Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Proč si nepořizovat tzv. "Bojová plemena
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Autor Zpráva
noids
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2005 17:02
- Nahlásit

Chtěl bych svou troškou přispět k osvětlení proč ne-e tzv. Bojová plemena.Začal bych asi tím,že např. Pitbull,Staford,Bullterier jsou zahrnuty do velké skupiny psů tzv. SPOLEČENSKÝCH.Tito psi však mají jistý a nezaměnitelný genetický defekt.Dalo by se říci,že dokonce můžeme mluvit o dvojí osobnosti psa.Tento defekt se krásně jeví v jeho neodolatelné chuti a razanci při kousání,kdy vše je zaměřeno na dominanci psa a jeho chuti si svou kořist vybojovat.Zde jde jednoznačně vidět projev tohoto psa,kdy po zakousnutí do peška,ringového obleku,či rukávu pes rázem strácí orientaci a jako by se přepíná do tranzu,ve kterém nevnímá okolní svět.Např. , který pes by se věšel na peškovi a vydržel by se i v bolestech dále držet?Asi žádný.Tito psi,ale nemají jen tuto neuvěřitelnou chuť vítězit.Mají i chuť lovit a to lovit ostatní zvěř,psi a celkově veškerá živá stvoření.Proto právem TV-hlasatelé upozorňují na nebezpečnost těchto psů a poukazují na vzniklé trable a napadení těmito psi.Jejich oddanost člověku(pánovi) je ohromující,skoro by se dalo říct,že jsou bezchybní,ale ať si každý,kdo vlastní toto plemeno šáhne do svědomí a poví zda svého miláčka nechává hrát bez košíku a ne na vodítku s jinými psi,nebo celkově ho tak venčí.Asi málo kdo,že? A pokud ano ,tak jen do doby než se přihodí první malér. Když pes se pere se psem je to ještě zvládnutelné,ale pokud se pere tzv.BOJOVÝ PES málo kdy to je bez následků a to znatelných,jeho touha vyrvat kus živé tkáně s objeti,zničit jí a tzv. jí zadupat do země je alarmující.Proto hodně,ale opravdu hodně zvažte zda si tzv. BOJOVÉ plemeno pořídíte,jelikož i letitý a úspěšný kynolog s tím má opravdu problémy.Na závěr bych jen konstatoval,že tito psi jsou nepředvídatelní ,ať už se jeví jakkoliv.Budu rád,když se přidáte do této diskuze a zjistím jaké mínění má o těchto psech kynologiská veřejnost.A pro ty,kdo si myslí,že nevím o čem mluví,tak vím.Mám s nimi letitou zkušenost a opravdu nerad docházím k tomuto závěru,ale k ničemu jinému dojít ani nejde.

Eimy
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2005 17:12
- Nahlásit

Kdybych se k tomu měla vyjádřit, tak nenapišu snad jediný slovo slušný.
Jediný co můžu říct je to, že těch vašich tzv. "bojových" plemen znám spousty. Je fakt, že jsem potkala na ulici paní s bullterierem (psem), která ho držela na vodítku a předem jsme se domlouvali, jestli k němu mou fenku pustit nebo ne, moje psice se mu líbila. Paní sama řikala, že psy (samce) nesnese (proto to vodítko), ale že feny, který se mu nelíbí nechává bejt a ty, který se mu líbí má rád, moje feňule je druhej případ fenky, takže si z tohoto setkání místo vašich "hrozných" následků odnesla oslintanou hlavu, tak je to v podstatě se všema "bojovýma" (hrozný označení) plemenama, s fenkama jedinej problém a se psama taky ne, osobně jsem neviděla jedinou roztržku u takovýchto psů... Znám jich dost, co si s ostatníma hrají bez koše a kupodivu všichni psi maji všechny packy a všechny částí svýho těla...
Jejda, nechtěla jsem sem psát a nakonec je z toho takovejhle román...

niniel
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2005 17:36
- Nahlásit

Priznam se, ze se bojovym plemenum vyhybam a muj pes si hral zatim jen s jednim psem, ktery byl v pohode. Jinak dost casto maji i majitele co delat, aby toho sveho psa udrzeli, kdyz ja prochazim. Mam z nich strach. Nerikam, ze jsou vsichni zli(je to dost ve vychove toho psa). A musim i rict, ze stejne, jak se vyhybam bojovym plemenum, tak se vyhybam NO.

Anonymní
# Zasláno: 4 Úno 2005 19:00
- Nahlásit

Já jsem se na svých procházkách se zatím setkala s velmi přátelskými bojovými psy. Ovšem dvě rodiny, které toto plemeno vlastní, přiznaly, že jejich doma naprosto bezproblémoví miláčci už zlikvidovali všechny kočky z okolí. Proces je krátký, lovci jsou nepřekonatelní. Ani obratná a rychlá kočka nemá šanci. Pes profesionálním hmatem, který ho nikdo neučil, ale má ho vkrvi, kořist skolí, odloží a velice klidně odchází. Obdivuhodné, ale smrtelně nebezpečné. Na pozoru by se měli mít utíkající malé děti, malí psi a vůbec veškeré malé živé bytosti.

noids
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2005 19:19
- Nahlásit

Já osobně co se týče výcviku a přístupu psa k této problematice si nemohu stěžovat.ZVV1 byla pro mého pitbulla otázka 4 měsíců intenzivní práce,je velmi schopný a vnímavý,tedy dá se říci opravdu dobrý pes.Ale občas u něho pozoruji pro mě zdrcující náznaky agrese vůči okolnim tvorum.Neustálá touha lovit,snažit se napadat psi.Není to pořád,ale čas od času tam ten skrat je.Jelikož vím co tento pes dovede snažim se těmto možnostem vyhnout.Mám celkem 7 psů 4 pitbully 3 stafordy,odhadem mi prošlo rukama skoro 100 psů kteří tyto rysy mají taky.Bulterier je trochu jiný.Je milý a přátelský i k okolnim psum,ale setkal jsem se již s několika kolegy,kteří konstatují,že u nich dochází jakoby k naskupení emocí(hněvu) a poté k nečekané reakci,která v málo případech končí sťastně.Kdyby tito psi neměli tuto vadu,byly by opravdu velmi schopní.Samozřejmě když srovnám různá plemena nerovnali by se špičce viz. Německý ovčák a taktéž Belgický ovčák,to jsou prostě fenoméni mezi psi.

Terri
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2005 20:22
- Nahlásit

To je zajímavý názor - a co ostatní plemena původně vyšlechtěná pro boj?? Nebo se to týká jen těchto? (či můžete svou zkušenost vztáhnout jen k těmto, protože jiná neznáte.)

Ivana
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2005 20:35
- Nahlásit

Pokud bych si přečetla seznam která plemena byla do něj vložená jako bojová tak bych tam našla i ridgebacka,dobrmana a pyrenejského mastina.Ridgebačku a pyrenejce mám,dobrmanka v 11 letech zemřela.Žádný z našich psů nevyhledává rvačky,nikoho nenapadá.Pokud pustím já za bránu pozemku tak jsou pesani v pohodě.Pokud by chtěl někdo přelézt plot tak má asi smůlu.
Přitom ridgeback je lovecké-honič,pyrenejec je pastevec,dobrman služební.Zajímalo by mě podle jakého měřítka se bere pes jako bojový.
Pokud by se vzala statistika útoků psem tak já bych mězi bojová zařadila NO,kokra,jezevčíka,čivavu,yorka,některé barevné rázy pudla a různé křížence.To jsou ze statistiky pesové kteří pokousali nejvíce lidí.Je pravda,že když kousne čivava je to něco jiného než třeba rotvík,nebo staford,ale ani jeden pes není zvládnutej majitelem a pokud ho majitel nevychoval,tak ho bohužel nesmí pouštět na volno,k lidem,ke psům,dětem a dávat veliký pozor.
To je můj názor.

Sali
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2005 20:36
- Nahlásit

noids
chtělo by to trochu upřesnit ten pojem agrese...to je neskutečná množina,kam se schová leccos. Ta zvířata mají pro ostatní plemena netypickou teritoriální a vnitrodruhovou agresi,netvrdila bychm,že jsou tam zkraty,ale že jejich hodnocení situace se odlišuje od hodnocení na které jsme od normálních pracáků navyklí.Když se k tomu připočte výbava fyzická plus chovatelská selekce na tzv.gameness,jak to chovatelé nazývají ,překlad pro to není,dostaneme se k velmi nebezpečnému zvířeti,které je vybaveno fyzicky k dotažení svých představ do konce...co vím,tak správný typický pit se nevzdá,bojuje do konce.

cerny Rex
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2005 21:21
- Nahlásit

noids
me by zajimalo co si predstavujes pod pojmem "bojovy pes" me ten to termin pekne hyba zluci. Podle me je "bojovy pes" kazdy ktereho majitel nezvladne a on napada vsechno zive. Ja mela stryce, ktery delal reditele zoo a tak jsme doma meli bengalskeho tygra. A muzu rict, ze Alf byl zlaticko. Jako male kote sice behem deseti minut stihnul znicit cely obyvak a jeste mamu kousnout tak ze na ruce mela osmnact stehu, ale kdyz dospel tak jsme si s nim jako detska hrali, strkali mu ruce do tlamy a nic nam neudelal. Dokonce i hlidal dalsimu strejdovi dvojcata aniz by jim neco udelal a vzdy byl volne. Skoda ze uz neni mezi nami. Takze podle me jde jen a jen o vychovu dotycneho zvirete. Tim nechci zpochybnovat Tve zkusenosti to ani nahodou. Ja osobne bych si na pitbulla ani jemu podobne plemeno netroufla, protoze bych mela strach, ze bych toho psa zkazila spatnou vychovou. Jen je proste tohle muj nazor, ze vse zalezi na vychove dotycneho zvirete. Jinak zatim jsem videla jen jednoho zkazeneho pitbulla a to byl pes kamose, ktery nezvladl NO a pak si poridil prave pidbulla, coz je podle me velka nezodpovednost.

evka
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2005 23:41
- Nahlásit

noids
Píšeš, že víš o čem mluvíš. Já si spíš myslím, že pravý opak. Chovám tyto "Bojová plemena" (když slyším toto zařazení, otevírá se mi kudla v kapse) řadu let a opravdu s větším dobrákem jsem se nesetkala. Žádné plemeno nemiluje snad více svou rodinu než Staffordšírský bullterier. Samozřejmě ji i náležitě brání a to je snad vpořádku. V dnešní době je to někdy zapotřebí. S ostatními psy se sice někdy pere,ale nikdy nenapadá slabšího a menšího psa. Když se pere, tak pouze sobě rovným, ale většinou s daleko větším psem než je on sám a po "rvačce" je jeho protějšek pouze náležitě oslintán. Moje psy takto spolu laškují často a i když to pro nezasvěceného vypadá hrozivě, nikdy si nic neudělají. Ani se nedivím, že na celém světě počet těchto psů roste. Jde opravdu o rozpolcenou osobnost, (jak napsal Dr. Bruce Fogle)něco jako nefalšovaný psí Jekyll a Hyde.

Anonymní
# Zasláno: 4 Úno 2005 23:57
- Nahlásit

Asi trochu blbá poznámka....ale - pamatuji si že se tradovalo mezi pejskaři že "buldog /tím se značili i jedinci typu dnešních bojovových plemen/ když se zakousne do něčeho, tak dostane jakousi křeč a nemůže to pusti snad ikdyby chtěl...! "
Tak já nevím, nevím ...prý na každém šprochu pravdy trochu /že by ten "trans" ?/,.....ale potom se zase říkávalo že "když pes žere trávu tak bude pršet" .....
Takže co s tím ??!!
Noids má evidentně zkušenosti z tohoto oboru... takže na tom asi něco je...

Eimy
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2005 00:00
- Nahlásit

Anonymní
VŠP , i když těžko říct, taky jsem to hodně slýchavala,ale zase pes, kterej nepustí přece nemuže dělat zkoušky, kde je obrana ne? O čemž tady už řeč taky byla...
Evka má přece taky zkušenosti, ale hold spiš ty dobrý a na ty se v naší republice nehraje, jakmile je na obzoru senzace, vyzdvihujou se ty špatny vlastnosti :-/

Sali
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2005 09:03
- Nahlásit

evka
ale zcela samozřejmě je u těchto plemen chovatelsky odpreparovaná ostrost na člověka,vždyť původně jejich předchůdci byli psi na soutěže,kde se ostrost na člověka kriticky nehodila...vybav si,k čemu byli před sto a více lety tato plemena tvořená...
Je to pořád mix teriéra a buldoka,se vším,co k tomu patří,je to původně "pracovní"soutěžní,nikoli společenské plemeno...
Lidi co s nima umí,respektují jejich specifičnosti a dovedou využít jejich osobnost,problémy nemají...
Policie jich několi má ve svých službách,pity a Roman Šonský má účelovýho křížence RTW s bulteriérem,už druhá generace,otce měli taky u policie,přidávají tam do křížení F1 zatím rotvice,a neznám lepší zvíře na hlídkovou policejní službu...srdíčko,pevný nervy,razance a zákus,a přitom plná ovladatelnost,Roman holt umí...
Teriér typu bull a jejich mixy nejsou do rukou každého výcvikáře,chce to psovoda osobnost a znalce v jednom,ale pak není problém....
Jistě to není zvíře na procházky do městského parku,kde se bude poměřovat s nevychovanejma šmejdíkama,co se chcou prát...ale na to nejsou ani pracovní maliny,ani pracovní dobrmani...akorát že ta moje plemena nejsou ve většině případů fyzicky ani psychicky vybavená k tomu,dotáhnout svá přání do konce...otec mojí malinušky by se svýma nervama a fyzickou výbavou k "bojovým" klidně moh řadit a vostudu by jim nedělal...taky jezdil IPO svět ve výkonu...
Obrany se u pitů musí cvičit jinak,než u na člověka dráždivých plemen,musí se před lovecký drive a následně přes majetnickou a dominantní agresi,člověk pak musí psa vyzvat k poměření si sil o kořist...a dál se tam dá dát ochrana teritoria a smečkového partnera....zase podotýkám,že to je pro služební použití,pro IPO sport tahle plemena příliš nejsou,to je spíš pro maliny....

noids
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2005 11:11
- Nahlásit

Jsem rád,že se tato debata,tak hojně ujímá.Musim konstatovat,že název tzv. název bojová plemena neznám.Psal jsem to spíše jako sarkasmus.Je to pouhý výmysl člověka a musím souhlasit,že do této skupiny by patřil každý nezvladatelný pes.Pokud já vím psi se dělí na základní 3 skupiny-služební,společenská,lovecká.Musim i reagovat na to,že tito psi jsou opravdu oddáni svému pánovi a i jeho rodině,ale zvířata?Těm moc oddáni nejsou,mohli bychom se tu zaobírat socializací psa a vliv na něho.Nechci házet všechny tyto psi do jednoho pytle to ne,ale každý pes se narodí s nějakou genetickou propozicí.Nyní záleží na majiteli jaké danné genové směry bude u psa rozvíjet.Ale i když budete mít dobře ovladatelného a socializovaného psa,ta jedna gen. dispozice tam v rohu někde bude schovaná a čeká ,kdy se ukáže na světlo boží.Rád bych ještě reagoval na to,že pes bulterier nebude přece útočit na fenu nemá důvod.Ale je zas pravda ,kdy jsem byl svědkem několika hrátek psa-bulteriera a fenek jiných plemen a hra těchto psů probíhala v pořádku,jakmile však fena byla pod vedenim psovoda a nemohla se tak bránit ,nebo osočit psa ,došlo ke skratu a pes bez důvodu útočil.Nejde mi touto debatou špinit tyto plemena,sám je chovám a jsem s nimi spokojen,jenom bych rád znal názory ostatních.

Ivana
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2005 13:28
- Nahlásit

To je právě to.Ještě jsou pastevecká ,mollosové,promitivní.
Já bych si např.nepořídila kavkazana,střadoaziata,moskevského strážního atd.Nejsem si jistá zda bych výchovu tohoto plemene zvládla i když jsem vychovala dobře mastina,dobrmana,ridgebacka.
Tady jde spíše o to aby si lidé,kteří koupit štěně určitého plemene,s určitými vlastnostmi pro plemeno,genetickou základnou,uvědomili co to plemeno bude obnášet.Musí ho nejen správně socializovat,nabídnout mu využití odpovídající našim podmínkám a plemeni.
Pokud toto nedokážou pak z těchto psů vyrostou agresoři a pak se je snaží poslanci zařadit mezi bojová a ta plemena zliklidovat kvůli pár debilním majitelům,kteří svého psa nezvládli a nesnaží se hrozivým situacím předcházet a předvídat je.
Také chovatelé by si měli vybírat pečlivě zájemce o svá štěňata a né je prodat prvnímu kdo přijde,jenom proto aby za ně měli prachy,zbavili se jich a nemuseli se o ně dále starat.Pak až jim ta plemena zakážou,nebo budou omezení tak nebudou mít co chovat.

Anonymní
# Zasláno: 5 Úno 2005 18:34
- Nahlásit

Podle všeho, co je zde napsáno, si myslím, že názor na tzv. bojová plemena by se dal bez emocí shrnout do myšlenky, že tak jako pistole patří zkušenému střelci, závodní rychlé lyže závodníkovi, sporťák dobrému a vyrovnanému řidiči, tak tito psi by měli využívat lidé k účelům pro ně vhodných. Tzn. sport a práce. Pak budou mezi námi tito krasavci a inteligenti žít bez problémů a my laikové je budeme s respektem obdivovat.

haha
# Zasláno: 5 Úno 2005 18:34
- Nahlásit

nemám zkušenosti s čistokrevnými psy těchto plemen ale vlastním křížence labradora a pitbula a opravdu jeho reakce jsou velmi nepředvídatelné, stačí opravdu nepostřehnutelný podnět a hravý pes se změní v agesivní potvoru .i když k příslušníkům naší rodiny se chová vzorně,cizí psy ani feny nesnáší, z koček pouze tu naši,ale nejhorší je to z lidma, někdy si chce hrát ale vzápětí by dokázal kousnout máme s ním docela problémy

evka
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2005 20:08
- Nahlásit

Sali a jí podobní
Jsi trošku mimo, přečti si historii těchto plemen. Nejsou to žádné mixy, ale vyšlechtěná plemena a uznávaná od 19 století.Jejich původ nebyl vůbec "pracovní". Dnes jsou uznávaní jako společníci a zcela právem.Ostrost na člověka tam nikdy nebyla. Je jasné, že když nějaký "chytrák" zkříží labradora s pitbulem(jak píše haha),tak nikdo neví co se z něho vyklube. O čvičených psech něco vím. Můj bratr jich jako psovod dost vycvičil, jak pro účely policejní tak pro účely pohraniční. Jistě, že záleží na tom kdo je dostane do ruky, ale nemusí to být žádná osobnost ani znalec (myslím u staffordů) stačí když je to dobrý člověk, neagresivní, prostě v pohodě, pes je vždy jeho odraz. Měli jsme německé ovčáky, střední knírače, ale žádný z nich nebyl tak učenlivý, nesmírně ctižádostivý a vnímavý jak staffordi. To je skutečně pes, že když se něco naučí,tak si to pamatuje celý život.Naše 10 letá fena si pamatuje co se naučila ve 4 měsících na cvičáku i když již řadu let jsme to netrénovali. Můžu s klidným svědomím tvrdit, že náš stř. knírač byl daleko nebezpečnější vůči ostatním psům, bylo mu jedno jestli je to jezevčík nebo bobrman s chutí se do něj pustil a pokud někdo nezasáhl,nepustil ho a vždycky na to měl. Jak mi vysvětlíš to ,že nebylo "bojové plemeno". Německý ovčák, přesto,že to byl pes klidně se pustil do naší feny stafforda, přesto, že byla ještě štěně. Kdyby chtěla, tak si to s ním vyřídila (už tenkrát měla na to). Měli jsme vždycky psi , kteří měli zkoušky. Staffordi je nemají, mají ale ty nejlepší výstavní výsledky a úspěchy a všechno zvládají s přehledem a troufám si říci, že dokonce lepší než někteří psi kteří zkoušky mají.Nechápu proč by to meměli být psi na procházky v parku, docela často tam chodíme a nemáme problémy.Musím dát za pravdu Eimy, že na dobrý zkušenosti se v týhle republice nedá, ale vyzdvihujou se senzace a tím i špatné vlastnosti. V USA odkud např. pitbul a staffordšírský teriér pochází, vůbec nepoužívají košíky, skutečně nikde a na žadném místě je neuvidíte at' je to pitbul, dobrman, rotvajler, něm. ovčák apod. Pes, který košík má, to má určený soudem. To znamená, že se dostal do rozporu se zákonem a musí ho za trest nosit. Je to však velice vyjímečné. Můžete si zde kdejakého "bojového" psa bez problémů pohladit a z vlastní zkušenosti vím,že mírumilovnější zvíře jste neviděli. Zřejmě to bude asi v něčem jiném, než v "bojových plemenech", ne?! Je třeba se zamyslet jestli ty "zabijáci" jak se jim u nás s oblibou říká , z nich nedělají lidé, svým chováním k ostatním lidem a hlavně ke psům.

Anonymní
# Zasláno: 5 Úno 2005 20:17
- Nahlásit

....no pokud vím tak nejvíce pokousání a napadení je od NO a jezevčíků a jejich kříženců...ale těm se v médiích holt nědělá taková antipopularita. Zato jen co má malér RTW nebo Pit, Staf. a pod. tak tam naklušou 3 štáby TV a za 30 minut už je to ve vysílání.....

evka
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2005 21:38
- Nahlásit

FiSt
Snad není ten problém v chovatelích ? Nenech se vysmát! Záleží přece jaký člověk to štěně dostane do rukou. To jsi ještě nepochopil?

Sali
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2005 23:00
- Nahlásit

evka
Nějak si vůbec nerozumíme,a asi by to chtělo delší rozhovor,abychom se domluvily....ale stejně to nemá cenu,svým způsobem mluvíme obě o tom samém.Já se stafy ani pity nedělám,ale znám lidi co s nima slušně dělají,a jsou to nádherná stvoření s osobností...ale nedokážu si je představit v rukách lidí,co na takovýchto forech hledají pomoc ve čtení abecedy....
termím "Bojová plemena " nějak neberu,spíš označení "teriéři typu bull",pokud se chceš bavit i o molossech,co se tam strkají,tak to je zase o něčem úplně jiném,společný jmenovatel pro ně coby umělě vytvořenou skupinu nenacházím...
Dle historie se tato plemena jako pit,presa a podobní tvořila křížením teriéru a buldoků,samozřejmě typů té doby,a dalším šlechtěním...nevylíhla se ze vzduchu...

Sali
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2005 23:13
- Nahlásit

Snad není ten problém v chovatelích ? Nenech se vysmát! Záleží přece jaký člověk to štěně dostane do rukou.
Evko,samozřejmě,ale pokud mám chovat,nebudu přece chovat na blind a vesele inzerovat plný vrh,kup kdo kup....hlavně ať to někdo koupí...to tak nesnáším,a séře mě mocně,když se nechová s cílem někam posunout kvalitu povahy nebo vzhledu,a když se kryje bez předchozích záznamů na štěňata...xakru přece má cenu chovat,rozmnožit svou fenu jen tehdy,když nemůžu sama koupit lepší zvíře,a jen když očekávám,že potomci budou lepší než rodiče a přínos pro chov...jistě to nemusí vyjít,třeba ani v jednom štěněti,genetika je mocná čarodějka,ale bez takovýhohle předpokladu do toho prostě nepůjdu.Pak samozřejmě nebudu nucená prodávat komukoliv,kdo se naštěstí objeví a vybere si...budu si vybírat ze zájemců já...a tohohle se nedosáhne,pokud poptávka výrazně nepřevýší nabídku a pokud nebudou mít chovatelé rozum...
Na odchovy některých stanic se čeká v pořadníku rok dva...a pokud nemáš výsledky s předchozími psy,neprodají ti ani chlup.

evka
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2005 23:16
- Nahlásit

FiSt
No já nevidím rozdíl v chovatelích pudlíků, retrívrů nebo pitbulů ani jiných plemen. Pro prachy to může dělat s jakýmkoli plemenem.Ale z vlastní zkušenosti vím, že pokud se člověk tomu věnuje a má zvířata rád(a takových chovatelů znám dost) tak to až tak velký výdělek není. Když si spočteš co to všechno obnáší, kolik stojí veterinář -někdy dost velké problémy s porodem a další se štěnaty, očkování, čipování a spoustu dalších věcí, tak jsi na docela slušné částce. Je vidět, že nejsi chovatel.A ješe něco, někdy se ani při sebevětší opatrnosti nedá přesně poznat jestli bude štěně v dobrých rukách,někteří lidé se totiš dokáží dost dobře přetvářet a nejde si o nich zjistit všechno, zvlášt když není z okolí, ale třeba z druhého konce republiky. Ono je to všechno trochu složitější. Vím o čem mluvím.

evka
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2005 23:53
- Nahlásit

Sali
Nikdy jsem neprodávala štěně na blind anebo jak uvádíš kup kdo kup.....vždycky jsem měla zájemců dost a mohla jsem si vybírat......já ale přece neznám všechny lidi a tak se bohužel někdy stane ,(a myslím, že asi každému chovateli) že se člověk netrefí, prostě si řekne tak takovému člověku už nikdy! Nevím však kam tím míříš, jestli máš takovou nenávist vůči těmto plemenům a nebo závist. Každý člověk má svoje oblíbené plemeno ty svoje molossy, jiný psi z řad teriérů a buldoků. Tak nevím oč ti jde. Jen mi štve, proč se většina lidí pořád do nich naváží, zvláště když je vůbec nezná.Přečti si Anonymní ,má úplnou pravdu.

niniel
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2005 00:24
- Nahlásit

FiSt
Souhlasim, tyto plemena si dost casto porizuji typci, co maji propichany vsechno mozny, tetovani a sileny hadry. A to by melo mnohym napovedet, ze pokud nekdo vede takovy zpusob zivota, na jaky vypada, tak to nebude nejlepsi pece a vychova pro psa. Ale je fakt, ze tady si tyto psy poridil chlap k rodine, ma fenu a psa. Fena byla na bojich a jelikoz prohravala, tak doziva v kotci(jsou ji tri) a jeste nikdy jsem ji nevidela venku. A ten pes pres plot zakousl jineho psa a tri kocky.

Takoveho psa bych dala jen nekomu, kdo ma uz poradne zkusenosti a chce ho napr. pro policii nebo pohranici, jinak ne. Neni to zadny mily rodinny mazlicek, to at mi nikdo nevyklada. Proste nevite, kdy tomu psovi rupne v bedne.

Eimy
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2005 00:35
- Nahlásit

Jak to tady tak čtu, tak s někym souhlasi v jedné věci a s někým v druhé...
Předně bych řekla, že když je někdo potetovanej a má propichaný všechno možný, že je to zamindrákovaný pako nebo že se o psa nepostará. Já osobně měla tu čest a myslim o docela važně, vidět a bavit se s boverákem, kterej měl bullteriera (psa) a fenku (vypadalo to na křížence, hlavu to mělo podobnou pitovi, ale kdo ví). Možná to bylo tím, že to byli pes a fena, to fakt netušim, ale to jak se ti dva k sobě a i k ostatnim psům chovali mi docela vyrazilo dech. Fenka mohla tomu bullikovi skočit na zada a jemu to bylo jedno. Když pominu to, že je paneček krmil bagetou, tak ani při tom žradle na sebe ani nezavrčeli. A to ani jeden z nich nevypadal podviživeně nebo "zdrble". Spíš naopak byli oba hrozně moc přátelští...
Pak taky znám kluka, kterej má křižence staffa a bullika a toho ten pes poslouchá jak hodinky. Je naprosto v klidu, ať se s nim děje cokoliv...
Ale zase bych určitě nesrovnávala pudla a bulliky, pity a staffy, protože když vás kousne pudl, tak to je docela jemný rafnouti, ale když se do vás pořádně zahryznou tihleti psi, tak to je docela velkej problém.
Volit spravnýho majitele pro štěně, s tím souhlasim, ale vybírat ho podle vzhledu mi přijde hrozně povrchní

Anonymní
# Zasláno: 6 Úno 2005 01:21
- Nahlásit

FiSt
Samozřejmě, že prodat psa takovému individuu je přinejmenším nezodpovědnost. Ale na druhou stranu jsem prodala štěně, na první pohled příjemné ženě s malýma děckama, kteří si přijeli vlakem z druhého konce republiky o fenečku strašně moc stáli a opravdu všichni působili slušně. To co jsem se pak dozvěděla,jak nakládali s fenou bylo víc než hrozné, nakonec ta paní chodila po hospodách a prodávala ji 23.12.,že prý nemá dětem co dát pod stromek. Nakonec ji koupil hospodský a nejlepší na tom je,že ji prodala podstatně dráž než ji koupila. Dozvěděla jsem se to bohužel pozdě, jinak bych si pro ni dojela. Byla jsem s ní samozřejmě v kontaktu, ale ona mi do telefonu tvrdila, že se fenka má dobře a přitom už ji dávno neměla. Naštěstí trefila fenečka na dobré lidi, kteří ji dali dohromady, byla prý značně zubožená,měla vypadanou srst, podvyživená,strašně se bála, to jí však zůstalo, ta paní ji poznamenala na zbytek života. Proto říkám, že vím o čem mluvím, když si vybírám majitelea na první dojem už nedávám, protože i já znám kluka, který od pohledu nic moc,ale zvířeti by neublížil a troufnu si říci, že se někde ani děti tak nemají jak u něj pes.Poslušnost má perfektní.

evka
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2005 01:28
- Nahlásit

Omlouvám se zapomněla jsem se přihlásit, takže to jsem ted psala jako "anonymní", jsem já "evka". Díky.

Sali
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2005 07:49
- Nahlásit

evka
proboha ty jsi úplně mimo...já tady už asi padesátkrát napsala,jak obdivuju ta neskutečně krásný a osobnostní stvoření v rukách lidí,co se s nima potkávám na cvičákách ba na závodech,naprosto miluju pity a stafordy Hanky Březinový,obě jsme rakovnický,jsem fascinovaná kousačkama Jacka Romana Šonskýho,kámoška zkušená výcvikářka od nás si vzala křížence pita s bandogem,a pomalu ho vede do sportovních obran,můj chlap jí to figuruje,jiná kámoška "Nejtek" má pita s RTW,jako paralelní experiment k Jackovi,má ho na TART a tak paráda.....samozřejmě žádná agrese na lidi,to dá práci,aby si pak čuba v budoucnosti kousla v rámci zkušebáku i v nějakém agresivním modu,třeba ochrana člena smečky,zatím loví a ze všech sil...žádný střety s nima a jinýma psama nejsou ,protože v tom režimu,jak jsou vedený,k tomu ani dojít nemůže,
akorát upozorňuju na jejich specifičnosti ve srovnání s klasickým sporťákem,
a ty mi tady napíšeš:
jestli máš takovou nenávist vůči těmto plemenům a nebo závist. Každý člověk má svoje oblíbené plemeno ty svoje molossy, jiný psi z řad teriérů a buldoků
fakt jsi o voze a já o koze,nemá to cenu,takhle se akorát pohádáme a na place bychom se možná rovnou skamarádily,neb by kontakt face to face a vidění vlastní práce se psem vyvolalo úplně jiný emoce....
a já nejsem pro molosy,mám dobrmany a maliny,ale obdivuju každý zvíře s projevem,osobností a výkonem.Za všechno se ale platí jistá daň.Gameness pitů a jim příbuzných plemen má své výhody,ale v rukách začátečníka i maligní výstup...
Léta jsem venčívala svýho dobrmama s z Jugošky dovezeným papírovým stafem,co měl zjevně pití tvar těla i rozměry menšího RTW,a milovali se,ránu by bez sebe nedali a společně se hodiny smejkali na pešku,každý zakouslý z jedné strany,ocas a pahýl bušily....bez náznaku agrese,hra a hra...ten samý staf pak jednou při obraně a jednou při napadení snad bulíkem při forsírovaný pouštěčce překous do stehna kámošky a poobakrát to skončilo v Krči na chíře...a než jsme ho sundali,byla to rychta...

Sali
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2005 07:52
- Nahlásit

Evko,víš,překous by i malin, i bobrman...ale ty bychom z toho stehna nesundavali deset minut....deset minut naprosto klidnýho plnýho zákusu zvířete,co prostě vyplo příjem a nasraně drželo....ona není sranda rozpáčit ty namakaný žvejkací svaly tím,co máš po ruce....

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání