Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Proč si nepořizovat tzv. "Bojová plemena
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . >>
Autor Zpráva
Evik
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2005 15:26
- Nahlásit

Anonymní

zachovej klid.....já když jdu ven se svým mladým choďákem, tak taky potkávám dost často hysterické paničky, které zvedají své bišonky, pudlíky apod. do náruče, aby je ten "velký černý pes" nepokousal. Přitom můj pesan má k.v. 52 cm, je strašně kamarádský k lidem i ke psům a nikdy nikomu neublížil.......
Prostě, když je někdo blbej, tak je blbej....a nic mu nevysvětlíš...

Zany
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2005 17:06
- Nahlásit

To je zajímavý.Většinou čtu,že velcí psi jsou neustále napadáni těmi malými a najednou s nimi uhýbají nebo je berou do náruče.
Měla jste možnost se s tou pani s pudlíkem seznámit a říct jí ,že vaši psi jsou ok ? Nemusí to vědět,tak nechce riskovat.

birma
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2005 17:15
- Nahlásit

Zany
já to jednou zkoušela s pani s čivavou, prohlásila, že je jí jedno jakej můj pes je protože prostě vypadá zle

Zany
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2005 18:05
- Nahlásit

Tak já taky určitý plemena vynechávám,ale většina velkých plemen nám nevadí ,ale musíme je opravdu znát.

birma
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2005 18:44
- Nahlásit

Zany
tam šlo o to že on byl na vodítku a oni kolem nás nedokázali ani projít - teda číva by to bez problémů zvládla, i by se šla očuchat, ale pani by to asi nerozdejchala

Anonymní
# Zasláno: 2 Lis 2005 19:29
- Nahlásit

Zany
Ano, my na každého voláme, ať se nebojí, že mu ti naši neublíží. Navíc je máme už dlouho a lidé je/nás znají (naši sousedé mají ty naše drobky dokonce rádi a nemají problém se s nimi pomazlit), procházejí i okolo naší zahrady a vědí, že naši psi ani se zuřivým štěkotem nelítají kolem plotu (jako třeba NO), max. přijdou k plotu vrtět ocasem...prostě nemají tyhle agresivní projevy v nátuře...
Je fakt, že okolo kolikrát lítají bez vodítka vzteklí psí prckové, majitelé hystericky křičí na svého psa a na nás, ale toho svého se k nám odchytit neodváží - až se divím, že to ti naši jedním máchnutím tlapy nevyřeší

Birma
Taky mám často pocit, že pejsci by to bez hysterie zvládli a ten, kdo působí zmatek, jsou jejich majitelé (pak ti psíci nemají být tak neurotičtí). Ale my psy navolno nenecháváme, naopak při setkání si je bereme k noze, aby bylo vidět, že jsou zvládnutí, a očichávat se jdeme až po domluvě...

Evik
Jasně, jsou to předsudky a lidská blbost, ale je to dost únavný a otravný. Navíc ty mediální kampaně jsou dost ostré a agresivní (kam se hrabou "bojová plemena") a hlavně zneužitelné v rámci politických populistických gest...a jak říkáš, nikomu nic nevysvětlíš.
Vždyť jen jak jedna taková "kampaň" dopadla před pár lety v Německu...

birma
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2005 19:38
- Nahlásit

Anonymní
Já si taky beru psa na vodítko nebo k noze kdykoli potkláme psa (s výjimkou nějkolika kamarádů, kteří se dobře znají), pokud neni volný prostor a pes daleko od cesta, tak ho beru k noze i když potkáme člověka.
Ale situace kdy můj pes jde u nohy na vodítku a kolem něj se nese třeba jezevčík jsou běžné. Řidčí, ale bohužel ne výjimečné jsou sitace kdy můj pes jde na vodítku u nohy a začne na něj ječet (ještě hůře skákat a rádoby útočit) cosi malého(nic proti malým psům nemám, ale pár mi jich v okolí vyloženě vadí)

Mel
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2005 22:03
- Nahlásit

většina velkých plemen nám nevadí ,ale musíme je opravdu znát.
Tak to já mám zrovna toho "zabijáka" a náš soused, kterej ho zná od štěňátka, mě neustále přesvědčuje o tom, že mého psa zná lépe než já - a to "u těhle psů stejně nikdo nikdy neví". Připomínám, že mám naprosto bezproblémového, přátelského psa jak k lidem, tak ke psům. Bohužel je to pitbulteriér, takže je to prostě zabiják

monika
# Zasláno: 2 Lis 2005 22:28
- Nahlásit

já když jsem si přivezla naši dogu domů, tak kolem všichni chodili a ťuťkali, jaká je to krása a po nějaké době se mě zeptal soused jestli už je to zabiják.sem myslela, že mě něco trefí.mají dvě čuby, které řvou jak šílené na každý pohyb,oni je tlučou protože mají čerstvé miminko a chtěj mít klid.mě se smějou, když dělám na čubu opičky a chválím ji jak šílená, že poslechla můj příkaz.prostě síla a takových je moc.

pigie
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2005 05:58 - Změnil/a: pigie
- Nahlásit

k tym malym psom a napadaniu i zdvihaniu do vysky. Moja skusenost je taka (byvame na sidlisku s maximom malych psov), ze 80% napada, 20% z nich su zdvihany za vrcania, stekotu a obcasneho pokusania panikov do vysky. 10 % sa len zdviha a tych zvysnych 10 % maju zlatych panickov a moj pes sa tak moze pohrat s YT i mini maltezakom, za co dakujeme ale aj JRT, co je na Huga docela dost slaha, pretoze kym sa otoci, on spravi okolo neho 10 koleciek Takze asi tak. Videla som na vlastne oci, ako Hugo kludne si isiel popri mne a pani si musela zdvihnut svojho YT, ktory ju nasledne zato kusol do tvare (brady), pretoze ho nenechala zabit toho velkeho cierneho psa... A ked novym majitelom poviem, ze nech nezdvihaju toho psa do vysky, ze moj pes je "terapeut" a nic neurobi, tak sa robia ze nepocuju, psa si daju takmer nad hlavu a utrusia poznamku o drzosti majitelov velkych psov, ktori ich nechaju volne pobiehat (aj ked pes je odvolatelny a ich psa videl z 10m)... Jedno vsak mali psi Huga naucili, stekot od psa = ignoracia toho psa. Takze aj ked pes steka, ked sa chce hrat, Hugo nechape a zamerne ignoruje (neplati len u velmi dobre znamych), nam sa vyplaca, lebo vacsinou stekaju do bitky a ja prejdem s psom navolno, pri nohe, meter okolo besnejuceho pitbula (za ktoreho by som majitelovi vlastnorucne zalozila slucku na krk a robim mu to naschval, aby sa musel usilovat si psa udrzat a spravat sa pri tom ako debil. Mimochodom, viem ze ho mal od stenata a ako ho viedol..., nerobime to kazdemu ).

Evik
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2005 07:00
- Nahlásit

Já taky vždycky každému tomu "hysterickému páníčkovi", který bere svého prcka do náruče říkám, "nebojte, půj pes je kamarád, maximálně si toho vašeho očuchá nic víc.... a pokud mu Váš pes dá najevo, že si hrát nechce, obtěžovat ho nebude"....Někteří lidé se dají přesvědčit a zkusí to. Už několikrát si takto můj pesan hrál s jezevčíkem, jorkšírem, mopsíkem, různými malými voříšky..... Naproti tomu některé lidi člověk nepřesvědčí ani párem volů.....Když na ně jdu s tou výše uvedenou přátelskou větou, tak se ještě osopí "že nic takového riskovat nebudou a ať si tu bestii odvedu pryč..."....přičemž jejich psi v náručí hystericky řvou na toho mého, který na ně zvysoka kašle........Kdykoli potkáme nějakého psa, tak si taky psa dávám preventivně k noze (ale spíš pro jeho ochranu, než že by on někomu něco způsobil...) V drtivé většině mineme druhého psa bez povšimnutí, ale někdy holt dojde i k výše uvedené situaci.....
a to mám "jenom" choďáka - mírumilovného psa ovčáckého typu.....Soucítím s páníčky, kteří mají dobře vychované pity, stafy, dogy anebo prostě velké psy .....kteří si vážně asi někdy zažívají doslova peklo....
Ono je tato řevnivost mezi nepejskaři či pejskaři s malými psy a těmi ostatními hlavně daná tou neznalostí a nevědomostí vůbec - jak se ke psu chovat a znát aspoň zběžně chování psů....pak by nemuselo docházet k tolika nedorozuměním....Jenomže takhle to bude vždycky, protože nikoho nedonutíte učit se o psím chování a o psech vůbec jenom proto, kdyby se náhodou s nějakým setkali....

Ketrin
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2005 07:47
- Nahlásit

My jsme předevčírem potkali "bojovou" bíglici... Šla jsem se psem po chodníku a míjeli jsme paničku s bíglicí jdoucí stejným směrem... svého psa jsem dopředu upozornila, že čubu nebude olizovat a oňuchňávat, že prostě jdeme a šli jsme. A když jsme byli už před nimi, čuba (na flexině) se zezadu na něj s řevem vrhla a snažila se ho kousnout do zadku. Rambo na ni vrhl zhruba takový pohled, jaký na mě vrhá pubertální syn, když po něm chci nějakou drobnou úsluhu v domácnosti.
Šli jsme dál a bíglice ječela celou dobu, co jsme ji, vzdalujíce se, ještě mohli slyšet.

Evik
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2005 09:33
- Nahlásit

Ketrin

to taky znám.... Na nás už takto mockrát ječeli kokři, pudlové, čivavy, jezevčíci.... a někteří se taky snažili o napadení ze zadu....ale naštěstí byli na vodítkách. Jednou kolem mého psa, stojícího u mé nohy, "koloval" s šíleným řevem nějaký voříšek a páníček daleko na obzoru. Můj pes byl v klidu a ten vořech sice dělal náznaky útoku, jenomže byl tak malý, že mého psa to naštěstí nevyvedlo z rovnováhy. Když k nám došel pán od toho voříška, slušně ale v žertu jsem ho požádala, ať si psa odchytí, že můj pes už tady hodně dlouho zachovává chladnou hlavu a že nevím, jak dlouho mu to ještě vydrží....To jsem ale neměla dělat, protože pán se rozkatil, honem psa odchytil, vzal do náruče a řekl psovi " pojď honem, on by tě ještě sežral, hajzl jeden"....To jsem se fakt naprdla a řekla mu od plic, že jestli si nevšiml, byl to jeho pes, který se choval agresivně a ne můj

Ketrin
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2005 09:41
- Nahlásit

Evik
To nemá smysl se čílit, tihle psi a jejich páníčci byli, jsou a budou Mně to přišlo spíš srandovní, ale mít s sebou v tu chvíli místo Ramba starou dominu, ta by tu štěknu asi pěkně zpražila ( a na tomto fóru bychom nejspíš už četli o bojové labradorce

Petra
Člen
# Zasláno: 4 Lis 2005 11:41
- Nahlásit

já nesnáším pojem bojové psy, moje am.buldok je to nejhodnější a nejpřítulnější zvířátko na světě, je pravda že nemusí kočky a slepičky, ale na psy a lidi je moc hodná a znám spoustu chovatelů i majitelů co je mají a nedají na ně dopustit. Já s čubinou necvičím mám jí od tří let z útulku a i tak je v pohodě

Evik
Člen
# Zasláno: 4 Lis 2005 11:46
- Nahlásit

Petra

no protože se ke své fence chováš s láskou a asi jsi měla taky i trošku štěstí, ale je to prostě o tom, že tě čubinka bere jako paničku, věří ti, poslouchá a tak......
Naproti tomu moje kámoška potkala na procházce se svým malým voříškem nějakého debila s taky am.buldokem (navolno), který její pejska (na vodítku) málem zabil.....(zle potrhal a kámoška lítala několik měsíců po veterině a ten hajzl ani neuhradil všechny ty náklady, natož aby se omluvil....) Prostě lidi jsou různé, blbé a pitomé atd......Nikdy není chyby ve psu, ale jen v lidech....

Petra
Člen
# Zasláno: 4 Lis 2005 12:24
- Nahlásit

ano u těchto psů je průšvih jejich síla, já radši čubinu na volno nepouštím abych se vyvarovale takových situacím co popisuješ ty. Jsou to jenom zvířata a nikdo jim do hlavy nevidí. Můžeš ho mít sebe víc vycvičenýho ale je to jen zvíře.

Frog
# Zasláno: 4 Lis 2005 15:46
- Nahlásit

Myslím si, že "nejbojovější" plemena jsou ti malí raťafáci důchodců, co si myslí, že malej pes nemusí mít výcvik.
Na druhou stranu mě trochu děsí pohled (určitě to všichni znáte ) na špinavce a socky potloukající se v podchodech, kteří mají bully,stafordy atd... Pochybuji, že takový človek má psa dobře zvládnutého. Většinou je mají puštěné bez vodítka, náhubku i obojku. Také mě docela mrzí, že si tvz."bojová plemena" kupují lidé, kteří nemají soudnost a nedokáží si uvědomit, že pes není módní doplněk.Každý by si zkrátka měl uvědomit, zda má na to vycvičit např. staforda.

Anonymní
# Zasláno: 14 Lis 2005 15:05
- Nahlásit

Ahojky, hele noide mohl by si vyjít a z anonimity a napsat nám svoje jméno? Někumu komu prošlo ruka víc jak stovka psů bude určitě v naší malinakté zemičce známej. A dál by mě zajímalo proč jich máš doma 7 když sou nepředvídatelní. Já mámse svým psem 15zkoušek z výkonu je to ASt a je velice dobře předvídatelnej. Jsou všichni tvoji psi S PP?

carmenchita
Člen
# Zasláno: 24 Lis 2005 10:10
- Nahlásit

Nedá mi to, abych nepřispěla svou troškou do mlýna na toto téma - pořídit či nepořídit bojové plemeno? Co to je bojové plemeno? Staford, pitbull, rotwailer nebo dobrman? Anebo taky kokr či jezevčík, kteří kousnou do všeho, co se pohne?
Jsem hrdou majitelkou 7 letého amstafa. Psa nevychovávám od malička, dostala jsem se k němu, když mu byl 1,5 roku a ještě (nebo už? u něj probíhala nádherně ukázková psí puberta. Jeho tehdejším majitelem, shodou okolností mým nynějším mužem, jsem byla upozorněna na úskalí chovu stafiků. 2 roky jsem se psem bojovala o postavení ve smečce a nakonec jsem zvítězila. Dnes mě ten pes miluje a miluje trávit se mnou co nejvíc času. Tvrdím, že staford není agresivní pes. Je svéhlavý, silný, se sklonem dělat si ze svého majitele srandu. Ale není agresivní. Vyžaduje pevnou ruku, důslednost, občas potřebuje dostat pořádnej ceres (nikoliv ale ve smyslu bití), potřebuje hodně času na hraní, odpočinek a neskutečné množství psí lásky. Kdo nesnese psa vedle sebe na sedačce, který mu slastně ožverkává ucho, neměl by si pořizovat stafa. Staf dovede být nebezpečný - svou LÁSKOU.
Tvrdím a za tímto názorem stojím, že 90% útoku psa na člověka je chybou člověka nikoliv psa. Vynechám-li 10%, kdy zaútočí "bezdůvodně" pes na člověka - je to většinou pes nemocný, zraněný, traumatizovaný nebo jinak postižený. Dobře vychovaný pes nezaútočí. Pokud ano - chybu by v sobě měl hledat člověk - neotravoval jsem psa v okamžiku jeho odpočinku či krmení? Nezavdal jsem psovi podnět k útoku? Většina dobře socializovaných psů dá najevo svou nevoli jinak než útokem - chcete si se psem hrát, ale on nechce. Odejde na svůj pelíšek, vy jdete za ním a dále ho nutíte ke hře, saháte na něj, pes odtáhne hlavu nebo odejde ještě někam, vy pokračujete, pes se mírně ožene, vy pokračujete a stále psa dráždíte - pes se tedy začne bránit. Klasická situace. Odpočívající mírumilovná rotvajlerka spí po dobré večeři a najednou z "ničeho nic" prokousne hrdlo poblíž si hrajícímu dítěti. ROdiče jsou zděšeni, pes je utracen. Majiteli to nedá a nechá provést pitvu - a překvapení - rotvajlerka má 10 cm v uchu zabodnutou pastelku. Co říkáte na tohle? Bezdůvodný útok "bojového plemene" na člověka?
Domnívám se, že staford (i ostatní psi) potřebují být členy rodiny, být zataženi do dění rodiny, neměli by dostat impuls k žárlivosti nebo k dominantnímu chování, měli by dostat dostatek své psí lásky a pozornosti. Měli by mít tvrdou ruku. Potom je to milionový pes.
Netrestejme psy, nechtějme zakazovat tak úžasná plemena jako je amstaf, bulík, rotvajler, cane corso, dogo argentino a další - uvědomme si, že z 90% bychom měli zakazovat nikoliv psy, ale jejich neodpovědné majitele. Tito psi mají jenom tu smůlu, že když už se brání a kousnou, tato jejich akce je logicky adekvátně k jejim proporcím horší než když kousne yorkshire terrier. Ale ti psi za to nemohou. Hledejme chybu v lidech, ne ve zvířatech - ta jsou závislá na nás a ne nadarmo se říká, že pes je odrazem a zrcadlem svého majitele.
Já už dnes vím, že až náš šmudlík stafordí odejde do psího nebe, doma se objeví další stafik a po něm další a další, dokud budeme péči o toto plemeno zvládat odpovědně zejména ve prospěch toho psa.

Anonymní
# Zasláno: 24 Lis 2005 11:10
- Nahlásit

carmenchia- moc krásně jsi to napsala! žanda

blackkery
# Zasláno: 6 Pro 2005 14:54
- Nahlásit

Nedá mi to a taky píšu. Léta chovám vlčí špice a teď jsem k tomu přidala i francouzského buldočka. V rodině máme zkušenosti s pudly (střeďáci a králováci), kdysi jsme měli německého ovčáka, pekiňáčky a krátkou dobu kavkazana.
Jediný, kdo by se tědy zapadal mezi bojová plemena, byl kavkazan. Měli jsme fenku, lidi milovala, zřejmě i zloděje, Bohužel, po dosažení dospělosti bez zdánlivé příčiny začala napadat ostatní psy a feny, nebyly to obyčejné šarvátky, ale snaha psy rozpárat, zabít. Nečekali jsme, až se něco stane, fena změnila majitele, šla dělat "bodygarda". Někdo možná namítne, že fena nebyla typická, ale chci dodat, že to byla skutečná kavkazačka původem, matku měla z gruzínských stepí, otce od Petrohradu. Aniž by kdy byla cvičena jinak než běžně doma (běžná poslušnost), nikdy nebyla na cvičišti, při přezkušování povahy na bonitaci po naznačeném útoku startovala figurantovi po krku! Bylo to i pro nás překvapení, očekávali jsme, že fena se pro dosud projevovanou vlídnost k lidem do chovu nedostane.
Už vím, že bych toto plemeno nechtěla. Vím, že bychom ho určitě zvládli v tom směru, že by nikdy neobrátil svou agresi vůči členu rodiny, ale pokud by měl důvod útočit na jiného člověka či zvíře, nedopadlo by to dobře.

A francouzský buldoček ? Když jsem si pořizovala tuto rasu, všude samé chvály. Mohu potvrdit, nikdy jsem se neshledala, že by má fena projevila agresi k lidem. Děti nemám, fena tak není z domu zvyklá, přesto jí věřím, když ji na procházce obklopí třída mateřské školy. Fenka je klidná (i když je to jinak spíše rozjívený klaun), trpělivá, nechá si líbit absoutně všechno.

Přesto ten "bul" v názvu je zasloužený. Buldoček má podobně jako jiní psi tohoto typu obrovskou sílu ve svalech (zdá se tlustý, malý a nemotorný, naopak je to spíše velmi mrštný atlet), dokáže se zakousnout například do peška podobně jako pitbul a chvíli na peškovi viset. Má i snížený práh bolesti.
Bohužel je velmi žárlivý a chce být jediný oroi svého pána jediný. S tím souvisí jeho poměrnmě velká konfliktonost ve smečce. Bohužel na to mne při pořizování štěněte nikdo na rovidu neupozornil. Až když jsem si postěžovala hjoiným chovatelům, i oni mi potvrdili, že buldoček je ve své smečce velmi konfliktní, dochází k vážným úrazům ve smečkách, i k zabití. Prostě ten bul tam je ...

blackkery
# Zasláno: 6 Pro 2005 14:56
- Nahlásit

Moc se omlouvám za šílené překlepy v posledním odstavci. Psala jsem to velmi rychle, několikrát vyrušovaná a ani jsem to po sobě nezkontrolovala. Nejsem analfabet !

Evik
Člen
# Zasláno: 6 Pro 2005 15:22
- Nahlásit

blackkery

je tedy buldočky zas tak dobře neznám, ale znám několik lidí, kteří buldočky mají spolu i s jiným plemenem psa a pokud vím, tak jsou pesani v pohodě, bez konfliktů, nežárlí na sebe o nic víc než kteříkoli dva jiní psi, když se páníček třeba zrovna věnuje jen jednomu z nich......

Anonymní
# Zasláno: 6 Pro 2005 16:49
- Nahlásit

Víte proč se říká bojová plemena?.................................... Protože se bojí.
A proč se říká válečná plemena? .....................................
Protože se válí...

jana33
Člen
# Zasláno: 6 Pro 2005 17:02
- Nahlásit

souhlasím s Evíkem, sama buldočka nemám,ale znám několik lidí,co ho má společně s jiným psem a soužití je naprosto v pohodě, stejně tak vztah ke psům "cizím"

Frankova.V
# Zasláno: 12 Pro 2005 19:25
- Nahlásit

jen bych chtela napsat Terri ale nevim jak primo to poslu ji,tak doufam ze si to precte.bulici jsou snad ty nejvetsi zlaticka,doma mam jednoho krasavce a neprijde mi jako pakopes
osobne si myslim ze vubec nevis.nepamatuji ze by nikdy bulik napadl nejakeho cloveka natoz dite.clivek muze zkazit ktereho koli psa a ne jen bulika.to je na lidech ne na rase.zkus si ho poridit a uvidis,nemusis hned odsuzovat

černotka
# Zasláno: 19 Pro 2005 18:36
- Nahlásit

Myslim, že z 99,9% může za chování ,,bojových,, psů jenom a jenom majitel. Souhlasím s tim, že neni jednoduchý takovýhle plemeno vychovat, ale když to člověk umí, jsou to úžasní psi!!!

Anonymní
# Zasláno: 20 Pro 2005 07:41
- Nahlásit

připíšu taky pár poznatků,jelikož doma jedno takové plemeno mám. Neříkám,že jsem se mnohdy při výchově nezapotila a ještě jistě i zapotím,ale to zná asi každej pejskař...
Jen bych chtěla upozornit na klady mého hafa, záporů si každý přečte všude dost.
Lidi a děti jsou v pohodě, nevadí opilci, nevadí lidi z holí, nevadí jiná etnická skupina, nevadí žádné MHD, miluje eskalatáry. Bouřka je uplně v klidu, na petardy se chodíme dívat, tak že ani střelba jako taková nedělá problém. Doma nic neničí,jako štěně sežral pantofel od té doby nevím co to je mít něco okousanýho.
Nikdy si nedovolil vystartovat po nikom doma,když mu bylo něco bráno, ošetřováno atd......no vlastně nevystartoval ještě vůbec po lidech ,ale měla jsem na mysli domácí prostředí. Jinak je to tulič a pes chovací,když se najde dobrovolník se svaly)
Je to opravdu tak zlý pes? ) žanda

Evik
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2005 08:26
- Nahlásit

Žando,
to je jasný, že když je páníček fajn a se psem to umí, tak i pit, staf, bull apod. budou taky fajn a super psi.
Je to skutečně jen o lidech - označení "bojové plemeno" prostě v dnešní době ztratilo naprosto smysl a je proto nenajevýš nevhodné ho používat. Při správném zacházení jsou psi příslušných tzv. "ostřejších" plemen příjemní společníci a rodinní mazlové. Taky znám takové - dva pitbuly, jednoho stafbulíka, CC a bulmastifa. Všichni jsou pohodáři, co milují lidi a se psy se kamarádí dobře. Prostě páníčci jakýchkoli psů by se neměli házet do jednoho pytle. Všude se najdou slušní lidé, co mají vychované a vymazlené pejsky, stejně tak jako se všude najdou debilové.....

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání