Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Krmení psa klasickou stravou
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 247 . 248 . >>
Autor Zpráva
Jitkha
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2008 20:09
- Nahlásit

Měla bych pár dotazů ke krmení klasickou stravou a moc prosím pejskaře, kteří takto krmí o nějaké ty rozumy. Mám psa velkého plemene (40 kg, 4 a 1/2 roku), od malička krmím granulemi (Eukanuba), ale v poslední době mi připadá, že se hodně zhoršily, nechce se mi experimentovat s dalšími granulemi a platit nemalé peníze za bůhvíco a tak jsem začala vážně uvažovat nad krmením klasickou stravou (syrové maso, popřípadě vařené + příloha).

Teď k dotazům:
1. Kolik masa by měl denně pes velkého plemene mít (nejlépe na 1 kg váhy psa)?

2. V jakém poměru by mělo být maso + příloha u dospělého psa (někde jsem četla 3:1, jinde zas 2:1 nebo i 1:1)?

3. Dáváte syrové i vnitřnosti (hovězí, kuřecí...) nebo je lepší povařit?

4. Je nutné přidávat vitamíny, něco na klouby...? Nejsou vlastně náhražkou za různé Alavisy apod. obyčejné morkové kosti (resp. křupky), vývary z kostí atd.? Stejně tak u vitamínů - není lepší koupit např. mořské řasy, losový olej a podobné přírodní vitamíny?

5. Je nutné syrové maso nechat před zkrmením přemrazit? I to určené pro lidi? Pokud ano, jak dlouho? Stačí v obyč mrazáku, tzn. cca -18 stupňů?

6. Na to navazuji otázku, zda kvůli různým breberkám odčervujete častěji než jednou do roka.

7. Co kosti u syrové ryby? Slyšela jsem, že ty psu nevadí a nemůže se mu nic stát (snad krom těch velkých hrudních).

8. Jaké přílohy dáváte (obiloviny, ovoce, zelenina)? Pokud máte typy na takové, co by pes radši neměl, sem s nimi

9. Jaké maso dáváte? (Četla jsem, že syrové vepřové je lepší nedávat)

10. Necháváte při krmení klasickou stravou sem tam psa jeden den hladovět?

To je zatím vše, co mě momentálně napadá, případně ještě doplním. Předem moc děkuji za odpovědi. Uvítám i další zkušenosti .

Ještě by mě zajímalo, zda má někdo zkušenost s krmením klasickou stravou i u štěněte velkého plemene. Je to opravdu tak složité, jak si většina myslí? U dětí přece taky žádná mamina nevyvažuje každé sousto, kolik má jakých vitamínů, bílkovin, tuků apod.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2008 20:26
- Nahlásit

Jitkha
koukni sem,to je stručnej návod
http://www.brunifid.com/vk_krmeni.htm

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2008 20:28
- Nahlásit

Jitkha
Je to opravdu tak složité, jak si většina myslí?
je to jednoduchý jak facka,po staletí žádný granule nebyly a šlo to taky a líp

Silwuska
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2008 20:48 - Změnil/a: Silwuska
- Nahlásit

Jitkha

Maso v pohode akekolvek, ci surove, ci zabarene...kosti v pohode akekolvek, jedine surove...ovocie, zeleninu akukolvek ktora psovi chuti...v pohode cesnak (prirodne antiparazitikum/...prilohy hocico...bud cestovina /predava sa aj speci pre psov s obsahom morskych rias/, ovsenne vlocky, ryza, pri chudnuti zemiaky...pomer 2:1 so vsetkymi prilohami /aj cestovina, aj ovo a zel/...

Mimo pridavame olivovy olej /pre pribratie sadlo/, vajicko, vajecne skrupiny, bylinky, pupavove listy, drozdie, mliecne vyrobky, a semo tamo vitaminovo mineralny doplnok /irish cal,roboran/...

Pre mna velmi jednoduche, zabavne, a hlavne je uzasny ten pohlad jak moc to psovi chuti...

Drzime palce pri kuchteni...

Fifi
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2008 20:56
- Nahlásit

Jitkha
1. Kolik masa by měl denně pes velkého plemene mít (nejlépe na 1 kg váhy psa)?
Na kilo ti to nereknu. Rtw 42 kg dostava 0,5 - 1 kg masa, dle kondice, zateze.
2. V jakém poměru by mělo být maso + příloha u dospělého psa (někde jsem četla 3:1, jinde zas 2:1 nebo i 1:1)?
Zase zalezi, nekdy 2:1, nekdy samotny maso, jindy 1:2 Priloha u nas - nejcasteji ryze, nesparene vlocky, plus zelenina.
3. Dáváte syrové i vnitřnosti (hovězí, kuřecí...) nebo je lepší povařit?
Premrazene od vetamixu davam syrove srdce ci jazyk, jinak jatra varim. A kureci - zaludky, srdicka syrove. Pajsl veprovej ci hovezi, kdyz se namane, varim.
4. Je nutné přidávat vitamíny, něco na klouby...? Nejsou vlastně náhražkou za různé Alavisy apod. obyčejné morkové kosti (resp. křupky), vývary z kostí atd.? Stejně tak u vitamínů - není lepší koupit např. mořské řasy, losový olej a podobné přírodní vitamíny?
Pridavam Roboran, Pangamin, obcas morsky rasy, kapku olivoveho oleje, sulc z prasecich nozek - obrany kuze, krupky. Ted pro starou cubu budu po problemech pridavat Giom.
5. Je nutné syrové maso nechat před zkrmením přemrazit? I to určené pro lidi? Pokud ano, jak dlouho? Stačí v obyč mrazáku, tzn. cca -18 stupňů?
Maso pro lidi nepremrazuju a obcas kus pro psy odpadne zasyrova.
6. Na to navazuji otázku, zda kvůli různým breberkám odčervujete častěji než jednou do roka.
Odcervuji preventivne 3 - 4x do roka, ale ne kvuli zradlu, ale kdyz treba psove chytnou blechu od jezka.
7. Co kosti u syrové ryby? Slyšela jsem, že ty psu nevadí a nemůže se mu nic stát (snad krom těch velkých hrudních).
Davam syrove, vcetne ploutvi, hlav, zadny problem nikdy nebyl.
8. Jaké přílohy dáváte (obiloviny, ovoce, zelenina)? Pokud máte typy na takové, co by pes radši neměl, sem s nimi
Uz jsem psala, vlocky, ryze, ryzove nudle, testoviny, smes pod svickovou, krouhane cinske zeli, kousky brokolice, sparene mlade koprivy, hlavkovy salat, rozmrazeny spenat atd...
9. Jaké maso dáváte? (Četla jsem, že syrové vepřové je lepší nedávat)
Hovezi s drobama, hovezi s kurecim, kurata, kruti, hovezi, teleci, zelene (neprane) drstky, srdce, jatra, jazyky, pajsl, zaludky, ryby kusove, file, rybi piliny atd
10. Necháváte při krmení klasickou stravou sem tam psa jeden den hladovět?
Ne. Ale nekdy jen skromnou davku.
Uuuuuf.

kachna
Člen
# Zasláno: 8 Dub 2008 21:41 - Změnil/a: kachna
- Nahlásit

ad 5. - mražení masa
- já bych teda maso přemrazila, je to výborná prevence před nakažením tasemnicema. Délka zmrazení - aby teplota v mase dosáhla -18st v každém bodě.

Meta
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 07:37
- Nahlásit

Co kosti u syrové ryby? Slyšela jsem, že ty psu nevadí a nemůže se mu nic stát (snad krom těch velkých hrudních).
Taková velká rybí hrudní kost, ta psa spolehlivě zabije...na to bacha
já bych teda maso přemrazila, je to výborná prevence před nakažením tasemnicema
to funguje 100%

nels
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 09:34
- Nahlásit

Krmíme masem od Vetamixu asi 3 týdny a mám problém - pes mi hodně viditelně zhubnul. Dávám půl kila masa každý večer + přílohy, přes den rohlík se sádlem, těstoviny s tvarohem apod. Známý Vetamix kritizuje pro prej malý obsah masa a vysoký obsah vody, tak se vás chci zeptat jak to mám podle vás řešit. Ke granulím se mi vracet nechce,ale takz nechci abz pes strádal

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 09:45
- Nahlásit

nels
Já osobně vetamix a podobné směsi nekrmím, leda v případě krize-spousta vod, málo masa a v podstatě stejné maso, jako se dává do granulí. Kostičky, zobáčky, peříčka, očička. Kupuju u řezníka. Máš pravdu, že kdysi jsme zkoušeli krmit takovýma hnusama a psi z toho hubli a měli kostní trus-bílý tvrdý.

nels
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 09:50
- Nahlásit

Mucholabka

moc díky za názor, takže asi lepší kupovat přímo u řezníka, je nutné pak to maso vařit anebo mrazit? Dávám normálně syrové, nekupuji vepřové..

Mel
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 09:58
- Nahlásit

Mucholabka
Vetamix je společnost, která maso dodává. Mají celkem široký sortiment od kusového masa až po ty směsi.
Takže závisí na člověku, co vybere. Třeba kusový hovězí je tak nádherná flákota masa, že z toho mám chuť udělat svíčkovou a těžko bude někdo tvrdit, že je v tom namletej nějakej odpad. Výborný kompromis cena - výkon je hovězí hrubomleté, které je ze svaloviny, tudíž odpad tam také není. Dále si můžeš koupit třeba kuřecí skelety, celá kuřata apod. a i to ti vylučuje namletý zobáky, peří apod.

Mel
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 10:02
- Nahlásit

nels
jak máš velkýho psa? a čím konkrétně krmíš?

nels
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 10:05
- Nahlásit

Mel

RR 46kg. Měli jsme hovězí hrubomleté, kuřecí mleté s mrkví, krůtí ořez (ten se mi moc líbil), hovězí mleté s droby.

nefer
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 10:09
- Nahlásit

to nels: 0,5 kg denně ve dvou dávkách dávám své feně. ty máš psa, typuji, že cca o 10kg těžšího

nefer
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 10:10
- Nahlásit

ha, takže o15 kg těžšího. ehm, 46 kg je celkem dost, ne?

Alexa
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 10:21
- Nahlásit

nels
0,5 kg masa dávám své 22kg malině, ovčanda,která má něco málo pod 40kg dostává tak 0,75, dávala bych mu kilo + přílohy. Z Vetamixu beru už asi 3 roky hovězí hrubomleté, hovězí s droby, vemeno a ryby. Na zimu vepřové s droby.Kuřecí už neberu. Jedině když mají v akci kuřata. Krmím syrovým a na váhu po rozmrznutí jsem teda nedávala, ale když pytlík rozříznu tak tam moc vody není.

MaggieM
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 10:22
- Nahlásit

nefer
0,5 kg denně ve dvou dávkách dávám své feně
+ přílohu? A kolik?

nels
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 10:25
- Nahlásit

nefer

no on je to velkej kluk když tak mrkni na www.rrnelson.hu.cz já myslím,že je akorát. tak dám větší dávku,díky za radu
Alexa
taky děkuji, já Vetamix nechci kritizovat jenomže mě samozřejmě mrzí když hubne. určitě začnu dávat 2x tolik a uvidíme

nefer
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 10:34
- Nahlásit

nels: no jo, už je velkej, ale vypadá dobře taky bych dávala kilo, ale ve dvou dávkách

to maggie: ráno 200g masa + 80-90g zeleniny + něco málo obilné přílohy od oka. večer 300g masa + 120-140g zeleniny + něco málo obilné přílohy opět od oka

hele, ale tohle je celkem individuální - záleží na zátěži, na umístění psa (jako jestli doma nebo venku), na metabolismu

PetraK
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 10:37
- Nahlásit

davidkova renata

díky za prima odkaz. Zaplaťbůh, že se taky dá narazit na normálni diskuzi o krmení tímhle způsobem. Není to tak dlouho, co jsem na jiném fóru chtěla hodit na toto téma řeč a to co tam různí umělci předvedli mi vyrazilo dech.

Jinak k tomu Vetamixu - mně přijdou vodový akorát ty mletý ryby. To jsem už zrušila, protože to je fakt samá voda, takže jsem brala kusový, ale ty teď nemají . Ostatní mi vodový nepřijde.

MaggieM
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 10:44
- Nahlásit

nefer
jasan díky

nefer
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 10:48
- Nahlásit

maggie: není zač, proč se ptáš? ses lekla, co to mám za žrouta?

Silwuska
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 10:54
- Nahlásit

PetraK
Aj mne sa zda ze sa karta hodne obracia...nedavno boli okrikovany ludia co krmili prirodzenou stranou...teraz je prirodzena strava a BARF propagovana ako velmi dobra alternativa...a myslim ze pravom...nieje to o jednej dvoch skusenostiach, ale o kvantach ludi co vidia zlepsenia na vlastne oci...

Mel
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 10:59
- Nahlásit

PetraK
taky mi to nepřijde vodový, ani žádný extra humusy jsem tam nikdy nenašla, ale nekupuju ty nejlevnější smesi, tam asi pravda bude semletý kdeco...

MaggieM
se chystáš taky nadobro opustit granule?

PetraK
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 11:43
- Nahlásit

Silwuska

jojo taky si myslím. Můj první pes byl pochopitelně negranulovací- páč granule nebyly. Pak už byly a dostal ze zdravotních důvodů granule - to je myslím případ, kdy mají granule smysl. Protože jsou momenty, kdy to vybalancovat možná není až tak lehký. ¨Současný štěkavec byl do roka na granulích a páč byl hubený víc než dost -i když vižla není pochopitelně žádný prasátko, tak prostě tohle už bylo dost a tak jsem i z důvodu prevence torze (stejný důvod, jako je uvedený v odkazu) a taky proto, aby uměl strávit všechno a nebyl za posránka, když sežere něco jiného přešla přes vařený až k syrovýmu a jsem spokojená. Ten odkaz který dala pani Davídkovic mi ve všech bodech mluví z duše.

Kelly
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 11:57
- Nahlásit

Taky krmím svého psa (leonberger) masem od Vetamixu. Od štěněte odmítal baštit granule, tak jsem se rozhodla přejít na klasickou stravu. Nejdřív jsem maso vařila, ale teď už jsme přešli na syrové. Odjakživa mu nesedí kuřecí maso, momentálně odmítá syrové krůtí, ale moc mu chutná hovězí hrubomleté, hovězí kusové a hovězí jazyky. Přílohy (rýže, těstoviny) dostává minimálně, za to zeleninu celkem dobře baští.
Konečně jsem se dočkala toho, že pesan "vymete" celou misku. Bobky má ok, po granulích měl často průjem.

Zajímavý odkaz: http://www.baron.cz/pes/prirodni-lekarna/clanky/vy ziva-psa-jidelnicek-prirozene-syrove-stravy/i-0

nefer
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 12:02
- Nahlásit

ještě jsou zajímavé články na URL

nels
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 12:48
- Nahlásit

Kelly

super odkaz

nika00
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 15:48
- Nahlásit

hoi hoi..jak to tak ctu, tak bych mozna taky zkusila naky to syrovy maso
sandy sezere vse, to neni problem, spis nevim jak na jimmyho, je to citlivka na zaludek nesnese vsechno.
obcas jim dam syrove maso, ale spis jen jako chutovku. jinak krmime granulema. kolikrat se stalo, ze jimmy se po mase vyzvracel i kdyz jsem mu maso davala po troskach nakrajene na male kousky...
vetsinou reaguje na kureci...
co bych mela tedy zkusit? docela bych chtela tu rybinu...ale bojim tech kostiiii....jakou rybu a jak podat?

Jimmi
Člen
# Zasláno: 9 Dub 2008 16:47
- Nahlásit

nika00
Kup Jimmymu na začátek masový kostky, jsou hovězí a jsou luxusní, na nás při půl kila masa denně jsou docela drahý, ale jestli mu nedělá dobře kuře, začni hovězím, taky můžeš zkusit krůtí ořez, co nesní Jimmy, sní Sandy, výborný je hov. kusový a hov hrubomletý. Ti, co to u mě viděli na vlastní oči nevěřili, fakt.
Jinak levnější mletý nekupuju.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 247 . 248 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání