Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Proč si nepořizovat tzv. "Bojová plemena
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Autor Zpráva
Coral
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 20:31
- Nahlásit

Sali napiš mi kde je váš cvičák a kdy cvičíte, jakmile roztaje sníh přijedu se přesvědčit. Už teď se těším jak uvidím mojí fenku běhat u nohy
Fist nikdo tě teď o ničem nepřesvědčoval, byl to pouze můj názor o tomto plemeni, protože ho tu někteří řadí jako bojové

evka
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 20:38
- Nahlásit

Tchor
Mě to prostě nedá, zas musím reagovat.
Tak především,nepsala jsem,že by si je měli pořizovat začátečníci, ale když už jsme u toho, tak proč ne. Někdy začít musí a proč si pořizovat plemeno,které mu nic neříká na 10 a více let.Když na to má, proč ne.
Za druhé, nepsala jsem, že se pes stává nebezpečnější výcvikem,ale že neuznávám křížení "bojových plemen" a tím je řečeno samozřejmě i jejich cvičení, protože to není čistá rasa a nikdo neví co se znich vyklube. Mimochodem několik takových zabijáků znám. Dále jsem psala, že staffbull výcvik nepotřebuje. což nakonec potvrzují další příspěvky na této diskuzi.

evka
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 20:41
- Nahlásit

Coral

Coral
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 20:48
- Nahlásit

Ještě k těm začátečníkům. Když jsem si pořídila bulteriérku nebyla jsem začátečník a i přesto jsem měla problémy pochopit její povahu. Je naprosto odlišná od jiných plemen. Každý začátečník psa nerozmazluje a naopak i zkušený může psa (jiného plemene než měl předtím) zkazit. Znám dost lidí, kteří si po NO pořídili jiné plemeno a nemohli se smířit s tím, že se chová jinak. Někteří pochopili, že pes potřebuje jiný přístup než NO a jiní ne a podle toho to taky dopadlo

evka
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 20:52
- Nahlásit

FiSt
Opravdu by sis potřebovat osvěžit historii terierů. Zdá se mi, že jsi úplně mimo!

Sali
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 20:52
- Nahlásit

Coral
prosímtě my jako parta ze ZKO 281 cvičíme různě,momentálně nemáme svůj plac...v partě se zaměřujeme hlavně na stopy a obrany,poslušnost si dělá každý sám a přesně tak,jak potřebuje...býváme v Rakovníku,v Pcherách,...ale hlavně v terénech kolem Slanýho.
Nečekej klasickou poslušnost,jedem na závody víc do praxe a každý je sám sobě instruktorem,jsme tam samí pokročilí uživatelé
Sama nemám u rok a půl starý dobrmaní čuby z poslušnosti nic jinýho než překážky,motivační aport a sledovačky na drive na balonek,ale taky skoro nepotřebuju vodítko a i na obranu můžu jít jen s couračkou...ovladatelnost mám zatím funkční a dost slušně rozdělanou,ale hrou,hlavně že čuba čuchá a kouše podle mých představ ke svému věku...a tak je to se všema našima zvířatama,už dávno se nedělá v donucení,ale v motivaci...

Coral
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 20:54
- Nahlásit

Fist bulteriér je anglický a (i) staffordšírský. Obě plemena jsou ale naprosto stejná pokud se jedná o agresivitu.

Sali
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 20:54
- Nahlásit

Coral
prosímtě klasika s přechodem z NO dál byli naši chrabří vrcholoví pejskaři,co si nakoupili koncem devadesátých let maliňáky,a najeli na ně osvědčeným NO stylem...a bum ho.A děly se věci.

Sali
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 20:58
- Nahlásit

Coral
já šla na maliny z dobrmanů a na dobrmany z malých knírů,ovčouny mám v ruce jen teď a tak trochu bokem,ale než jsem se srovnala s tou obrovskou duševní křehkostí maliních fenek,a s tím rozporem co chtějí dělat a na co od kdy doopravdy mají,stálo mě to dost vytřeštěných chvilek...

Coral
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 21:01
- Nahlásit

Sali já se ti potom ozvu pokud cvičítě různě, možná změníš názor ty na cvičitelnost bulteriérů možná já na váš způsob výcviku. Třeba ji to nakonec bude bavit..

Tchor
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 21:04
- Nahlásit

Coral
V ZKO Horomerice je anglickej stafbulik co dela uplne paradne ve zkladani zkousek mu branila akorat nizka kohoutkova viska.

Sali
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 21:06
- Nahlásit

Coral
jaký názor na cvičitelnost bulteriérů?????? Kde jsem co psala proti nim?
mimochodem víš,proč má Šonský křížence RTW s ANGLICKÝM BULTERIÉREM,nikoliv pitem??? Kvůli pachovkám,bulík přece býval myslivecký pes,schopný pracovat s pachem a na to taky šlechtěný...ta práce tam v jistých liniích je a zůstane...neznám lepšího psa na černou zvěř.A nevybavuju si,že by známí myslivci měli s bulíky problémy na zkouškách,i s ovladatelností,ač cvičili teda dost postaru...

Coral
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 21:07
- Nahlásit

No jo každý plemeno má svoje pro a proti, maliňáci jsou super ale já bych je asi nezvládla. Přijdou mi hóódně temperamentní a já už jsem si zvykla na toho mýho lenocha s klabonosem

Sali
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 21:11
- Nahlásit

Coral
lenocha,jo? když přišel mamky kolega do laborky se svou bulticí Amálkou a její dcerou Bohoušem(nedělám si srandu,říkal jí Bohouš,co měla v papírech nevím),tak nezůstal na zemi nikdo...všichni po stolech...holky si hrály a podrážely nožky...
On je měl myslivecky vedený a v kondici,to teda jo...

evka
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 21:25
- Nahlásit

FiSt
A co do toho pleteš vzhled, o ten vůbec nejde. V té historii se právě dovíš, že jsou naprosto stejná, pokud jde o bojovnost, jaké bylo jeho púvodní využití a jaké je dnes.Mají naprosto stejný stisk,jsou stejně osvalení, vytrvalí,houževnatí. A rozhodně spadá do stejné skupiny "bojových"psů.Samozřejmě, že vzniklo křížením buldoka s bílým anglickým teriérem, ale tím vzniklo vyšlechtěné plemeno. Nechápu o co ti jde.

Coral
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 21:29
- Nahlásit

Tchoř
je hezký že tu píšeš o jednom stafbulovi, já znám dokonce i anglickýho bulteriéra který má zkoušky a jednoho (z knížky), který byl záchranář. Jenže kolik jich je? Ve svém prvním příspěvku jsem psala že všichni zástupci plemene nejsou stejní.
Sali
právě že jsi nepsala nic proti nim. Bulík prostě potřebuje odlišný přístup. Většina myslivců má bulteriéry teriéřího typu (existuje buldočí a teriéří typ) a ti jsou pohybliví a dá se s nima pracovat. Bohužel to platí jenom pro některé z nich a moje fena je z těch bulíků, kteří se cvičit nedají, protože pokud se pes nepohne nebo pohne a jde jak lemra tak s tím moc nenaděláš. Donucováním nic nesvedeš. Ona obživne když vidí psa nebo člověka ale jak toho využiješ ve výcviku že jo...
Tchořovi jsem psala, že znám jednoho psa co má zkoušky - ten kluk ho chtěl po roce výcviku prodávat, protože pes prostě nechtěl spolupracovat. Byl z něj zoufalý. Nakonec se mu podařilo přijít na to jak ho motivovat a porozumněl mu. Ale to je spíš vyjímka, většina lidí to vzdá včetně mě, radši jdu na procházku s partou lidí a psů (většinou mají bulteriéry) než se s ní nervovat. Když nemá cizí psy tak se uprostřed procházky klidně sebere a jde domů. Pokud prší tak ji ani nedostaneš ven. Má to prostě na háku, vždyť není žádná zábava. Zrovna ta moje bulina je extrém, ale pokud tomu psu nedáš nějakou motivaci (a to je u těch línějších hodně těžký) tak se na tebe vykašle. Nos mají opravdu dobrý. Bydlela jsem na vysočině a když ta moje potvora cítila zvěř tak se mohla potento. Hlavně když byla na poli kukuřice musela jsem dávat pozor a vodit jí na vodítku. Na černou zvěř se používá ještě argentina ale těch moc v ČR není.

Coral
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 21:38
- Nahlásit

Fist
oni nám je nezakážou

Sali
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 21:38
- Nahlásit

Coral
čoveče motivovat lemru je námět na disertačku....to je tak prudce individuální,že to až víc nejde...já mám jedni malinu lemroida,línou jak vandrák v červenci,a než jsem na stopách přišla na to,jak jí rozhejbat....no láska prochází žaludkem,ale CO dát,aby se po tom utloukla??? Aby jí to stálo za to se i posnažit??? Nebudu tě napínat,byl to sekaný tuňák v oleji.Jednu dobu jsem až nenáviděla pach rybiny,lpěl na všem...ale zabralo to.Obrany-taky vědecká práce....
Já to vzala jako hozenou rukavici a čuba má dneska národní a TARTovou jedničku,i si zazávodila,ale dál jsem to nehnala,tam už by to nebylo o motivaci,ale o srdíčku a toho taky moc nemá...
Mě baví se nevzdat a hledat,kudy na to.

Sali
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 21:42
- Nahlásit

Mimochodem Hanka Březinová,výcvikářka a chovatelka malin,stafů a pitů přecházela z NO v polovině osmdesátých let taky na anglické bulíky,a s Danem z Jeleního luhu měla ZVV 3 i nějaký myslivecký zkoušky současně...podrobně tehdy popisovala,jak obrovský rozdíl v postupu psovoda musí být ve srovnání s NO ...

evka
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 21:45
- Nahlásit

FiSt
Vidím, že jsem se v tobě nespletla. Škoda času s tebou. Raději jsem se měla věnovat svým psům.

Psi nejsou "téměř lidé" a neznám větší urážku psí rasy, než ji takto popsat...........................John Holmes

Coral
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 21:51
- Nahlásit

Sali
jenže ta moje je super lemroida, to musíš vidět na vlastní oči ))
Na procházku chodí zásadně mezi jedenáctou a max třetí odpoledne a pokud neprší nebo nemrzne. Většinou se za tebou plazí rychlostí hlemejždě. Je jak desetiletá babička co ani neumí pořádně zvědnout nohy. Mimo tuhle příznivou hodinu ji musím rvát násilím aby se před barákem vyčůrala, ona u toho ještě nasraně chrochtá.
Nejvíc mě pobavil komentář jedné paní co byla u canisterapeutických zkoušek - předávala mi potvrzení o složení a říkala všem: "Fenka je milá, ale temperamentní a psovod temperament nezvládá"
Že je temperamentní usoudila podle toho že se pořád ke každýmu plazila (k lidem i k ostatním psům) a mohla si ukroutit ten svůj ocas.
Myslím že u týhle potvory bys to vzdala i ty

Coral
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 21:53
- Nahlásit

Fist

nevím o tom že by se chystalo jakékoliv omezení chovu určitých ras. Myslím že tohle už má ČR díky bohu za sebou.

Sali
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 22:00
- Nahlásit

Coral
no kdybych jí měla doma,nevzdala bych to...něco bych z ní vyrazila...hlavně já bych neměla lovečáka,když bych nechtěla dělat myslivost...a věř mi,že na černou by se ti probudila...
Kdybys zažila mojí malinu Merunu,asi bys mi potřásla rukou...ta je venku tvořená převážně nosem, a analyzuje při svém plouživém kolíbavém klusu každý závan lidovce zpod keře...na tohle líná není.Jinak vstává akorát ke žrádlu a na záchod.Ožije jen když hárá.

evka
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 22:15
- Nahlásit

FiSt
No comment!!!

Tchor
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 22:15
- Nahlásit

Coral
Bohuzel si myslim ze zdaleka neni vyhrano. momentalne byli sice vsechny navrhy smeteny ze stolu, ale nalada mezi lidma a pejskarema je dost napjata a urcite se zase najde nekdo kdo se bude chtit zviditelnit na ukor psu. tohle by si ale meli uvedomit hlavne pejskari aby zavdavali co nejmin pricin k " nasranosti" ostatnich lidi.
Ta kampan proti psum jez probehla mela jeden kladny vysledek ze si pomerne hodne lidi uvedomilo ze nemuzou nikoho obtezovat svým psem.

Tchor
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 22:19
- Nahlásit

evka
opravdu jsem nepochopil co mas proti Fistovy, kdyz tady upozorni na nebezpeci kdyz si zacatecnik poridi psa s potencialem zabit, tak ho v podstate posles do haje a kdyz teda napise ze jeho se to netyka ze kdyz diky blbosti nekterych lidi budou tato plemena zakazana tak jeho se to tykat nebude (me se budou tykat dobrmani ktery na tom seznamu byli taky) kak se jeste urazis

evka
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 22:49
- Nahlásit

Tchor
Urazit mě může jedině inteligent a to FiSt opravdu není. Dva dny tady machruje o "bojových plemenech" a pak se ukáže, že nezná ani rozdíl mezi bulíkem a staffbulem. Ví jen, že má jinou hlavu a prý není bojový, ale spíš jen terier. Opravdu pozoruhodné znalosti! To mi už od něj stačí-díky.

Eimy
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2005 23:01
- Nahlásit

evka
Když tě tak čtu tak jen "utichám" v němým úžasu... Očividně za dva dny nejseš schopná pochopit o co FiStovi jde. I když na druhé straně tě chápu, mě taky trvalo trchu dýl ho pochopit.
Navíc myslim, že k pochopení mentality nebo chování plemene neni potřeba znát jeho historii, ale to je třeba jenom můj názor. Čili názor člověka, kterej má doma vořecha jak vyšitýho...

Tchor
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 07:06 - Změnil/a: Tchor
- Nahlásit

evka
Opravdu to asi nema cenu , ale aktivni a zkusenej figurant pozna povahu psa za nekolik treninku dost casto lip nez jeho majitel za celej zivot. On si totiz figurant toho psa neprikrasluje a nepolidstuje jako velmi casto jeho majitel. A nepotrebuje k tomu znat historii vsech plemen i neplemen se kterejma dela, staci znat jedince jako takovyho.

Sali
Člen
# Zasláno: 8 Úno 2005 08:35
- Nahlásit

evka
panebože ty jsi fakt partner pro psanou diskusi...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání