Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Bernský salašnický pes II
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 36 . 37 . >>
Autor Zpráva
Drakopes
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2015 13:49
- Nahlásit

mezi ně nakráčel Worka, myš nacpal do papule a odkráčel s ní dopryč

Woríček je frajer, musím mu přivézt něco dobrého ...

LuckaM
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2015 19:39
- Nahlásit

Janiii
Jani, držte se! Myslíme na Vás!

worick
Člen
# Zasláno: 19 Úno 2015 10:34 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

Tááák a sme v perdeli...máme psincový kašel! Ještě, že mám ten domácí jitrocelový sirup Vůbec nemám tucha, kde ho chytli, páč s cizím psiskem v kontaktu nebyli, jen tady s těma našima kámošema...a ti zase nevytáhnou paty z domu. Jediné, co mne napadá, že v neděli za klukama k plotu chodívají i úplně cizí pejsani, co třeba chodí na prochajdu jen o víkendu, nebo úplně cizí, co přijedou třeba k někomu na návštěvu. No...to už je jedno. Nemůžu nikde najít, jak dlouho je to infenční?!
Evey! ty v tomto směru víš či najdeš všechno...nevíš?
Tom říkal, že předevčírem u večeře Worka kýchal. Včera, když jsme vycházeli z domu na prochajdu, se najednou začal Berry dávit jako na zvracení...a já se děsivánsky lekla (páč jsem zrovna nedávno četla, že to dělal někomu pes s nádorem na plicích ) jenže vzápětí začal kýchat, pak i Woriček a to mi právě Tom řekl, že kýchal už večer(tím pádem, jsme asi ráno nakazili minimálně bratránkovy psy...se kterýma na sebe štěkali ) Včera na prochajdě jsme s žádným pejsou už nebyli a dneska jsme pochopitelně na potok nešli...šli jsme na druhou stranu, kde pejsové nejsou. Jenže bych ráda věděla, jak dlouho to takhle budem muset praktikovat Chudinky ti, co nás tam ráno čekali...

Janiii
Člen
# Zasláno: 19 Úno 2015 10:48
- Nahlásit

worick
Vůbec nemám tucha, kde ho chytli
myslím, že stačí kontakt "čumák na čumák", ale i to, že nějaký pes něco očmuchal, a vaši si to očmuchali taky, někde něco olízli (po háravce, atd.). proto se to tak šíří např. na cvičácích - rukávy na obrany, atd. ...
přeju, ať jsou kluci brzy fit.
Holky jsme drželi v "karanténě" tuším 14 dní

worick
Člen
# Zasláno: 19 Úno 2015 10:59
- Nahlásit

Janiii
14dní?!...no to mne neděs to nemůže být infekční tak dlouho, virózy bývají jen třeba tři dny. Zkusím hodit dotaz někam na veta. Snažila jsem se něco načíst a ano, je to kapénková infekce, jak píšeš. Ale právě takový kontakt s cizím pejsou neměli dlouho, dokonce ani v sobotu na výletě o pár vesnic dál, jsme se s žádným nepotkali. Ještě mne napadlo, jestli na nějaké ,,akci" nebyly myslivcovy jezevčice (hon, myslivecký cvičák, zkoušky...) Odtud z vesnice se většina psů nehne prakticky to nemají kde chytit. I když mne ještě napadlo: některý pes mohl být na veterině (tady ti naši známí ne, ti ani na veterinu nejezdí, protože jsou nesocializovaní, vet je chodí přeočkovávat domů ) spíš některý z těch ,,víkendových" kámošů..

worick
Člen
# Zasláno: 20 Úno 2015 08:01
- Nahlásit

To není přes NET nakažlivé... Jsem čekala rady od vás, co jste si tím už prošli..a nikdo nic
Takže: dávám dvakrát denně ten jitrocelák. Zrovna jsem vařila nové jídlo (jak my to máme na tři dny) takže jsem přemýšlela co tak nejlíp. Napadl mne rosol z vepřových nožek...protože je takový kluzký, do toho dostali mleté jehněčí a majoránka je na kašel, česnek desinfekční, šalvěj desinfekční a sesbírala jsem semínka echinacei a ty jsem tam vyvařila. Ochutnala jsem je poprvé a k mému údivu jsou..mentolové Musím ochutnat ještě v klidu, jestli se mi tam nepřimýchala ta šalvěj Bála jsem se, jestli jim to bude chutnat (hodně výrazného koření) ale jelikož ráno nedostali skoro žádné kokino(aby je sušenky neškrabaly v krku) místo granulí jen malou kočičí konzervu, tak prý to spráskali raz dva a vůbec nekýchali. Teď jsem s nima byla u branky(pošta přivezla Tomovy boty) a kýchal jen Worka, jak divočil. Nekašle zatím žádný.

Evey
Člen
# Zasláno: 20 Úno 2015 11:17
- Nahlásit

worick
Souhlas s Janiii. Držela bych je v karanténě do vymizení příznaků.

worick
Člen
# Zasláno: 20 Úno 2015 12:05
- Nahlásit

Evey
ale to je blbina ne? Lidi také nejsou nakažliví do vymizení příznaků (u angíny, chřipajzny a nevím čeho ještě...) Navíc, boha jeho, jak je mám tak dlouho udržet od psů? Budu muset chodit ,,kanálama" Většina našich tras vždycky kolem nějakého psa vede...jen složitě se dá vracet třeba z lesa mimo civilizaci. k plotu za psem bych je samozřejmě nepustila, ale pak je také plno psů, co doběhnou za náma A nemůžem 14dní sedět doma Zrovna, když jsme se vraceli ráno od vedlejší vesnice se Worka zakopal v poli s myší a já koukala na konce cest, jestli se neblíží auto. Místo toho ze zatáčky vyběhnul pejsa a podle následného kočárku bych tipla, že to byla Dášena. Odvolala jsem Worku a valili jsme domů, dokud byla dostatečně daleko a nepoznala, že jsme to my. Doma jsme se zavřeli do garáže a dala jsem jim tam snídani...než Dáša přejde, protože jinak by pískala u brány a kluci by valili za ní. Pokud tam ale ona, či jiný pejsa přijde během dne...tak to ovšem neuhlídám

Janiii
Člen
# Zasláno: 20 Úno 2015 13:03
- Nahlásit

A nemůžem 14dní sedět doma
já si teda myslim, že to byste právě měli. klidový režim je myslim taky žádoucí, nevím, jestli se kluci venčí i na zahradě nebo musí ven, v takovém případě bych prostě udělala jen rychločůrací a domu. pokud je pravda, co jsem psala, že stačí, když vaši kluci něco někde očmuchají / olíznou - a pak to po nich čmuchne další, tak to šíříte, aniž byste chodili k plotům ...

Fifi
Člen
# Zasláno: 20 Úno 2015 14:02
- Nahlásit

worick
Jsem čekala rady od vás, co jste si tím už prošli.
Naprosty souhlas s Janiii.
Ja jsem zazila psincak vloni u znamych. Psiska meli nejakej ten zmutovanej a dost tezkej prubeh. Pes dokonce omdlival, pri ataku kasle, hodne mu to namahalo srdce. U nich jitrocelak nezabral, musely se nasadit atb a kapky na odhleneni, totalni klid v teple a samozrejmosti byla karantena na dva tydny, nesmeli nikam.
Navíc, boha jeho, jak je mám tak dlouho udržet od psů? Budu muset chodit ,,kanálama" Většina našich tras vždycky kolem nějakého psa vede.
Zadny trasy, zadny venceni mimo zahradu. Oni to vydrzi. A bud rada, pokud to zvladnes jen s jitrocelakem. Inkubacka je 3-7 dni, ale u tech zmutovanych mrch klidne i dyl. Tak pokud nechces nakazit celou vesnici, drzte se doma. Presne jak dumas, odkud to chytli? - stacilo obliznout, cuchnout naky misto, kde prosel nakazenej pes.

worick
Člen
# Zasláno: 20 Úno 2015 15:55
- Nahlásit

Fifi
Presne jak dumas, odkud to chytli? - stacilo obliznout, cuchnout naky misto, kde prosel nakazenej pes. - co jsem našla přenos, tak je to kapénkovou infekcí, takže tam bylo řečeno, že na sebe musí prsknout, nebo si minimálně očuchat nosy. Tak jednoduše jako čichnout k místu, kde šel a prsknul pes, to prý nejde. Zatím chodíme tam, kde psiska nejsou, na prochajdu půjdem lesem a aby jsme nešli kolem kavkazačky Moly, projdem potokem, kde na naší straně psi nejsou, vyjímečně JRT Ený, ale to bych řekla paničce, ať si ji přidrží. Riziko je jen, že někde bude pobíhat z těch pejsů cestovatelů, ale ti právě přijdou i k našemu plotu, takže to ani neřeším

Fifi
Člen
# Zasláno: 20 Úno 2015 16:10 - Změnil/a: Fifi
- Nahlásit

worick
co jsem našla přenos
Zatím chodíme tam, kde psiska nejsou, na prochajdu půjdem lesem
Probuh, Woricku, tak proc se vubec na neco ptas? Kdyz si to stejne pak udelas po svym. A kdyz uz hledas na netu, tak se jiste v mnoha clancich od veterinaru doctes, ze krome rad ohledne navstevy u veta ma mit nakazeny pes KLID! Takze zadny vychazky, omezit pohyb. No nic....
edit - psum s kaslem pohybem jen prihorsis, neres prenos a svou ohleduplnost vuci okoli

Kessie
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2015 08:43 - Změnil/a: Kessie
- Nahlásit

worick - moc ráda bych poradila, ale psí kašel jsme ještě neměli... jenom rýmu... a tu když má Kess, zákonitě ji od ní chytne i Mikša... ten jeden týden jsme byli na hromadě všichni, já i zvířectvo...
Fifi - já se taky často ptám na názor ostatních a z těch různých názorů si pak poskládám svůj vlastní, který se mi nejvíc hodí... člověk musí všechny rady přizpůsobit taky svým podmínkám a zvyklostem... pokud jsou Worickovi zvyklí každý den chodit na obchůzku, tak by asi kluci byli nešťastní, kdyby vynechali... na druhou stranu, když Worick uvidí, že jim není dobře, určitě je nebude nutit někde šlapat... o to bych neměla strach... taky záleží na tom, jak jsou na tom kluci a to my, od počítače nevidíme... Já to právě vidím jako veliký plus, že se tady můžu zeptat a jste všichni moc hodní a poradíte, povzbudíte, když je potřeba... Ovšem je drsné, že už mutují i psí bacily... to jsem byla při přečtení docela v šoku... jsem ráda, že jsem se dozvěděla zase něco nového...

worick
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2015 11:01
- Nahlásit

Kessie
áno, přesně jak píšeš. Já se ptala na zkušenosti s psincákem, na to co komu pomohlo a hlavně jsem chtěla zjistit tu dobu, po kterou jsou nakažliví...
Kluci nekašlou vůbec. První a druhý den se občas dávili, každý tak dvakrát denně asi, víc, když se rozdováděli a rychlej dýchali. Hlavní příznak bylo to kýchání, kdy kýchal víc Worka, ten ještě kýchnul i dnes...Berry už nekýchal ani včera. U Worky se to blbě zjišťuje, on i normálně kýchá dost často, páč pořád někde strká rypák a taky od té doby, co mu tam asi zůstala ta ježčí bodlina, hůř dýchá, kýchá a někdy chrčí. Nemocný nevypadá jinak ani jeden, lítají, blbnou, vyštěkávají...skleslý a bez nálady není ani jeden.

Dneska u nás totálně hnusná vichřice začala už v noci. Ráno už nám práskalo i v oknech, když se to ,,opřelo" Svítí slunko, jsou 4+, ovšem vichr to ochlazuje na 0.st. Brácha z Prahy přijeli včera a dneska chtěli vedle ke sjezdovce...aby si užili ještě sníh, mají i boby Nevím, nevím, jestli to nepřehodnotí, je to fakt hnus v tom chodit(větru myslím) My byli k večeru s klukama na prochajdě nahoře v lese a tam ještě sníh je, i jsem vyfotila ale nemám to zase stažené do compu.

worick
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2015 15:12
- Nahlásit

Jo a ještě v té souvislosti s psincákem, jsem si vzpomněla: doporučované tam bylo teplo, což mi v souvislosti s tím, že je to označováno jako,,virový zánět horních cest dýchacích" připadne blbé doporučení, neb na záněty se dává studené. Předevčírem jsem venku s klukama stříhala maliny a pak jsem je vzala do tepla domů. Worka ležel v kuchyni, já jsem jim vařila večeři a ten chudák kýchal a kýchal až se nakrknul a šel ven. Venku nekýchnul už ani jednou. Berunka vždycky leží v obyvču a tentokrát si lehnul do vchodu k venkovním dveřím a za chvilku chtěl jít taky ven. Rozhodně mi nepřipadlo, že by se jim teplo líbilo. Jindy i vydrží, tentokrát ani Berča a to už je co říct

Evey
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2015 07:12
- Nahlásit

worick
Dneska u nás totálně hnusná vichřice Fakt jo? U nás klid.
doporučované tam bylo teplo Když jsi nachlazená, tak budeš taky raděj v teple než v zimě. U venkovních psů je důležité hlavně sucho. Ve vlhku se zima násobí.
. Rozhodně mi nepřipadlo, že by se jim teplo líbilo. protože to byl pro ně asi už moc velký teplotní rozdíl

worick
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2015 08:10
- Nahlásit

Evey
Když jsi nachlazená, tak budeš taky raděj v teple než v zimě - už si to ani nepamatuju ale když jsem jen nachlazená, je mi celkem jedno, kde jsem(pokud se zrovna venku nežení všichni čerti) S horečkou už je to jiná, to jasně, to jsem úplně uzeměná. Pro domácí psy je teplo asi doma, ale pro naše venkovní je ,,normálně" venku (pokud se tam nežení všichni čerti )
Včera fakt vichřice hnus, jak jsem říkala...nikam se nakonc nešlo. Jenže já to klukům od rána slibovala(hlavně aby Woriček spapkal mléčko se sirupem ) no a nakonec se nešlo.Takže to vzal jako pěkný podraz od paničky a nasratý nevečeřel Ale dneska už jdem opravdu

Drakopes
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2015 13:49
- Nahlásit

a prší ...
to je otrava brouzdat venku v dešti. Musím říkat lidem, aby nehladili Erwinka a pak musím vysvětlovat, že to není kvůli nim, ale kvůli tomu, aby mu vlhkost zůstala navrchu ...

worick
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2015 13:55
- Nahlásit

Drakopes
jééé Alík to je dost, že se taky někdo od vás ukáže Doma posaď sim tě Erwušu ke compu a místo co by se nudil...ať sepisuje ...když vy pořád nemáte čas
a prší ... - fůůůůj nestraš, tady zatím ne a nesmí já musím dneska s klukama na pořádnou prochajdu!

Drakopes
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2015 14:47 - Změnil/a: Drakopes
- Nahlásit

worick
S Jirkou jsme si popředávali kašel, teploty, smrkání, akorát ty děti ve škole jsou zdravé a pořád v plném počtu

první týden v březnu jsou prázdniny, ale mám nějaké cestování až do Břeclavi ... budu na vás cestou na jih myslet

Strejda
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2015 15:38
- Nahlásit

Panenka Barbie se stala předmětem výzkumu. Naše Barbína to už všechno umí. Povídá si s námi, funguje jako chytré hodinky a hlídá všechny domy v doslechu.

worick
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2015 20:18 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

Strejda
jééé...návrat ztraceného syna

Panenka Barbie... - proč by s děckama měli mluvit rodiče, ne? Holce se koupí pana a ať si pokecají Může jí povídat, co ji baví...když to mámu s tátou asi nezajímá(mne to nezajímá taky, ale proto ty děti nemám...právě )
Využiju oslího můstku na téma děti Brácha s rodinkou a mamkou jeli tady na naše běžecké trati, protože Hančini sourozenci tam šli běžkovat, tak že tam zrovinka spácháme tu prochajdu. Měli náskok, my jsme tam přijeli později a po chvíli je dohonili i předhonili - byli jsme v kopci už nad nima. Mamka nesla na rukách Elu a Worka s nudlí u nosu ji šel nazpátek olizovat Já koukala po něm, mamka s Elou k němu dřepnula a já se smála, že si o ně ten nos utře. Najednou přiletí Berry - dělová koule, skočí na dřepící mamku s Elou na rukách a povalí ji směrem ze svahu. Ale jen se skulila do sněhu, nic se nestalo, akorát to nikdo nečekal, mamka se leknula, no a Ela tuplem, rozeřvala se(což jsem chápala ) Berča si myslel, že se něco hraje On je v tom sněhu vždycky hrozně(tedy na rozvážného Berrynka hrozně ) rozdivočený My jsme Elu utišili tím, že jsme jí říkali, že babka udělala ve sněhu báááác(ona Berrynka totiž ani nezachytila, koukala na druhou stranu na Worku) Za chvilku už byla v pohodě Teďka večer mi mamka volá, respective mne vytočila, aby se na mobilu ukázala moje fotka a slyšela jsem akorát jak říká Elině: kdo je tam, teta, Radka, zavolej. A Ela: Adka, haf, haf. Tom se řehtal, jestli ví, že nejsem pes Říkám...ále, to máš jedno, skoro jo, jí to splývá...

Strejda
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2015 20:41
- Nahlásit

worick
proč by s děckama měli mluvit rodiče, ne?
Některé děti moc nemluví, ale my jsme to štěstí neměli. My jsme si pokecali fakt hodně a nějak se to ne a ne zastavit.

Kessie
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2015 21:39
- Nahlásit

worick - špatnou zprávou je, že u nás už taky prší... není to liják, ale bláto bude řádný...
Tom se řehtal, jestli ví, že nejsem pes - - tak to mě fakt pobavilo... a kolik Elle je? že už je tak šikovná? asi už víc než rok, co? toto letí...
- je super, že si Berrynek tak užívá sníh... u nás už bohužel žádný není... ale letos to nebyl žádný prašan, jen takový mokrý těžký sníh, ten Kess moc neocenila... jinak teda taky ve sněhu vyvádí úplný blbiny...

Drakopes - Břeclav mám asi 35km, ale tím směrem nikdy nejezdím... vlastně jsem byla v Břeclavi jen jedenkrát... ale kdybys měla nějakou třeba i krátkou zastávku někde po trase Břeclav - Brno, ráda se s Tebou, Alenko, kdekoliv sejdu... tady jsou prázdniny už teď... myslím, že je to v celém jihomoravském kraji...

Strejda - My jsme si pokecali fakt hodně a nějak se to ne a ne zastavit - pořád lepší varianta, než abyste spolu nemluvili vůbec... ne?

Strejda
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2015 22:09
- Nahlásit

Kessie
spolu nemluvili vůbec
To si u nás nedovedu představit.

worick
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2015 22:27
- Nahlásit

Kessie
Strejda
My jsme si pokecali fakt hodně a nějak se to ne a ne zastavit - pořád lepší varianta, než abyste spolu nemluvili vůbec... ne? - právě my jsme šíleně ukecaná rodina, uřvaná, uhádaná...všechno dohromady Nesnáším, když přijdu k tchánům a jediný, kdo tam mluví, jsem já Tom s nima skoro nepromluví slovo, nanejvíš když já něco začnu, tak se přidá. Připadám si jako nějaká ,,veřejná okecávačka". Ale oni jsou si takoví cizí, je to z toho cítit. On s nima normálně nepokecá, neřeší, nezeptá se....My na sebe kolikrát s mamkou řveme jako dvě fůrie ale všechno si řeknem, o všem pokecáme.
Ela má rok a půl. Když teď od Nového roku konečně přijeli, mamka mi hned volala, že to je hrůza, že už to není ,,malé děcko", ale hotová slečna. Ještě to oblečení to dělá, teďka děcka od malilinka chodí oblečená jako malí dospělí, takže rifle a tričko...a to už měla ve dvou měsících Já ve 13 a to jen díky příbuzným v USA
Já to zapoměla napsat...u nás taky prší zhruba od 19h
Jo ještě k tomu psincáku: jak jsem zmínila, Worka dneska frká z nosu děsné ,,nudle"...normálně jsme mu utírali nos jak miminu. Tom vždycky: ,,proč mu to teda pořádně neutřeš?" A já: ježíši jak já mu to utřu, ale on hned frkne a vyletí mu další...neumí smrkat...je jak malé děcko. Potřebovali by jsme tu odsávačku na vysavač, co má brácha pro Elu

Taky jsme měli skoro jen mokrý sníh, pořádně přemrznul až dodatečně. Třeba v pátek, jak jsme chodili po těch místech, kde se ještě hodně držel, protože tam nesvítí slunko, tak se Berunka chtěl válet a místo toho po tom z kopce klouzal po hubě dolů. Takové to: vyválím hubu, prdel nahoru A nic, nešlo to bylo to úplně tvrdé, ani jsme se nepropadali, když jsme po tom scházeli Objevila jsem náhodně ještě v Tomově foťáku krásné, zasněžené fotky z okna ložnice - co fotil hned první den...ale taky to ještě nestáhnul do compu

Evey
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2015 16:08
- Nahlásit

Tady je taková mlha, že ani nevidím na klávesnici.

Tá ta
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2015 16:11 - Změnil/a: Tá ta
- Nahlásit

Evey
Proč nejdeš dovnitř,nebo už jsi ?

Evey
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2015 16:22
- Nahlásit

Tá ta
Jsem vevnitř celý den. To byl jen pokus o vtip.

Tá ta
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2015 16:31 - Změnil/a: Tá ta
- Nahlásit

Evey
A vždyť já vím....

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 36 . 37 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání