Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Bernský salašnický pes II
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 36 . 37 . >>
Autor Zpráva
Petr
Administrátor
# Zasláno: 9 Úno 2015 21:26
- Nahlásit

Toto téma je pokračováním tématu "bernský salašnický pes"

worick
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2015 08:11
- Nahlásit

Jéé, trochu si mne administrátore šokoval..tolik jsme nadrápali? Budu si muset zvyknout...A já, že tu máme nově příchozího...
Nejde mi o to, tohle ,,nové téma" zahajovat, ale zase jsem tu koukám sama... U nás včera nachlópalo snad 10cm sněhu, ale dle předpovědi už ve 20h byl +1st a pomalu to začínalo pouštět. Teď jsou +2st a dle toho co vidím ještě přes okno, je to hnusně mokré. Včera jsem prochajdu kvůli strašné a mokré chumelenici zrušila, dneska nejspíš půjdem ve vodě a bude nám pršet na záda Tak nevím, jestli jsem to neprokoučovala...

Tá ta
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2015 08:31
- Nahlásit

Tak konečně.
ZÍTRA JEDEM MRKNOUT NA ŠTĚNDO !!!

Strejda
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2015 09:06
- Nahlásit

Tá ta
ZÍTRA JEDEM MRKNOUT NA ŠTĚNDO !!!
Potřebujeme fotky, výšku, váhu, ..., IČO babičky.

Evey
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2015 09:17
- Nahlásit

Tá ta
ZÍTRA JEDEM MRKNOUT NA ŠTĚNDO !!! Držím palce.
Potřebujeme fotky, výšku, váhu, ..., IČO babičky. To každopádně, třeba do mailu.

worick
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2015 10:45 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

Tá ta
ZÍTRA JEDEM MRKNOUT NA ŠTĚNDO !! - jéjda, tak to je dobrá zpráva A kam, daleko nebo někde v okolí.
Evey
Proč do mailu, to snad není nic tajného?

Blížili jsme se k baráku ráno z obchůzky a slyším od ulice, kterou jsme chvilku před tím prošli traktor...snažil se uhrnout tu břečku(šílené, měla jsem v botech jezero ) A pochopitelně nejel zase až k sousední vesnici, ale se otočil u našeho...to by mu zase tolik práce nedalo. Jak to celou tu kalamitu shrnoval ke kraji, nahrnul nám tam šílený rantl ve vjezdu, který ale Tom svým velkým autem celkem v pohodě trochu zešika rozjel a přejel. No a dnes za chvilinku po traktoru jeli popeláři a jako vždy šup ho a že se otočí v našem vjezdu. A už bylo drrrrr a nic...zapadli Tůroval, tůroval...nepomáhalo. Šla jsem jim říct, že tam vedle sousedova baráku máme složenou tu drobnou šotolinu na chodníčky, ať si to nanosí pod kola. Tak ten, co měl lopatu běhal, druhý alespoň trochu odkopával sníh nohou zpod kola...nepomohlo. Šrotovalo mi co s tím, krumpáč byl až v zahradním domku, tak jsem šla do garáže, čím by tak ten ujetý led odsekal..a našla jsem chatrnou motyku. No chlapům po pár zakopnutí upadla Pak už jsem nevěděla, jak pomoct, tak jsem se ho jen zeptala, jestli by mu nepomohlo, kdybych mu otevřela bránu, aby se nebál to rozhoupat(že prorazí bránu, byl metr od ní) Tvrdil, že s tím stejně nehne ani dopředu, ani dozadu, ale stejně jsem zamávala na Toma, který to celé sledoval ze vchodu, ať ji otevře a stáhnula jsem řvoucího Worku dál od brány(Berrynek všechno sledoval z uctivé vzdálenosti od garáže ) A jasně, kluk už se nebál to pořádně otůrovat, asi 8krát to zhoupnul a hnulo se to. Pak už jen cca na 5x musel ještě trochu s problémama vycouvat a odfrčeli. No jo, nemět tam ženskou, tak tam tůrujou doteď Akorát nevím, co tam najdem, až vjezd roztaje

worick
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2015 13:47 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

Ha, ha, jdu z jídelny do haly a mrknu na Worička, který leží (a chrní jak zabitý) v okně u komína. Tu mi něco upoutá oko, podívám se na roh obýváku(jen pár metrů od Worky) a tam stojí bažant a přemýšlí, jestli jsou ti psi živí(Berrynek chrněl u druhého okna) a nemohl by to tam kolem trochu prošmejdit Bohužel jsem ho nechtěně vyplašila, tak se otočil a odkráčel zpátky za roh, jinak by to byla skvělá fotka

Drakopes
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2015 15:35
- Nahlásit

Tá taZÍTRA JEDEM MRKNOUT NA ŠTĚNDO !!!
Potřebujeme fotky, výšku, váhu, ..., IČO babičky.

a spoustu dalších informací ...
Tá to, máme pořád váš hlavolam, budeme se muset sejít na vrácení, aby štěndo mohlo tříbit rozum

Tá ta
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2015 20:10
- Nahlásit

Evey
worick
Strejda
Drakopes

Nebojte.Určitě se pochlubím!
Hlavně doufám ve šťastnou ruku.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2015 01:28
- Nahlásit

Jejda, co se stalo? To už bylo témátko tak plné?

Evey
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2015 08:14
- Nahlásit

Vlčáčková
URL
Já myslela, že když se dostane nový pes do útulku, tak že ho automaticky naočkují. Je to tak? To se očkuje jen vzteklina a ne kombi?

Evey
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2015 08:17
- Nahlásit

worick
Proč do mailu, to snad není nic tajného? Nikdy nevíš kdo cizí to tu čte ... Pošahanců se tu asi pohybuje spousta.

worick
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2015 10:40
- Nahlásit

Tá ta
Nebojte.Určitě se pochlubím!
Hlavně doufám ve šťastnou ruku.
- že bude berňucha báječný...o tom nepochybuju Se zdravím, no víme...ať se člověk snaží sebevíc, stejně je to u tohoto plemene trochu sázka do loterie Palce budem držet určitě

Evey
Pošahanců se tu asi pohybuje spousta. - o tom nepochybuju, spíš nevím, k čemu by mu info (stejně je veřejné) o odchovech bylo..
URL ...proboha Úplně mne lekla představa, že se mi pes nějakou nešťastnou okolností dostane do útulku a než ho najdu, tak mi tam umře Pak jsem si uvědomila, že jsou očkovaní. Ne, že útulek neproočkovává...ale hlavně je vidět, jakoví pejsové, respective od jakových! majitelů se tam dostávají...když ani jeden nebyl proočkovaný

Drakopes
Alenko, neozvala se ti Peťka? Já jí posílala i maila a nereagovala, to už mne zarazilo(ne jen to, že nepíše sem ) Má doma houpat nohama a moře času na psaní sem a nic...to je podezřelé

A o MarťiBarney někdo víte? Není třeba na Facebooku? Že se vůbec neozvala už jakovou dobu naposled někdy, když se Barney porval s tím bullem, ne??

worick
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2015 10:41
- Nahlásit

Vlčáčková
Jejda, co se stalo? To už bylo témátko tak plné? - hmm, nevím, dost možná...i tuším, kdo za to může

worick
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2015 10:44
- Nahlásit

Já toho Worušku zarazím...už si ty kulky rozlízal hrozně Snad mu budu muset sehnat límec. začala jsem mu to stříkat panthenol pěnou, protože jsem zjistila, že se mu asi zdá nechutná, líznul a zhnuseně toho nechal sám. Jenže po dvou dnech, už líže i pěnu potvora Z malé čárky...tam má ránu přes polovinu koulí..trdlo jedno

Janiii
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2015 11:20
- Nahlásit

Tá ta
i já jsem zvědavá, kam pro prcka míříte
přeji, ať vám to vyjde a užijete si spoustu šťastných let!

cernej caj
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2015 11:33
- Nahlásit

Evey
nevim jak dneska, ale my dostali psa jen se vzteklinou pred 5ti lety. vsechny ockovani sme si museli doma zaridit sami.

LuckaM
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2015 12:40
- Nahlásit

Tá ta
přidávám se ke zvědavcům a těším se na další info Vybírejte srdcem

Evey
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2015 14:55
- Nahlásit

worick
spíš nevím, k čemu by mu info (stejně je veřejné) o odchovech bylo.. Z různých důvodů si nemusí štěndo vybrat. Může tam být nějaký zádrhel třeba zdravotní, nevhodné prostředí nebo si jen s chovatelem nesednou... pak by bylo asi blbý kdyby nám pak tady Tá ta psal proč to neklaplo a všichni kolem to četli, někdo to donesl dotyčnému chovateli... Jsem v těchto věcech asi víc opatrnější na takto otevřeném fóru.
A o MarťiBarney někdo víte? Pak byla ještě na konci prosince na dovolené.

cernej caj
Letmo jsem koukla na pár stránek útulků a asi se opravdu dává jen vzteklina.

Drakopes
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2015 20:22
- Nahlásit

worick
Petra se ozvala, je u rodičů, bez netu ... ozve se

Tá ta
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2015 21:08 - Změnil/a: Tá ta
- Nahlásit

Zdravím všechny.
Jsme už doma a plni dojmů.
Ale cesta byla úspěšná.
Jsme už s chovateli napevno domluveni a štěndo je zazálohované.
Vybírali jsme si jako první ze všech.Bohužel to ale nebyla výhra,jak jsem si bláhově myslel.
Bylo to prostě peklo.
Ale rozhodlo srdce a to oboustranně.
Štěndo se zamilovalo do manželky a ona do něj.
Když jsem si ho od ní chtěl půjčit,tak se urputně snažilo k ní vrátit zpět.
Když jsme už odjížděli domů,tak bych nejradši naložil i matku štěňátek.
Chytrá,mazlivá,inteligentní a trpělivá.Prostě mi připomínala povahou Barunku a je vidět,že se má u chovatelů dobře.
Pevně doufám,že štěňátka budou po ní.
Úplně si nás získala!!
Přidáváme pár fotek.

Strejda
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2015 21:45
- Nahlásit

Tá ta
Už teď je vidět, jaký to je fešák/fešanda. Pohlaví jsi zatím neodtajnil.

Tá ta
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2015 22:02
- Nahlásit

Strejda
No jo.
Omlouvám se.
Holčička-Angie

Drakopes
hlavolam
Až ho nebudete potřebovat.Třeba se sejdem na jaře.
Co Erwin?
Ani jsi nenapsala,jestli se to naučil a zda ho to vůbec kdy bavilo.

worick
trdlo jedno
Něco mi uteklo?

worick
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2015 23:35
- Nahlásit

Tá ta
jéjda mimušky...
Angie je hezké jméno, opravdu, jen....sama si nedovedu nějak představit, že bych říkala pejskovi jinak...než Berunko. Celkem chápu kámošku Marťu, že mají Gogo II. Prostě i když je milion hezčích jmen než Berry(respective Blackberry) mně by to asi nešlo. Vůbec to neber jako navádění či přemlouvání to jen...že jsem se zkusila zamyslet, jak by to vypadalo u nás
Něco mi uteklo? - Workovi se onehdá na kulkách udělala řada puchýřků...vypadalo to třeba jako opar. Netuším z čeho, že by se třeba spálil o šňůru od flexiny jsem si vědomá nebyla...ale i to je třeba možné. První jsem si tedy myslela, že je to škrábanec, třeba od větve, po prohlédnutí zblízka mi to spíš přišlo jako puchýřky. No a lízajda líže a líže. Vždycky jsem mu to mázla řepíkovou až ve chvíli, kdy jsme vycházeli z domu, abych odvedla jeho pozornost...většinou vydržel si toho nevšimnout za celou obchůzku, jindy jsem ho viděla, jak si v polovině cesty kecnul na zem a olízal. Pak jsem mu na to dávala tu pěnu, že mu nechutná - už líže i tu A má tam ránu 2x4cm

Tá ta
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 08:48
- Nahlásit

worick
říkala pejskovi jinak
To my taky ne.
Ale!
Máme to podobně jako :Strejda a Drakopes
S odstupem času víme,že Barunka pro nás byla jenom jedna.
Proto tedy i jiné jméno.

Ostatním pejskařům pochopitelně
Janiii
Evey
LuckaM
taky děkujeme za podporu.
(omlouvám se , pokud jsem na někoho zapoměl)

worick
ránu 2x4cm
Nevíš,to je vnější poranění jak lezou např.pod plotem?
Co vet?

Jo taky by mě zajímalo co Kesska.
Jestli už je dobrá a Barney taky.

Tá ta
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 08:57
- Nahlásit

Všechno špatný pro něco dobrý.
A je to tak.
Jak se tady lituju,co nás potkalo s Barunkou,tak nás kontaktovali super lidi s berňáčkem,kousek od nás.
Jsou to dlouholetí chovatele BSP a zvlášť paní má úžasnej přehled o plemeni a chovkách.
Dali jsme si i schůzku,pizzu,pivko a mohli si pomuchlovat štěněčího kluka.Moc pěknej rošťák.
(4.měsíce-25 kg.)
Děkujeme i vám.

Janiii
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 09:54
- Nahlásit

Tá ta
pěkně jste vybrali už jsem si našla i CHS a všechny mrňata jsou krásný, taky bych si vybrala ...

Evey
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 10:18
- Nahlásit

Tá ta
Holčička-Angie Super.

worick
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 10:20 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

Tá ta
rozhoď nám plís chovku na maila..ať to nemusím hledat
Oni pod plotem normálně nikdy nelozí, naposled jednou někdy v létě, když Dáša hárala. Nevím, o co si to udělal, fakt to zpočátku vypadalo spíš jako puchýřky. Ačkoliv to teď vypadá příšerně myslím a doufám, že je to vnější. Hodila bych fotky, ale neumím je dostat ze svého foťáku na comp a Tom není doma A teď jsem zjistila, že na tebe nemám ani telefon(ne, že bych chtěla vyvolávat, ale tak člověk nikdy neví, kdy se šikne, takže kdyby ti to neva, připiš mi i číslo mobilu-svoje pošlu obratem s MMS )
Co říkal vet? Jako by jsi mne neznal na veterinu půjdeme, až mu to varle vypadne z pytlíku ven (si dělám srandu ale není to až tak daleko od pravdy )

worick
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 10:21
- Nahlásit

Janiii
A vaše pejsanka už je dobrá...po té mrtvici? Moc to vedle nestíhám číst...

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 36 . 37 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání