Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Bernský salašnický pes II
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 36 . 37 . >>
Autor Zpráva
Evey
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 10:33
- Nahlásit

Nudíte se? Pořiďte si medojeda.
URL

Tá ta
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 11:05
- Nahlásit

Janiii
Ano .
Foto napoví
Vybírali jsme mezi modelkou a rošťandou.

Evey
By mě kleplo....

worick
Posílám..

Janiii
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 11:23
- Nahlásit

worick
není. je to horší ... užíváme si každou chvíli strávenou společně

PetraK
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 11:56
- Nahlásit

Tá ta
Holčička-Angie Super

že nakukuju - přeju hodně moc radosti s mrnítkem.

Strejda
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 12:46
- Nahlásit

Byli jsme na očkování. Holky to pojaly jako společenskou událost a chtěly doktora pořádně olízat. Doktor se ubránil. Sice se k nim choval dost familiárně a oslovoval je prcku a babko, ale zůstal suchý a ani se s nimi nemusel moc prát. Holky dostaly každá dvě balení Denta stix. To u nás psi dostávají místo obrázku.

worick
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 12:47
- Nahlásit

Janiii
není. je to horší .. - to mně mrzí hrozně moc Jak píšeš...hlavně, ať je jí ještě s váma dobře a držím palce, ať co nejdéle.

worick
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 12:50
- Nahlásit

Strejda

denta stix u nás...někdy...zchroupá maximálně Berry. Onehdá našel ve sněhu obr kost, co na ,,hřišti" leží od léta...a je to momentálně ta největší dobrota Nesmí ovšem na nás otevřít hubu, blééé

worick
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 12:53
- Nahlásit

Evey
Nudíte se? Pořiďte si medojeda - jééé, já ani nevěděla, že tohle zvířátko z ,,bohové...." je medojed..já že nějaký skunk Přesně jak píše Táta...dej pokoj...na nervy mám Worku ještě by mi tak scházelo, aby byl chytrý jak medojed..

Drakopes
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 20:15
- Nahlásit

Co Erwin?
Ani jsi nenapsala,jestli se to naučil a zda ho to vůbec kdy bavilo.

Erwin miluje cokoliv, z čeho vypadne něco k jídlu. O víkendech za ranní pohody spokojeně odstrkává zarážky a loví piškoty. Po třetím kole je to už tak oslintané, že víčka příliš drhnou a musí skončit

Tá ta
Člen
# Zasláno: 12 Úno 2015 22:06
- Nahlásit

PetraK
Děkujeme.
Klidně nakukuj a i piš.
Snad tý novočeštině budeme rozumět.
Nikdy není pozdě se něco naučit.

Kessie
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 09:26
- Nahlásit

Tá ta - no parááááda... mám hroznou radost! Miminko vypadá krááásně... k Má mě se opravdu krásně tulí... tak gratuluji moc moc a s tím jménem rozumím a souhlasím... Kess je taky jen jedna jedinečná... Angie bude určitě taky skvělá, báječná a jedinečná zase jiným způsobem! Kdy si pro ni jedete definitivně? Doufám, že pak budete zásobovat spoustou fotek!

Kessie
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 09:31
- Nahlásit

worick - a co Woriček? Už je to lepší? Myslím s těma puchýřkama...

Tá ta
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 09:48
- Nahlásit

Kessie
Ahoj,doufám že jste i s Keskou všichni OK.
Jedeme si pro ní až !! za měsíc.
Včera večer jsem poprve od Barunky mluvil se sousedy z vedlejší ulice.Tak jsme to znovu probírali.
Oni mají krásného 2.roky starého Slovenského čuvače. Nádhernej,velkej sebevědomej pes.
Já seděl v MPV.
Jenom jsem stáhl okýnko a koukal mi do auta.Krasavec.
Párkrát jsme se i s Barunkou s nimi potkali,ale ona na něj kašlala.
Říkala mi paní,že když chodí pravidelně kolem nás,tak jí Danny
stále vyhlíží.
Tak musí ještě měsíc vydržet.

Snad worick šla na tu veterinu.Mohla by něco napsat.
Když jsem to viděl,tak to tedy nevypadá jako zranění.

Drakopes
No to je krásný.
Já myslel,že Erwin nebude mít tu trpělivost a rovnou to zbaští celý i s prknem

Tá ta
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 09:49
- Nahlásit

Janiii
Tvůj pes je po mrtvici?

Kessie
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 09:49
- Nahlásit

Jela jsem ve čtvrtek k doktorce, pak do práce zavézt nějaké papíry, pak k našim, kde jsem se ještě byla mrknout za maloškem a popřád jeho mamince k narozkám... pak k našim... další den na přednášky... tam jsem teda vůbec nemohla vydržet... seďte takhle celý den na jednom místě, když já už to nevydržím... po čtvrt hodině musím střídat polohu, hrozně mě bolí záda... pak zase k našim, kde jsem na chvíli zůstala... sice jsem byla online přes mobil... ale není to to správné psaní... doma mi vyplivl počítač... tak mi to Honzík přeinstalovával... je to hotový, zase můžu psát jak drak...

Kess je zlatíčko, jen si hrozně zvykla na chození do kuchyně... sice je jí tu vedro, ale často pije a jinak se mnou vaří, pořád by chtěla něco dobrého... i Mikeš chodí se mnou dovnitř... ten si sedne na parapet a kouká, co se děje venku... je to srandovní... takovej zvědavec... Kess je v pohodě, v pořádku... ťuk, ťuk... ráno dáváme maso (už taky nevážím, říkám si, že jednou to prostě vyjde na víc, jindy na míň - to se pozná podle spapkaných granulek večer) - když dám žebra, je jasný, že je toho trochu víc, to asi pak Kess tak pojídá celý den a ohlodává kost, že prostě už večer na granule nemá chuť, když dostane jen kuřecí zadní, tak pak sní večer i granulky... občas něco přidám, vločky či ta semínka... a je to fakt super... někdy přidám ovoce, někdy zeleninu a našla jsem si prima dodavatele, kterýho si všichni chválí... my teda zatím máme vlastní zásoby masa, které likvidujeme... ale brzy dojdou, tak přijde na řadu i ten závoz... Musím udělat pořádek v mrazáku... - spíš tedy vymyslet nějaký lepší systém, než jsem měla doposud...
Jediný, co je teď fakt na prd, jsou vycházky... Honzík jezdí pozdě, tak s Kess vyráží jen o víkendu... za tmy se moc po okolí pravda toulat nedá... no... a chodit jen po cestách taky není úplně ono... já už se do těch kopců vůbec nepouštím... jsem pořád nějaká unavená... ale zdá se, že Kess to chápe a vynahrazuje si to tím pobytem s námi uvnitř...
Já začínám být lehce nervózní...

Kessie
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 09:55
- Nahlásit

Janiii - to mě hrozně mrzí, že je to horší... já jsem doufala, že v pohodě... držte se, moc moc...

Kessie
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 09:56
- Nahlásit

Evey - super video... fakt to vypadá, že medojed je hodně inteligentní zvíře... Moc se mi líbil, hned jsem to posílala i manželovi... že třeba na stáří, ať se nenudíme...

PetraK
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 10:22
- Nahlásit

Tá ta
Nikdy není pozdě se něco nauči

však počkej ona Ti už sama Áááágněška ukáže co všechno se budete muset naučit. Zlikviduje vás jak obchodní burzu!

worick
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 10:28 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

Kessie
Tá ta
Snad worick šla na tu veterinu.Mohla by něco napsat.
Když jsem to viděl,tak to tedy nevypadá jako zranění.
- ale to víš, že nešla...máme veterinu skoro 30km...takže tam fakt jedeme, až nám ,,hoří koudel u pr..."
Puchýřky to byly zpočátku, ale to jelito si tam rozlízalo ránu přes polovinu koulí A zhoršuje se to tím, že jak to chvíli vydrží nelízat a zasychá to, přilepí se mu do toho chlupy a jak vstane, tak si to zase strhne...a líže a líže. Přesto se mi včera zdálo, že je to o něco menší. A taky mne napadlo, máznout mu to řepíkovou těsně před tím, než jsme vyšli na prochajdu. Takže vydržel to tu hodinu a půl neolízat. Ovšem jen co jsme přišli doma ke garáži kecnul na zem a už to jelo Ale ráno to zase vypadalo o trochu menší...tak snad už se to začíná vyhojovat. Nemá to poprvé. Pak mne ještě napadlo, že si něco udělal, jak skákal po Dášeně...ale to už bylo před delší dobou...fakt nevím od čeho to vždycky má

Slovenský čuvač....u nás někdy v 70-80letech velmi populární plemeno. Mělo ho tady hodně lidí. A také nechvalně proslulé tím, kolik lidí pokousali. Polovina skončila v kotci, k druhé polovině nesměl vejít na dvorek nikdo cizí, báli se jich i majitelé sami. Věřím, že já bych i z čuvače měla hodného psa ale....pokud je určitá averze (v tomto případě k lidem) geneticky podporovaná, není to plemeno pro mne Vypadá to, že se momentálně snaží tohle plemeno dostat do obliby veřejnosti a nejspíš se tam přikřížil nějaký retrívr, aby se ta ,,ostrost" stáhnula.

Janiii
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 10:41
- Nahlásit

Tá ta
ano, ta starší. nevíme, zda to byla mrtvice, taky to mohla být krevní sraženina, která se utrhla a doputovala do hlavy ... nemá úplně koordinované pohyby (někdy lepší, někdy se víc motá), ale hlavně prostě nechce jíst. teď jsme v podstatě na piškotech, občas kousek sušeného masa jako toho pamlsku. vařené maso nechce, granule nechce, syrové nechce, rýži nechce, nic. bylo to lepší, pokud se nám povedlo jí první sousto nacpat do tlamy, jako kdyby si vzpomněla, jak se jí, a pak malou porci snědla sama. poslední dny nechce ani tak. pije, sama se vyvenčí na procházce kolem domu ... užíváme si ji ...

worick
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 10:48 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

Včera jsme šli na prochajdu poměrně brzy odpoledne, takže jsme potkávali hodně lidí, i celkem pejsků. První jsme potkali spolužačku se vzteklým kníračem (on byl léta zavřený jen doma, nebyl vůbec zvyklý na cizí psy) Pak jednu paní, co jsem s ní makala v práci, pak ségru mé další spolužačky, pak paní s ratlíkem na vodítku, který byl sice naježený jak kartáč, ale vydržel v klidu kluků očichávání (paní říkala, že ona se nebojí, že kluky zná) pak dobrého známého, který má dvě pidi jorkšírky, ale byly zavřené doma-on uklízel před barákem dřevo. Pak ještě nějakého teriéra (toho s tím dlooouhým čumcem) který byl na potulkách a kluci ho hodlali poskákat, tak na ně dělal zuby ale neutekl. Před náma s ním stála jedna slečna s bullem, kterou jsme pak tím pádem hnali nějakou dobu před sebou. Pak jsem ještě hodila řeč tady se sousedem v ulici o Pálenici a byla jsem děsně zmrzlá, páč jsem vycházela poměrně nalehko, když bylo 7+ a zpátky mi celou cestu fučel pěkně ledový do ksichtu a už bylo pod nulou Nakonec jsme jen dali frolíka kavkazačce Molli, která nás vždycky s pištěním vyhlíží u plotu
Jo a ráno cesta potokem zase šílená jak těch 10cm rošlapaného sněhu rozmrzlo a následně v noci zmrzlo na led, tak je to na zabití...než ujdu ty dva kilometry, jsem nadřená jak hovado, kupodivu jsem se nikde nenatáhla

worick
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 10:52 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

Janiii
taky to mohla být krevní sraženina, která se utrhla a doputovala do hlavy - já jen pro upřesnění...to je právě mrtvice infarkt to je, když skončí jen v srdci, embolie...když v plicích. Ještě může mrtvici způsobit prasklá céva v mozku, ale to není moc časté a to už pak přežije málokdo...

Evey
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 10:58
- Nahlásit

Janiii
A co na to doktor ? Nedal nějaké doporučení ?

Janiii
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 11:07
- Nahlásit

Evey
páni doktoři už neví, co poradit, konzultujeme to s našimi dvěma ... máme pro ni vit.B. dřív občas i zvracela, tak nabízeli ještě kontrolní sono slinivky, žaludku, atd. (předoperační vyšetření před operací nohy v prosinci měla vše OK)... ale my nechceme. pokud by se tam něco našlo, nic to na věci nezmění. operovat ji nenecháme, léčit chemo taky ne. taky by mohl být nádor v hlavě a tlačit na nějaké centrum v mozku ...

worick
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 13:22
- Nahlásit

Janiii
kolik jí je? Jste na tom stejně jako my...taky jsem rozhodnutá, že kdyby Berunkovi něco bylo, po doktorech lítat nebudeme, operovat taky ne...Stačil ten cirkus co dělal, když mu jen rentgenovali ty přední tlapy a u toho dělali sono prostaty, byl přispaný, tři dny po tom pořád kňučel a nejmíň týden byl úplně divný, takže nějaký pooperační stav si vůbec nedovedu představit, je to šílená citlivka. Pokud je to rakovina, stejně jen prodloužíme trochu život, ale za jakou cenu?

Evey
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 14:44 - Změnil/a: Evey
- Nahlásit

Janiii
Tak to zní opravdu špatně.
My jsme při nechutenství dávali calopet pastu nebo Aptus reconvalescent, alespoň nějaký zdroj energie...
Žrádlo by se taky dalo rozmixovat na kaši a zkusit jí dát lžičkou na kořen jazyka.

Tá ta
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 20:49 - Změnil/a: Tá ta
- Nahlásit

Kessie
Budu se rád nudit s berňáčkem....
Už ti přihořvá ??

PetraK
Už se těším

Janiii
Tak to je smutný.
Taky bych jí dával cokoliv ,co by jí jen trochu chutnalo a byl bych vděčný že to vůbec zbaští.
Co to máš za plemeno.
Taky berňáka?

Janiii
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2015 21:36
- Nahlásit

Tá ta
Taky berňáka?
ano, ikdyž je v podstatě maminčina - ale teď bydlíme pohromadě, tak je prostě naše.
worick
v dubnu jí bude 8

Kessie
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2015 10:00
- Nahlásit

Tá ta - ale tak to my se nenudíme... po dvorku schovávám piškoty a Kess jen vrtí nadšeně ocasem, když na nějaký narazí... doma čeká na nějakou odpadlou dobrotu... ale většina těch lidských věcí prostě není dobrá ani pro lidi, natož pro Kess, že? ... a jinak odpočíváme... dopoledne, když se snažím alespoň trochu učit a něco do hlavy nacpat, tak Kess okusuje snídani nebo něco lustruje na dvorku nebo zaleze do boudy tak úžasně, že jí trčí jen černo-bílý čumáček a dospává... Oteplilo se a Mikša se začal toulat... už s námi nechodí dovnitř... Slevila jsem, je mi v podstatě jedno kam si lehne a co prošmejdí, jen nesmí na stůl, na linku a do postele (to mně by nevadilo, ale Honzíkovi jo) - kdyby byl domácí kocour, tak klidně... ale tím chozením po venku kdo ví kde a teď tím mým těhotenstvím... mi ta linka nějak vadí či co... ale on je taky inteligent, několikrát jsem ho trpělivě sundala a on si prostě zvykl, že na linku teda ne (maximálně ho to láká, když tam něco voní ) a našel si svoje oblíbená místa - samozřejmě můj oblíbený masážní ušák... takže já sedím na židli a Mikša na křesle... nebo právě parapet, odkud sleduje, co se děje na ulici, radiátor nebo židli, která je schovaná pod stolem...
Přihořívá... ještě mám minimálně pět týdnů čas snad ... včera jsme skládali postýlku... tak to na mě nějak dolehlo... pořád toho mám hodně, co ještě musím stihnout...

Kessie
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2015 10:00
- Nahlásit

worick - dneska odpolko odepíšu na mail... Nějak se mi toho nakupilo...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 36 . 37 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání