Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Proč si nepořizovat tzv. "Bojová plemena
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Autor Zpráva
Anonymní
# Zasláno: 6 Úno 2005 19:26
- Nahlásit

Já jsem žila před lety po nějakou dobu v USA. Tam jsem se na kurzu AJ pro přistěhovalce seznámila s velmi milou paní z Jižní Ameriky. Ona mi vyprávěla o své rodině a jak se snaží uživit s 3 dětmi v USA. Všechny jejich úspory padly na koupi amerického pitbula (znalci odpustí, pokud jméno plemena nějak komolím). Ten s nimi žil v naprosté symbioze včetně malých dětí. Ovšem po nocích rodině vydělával peníze v tajných psích soubojích. Další úspory šly do účtů za veterináře. Tak ať někdo netvrdí, že tyto plemena patří do skupiny společenských psů. Jejich vlastnosti byly úmyslně selektovány pro účely zvítězit a pokořit zvířecího protivníka a samozřejmě vzhledem k tomu, že žil s lidmi ve velkých komunitách, musel být k člověku tolerantní a ovladatelný. V té době o existenci tohoto plemene vědělo pravděpodobně jen několik kynologických nadšenců v ČR. A teď jich potkáváme víc než jezevčíků. Nevím, ten pes se mi strašně líbí, opravdu je to psí dokonalost. Nerada ho však vidím v městských parcích a mezi lidmi.

evka
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2005 20:12
- Nahlásit

Sali
Ono to vážně nemá cenu, jsme každá někde jinde.Já neuznávám nějaký křížení plemen a natož potom s takovými paky,o kterých nikdo neví co udělají cvičit obranu, zadržení a podobně.To se potom nemůžeš divit,že zaůtočí, nebo někomu prokousne nohu.Takový psi mohou být opravdu nebezpeční a nevím co na tom obdivuješ. Akorát tihle kříženci, kazí pověst čistokrevným plemenům, to se pak člověk nemůže divit, že je každý odsoudí.Pak se to svede na stafforda nebo pitbula a je to,nikdo však nevidí, že to nějaký blb zkřížil s rotvíkem, bandogem, a bůhví z čím ještě.To se jeden může snažit jak chce s perfektním odchovem a je to k ničemu, protože se pak třeba ve zprávách doví, že např. staffordšírský bullterier je zabiják. Přispívá to jen k tomu, aby se "bojová plemena" u nás zakázala, díky těmto nesoudným rozmnožovatelům.

Majla
# Zasláno: 6 Úno 2005 20:53
- Nahlásit

Já si osobně myslím, že vychovat pitbula, amstafa, bulteriéra a další plemena může i člověk, který dřív žádného psa nevlastnil. Já si myslím, že to je jen o povaze člověka a porozumění plemene při výcviku.
Znám spoustu majitelů bojových plemen a žádný pes nás ještě nikdy nenapadl. My si spíš dáváme pozor na menší nevychovaná plemena. Nesnáším, když mám štěně u nohy, které má na zadku nalepeného uštěkaného psa. Několikrát chtěl naše štěňata bezdůvodně napadnout pudl, jezevčík, NO, kříženci, ale nikdy žádné „bojové plemeno“. Možná Vám připadá, že následky pokousání jezevčíkem nejsou tak velké jako třeba u pita, ale co následky na povaze psa, kterého jezevčík pokousal.

evka
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2005 21:11
- Nahlásit

Anonymní
Možná se budeš divit, ale psí zápasy jsou i v ČR(samozřejmě tajné) a nakonec i jinde. A jsme zase u toho, za to mohou lidé a ne psi.Proč by však tito psi nemohli spadat do společenských plemen, když sama píšeš, že s rodinou včetně dětí žili v naprosté symbioze a z jakého důvodu je nerada vidíš v městkých parcích a mezi lidmi. Nechápu, to není problém psů, ale lidí.

Majla
# Zasláno: 6 Úno 2005 22:04
- Nahlásit

evka: máš pravdu. Zápasy jsou i v ČR a vidělávají se tam pěkné peníze. Znám dva chovatele, kteří své psy šlechtí pro zápasy.

Slyšela jsem že je krevní linie, která byla používaná ve věznicích. Myslíte, že to je pravda? Zatím jsem tuto krevní linii v žádných knížkách nenašla.

Tchor
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2005 22:33
- Nahlásit

evka
Já neuznávám nějaký křížení plemen a natož potom s takovými paky,o kterých nikdo neví co udělají cvičit obranu, zadržení a podobně
Prosim te co vis o vycviku obran co vis o konkretne jmenovanych lidech Roman Soncky je jeden z nejlepsich (neli nejlepsi) policejnich psovodu ma naprosto vinikajici vysledky jak s NO tak se psem jez je krizencem RTW a bulteriera. Jedna se o experimentalni krizeni v rezii policie CR. Mel jsem nekolikrat tu cest toho psa mit na rukavu. A muzu rict je velmi malo psu jez by se s nim mohli rovnat.

k te nebezpecnosti obran
Delam figuranta cca 12 let za tu dobu jsem potkal jen velmi malo sportovnich psu jez bych si nemoh pri a po obranach pohladit (dali by se spocitat na prstech) nemel jsem ani jeden vaznejsi uraz zpusobenej psem a to delan i se psy sluzebnimi ne jen sportovnimi. Opravdu nevis o cem mluvis kdyz pises o nebezpecnosti sportovnich obran sportovni obrany jsou temer vyhradne v loveckem modu pes lovi korist (rukav) nikoliv brani sebe nebo psovoda pred clovekem, figurant je pro psa protihrac nikoli nepritel atd. U tech sluzebnich je vec trochu jina sluzebni pes musi cekat zradu a trochu prehodnocovat situaci ale prezto neni dobre pripraveny sluzebni pes nebezpecny svemu okoli. Sluzebne vedenyho psa by ale v kazdem pripade mel mit clovek ktery presne vi co ma v ruce a jak se chovat vuci okoli.

Tchor
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2005 22:38
- Nahlásit

evka
pokud te zajima princip obran tak se koukni do fora Obrana je to tam ted docela probirany.

Eimy
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2005 23:00
- Nahlásit

Sali
Já se stafy ani pity nedělám,ale znám lidi co s nima slušně dělají,a jsou to nádherná stvoření s osobností...ale nedokážu si je představit v rukách lidí,co na takovýchto forech hledají pomoc ve čtení abecedy....
Když to tak pročítám, tak k tomuhle mě ještě napadla jedna věc... Možná je lepší se 100krat zeptat a ujistit se, jestli to co dělám je správně nebo špatně, než si myslet a věřit tomu, že dělam všechno naprosto správně a na všechny rady kašlat. Myslím, že ti druzí lidi jsou nebezpečnější než ti, kteří se aspoň snaží "něco" udělat.
Já znám teď ten druhej přiklad a vysledek je ten, že 6timěsíční štěndo irskýho setra je šíleně agresivní. Když jsem se já snažila poradit aspoň ty základy, tak to ti lidi nepotřebovali, oni všechno dělali dobře a teď mají problém a neví co s tím...

evka
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2005 23:49
- Nahlásit

Tchor
Jestli sis nevšim, tak mluvím o křížení "bojových plemen". A tvrdím dál, že tito psi mohou být nebezpeční.Pravě proto, že se jedná o experimentární křížení, že je to v režiji policie mě nijak neuklidnuje, po jejich zásahách a zkorumpovanosti ba naopak.Píšu o staffordšírských bullterierech,kteří žádný speciální výcvik nepotřebují ani žádní zabijáci nejsou, ale pokud bude toto primitivní křížení a tím hanobení plemene pokračovat, mohou se z nich v budoucnu stát. Pak se budete všichni vy "chytří" divit, až bude zákaz chovu těchto ušlechtilých plemen.
FiSt
Mám takovou skromnou otázku. Kolik jsi odchoval vrhů, že jsi tak zkušený?

evka
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 00:00
- Nahlásit

Sali
FiSt
Tchor
To jsem si mohla myslet, že všichni patříte k sobě. Tak proto ty stejné znalosti

Tchor
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 07:35
- Nahlásit

evka
Omyl k sobe patrime akorat ja se Sali, Fist je figurant a vycvikar na uplne jinym cvicaku a pokud jsme se nekdy v realu videli tak nekde na zavodech

že je to v režiji policie mě nijak neuklidnuje,
Vrcholova policejmi kynologie je u nas ne jedne z nejvysich urovni na svete. (zkus si precist zkusebni rady policejnich psu tady na strankach) Jack pokud vim ma P3 jestli ne uz P4. Ona ceska republika je porad jedna z velmoci sportovni i sluzebni kynologie, u te spotrovni nam bohuzel kapku zacina ujizdet vlak

tak mluvím o křížení "bojových plemen". A tvrdím dál, že tito psi mohou být nebezpeční

Ja tvrdim ze jakykoli pes muze byt nebezpecny akotat ze "bojova plemena" na to maji jeste i nervy a silu. A je uplne jedno jetli to je staf, pit nebo F1 krizenec.
U Jacka (znam to zvire od stenete) vysel experiment naprosto viborne opravdu bylo docileno perfektne vyrovnanyho zvirete s víbornou chuti do prace a diky Romanove praci je to taky jeden z nejlepsich psu v tyhle republice

nefer
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 09:02
- Nahlásit

že je to v režiji policie mě nijak neuklidnuje,

tak mě to tedy docela uklidňuje
myslím, že v těhle sférách se nepohybují namachrovaní měšťáci, co neumí do pěti počítat a neznají ani znění městské vyhlášky ve svém rajonu

To jsem si mohla myslet, že všichni patříte k sobě. Tak proto ty stejné znalosti
já k nim nepatřím a pochybuji, že někdy patřit budu - zas tak vysoké ambice v jejich oboru nemám. přesto dokážu pochopit, že to jsou lidé, kteří mluví o tom, co opravdu znají a to se nedá nijak zpochybnit. jestli si myslíš. že tvoje plemeno nemá za potřebí žádný speciální výcvik, neznamená to, že by ho nezvládlo a že by se nehodil a psu ještě k tomu povahově ublížil

Kolik jsi odchoval vrhů, že jsi tak zkušený?
tahle otázka mi přijde trochu zcestná. FiSt nemluvý o svých zkušenostech z chovu, ale výcviku a k tomu přeci nepotřebuje odchovávat vlastní štěňata.

Jo, a pokud jsem Sali pochopila správně, tak psala, že se do toho něčího stehna zakousl staf a ne jeho kříženec, to jen tak na okraj.
Svůj názor raději nepíši, ostatně už tady stejně zazněl a nemá cenu to pořád opakovat. Jen jsem se chtěla vložit do těhle nejastností, které nechápu...

Evicka
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 09:08
- Nahlásit

Ahoj Sali, zapojila ses do diskuze s vervou sobě vlastní. V této oblasti naprosto souhlasím s tvými názory. Také neuznávám název "bojová plemena", je naprosto nepřesný a zavádějící.

nefer
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 12:56
- Nahlásit

FiSt
takhle to bereš? Spíš sis o mě udělal špatný obrázek, protože jsme začínali jako oponenti a hodně si se mnou slovíčkařil. Takže se "nelepším": pokud s někým nesouhlasím, řeknu to - stejně jako se přikloním na stranu toho, kdo mi "mluví z duše" a je mi jedno jestli to je zrovna jedna a táž osoba (pokud to tedy není vyložený vůl, ty nemám ráda na celý život). Tohle mám pořád stejné

ale jinak díky

Karolinka
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 13:49
- Nahlásit

Musím se zapojit.
Někteří tady mluví o psech, o kterých absolutně nic neví. Já tedy nebudu mluvit o jiných než o Anglickém bullteriérovi.
Mám už druhého bulíka a jediné, v čem se všichni tito psi shodují, je jejich síla zkusu. Toť vše. Je ale rozdíl, zda ho použijí pouze na klacek nebo něco živého. Správně vedený pes (velmi brzy socializovaný) by neměl svou sílu nikdy použít proti živé bytosti.
Pokud tady mluvíte o bojových plemenech, trochu si také zjistěte jejich historii (ne jen z doslechu).
Anglický bullteriér byl pro boje používán pouze velmi krátkou dobu (kolem 60. let 19. stol.), kdežto pitbullteriér až do 40. let 20. století, tedy dlouho po vzniku tohoto plemene. Anglický bullteriér byl postupně již brzy po svém vzniku spíše chován pro své jiné schopnosti a byl oblíben smetánkou jako společník do rodin. Tzv. "bílý kavalír" (dříve byli upřednostňováni bílí zástupci plemene). Samozřejmě vynikal svou loveckou schopností - ale dnes už se nesmí střeleného zvířete vůbec dotknout, pouze ho vystopovat.
V Anglii byl před pár lety vyškrtnut ze seznamu bojových - nebezpečných plemen[b][/b]!!!
A je veden jako ideální rodinný pes.
Samozřejmě, že takový bude, když ho do rukou dostane normální a schopný člověk.
Jako brigádnice na veterině jsem svědkem toho, že člověk dokáže zvířeti ublížit mnohem více a brutálněji než takový BOJOVÝ PES!!!

Karolinka
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 13:53
- Nahlásit

A klid a dobrá výchova takovýchto psů dokazují třeba bulíci, kteří složili canisterapeutické zkoušky...k tomu opravdu není co dodat. A málo jich není!!!

Tchor
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 13:59
- Nahlásit

Karolinka
tady ale celkem nikdu nemluvil o anglickym bullterierovi a na to abych dokazal poznat povahu psa nemusim znat jeho historii. To ze vetsina terieru typu bull nepatri do rukou zacatecikovi tvrdim a tvrdit budu. Jejich povahy jsou skvely v rukou profika ale rozhodne to nejsou psi na prochazky v parku.
anglickej Bulterier je trochu jinej, krome toho ze je mensi ma taky jinou povahu ale presto to taky neni pes pro zacatecnika.

Tchor
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 14:06
- Nahlásit

Karolinka
Zase vuz a koza. Nikdo z pritomnych tady neodsuzuje psy "bojovych plemen" jen par lidi co vedi co tito psi dokazou varuje pred neuvazenym porizovanim techto psu. Narozdil od vetsiny ostatnich psu maji jak psychyckou atk fyzickou vybavu zabit jineho psa. to zco se pracovni psi pracne uci oni maj vrozeny (vydrzet v boji at to stoji co to stoji). vrukou cloveka co vi co chce a vi jak nato, dokaze jim dat praci a nastavit mantinely jsou to naproso skvely psi, ale vrukach zacatecnika muzou bejt velmi nebezpecny.

Karolinka
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 14:12
- Nahlásit

Tchor
Já jen reaguju na to, že u nás patří do seznamu bojových plemen. Proto o něm píšu a často zde zaznělo, že své vlastnosti mají v genech (to k čemu byli používáni), proto jejich historii mluvím. Souhlasím s Tebou.
Ale nesouhlasím s tím, že to není pes na procházky do parku.
Dnes už má Bullteriéra mnoho lidí, kteří ho rozhodně nemají pro zvýšení si sebevědomí nebo pro obranu apod. Máme partu cca 15 lidí a psů, kde je většina bulíků a ostatní psi jsou labradoři, husky, kokři i pudl se najde. A můžu Ti říct, že chodíme velmi často na procházky do veřejných parků (s možností volného pohybu psů) a nikdy jsme neměli konflikt. Je to skvělá smečka, která se navzájem respektuje a všichni respektují i ostatní psy v parku.
Např. moje fenka miluje absolutně všechny psi a lidi. Je jí jedno, jestli je to Jork nebo doga. Pokud na ni někdo zavrčí, ona se stáhne a jde si po svém. Klidně se po ní mohou sápat 3 psi najednou a ona si se všema hraje.

Tchor
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 14:22
- Nahlásit

Ale nesouhlasím s tím, že to není pes na procházky do parku.
Ja myslel primatne na prochazky v parku pes ktery bude mit pracovni vyuziti (at uz jeto sportovni kynologie zachranarina nebo i ta canisterapie) muze pri relaxaci chodit s panem kam chce. Neunaveny a nevybity pes je ale dost casto nebezpecny.

Já jen reaguju na to, že u nás patří do seznamu bojových plemen.
No u nas zatim zadny oficialni seznam "Bojovych plemen" neexistuje.

evka
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 18:50
- Nahlásit

FiSt
Tchor
Tak především, pánové, chovem psů se zabývám 20 let. Měla jsem středního knírače, který měl ZVV1, ZVV2 a lavinové zkoušky, v té době byl jeden z nejlepších v republice.Vyhrával na všech výstavách i v zahraničí. V roce 1986 jsem za něj dostávala 20tisíc marek,přesto bych ho nikdy neprodala. Nyní chovám víc jak deset let STAFFORDŠÍRSKÉ BULLTERIERY, o těch je z mé strany řeč, plemena jim příbuzní mohou sice mít některé vlastnosti podobné, ale stále za dobu své praxe tvrdím, že staffbul je pes pro normálního člověka, není určen na výcvik a není pokud je dobře veden(ne magorem) nebezpečný jak člověku tak ani jinému zvířeti. On je totiš nebezpečný každý pes, pokud je v rukou magora. Vzpomínám si jak jsem jednou viděla co dokázal něm. ovčák (podotýkám, že cvičený)udělat ze psem, kterého napad.
Plně souhlasím s Karolinkou, že je to pes i na procházky parkem. Mám ty samé zkušenosti. Moji psi se také stýkají s jinými psi a jejich blbnutí a skvělou hru bych vám přála vidět. Nepohrdnou ani společností dětí. Skutečně by bylo dobré si přečíst historii, povahové vlastnosti.Moje fena má pouze základní výcvik na cvičáku, který nikdy moc nemilovala,( hlav ně právě proto, že ji tam několik psů jako štěně napadlo,jelikož se jim jejich páníčkové nevěnovali) a přesto zachránila 2leté děcko před pádem ze stráně do řeky.Fena děti miluje a přesto, že s nima nevyrůstala,má k nim velký cit. Moji psi jsou kamarádi s každým kdo k nám prijde. Když je ovšem třeba, dokážou ochránit jak svoji rodinu tak i majetek. A to podle mého je zcela vpořádku. Nikdo je to neučil, mají to vrozené. Je to ideální pes i bez výcviku, který mi stále vnucujete a děláte z nich nebezpečné plemeno.Na závěr bych vám chtěla říct, že až s těmito psi budete mít tolik zkušeností a zážitků jako já (a myslím si, že nejsem sama ) tak pak možná můžete rozdávat rozumy. Zatím mě nepřesvědčíte, protože není o čem.

Sali
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 18:58
- Nahlásit

proboha proboha....doboha...boha jeho...bič a pryč....teda jo.ACH JO

KLASICKÝ VŮZ-KOZA SYNDROM....

aby bylo jasno-právě proto že celá ta pofidérní skupina jakýchsi "bojových" tentonoc je úplně zcestná,a všech o nedorozumění tady plyne z toho,že tam někdo vztahuje i takový milý stvoření jako stafbulíky a podobně...

jediný teriéří zvířata,co opravdu mohou způsobit vážný problém,jsou představitelé těch srdíčkových linií pitů hádejte na co vyštěchtěných,v rukách ignorantů,a pak takoví ti molosové na agresivitu vedení a oblíbení...a vůbec jakýkoli srdíčkový pes v rukách pakopsovoda,i pes sračkovitý v rukách pak skoro kohokoliv

vážení já to balím...jen ještě jedno-díky naší zkorumpovaný polici co to vede do hajzlu a kazí pověst čistokrevným zvířatům,se jeden nádhernej tvor prravidelně umisťuje na vrcholových služebních závodech na špičce...gratuluiju mu i jeho psovodovi

Sali
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 19:01
- Nahlásit

evka
tak to pejskaříme skoro stejně dlouho,já trochu déle,taky přes knírače na dobrmany a maliny,a kdybych sem uměla naházet fotky z našeho archivu,ukázala bych ti suprovou stafbulku z Horoměřic,co jí jen kohoutková výška bránila skládat zkoušky velkých plemen...aportér a obranář od pána boha.

Terri
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 19:02
- Nahlásit

Jenže milí chovatelé bulíků a jemu podobných,
těch pakopsovodů, co si raději pořídí bulla místo např. chodského mazlíka je víc než dost! A proč to asi dělají a co z toho vzejde?
A kdo s tím něco udělá? Asi by to mělo vzejít od chovatelů, ne? Protože jinak to tak bude pokračovat dál, až bude veřejnost naprosto krví prolitá a zaujatá!! Jako každý normální nepsovec kterému se postaví hrůzou vlasy na hlavě když na něj štěkne 50kg pes a nebo uvidí zuby psa na krku dítěte! A jelikož se tito magoři nevymýtí (myslím ti nezodpovědní majitelé), tak bude jednodušší zakázat "ta" plemena, ne??!!!
Takže ta diskuse bude zcela bezpředmětná, pokud z ní nevzejde něco k vyřešení situace

Tchor
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 19:07
- Nahlásit

evka
Na závěr bych vám chtěla říct, že až s těmito psi budete mít tolik zkušeností a zážitků jako já

Myslim ze zkusenosti tady nema cenu vypisovat (casove jsme na to asi stejne a tech psu ruznych plemen mi proslo rukama asi vic) mimo jine jsem daval dohromady nekolik zvirat (cca 20)ruznytch plemen po te co je meli v ruce zacatecnici a nedokazali jim nastavit mantinely. na cvicakach se setkavam taktez s velkou skupinou ruznych psu i psovodu. zdaleka ne vsichni maji sve psy "v ruce" specializuju se na praci s se psama jez maji ve vycviku nejaky problemy. Jedno ti muzu rict povahove vlastnosti jsou jen okrajove dane plemenem mnohem vic rozhoduje povaha jedince a prostredi kde zije, a schemata chovani okoukane od matky.

evka
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 20:00
- Nahlásit

Sali
FiSt
Tchor
Taky to balím, asi si neporozumíme, je to o ničem, jeden o koze a druhý o voze.

[i][/i]At' byl jeho pes vycvičený, nebo ne, vždy byl na úrovni.

Carol Lea Benjamin

Tchor
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 20:08
- Nahlásit

evka
skoda, rek bych ze jediny co tady tvrdime ze by si nektery plemena nemeli porizovat zacatecnici a ze by se meli ucit kynologickou abecedu na jinem plemeni. Jo a druhy ze vycvikem se urcite nestava pes nebezpecnejsi spise naopak.

Coral
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 20:08
- Nahlásit

V úvodním příspěvku byl bulteriér napsanej. V některých dalších taky. Proto se taky někteří ozvali. Mě se taky nelíbí že se tu o tomto plemeni píše. Myslím si, že venčení v parku ve smečce psů bulteriérovi (je jedno jestli se jedná o anglického nebo stafordšírského bulteriéra) bohatě stačí. Vlastním ang. bulteriérku a to co ted píšu platí pro toto plemeno - tento pes chce spíš kontakt s lidmi nebo psy a málokterý se hodí na cvičák. Píšu málokterý, protože všichni zástupci plemene nejsou stejní. Moje bulteriérka má canisterapeutické zkoušky. Nezvládá chůzi u nohy, ale to k ničemu nepotřebuje. Stačí když přijde na zavolání a nikam mi neuteče. Bulteriér je pes který třikrát stejný povel zopakuje a počtvrté se na vás vykašle, protože ho to nebaví. Donucovací metodou ho nevycvičíte. Cvičení mu musíte udělat hodně zábavné a to jde na málokterým cvičáku. Jestli má někdo pocit že plácám kraviny a že na vašem cvičáku bulteriéra bude výcvik bavit, ráda se tam se svojí fenkou přijedu přesvědčit

Sali
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 20:15
- Nahlásit

Coral
to bys musel přijet k nám

Sali
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 20:23
- Nahlásit

FiSt

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání