Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Bernský salašnický pes II
<< 1 ... 36 . 37 .
Autor Zpráva
Noemi
Člen
# Zasláno: 28 Srp 2015 10:34
- Nahlásit

worick
Blog?Mužů taky poprosit?

U nás nic nového, minulý týden jsme museli nasadit léky proti bolesti,od veta má Rimadyl.Měli bychom dávat 3/4 tablety ráno i večer, ale zatím funguje půlka jenom ráno, tak nevidím důvod dávat víc.
Evidentně zabírá výborně, Medvěd je v tak super náladě, že ho kolikrát musím fest brzdit. Tento týden jsme tu měli dvě návštěvy, tak byl nadmíru spokojený. Dneška jsem mu koupila telecí žebro a ani se ho netknul, takže evidentně pořad zůstáváme na kurecim mase. A to teleleci vypadalo fakt dobře.

worick
Člen
# Zasláno: 28 Srp 2015 13:07
- Nahlásit

Noemi
ha, ty tam ještě nejsi?!? Jsem si nevšimnula...no jo, dloooouho jsi mezi náma nebyla. Hned rozešlu.
To je dobře, že mu to zabírá, kéž by to tak vydrželo co nejdéle...Kluci mi hovězí žebra tedy nikdy nechtěli, pro ně je to moc tvrdé(telecí jsou určitě ale měkčí) Odskočím: známý s rakovinou (asi původně tlusté střevo) celý vybrakovaný, několikrát už v šíleném stavu, kdy jsme mysleli, že je konec. Naposled před 14dny, prý strašlivé bolesti, řval tak, že dospělá dcera utekla, už jen ležel, horečky, svolali příbuzné...já jsem říkala, že když je to člověk ještě při rozumu, že já, být na jeho místě, tak to skončím. Má takový život cenu? Kupodivu pro něj pořád asi ano(týkat se to psa, každý by ho dávno utratil, že je to pro něj lepší) No a nakonec se ukázalo, že se mu jen ucpaly nějaké vývody, v nemocnici mu to pročistili a už byl i ve městě na zmrzlinu. Šance na vyléčení tam není, má to už v páteři, ale asi tu chce být co nejdéle...Snad tu co nejdéle vydrží i Médi

MartinaBarney
Člen
# Zasláno: 29 Srp 2015 10:18
- Nahlásit

Ahooooj Po dlouhé době jsem sem zase nakoukla, abych Vás zkontrolovala, co tu děláte Moc se rozepisovat nebudu, protože zachvíli musím valit do Brna.

My jsme ted zápasili s hot spotem. Jak byly ty deště, tak Barney zmokl a za pravým uchem se mu to celé zapařilo. Naštěstí se to dobře hojí! Ale ta první návštěva veterináře....chudáka Barníka museli uspat, protože by si to místo jinak nenechal oholit. Jenže ta uspávací dávka nestačila, pořád měl sílu. Dali mu další uspávací dávku. Takže pak se to sestře podařilo oholit v rámci možností. Ale kdybyste viděli, co ten Barney vyváděl!!! On i v tom uspání začal úplně naříkat. To bylo jakoby jsme mu tam řezali nohu zaživa. Doktor mi včera na kontrole řekl, že jsou u malého procenta psů se to tak stane, že ten pes to jaksi pořád nějak vnímá (nevím, jak to vysvětlit). Barney je v tom malým procentu právě. My jsme Barníka skoro nemohli skoro udržet, on se tam začal převalovat na záda dokonce. Máte někdo podobné zkušenosti? Hlavně, že už je to za náma. Ted už je Barney zase fit a svěží, ale pořád dobíráme Prednison a Biseptol.

Musím už běžet. Takže počteníčko si nechám až na večer Zatím se tu mějte a pozdravujte Vaše chlupáče!

worick
Člen
# Zasláno: 29 Srp 2015 11:06
- Nahlásit

MartinaBarney
Panebože děvčico a kdes byla doteď?!? Tady je všechno jinak, nezůstal tu kámen na kameni...
Zrovna včera jsem se potkala s kámoškou s Gogem a ti měli totéž - na tváři k uchu a ještě až bolák v uchu zevnitř boltce. Hubu už měl včera dobrou, bolák v uchu mi ukazovala, průměr tak 2cm. Ošetření měli podobné jako vy, Gogo je taky hysterka(klíště na hlavě mu taky vyndávají ztěží) takže byl také přispaný. Marťa ho chodila v těch vedrech brodit každý den do potoka, já jí i říkala: ,,aby se ti nezapařil"...no a pravděpodobně taky až pak, jak se zchladilo. Vím že dostali ATB, nějaký šampon(taky ho Berry měl jako štěndo, když měl nějakou vyrážku na bradě) a ATB mastičku, já jsem jí poradila ještě tu řepíkovou.

MartinaBarney
Člen
# Zasláno: 29 Srp 2015 20:28
- Nahlásit

worick
Já s Barneym do rybníka nechodím, jen do potoka. Tam vleze Barney jen po břicho. Tak jsem si myslela, že my a hot spot - to nikdy. Jenže pak zapršelo. Přítel mi říkal, at schovám Barneyho do garáže a já na to, že ne. Má tam boudu a zastřešenou pergolu a když mu to bude vadit, že se schová. No prdlajs! Barney celou dobu nalepenej u francouzskýho okna, co máme do obýváku. Takže na něj pršelo. Příště nebudu váhat a povalí do garáže. Jinak my dáváme ještě koloidní stříbro a domácí konopnou mast.

Evey
Člen
# Zasláno: 1 Zář 2015 07:00
- Nahlásit

MartinaBarney
Máte někdo podobné zkušenosti? Zatím jsem to u žádného uspávaného zvířete neviděla. Doufám, že si to tvůj vet poznačil do záznamů aby mu příště (pokud nějaké bude) už tuto anestezii nedával.

MartinaBarney
Člen
# Zasláno: 8 Led 2016 18:02
- Nahlásit

Zdravím všechny! A nestačím se divit...Poslední příspěvek z 1. září a já si říkala, jak Vás zanedbávám. Co děláte všichni?

Jinak Vám chci popřát vše nejlepší do nového roku, hodně štěstí, zdraví a ať se Vám i Vašim chlupáčům daří.

Jen tak mimochodem...máte zkušenosti s othematomem u psa? Je to náš aktuální problém. Byli jsme na 1. odsátí a v pondělí jdeme na kontrolu. Jenže ucho se zase naplnilo krví. Z diskuzí jsem vyčetla, že někdo dává Ascorutin. Takže jsem ho koupila a Barneymu podávám. Při prvním odsátí museli Barneyho uspat a obávám se, že nás nemine znovu odsátí krve z ucha a zase uspání. Jestli se to ucho nalije znovu...Ani nemyslet.

Co Vaši pesani? Doufám, že zdraví, fit a svěží.

Drakopes
Člen
# Zasláno: 9 Led 2016 07:05 - Změnil/a: Drakopes
- Nahlásit

smazáno

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 11 Led 2016 17:57
- Nahlásit

Drakopes
Jdu sem dát něco o otravách a koukám, že něco nového u Berňáků.... a Ty to mezitím smažeš!!!

Evey
Člen
# Zasláno: 14 Led 2016 13:35
- Nahlásit

Vlčáčková
Musíš koukat jinam, adresu máš?

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 16 Led 2016 05:50
- Nahlásit

Evey
Ano. Teď nemůžu, je to tam pro mě složité. Já se to naučím. Ale nejdřív musím udělat zkoušky a účto.

estip
Člen
# Zasláno: 20 Dub 2016 00:19
- Nahlásit

MartinaBarney

kachna_
Člen
# Zasláno: 7 Čec 2016 11:32
- Nahlásit

hola hola
Je tu někdo?
Mám prosbu, kamarád si bude pořizovat štěně, nemáte někdo zkušenosti s těmahle CHS?
http://www.bsp-hagrid.cz/

http://www.chsodjersinskehopotoka.cz/

www.bernskysalasnickypes.info
díky

worick
Člen
# Zasláno: 7 Čec 2016 23:39
- Nahlásit

kachna_
Čauky, sem už od nás nikdo nechodí, já koukla jen díky tomu, že jsem věděla, že Kristýn bude k vám dávat fotky z Rumunska, tak jsem chtěla mrknout a vidím tvůj dotaz. Bohužel neznám ani jednu Berňáckých chovek mám pocit, že se vyrojilo strašně moc, jak rostla poptávka. Každý kdo má fenku snad uchovňuje...Já jsem se probírala jen po Berunkových příbuzných, respective vrzích po jeho otci, na tyhle jsem vůbec nenarazila. Zeptám se ještě ostatních...

kachna_
Člen
# Zasláno: 11 Čec 2016 06:49
- Nahlásit

worick
dík moc
Každý kdo má fenku snad uchovňuje..
to by myslím ale nevadilo, kamarád chce hlavně fenku z dobrých podmínek do dobrých podmínek, takže kdybys věděla o někom, kdo splňuje toto, tak budu moc ráda.
Díky

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2016 03:07
- Nahlásit

worick
Sím Tě, můžeš mi poslat znovu ten návod, jak se dostat do nové skupiny? Nemůžu ho najít, byl z mužského mailu a mezitím tam mám asi tak miliónpadesát dalších mailů. Díky moc.
Jinak - umřel mi Dareček 5. 8., můj nejmenší a nejstarší pejsek. Měl 20,5 roku a dostal, chudáček, rakovinu do jazyka. Taky už velmi špatně chodil, ale zájem měl o okolí stále, ještě by se i pral, když na to přišlo, pokud by u toho neupadl . Nicméně v den, kdy odmítl jídlo, jsem ho nechala jít.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2016 12:32
- Nahlásit

Vlčáčková

Drakopes
Člen
# Zasláno: 14 Srp 2016 06:45
- Nahlásit

Vlčáčková
napiš mi na drakopes@volny.cz a pošlu ti všechny odkazy a přístupy

cernej caj
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2017 10:51
- Nahlásit

bernaci se ztraceji beze stopy...

<< 1 ... 36 . 37 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání