Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Bernský salašnický pes II
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 . >>
Autor Zpráva
worick
Člen
# Zasláno: 5 Srp 2015 12:18
- Nahlásit

Strejda
Ještěže ryby nemluví. - ani psi ono to jsou kočičí granule - marketovky, ty, co se někde prodávají na váhu, ani nevím, jestli to má jméno To jen my je kupujem rybám, protože jsme zjistili, že jim jedou a jsou x krát levnější než ty rádoby rybí. A jelikož tam máme už jen ty bělice, co by sežrali ,,mrtvému z nosu" tak jim nebudem kupovat drahé krmení(to mají jen jeseteři a stejně jim to ty mrchy žerou )

Strejda
Člen
# Zasláno: 5 Srp 2015 12:52 - Změnil/a: Strejda
- Nahlásit

worick
to mají jen jeseteři a stejně jim to ty mrchy žerou
Představuju si to tak, že bělice mají svoje krmítko a jeseteři také své. Mrchy bělice napadnou jesetery a vykradou jim krmítka.
Nebo mají časově oddělené krmení? Mrchy bělice se potají vmísí mezi jesetery a okrádají je?
Ať je to jak je, chovají se zavrženíhodně.

worick
Člen
# Zasláno: 5 Srp 2015 16:40
- Nahlásit

Strejda
krmítko...
nahážu granule bělicím ke druhému břehu, po hustu abych je odlákala. Tyhle granule víceméně plavou. Jeseterům nasypu kolem mola cestičku. Ty potvory bělice jsou chytré či co. Nevím, jestli jdou po čichu, nebo mne vidí tak ví, že se ještě něco sype, ale doplavou a začnou vyďobávat ze dna ty jeseteří(u mola je půl metru vody)

worick
Člen
# Zasláno: 5 Srp 2015 16:44 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

V sobotu byl Fechtl cup a jak jinak, fučel prach všechen k nám na barák, protože v noci se obrátil vítr a ze severáku byl rázem jižní Teď pár dní pořád jižní. Ani mne nenapadlo nad tím přemýšlet. Slyším hukot....soused s kombajnem Kouknu na vrbu...dopr...co je tohle, ne snad severák?!? Letím na meteostanici a rychtyk...fučí severák...všechen prach mně na okna Někdo tam nahoře mne má rád....

worick
Člen
# Zasláno: 5 Srp 2015 16:55 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

Jestli jste teďka někdo na NETu, klikněte si na radar, co to ty bouřky zase u nás předvádí Celou dobu kopírují hranici, ale k nám, ten kousínek, se prostě nepřevalí! Když už by mohly, tak se odsunou o 20km na Slovensko. Bouřky co respektují hranice...?!? http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/rad/ data_jsradview.html?lat=48.879&lon=17.521&nselect= 10&rep=3&add=5&update=2&opa=3&resize=0

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2015 01:30
- Nahlásit

worick
Bouřky co respektují hranice...?!?
Slovenský bouřky?

worick
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2015 22:04 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

Krmení Berunky několikrát denně se zdá být dobrý nápad. Sní to, už několik dní je bez průjmu, dneska jsem dokonce viděla pěkný bobek U něj je to jinak těžké kontrolovat, chodí kadit do vysoké trávy či křoví a nesnáší, když ho chodím očumovat takže to, že má průjem poznám jen podle usviněného zadku Dneska nás celkem překvapilo, že jako by něco vyžíral z té naší šotolinové cesty. Tom tvrdil, že už i včera či kdy ho sledoval, že asi žere tu kamennou drť? Neslyšel jste někdo, čím by to bylo? Já vím, že se říká, že mu asi něco chybí, nejspíš nějaké minerály, ale potvrdilo se to někdy někomu? Nebo se pak třeba zjistilo, že byl pes nějak nemocný? Jinak vypadá vesele...teda až na to, že je mu horko a ne že funí, ale dychoce prostě tak, že to s ním úplně mele, dost zrychleně a to myslím, když jen leží. Ale on i Woriček, jen je subtilní, tak to s ním tak nelomcuje

Evey
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2015 13:12
- Nahlásit

worick
Různé chutě jsem zažila u své berňačky. začala seškrabovat omítku, venku exkrementy, trávu... a ano byla pak nemocná. Snažila se tak asi upravit to co bylo uvnitř v nepořádku.
Doporučila bych Vám ještě jednou zopakovat krevní testy, protože to vše musí mít nějakou příčinu.

worick
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2015 13:34
- Nahlásit

Evey
myslela jsem, že se tento týden konečně ochladí a my zvládnem tu veterinu, jenže to nevypadá. Minule tam tak strašně funěl a měl zvýšenou teplotu, že se nedal pořádně ani poslechnout a vetka říkala, že to ale stejně vypadá jen na to vedro. Proto bych potřebovala lepší počasí, aby to zase nebylo jen ,,asi"

worick
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2015 15:11
- Nahlásit

Evey
nechci být sprostá ale:k...a, že je u vás bouřka?!?
Ani mi to snad radši nepiš...

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 10 Srp 2015 22:50
- Nahlásit

worick
Nechybí mu vápník? Nebo taky zvířata žerou kameny kvůli trávení - ale nevím, zda psy. Šla bych k veterináři.

Evey
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2015 06:56
- Nahlásit

worick
a, že je u vás bouřka?!? V práci krapet popršelo, ale doma ani kapka, musela jsem si dát večerní posilování se studnou a konví.

worick
Člen
# Zasláno: 18 Srp 2015 10:51
- Nahlásit

Ahoj děckááá Jsem konečně na příjmu...uf, to byla ale doba Máme teď všechno jinak, jiná grafika, jiné funkce(zatím pěkně debilní, snad se to dá nějak změnit, až se to naučíme
Takže u nás. V pátek jsem psala Alence, napršelo ze dvou bouřek 20mm, včera 8mm, dneska máme zatím 12mm. Dneska poprvé teče v potoce víc vody(jako po bouřce) a odplavuje ty chcíplé ryby. Na některých keřích ne, že uschlo listí, ale doslova se spálilo, zhnědlo, některé napůl, některé jen zežloutlo a opadalo či opadá. Stromy jsou na tom stejně. Většina topolů vedle opadala. Rododendrony...u některých se teprve uvidí, jestli to ještě ,,rozchodí"
Kluci: Woriček pajdá a zatím nepomáhají ani chondra, takže buďto ten úlomek vadí a bolí a nebo to bude něco jiného Berunek...tak ten nám dělá jen radost, je veselej, žravej, chvílema až moc jako by chtěl dojíst ten deficit. Zatím je to ovšem tak, že jak se nažere víc najednou(už dvakrát po sobě snědl celou večeři) tak má pak průjem. Pořád dáváme svačinky a ráno k mléku přibyly rohlíky, teď je schopný stláskat i dva a pak ještě kosti. Granule zatím moc nechce. Vím, že rohlík není ideální jídlo, ale u staršího psa už se mi to zdá jedno, tam už toho moc nepokazíme tak ať se má dobře
Vápník...ten měl snížený už v tom červnu v krevních testech. A to přesto, že je na kostech, denně. Ale jsme jeli, když nějakou dobu už nežral, tak jsme si mysleli, že to je asi tím. Teď už asi 14dní? kosti žere v pohodě, tak snad se to upraví. Jo...pár dní má ráno zakydané oči a i z nosu vyfrkával soplíky. Kapala jsem mu do očí. Jinak je úplně v pohodě, tak jsem si říkala, že možná z toho horka a jak pak chlemtá tu studniční vodu. I štěkal vysoko. Teda snad zase někdo neroznesl psincák Worka nic. Určitě je toho fůra, co už jsem zapomněla, třeba časem

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 18 Srp 2015 19:29
- Nahlásit

worick
Zdar. Už jsem myslela, že Tě sežehlo Slunce. Gratuluju k vodě a Berunkovi k chuti k jídlu. Blbne mi PC, tak toho víc nenapíšu. Už jsem si zadala nákup nového.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 21 Srp 2015 14:49
- Nahlásit

Tady chcípnul pes nebo co?

worick
Člen
# Zasláno: 21 Srp 2015 15:29
- Nahlásit

Sim tě...tak nějak Psala jsem sem, nějak jsem zvrzla se přihlásit, smázlo se mi to, naštvaně jsem odešla, psala jsem na blog...totéž, snad už se ani nebudu dneska snažit Jinak...u nás zatím celkem dobré, venku příjemně, tak pracuju..konečně zase trochu v zahradě(dají se dobře vytrhávat plevele)

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 21 Srp 2015 17:07
- Nahlásit

worick
Jen makej!

Drakopes
Člen
# Zasláno: 21 Srp 2015 22:36 - Změnil/a: Drakopes
- Nahlásit

Vlčáčková
Tady chcípnul pes nebo co?

skoro

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 22 Srp 2015 10:26
- Nahlásit

Drakopes
Díky. Stěhování národů či co?

worick
Člen
# Zasláno: 22 Srp 2015 10:57
- Nahlásit

Vlčáčková
Jen makej! - makala Sice dnes nemůžu moc pohnout palcem na ruce, ale včera jsem toho zvládnula dost. byli jsme večer na Ulrichovcích a super...byla jsem nadšená Hudbu znám tak nějak jen co jsem občas zaslechla v rádiu a telce, až teď jsem poslouchala i texty...a to jsem neměla bulela jsem jak želva Pro mne, která ořve každý strom a mrtvé zvíře, to je dost traumatizující...ale ve skutečnosti moc pěkné Přišlo hodně lidí, což mne potěšilo, že si dědina netrhnula ostudu nakonec i super atmosféra. Ona byla dost zima, takže než to začalo, měli všichni v sobě pár štamprliček a v polovině - po nějakých pěti už se dost odvázali i i ti největší ňoumové. Tam patřím tedy i já, ale mně k tomu tedy nevyprovokuje alkohol, ale dobrá hudba(tedy...pro mne dobrá )

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 22 Srp 2015 22:53
- Nahlásit

worick
měli všichni v sobě pár štamprliček a v polovině - po nějakých pěti už se dost odvázali i i ti největší ňoumové. Tam patřím tedy i já
Cos vyváděla? Bude to ve zprávách?

worick
Člen
# Zasláno: 23 Srp 2015 11:33
- Nahlásit

Vlčáčková
Cos vyváděla? Bude to ve zprávách? -tss, já určitě Já nic, já si to normálně užívala stejně jako vždycky, když mne hudba,,chytne". Jinak, protože nechlastám, nefetuju se po pravdě neumím tak odvázat, respective odvážu se, když je opravdu k tomu důvod ne, že blbnu z chlastu, ať je, co je Prostě stejně jako většina, která se chová kultivovaně, ale když je sebemenší možnost, okamžitě se ožere a pak se chovají jako urvaní ze řetězu, což mne nepřekvapí u náctiletých děcek, ale u 50-60letých lidí, je mi tahle potřeba směšná. Prostě nepochopím tohle uvažování: tak buď je něco super a si to užiju(ať kouká kdo chce a myslí si o mě co chce) a nebo se chovám kultivovaně. Ale proč někam přijdu(na koncert) nahážu fofrem do sebe x štamprliček...proč? Ono většinou pak tohle ,,odblokování" dopadne tak, že se člověk chová jak idiot, znemožní se, chodí pak měsíc kanálema, než se na to trochu zapomene

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 24 Srp 2015 02:09
- Nahlásit

worick
ale u 50-60letých lidí, je mi tahle potřeba směšná
Nonono!
Ale proč někam přijdu(na koncert) nahážu fofrem do sebe x štamprliček...proč?
Tak to tady nechápu. Já se ožeru už po jedné či dvou.
že se člověk chová jak idiot, znemožní se, chodí pak měsíc kanálema, než se na to trochu zapomene
Na to se nezapomene nikdy, je potřeba si pak na tu situaci zvyknout. Nejde o zapomenutí okolí, ale o to, přestat se stydět.

Skoro nepiju, protože mi to už nedělá dobře. Ovšem opilí důchodci jsou kolikrát velice roztomilí. Pokud to tedy nejsou myslivci.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2015 12:20
- Nahlásit

S politováním Vám musím oznámit, že jsme včera nechaly odejít do psího nebe jednoho mého azylanta - pudlíčka Jorička. Jeho zdravotní stav už mu téměř nedovoloval chodit a začal mít i bolesti. Bohužel už to byly nevratné změny zřejmě od páteře. Pan veterinář schválil to, že už pejsek má čas, a odeslal ho za duhu. Darebáček Joriček se rozloučil pokusem o kousnutí a pak usnul.
Joriček byl u mě v dočasné péči zhruba rok, protože mu před časem zemřela panička. Tak už teď možná běhají spolu po duhové louce.

worick
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2015 13:29
- Nahlásit

Vlčáčková
tak dva dny jsem fest nasratá...a teď jsi mne k tomu ještě rozbrečela Tak to nedopadlo....to je mi moc líto, chudinka malý...a tolik si toho vytrpěl, ach jo

worick
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2015 13:34
- Nahlásit

Vlčáčková
jsem tady z toho už schizofrenní něco napíšu sem, něco na blog, nepamatuju si co kam, pak nevím kde co hledat...trochu mne to už začíná štvát a proto radši už nepíšu skoro nikam nic
Ještě, že alespoň Berunečka je teďka dobrý...což ty bohužel říct nemůžeš...ach jo A taky Noemi se neozývá, z čehož mám taky nerva
Dneska u nás trošku zamrholilo, ale to je tuším všechno. Voda teče, ale málo, klesá dost rychle a hlásí zase horka...my by jsme tady byli radši, kdyby ještě pořádně zapršelo.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2015 14:37
- Nahlásit

worick
a tolik si toho vytrpěl
Pudlíci se dožívají vyššího věku. Možná u něho ta psychika udělala své. Umřela mu panička a dostal se do ostravského nechvalně známého útulku. Po asi půl roce jsem ho dostala já. Pejsek hned při vstupu už měl problém se zoubky a ukázalo se, že tam má nádor. Byl odoperován. Asi za 2 nebo 3 měsíce znovu na jiném místě a tentokrát už to byl průser. Za tu dobu vyrostl na min. 3 cm a byl to typ netypický pro tlamku. Byla obava, že to bude metastázovat. S nádorem mu vzali i půl čelisti (té viditelné části - půlku tlamky). Naučil se s tím jíst, jedl pomaleji, ale s chutí. Občas něco honil po zemi, ale jinak v pohodě.
No a teď nakonec cosi s pacičkou. Tak v prvním kole jsme mysleli, že tam měl vpichanec - nalezla se tam suchá tráva, něco jako osina. Jenže ono to nepomohlo s kulháním a pejsek začal být chabrus na páteř. Tak buď metastáze nebo rozpadávající se páteř. Každopádně jsme se snažili, ale nešlo s tím nic dělat. Aspoň, že měl chuť k jídlu a i o odměny se mi vždycky cpal k lince. I když už to s chůzí bylo špatné, stále se moc snažil.
Ale nemusíš mít strach, netrpěl dlouho. Šlo to rychle a za duhu jsme ho poslali možná ještě brzy. Rozhodně měl zájem ještě bojovat. Trošku mám špatný svědomí. Bylo to jak s Astřičkou. Ani jeden ještě nechtěl.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2015 14:40
- Nahlásit

worick
něco napíšu sem, něco na blog
Chtěla jsem tam vložit nový příspěvek k sobě, ale nevím, jak to udělat.

Ještě, že alespoň Berunečka je teďka dobrý
Gratuluju. Moje Berunečka čeká na výsledky kultivace z kůže.

worick
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2015 18:49
- Nahlásit

Vlčáčková
Chtěla jsem tam vložit nový příspěvek k sobě, ale nevím, jak to udělat - měla jsem stejný problém, vždycky jsem posílala jen reakce. Teď mi Alenka poslala návod, máš ho v mailu týraných zvířat
Vůbec by mne nenapadlo, že jsi ho trápila, však víš, jak já jsem na tom, budu dělat možné i nemožné, samoléčit a nevím co, dokud si sama nebudu jistá, že je čas, nechat psa odejít. Rozhodně si nenechám do toho kecat a někým se ovlivňovat. Je to můj pes a moje zodpovědnost.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 27 Srp 2015 18:43
- Nahlásit

worick
posles mi pls do mailu odkaz na blog? vim, ze sem ho tam i kdysi mela ale to tam skoro nic jeste nebylo a nejak uz nemam, obcas k vam nakukuju ale rikam si, ze tu nic moc nepribyva a uz vim proc

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání