Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Proč si nepořizovat tzv. "Bojová plemena
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Autor Zpráva
Evicka
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 09:14
- Nahlásit

K " bojovým plemenům" nemám důvěru. Většinou nejsou zvládnutí na té úrovní, na které by měli. Raději se jim vyhnu.A na historii se nedá příliš odkazovat. Je spousta jiných plemen, u kterých se původní historické poslání už dávno vytratilo a pes byl přetvořen na něco úplně jiného. Historický vývoj může být pouze velmi orientační pro pochopení celkového vývoje v průběhu času, ale přenášet nějaké historické poznatky do dnešní doby a obzvláště u těchto plemen není myslím zcela na místě.

Karolinka
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 09:58
- Nahlásit

Fajn, pořád tady nadáváte na zmiňování se o historii. Ale proč se jim tedy říká bojoví? Když už třeba 150 let pro boje chovaní nejsou? Takže to o historii není?

Sali
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 10:40
- Nahlásit

Karolinka
proč se novinářsky říká čemukiv jakkoliv?
Cop není odbroná definice,nebrat!!!!
Uvádějte zařazení FCI a ADBA.

nefer
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 10:48
- Nahlásit

Karolínka
Proč se jim říká bojoví? Protože to hezky zní
Na tomhle seznamu byl vážně zařazen i RR (jak už tady kdosi říkal), který nikdy na boj používán nebyl. Takže to o historii vážně nebude

Evicka
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 10:54
- Nahlásit

Bojoví jsou zřejmě proto, že potom se proti nim lépe dělá kampaň. Zní to hrozivě - BOJOVÝ. Je prostě účelová záležitost, jak vůči těmto plemenům uměle vytvořit averzi veřejnosti.

Coral
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 11:26
- Nahlásit

Jako bojovy plemeno je oznacena i argentinska doga a ta take v historii nebyla k bojim pouzivana - je pouzivana pouze na lov cerne zvere a pum. Kdyz uz jsme u toho myslim ze treba argentinska doga je mnohem nebezpecnejsi nez bulik nebo stafbul

Karolinka
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 11:31
- Nahlásit

Aublížil Vám konkrétně nějakej pes? Když už, tak mě konkrétně pokousal malý ratlík a rozhodně to nebyla slast a musela jsem se léčit. Takže zakažme všechny psy a bude pokoj.

nefer
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 11:39
- Nahlásit

Karolinko, ne. Ale sestru někdy v šesti letech pokosal v obličeji "bojový" kokr

Sali
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 11:47
- Nahlásit

Karolinka
no mě opakovaně obírají moje bojový maliny a bojový pinzetice(dobrmanky)...a docela to od nich bolí...hlavně když se do mě trefí omylem...

Sali
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 11:48
- Nahlásit

Coral
taková slušná argentina je něco,co bych ze sebe sundavat nechtěla...ono ani asiaty,z těch mám respekt největší...

Tchor
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 12:09 - Změnil/a: Tchor
- Nahlásit

Karolinka
Aublížil Vám konkrétně nějakej pes?
O tohle tady vubec nejde (se psem jsem se zatim vzdy nejak domluvil). Kdy uz to konecne lidi pochopi. Jde o to ze je pes schopnej pod nespravnym vedenim vazne ublizit a to nejen lidem, ale i psum.
prvotni tema zni proc si je neporizovat, ja k tomu dodavam proc by si je nemeli porizovat zacatecnici. Ale to same plati u temer vsech pracovnich plem psu. Pokud zacatecnik chce psa jako spolecnika, nemel by volit ani pracovni ani lovecke plemeno, ale spolecenske (spolecenske povahou nikoli zarazenim) pokud chce se psem delat mel by volit plemeno jez je pro nauceni se zakladu nejednodusi a zaroven snese chyby ze strany psovoda (treba NO, ale uz urcite ne malina nebo dobrman), do loveckych plemen nevidim ale urcite tam bude taky velkej rozdil v cvicitelnosti ruznych plemen.

Coral
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 12:10
- Nahlásit

Tchor

Sojdrova tvori novy zakon spolecne s pejskari. Jezdi i na besedy a jedna se konala na Praze 13. Pan tam mel pripominky a ona si ho pozvala na projednavani. Myslim ze zakaz urcitych plemen je opravdu minulost.
Ze by kampan mela nejaky kladny vysledek jsem teda nepostrehla, pejskari jsou stale bezohledni vuci ostatnim lidem (ne vsichni ale je jich dost) a to nemyslim jenom v tom ze nesbiraj hovna ale nechavaji svoje psy skakat na lidi, nechytaji si je kdyz bezi bezec atd.

Tchor
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 12:14
- Nahlásit

Ze by kampan mela nejaky kladny vysledek jsem teda nepostrehla, pejskari jsou stale bezohledni vuci ostatnim lidem (ne vsichni ale je jich dost) a to nemyslim jenom v tom ze nesbiraj hovna ale nechavaji svoje psy skakat na lidi, nechytaji si je kdyz bezi bezec atd.
Coral
Jsou, ale je jich min pomerne hodne lidi si uvedomilo ze jedina cesta je nenarazet.

Sali
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 12:25
- Nahlásit

FiSt
když to takhle členíš,ve smyslu "původní pracovní uplatnění v bojových aktivitách či sportech",tak pak by to mělo dávat smysl.
a netvrdila bych že následky zákusu budou horší jen o třídu...přidej.

Sali
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 12:28
- Nahlásit

FiSt
akorát že bych si troufla polemizovat,mít současný pracovní maliny třeba z německých pracovních linií k těm megahlavám s megačelistma osazenejma sakra namakanejma svalama i srdíčko pitů,tak máme plemeno k zakázání pro smrtelnou nebezpečnost hned...
Víš,ta šílená rychlost zákroku plus ta šílená chu´t si to rozdat,plus ty vznětlivý nervy.......zlatej pitbul,milý to přátelský tvor...

nefer
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 12:28
- Nahlásit

O tohle tady vubec nejde
já myslím, že Karolinka se ptala spíše ze zájmu než ze snahy to spojovat s tématem
Mě to ostatně také docela zajímá. Zrovna nedávno jsem četla "fajn" článek o německých zákonech (už starší) a jejich seznamu nebezpečných psů. Třeba NO je pes, který je hodně "kousavý" a nikdo ho nezakáže. Přeci jenom zakázat národní plemeno...

všechno ostatní je jen slovíčkaření.
FiSte, a od kdy ti tohle vadí?

Coral
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 12:31
- Nahlásit

Nevim jestli nemas moc optimistickej pohled na vec. Me se dokonce stalo ze pri prochazce se na me jedna pani osocila proc sveho psa chytam kdyz kolem nas bezi bezec a muj pes nenapada lidi. Evidentne nepochopila ze bezec neoceni psa co se kolem mota. Ze je vdecnej za to ze si ho nekdo chytne. Asi ani nevi ze vetsina bezcu a cyklistu pejskari co si pridrzi psa podekuje. To jak jsou lidi bezohledni zazivam temer denne kdy mymu psu za prdleli leze vzteklej malej ratl a vrci a vrci. Ja toho sveho drzim protoze nechci aby mu muj pes ublizil a oni se nesnazi psa si ani privolat. Je zajimavy ze z moji bulterierky maji panickou hruzu a psa k ni malokdo pusti a argentinu nechaji donekonecna otravovat.

Tchor
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 12:35
- Nahlásit

Coral
No uz jsem cvili z Prahy venku, ale tam kde jsem se pohyboval (Praha 6 Vokovice) byli lidi docela zodpovedny a psi celkem vychovany, samozreme byli i ti druhy, ale byli v mensine a rek bych ze po propuknuti hysterie proti psum zacali rapidne ubejvet.

Coral
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 12:38
- Nahlásit

No tak na Stodulkach se to lidi asi nijak nedotklo. Netvrdim ze jsou vsichni stejni ale bezohlednych lidi je tam vic nez dost. Kdyz jsem mela jenom bulterierku tak jsem si rikala ze to tak neni protoze si kazdy sveho psa chytal ale bylo to tim ze z ni maji lidi strach. Vidim ten rozdil kdyz jdu s ni a kdyz ji nemam...

Tchor
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 12:38
- Nahlásit

nefer
Pokud te to opravdu zajima tak pokousanej jsem byl nekolikrat od ruznych plemen psu (vaznejsi uraz jsem ale nemel) a vetsinou to bylo moji neopatrnosti a blbosti pri reseno konfliktu mezi psama. Vzdicky jsem se pral za sve psy je to jedina cesta jak naucit psa aby se pri napadeni nepral kdyz se muze spolehnout na to ze to vyresi alfa.

Karolinka
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 12:59
- Nahlásit

Proč jsem zmínila pokousání malým psem?
Souhlasím s tím, že konfrontace s bulem nebo s jezevčíkem se srovnávat rozhodně nedá.
Mně jde jen o agresivitu. O stupeň vzrušivosti. V roce 2002 bylo napadení člověka psem: NO 26%, jezevčíci 18% a další..."bojová plemena" (9 plemen) pouze 2%. O to mi jde. O agresivitu... Nepolemizuju a následcích. Ale 2% a např. 26% je docela rozdíl...

Tchor
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 13:04
- Nahlásit

Karolinka

prepocti to na mnozstvi chovanych jedincu a pridej statistiku lidi jez museli byt hospitalizovany a uz ti tak jednoznacny vysledky nevyjdou. Nevim konkretni cisla ale jen papirovych NO se u nas rodilo kolem stovky mesicne.

Evicka
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 13:37
- Nahlásit

Souhlasím s Fistem. Hrátky s čísly lze překrucovat, jak se komu hodí do krámu. Sama z vlastní zkušenosti vím, že v mé soukromé statistice figurují na 1. místě jezevčíci- kousli mě 2x. Na šití rukou od pokousání našimi psy jsem byla několikrát, ale taky to nepovažuji za útok na mou osobu. Bylo to vždy pokousání v afektu, když jsem se snažila od sebe oddělit smečku x rvoucích se psů. Považuješ to taky za napadení?

Ghianika
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 13:39
- Nahlásit

FiSt

já byl taky před loni na šití prstu, do kterého mě kousnul NO
no vidíš a už jsi ve statistice

Terri
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 13:42
- Nahlásit

Mě kous řeťezový ořech co vypadal jako menší labrador - chtěla jsem ho jako dítko utěšit v jeho celodenním a potažmo celoživotním bolu živoření na řetězu.
Bohužel jsem netušila, že to nemá šanci pochopit. A pak ořech číslo dvě, pouliční, majitel občasně cigáni.

Jo a u nás v okolí se psi žerou docela běžně. Mezi těmito magory není ani jedna žena.

Tchor
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 13:42
- Nahlásit

No ja uz tam parkrat taky jsem

Ghianika
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 13:44
- Nahlásit

Tchor
to je právě ono, statistiky v tomhle případě jsou naprosto zcestné a zavádějící, jenže nahrávají lidem co do toho chtějí šít

Coral
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 15:30
- Nahlásit

No jasne jenze co teda povazujete za napadeni? Kolikrat dite provokuje (nekdy i tyra) psa, ten ho potom kousne a neni to jeho vina, ale jako napadeni se to bere. Statistiky asi jinak delat nejdou, tezko by se rozlisovalo co je napadeni a co neni

Karolinka
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 15:40
- Nahlásit

Ne, oni přiblblý statistiky neberou, protože pro ně je důvěryhodnější Jedna paní povídala a TV Nova.
A k tomu počtu jedinců: NO je jen jedno plemeno a "bojových" je tam zahrnuto 9 (sem patří i dobrmani a RR, kteří jsou rozšíření dost). Takže do počtů bych se moc neobouvala.

Mirek
# Zasláno: 8 Úno 2005 16:00
- Nahlásit

Tak to tady čtu a je mi z toho zle. Nějací dva figuranti,kteří by cvičili všechno co má 4 nohy a možná i 2,neumí si přiznat, že múže mít pravdu taky někdo jiný, kdo se psi pracuje. Když jim někdo začne oponovat, tak ho odsud vaštěkaj. Chovají se jako kdyby jim tyto stránky patřily.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání