ty ne, tak tě nemám v úmyslu přesvědčovat.
3. Viděla jsem tu kuřecí halu, to vůbec nebudu komentovat, řeknu jen, že bych nikdy nebyla schopná pozří kuřecí maso.
4. Viděla jsem hvarovaný kaminon se selátky. Ten přepravce - řidič mě nepotřebovat k tomu, abych z něj dělala zrůdu, to jak se choval, nebudu popisovat.

Ale rozhodně nechci říct, že odsuzuju lidi, co jedí maso. To vůbec, at si dělá každý co chce. To o těch velkochovech jsem uváděla jen jako protiargument tomu, že se granule testují na zvířatech a tudíš je "morálnější" krmit psy masem. Jinak opravdu ať si každý jí a zkrmuje co chce. Já jen prostě maso jíst nechci a moc se mi ho nechce ani kupovat, protože pak by to, že ho já sama nejím ztratilo smysl.

kachna_
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2009 23:36 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit

zuzanarosakova
Tak si pořiď kozu nebo prase , ne psy (to není myšleno urážlivě), máš-li masožravce, musíš počítat s tím, že budou žrát maso. V granulích je přece taky maso, použiju-li tvojí argumentaci, pak jsou granule dvojí utrpení - jednak 'výroba' masa, jednak jeho testování, tudíž je to opravdu morálnější.

add. konzervy - jsou tepelně upravené = bez vitamínů, hodně (i když mám ten pocit, že animonda zrovna minimálně) jich je dost solených - konzervace.
Pokud se ti dělá z masa v syrové(edit. syrovém stavu) a potřebuješ ho mít zgranulované, pak tě asi těžko někdo přesvědčí, že je to lepší

pawLINka
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 09:17
- Nahlásit

zuzanarosakova
Mnooo, tak nějak přemýšlím - ty si myslíš, že v granulích máš biokuřata a nebo biohovězí? Jsem se zasmála po ránu teda.

Jak už bylo psáno - zkus si přečíst i téma tady na cz-psovi - Krmení psa klasickou stravou. Je tam hodně užitečných rad a zkušeností od nás všech...
A věř tomu, že to tolik času nezabere...

Baico
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 09:48
- Nahlásit

zuzanarosakova
ta kráva tam právě neběhá, ale má řetěz zarostlý do krku a kuře tam taky neběhá, ale sedí v kleci a nabušený hormonama roste a pak jede zavěšený za nohy pěkně v řadě, dokud mu to neufikne hlavu. A cestou na tu porážku, když se zvířátku třeba někde zasekne nožička, tak mu jí prostě uříznou motorovkou a doskáče tam po třech (to jsem viděla na vlastní oči). jako myslím, že si člověk nevybere. Nehledě na to, že si nemyslm, že tady všichni odmítáte léky a všechno testované na zvířatech - takže uplně nechápu, že tak kritizujete, že psovi dávám granule...
To co jste tu právě napsala je snůška nesmyslů. V dnešní době jsou již 2/3 populace dojených krav ve volných boxových stájích. Zvířata, která jsou ještě ve vazných stájích musí mít možnost výběhu. Neříkám, že se nenajde farmář idiot. Ale právě největší producenti mléka si dávají velký pozor, aby byla zvířata v pohodě, protože jakákoliv stres se okamžitě projeví na užitkovosti. Co se týká chovu drůbeže. Nosné slepice jsou už povinně chovány v obohacených klecích, kde mají bidýlko a možnost popelit se. Kuřata na výkrm se většinou v klecích nechovají, ale chovají se volně na podestýlce. Antibiotika jako krmné doplňky jsou zakázané už 10 let. Taky by mě zajímalo, kde na vlastní oči jste viděla to s tou motorovkou?

Vikula
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 10:36
- Nahlásit

Baico
Nosné slepice jsou už povinně chovány v obohacených klecích, kde mají bidýlko a možnost popelit se.

http://www.realita.tv/cs/drubez-1#3095

Vikula
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 10:42
- Nahlásit

Baico
Taky krmím masem, ale o důstojném životě užitkových zvířat silně pochybuju.

Baico
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 10:43
- Nahlásit

Vikula
Pěkné. A kde je tam napsáno, jak staré jsou ty fotky? Kdy a kde jsou focené?
Tohle ustájení už několik neodpovídá zákonným normám, tudíž v zemích EU se s ním nepotkáte.

Baico
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 10:46
- Nahlásit

Vikula
ale o důstojném životě užitkových zvířat silně pochybuju
A na kolika farmách jsi v posledních 7 letech byla a viděla jsi na vlastní oči, jak ta zvířata žijí? Já vzhledek ke svému předchozímu zaměstnání jsem jich viděla několik stovek. Všechny filmy a fotky, které ukazují ekologičtí aktivisté jsou z jiných zemí.
Myslíš si, že ten idiot, co kradením vysvobozuje slepice z nosných farem tím, že je zapne do neprodyšných igelitových tašek ví něco o zvířatech?

Vikula
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 10:47
- Nahlásit

Baico

http://michalkolesar.net/?p=2585

Otevřená záchrana XIV. (květen 2009)

kejtlin
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 10:49
- Nahlásit

Je pravda, že brojleři jsou tak těžcí, že se neudrží na nohou, na jatkách jsou většinou humání metody usmrcování, při domácí porážce jak kdy, ale já a moji psi jíme maso a máme ho rádi

argosek
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 10:52
- Nahlásit

Baico

to snad nemyslis vazne.

argosek
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 10:54
- Nahlásit

Vikula

bacha vikule, ten pan je idiot a nechape, ze te slepici je mnohem lepe cely zivot zavrene v kleci!

ja ostatne take pred nekolika mesici zavrel vschny psy do kotcu a uz je ani nepoustim a jsou ted na prvni pohled o dost spokojenejsi.

Vikula
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 10:56
- Nahlásit

Baico
Koukám, že už si mě předběhla a toho idiota našla.Nevím, je fakt, že v poslední době jsem na žádné farmě nebyla.Nechci se hádat, byla bych jenom ráda, kdyby se ty chodící flákoty masa, jak je někteří vidí, měli za svého života dobře, ale moc tomu nevěřím.Vždyť to máš každou chvíli v telkevizi, že někdo najde podvyživené stádo krav, koní nebo i prasata, v nevhodných podmínkách a většinou to projde bez trestu.

Baico
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 10:57
- Nahlásit

Vikula
Co se ti na těch klecích nelíbí? Není nafocený detail, jestli je klec obohacená nebo ne?
10 kuřat zachráněných ze zbytečného trápení a zbytečné smrti
Ano zbytečné trápení - adlibitní přísun krmiva, světlo, teplo, které přesně odpovídá potřebám zvířat.
Přesně podle hesla zabij bobra,zachráníš strom.
Nikdo z těcht aktivistů nemá odborné vzdělání a netuší nic o chovu hospodářských zvířat.

Vikula
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2009 10:58
- Nahlásit

argosek
Dej jim tam aspoň bidlo

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 44 . 45 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání