Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pomoc psům v nouzi / Nekonečný příběh - množírny - pomoc desítkám/stovkám ubožáků
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Autor Zpráva
Martinna
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 21:24
- Nahlásit

Cigi
Já o jiných útulkách nic nepsala, píšu jen o tom co jsem viděla a o člověku, který věnuje záchranně psů všechno a myslím si že když jí člověk ani nezná, tak nemá právo soudit.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 21:26
- Nahlásit

Martinno,

já jsem sem poučování o genetice nezatáhla. To předně. Co se týče inzerce, tak ani Cigi, ani já, v tom nejsme zcela neposkvrněné. To, že tady hned nevytahujeme všechny svoje zásluhy, jak je zde zvykem, ještě neznamená, že neděláme nic.

Správně jste podotkla, že by mělo jít hlavně o psíky. Mě o ně jde a myslím si, dle rozhovoru s p. Synkovou, že ona má těch psů především moc a už neví, co s nimi. Čili jsme se domlouvaly ohledně inzerce a o tu mi jde i teď. Cigi je z Chebu, já jsem z Brna, nemůžeme ani jedna chodit fotit třeba každý týden psíky. Už párkrát jsem se tu ptala, kdo by tam mohl chodit. Nikdo se neozval.
Takže se ptám znova: je ochotný a schopný odsud někdo pravidelně chodit k p. Synkové fotit pejsky a posílat mailem fotky a popisy psíků?

makrel
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 21:28 - Změnil/a: makrel
- Nahlásit

Vlčáčková
Pokud vím, tak nabídka byla na stránkách paní Synkové aktualizovaná a na focení už tady někoho hledala Tosca.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 21:32
- Nahlásit

makrel,

s Toscou jsem byla ve spojení naposledy minulý týden s tím, že nejdřív musím udělat svých 25 daňových přiznání a pak to můžeme řešit dál.
Ani Tosca ani já jsme v té době neměli nikoho, kdo by fotil. Mám sice v Ostravě kamaráda, ten se mi poptal, ale nikoho nenašel.
Jinak mám kamarádku, která by mohla s Toscou dělat ty stránky a mám i zajištěnou inzerci na webech. Bohužel to hapruje na tom fotografovi.

Martinna
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 21:34
- Nahlásit

Vlčáčková
O nějakých svých zásluhách jsem tady nepsala. A ohledně focení pejsku už jsem tady psala tento týden.
Já jen říkám, že když nevidíte a nevíte všechny fakta nemůžete soudit. Je jasné, že by p. Synková měla raději třicet psů než osmdesát, ale co má jako dělat ? Říct lidem jako je Šíblová, ať ty psy teda prodá vietnamcům? Vy by jste zvládli starat se jako ona?

makrel
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 21:37
- Nahlásit

Vlčáčková
Já bohužel nemám čím fotit a nevím o nikom, kdo by mi foťák půjčil a naučil mě dávat fotky do PC. V tomto směru jsem poněkud zaspala dobu

Martinna
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 21:41
- Nahlásit

Já k paní Synkové jedu příští týden, tento týden jsou stránky aktualizované. Nejde jen o webovky samotné, jde i o tom že stránky nejsou moc známe. Třeba v seznamu útulků nejsou. Přes vyhledávač jsou také docela špatně k nalezení. Dávám inzeráty s odkazem na webovky na Sbazar, hyperinzerci a bazoš možná to nějak pomůže.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 21:43
- Nahlásit

Martinno,
všimla jsem si, že Vy se tu svými zásluhami místo řešení situace neoháníte.

Makrel,
no tak to já jsem se sice s dobou udržela, ale jsem bohužel hrozně daleko. Vy jste z Ostravy?

makrel
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 21:44
- Nahlásit

Vlčáčková
Jo jsem, ale teď mě limituje to technické vybavení. A v nejbližší době se to asi hned tak nezmění.

Martinna
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 21:45
- Nahlásit

Vlčáčková
A také tady nikomu nic nevyčítám. Jen bych si nedovolila kritizovat p. Synkovou a její řešení situace. Já bych nezvládla to co ona, a proto na to nemám právo.

makrel
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 21:48
- Nahlásit

Martinna
Jen bych si nedovolila kritizovat p. Synkovou a její řešení situace. Já bych nezvládla to co ona, a proto na to nemám právo. Souhlasím a přidám, že bych do toho ani nešla, z mnoha důvodů a rozhodně bych teď nechtěla být v její kůži.

Cigi
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 21:49
- Nahlásit

Martinna
Á, že by konečně něco konstruktivního? Celou dobu mnoho lidí čeká na aktualizované fotky na stránkách, aby mohli pomoci s inzercí a medializací, ale bohužel jsou všichni z daleka. To, že jsou stránky neznámé je dané jejich názvem. Zahrňte do názvu "útulek" Inzerce je jediná pomoc. Udivuje mě, že někteří jsou ochotni odvézt březí feny k podřadným vetům na pozdní potrat nebo odvézt štěňata na smrt, ale vyfotit psy není schopen nikdo. Pokud se podaří psy konečně vyfotit dejte sem prosím odkaz. Děkuji.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 21:52
- Nahlásit

makrel,
tak s tím asi neumím pomoct. Můžu se zkusit poptat po nějakém starém foťáku, na tohle není potřeba nic extrovního, stačí nějaký levný s malým čipem a nepočetnými pixly.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 21:55
- Nahlásit

Martinno,

nějak se mi to jeví, že tohle není nápad z hlavy paní Synkové.

Tak co uděláme?

Předně má Cigi pravdu, že název by měl být něco jako útulek Ostrava. Vy budete inzerovat na Sbazaru, hyperinzerci a bazoši?

Martinna
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 22:01
- Nahlásit

Vlčáčková
Historii webovek neznám, p. Synková oficiálně není útulek nevím proč má takovou adresu webovek to bychom se museli zeptat tosca. Odkazy na její stránky společně s některýma fotkama pejsků jsou už asi 14 dnů na sbazaru, hyperinzerci a bazoši, snažím se je i topovat, aby byly na prvních stránkách. Víte p. Synková si myslím, že má spostu starostí a řešit webovky na to čas opravdu nemá ona nemá ani internet.

makrel
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 22:01
- Nahlásit

Vlčáčková
Mrknu se co se prodává.Útulek Ostrava by byl možná matoucí, když tu máme útulek MP Ostrava.

Martinna
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 22:03
- Nahlásit

Vlčáčková
Víte já webovkám moc nerozumím tak nemůžu radit.

Martinna
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 22:05
- Nahlásit

makrel
A ještě je tady útulek Poruba. Možná spíš utulek heřmanice, ale nevím jak to funguje.

makrel
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 22:09
- Nahlásit

Martinna
Nebo Ostrava- Heřmanice, Heřmanice nebude nikdo znát.

tosca
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 22:11 - Změnil/a: tosca
- Nahlásit

Cigi
Ti psi jsou na stránkách vyfoceni už týden.
http://pejsci.czechian.net

makrel
utulek-ostrava.estranky.cz už má Nadace na pomoc zvířatům MVDr. Nytry

Jinak ten název vznikl ze dne na den. Registrovala to Mucholabka, její brácha je autorem těch stránek. Vzniklo to po kauze Dětmarovice, kdy se paní, co jí dělala web děsně urazila a během jediného dne stránky stáhla. Adresa pak zůstala, právě proto, že už byla na všemožných stránkách s odkazy na útulky. Proč ji Dejavu stáhla ze stránek útulků nevím, zeptám se jí.
Pokud to chcete převést jinam, lze to, i s tím, že zajistíme přesměrování ze stávajících stránek. Osobně si ale myslím, že je celkem fuk, jaký je název. Důležitější je, aby ty stránky byly co nejaktuálnější a aby se psi případně objevovali v inzercích. Na to čas nemám.

Martinna
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 22:11
- Nahlásit

http://psi.sbazar.cz/nadherni-pejsci-hledaji-novy- domov-ostrava-hermanice-ostrava-o3907596.html

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 22:12
- Nahlásit

Jo, tak útulek Ostrava-Heřmanice by byl asi nejlepší. Myslím, že to není nutné dávat do názvu, ale do textu na úvodu už ano. Vyhledávače hledají v textu.
Vím, že p. Synková nemá internet a snad ani PC. S ní proto vůbec nepočítám.
Založím nové fórum, tam se domluvíme na praktických věcech, ať se nám to tady neztratí v případné nesouvisející diskuzi. Nebo ne?

makrel
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 22:12
- Nahlásit

tosca
Tak já zase vůbec neumím se stránkama, ale když mi někdo řekne, kam do inzerce to mám dávat, tak si na to čas najdu.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 22:14
- Nahlásit

tosco,
zdravím. Taky myslím, že ta slova nemusí být v názvu, ale stačí v textu, aby to našly vyhledávače.

tosca
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 22:21
- Nahlásit

Vlčáčková
ale stačí v textu, aby to našly vyhledávače.

No, tak tohle je chyba, já byla přesvědčena, že tam jsou, ale teď na to koukám, že ne, to napravím, co nejrychleji.
Roboti vyhledávačů hledají podle klíčových slov, musí to být v kódu té stránky.

Souhlasím s novou diskuzí.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 22:29
- Nahlásit

Tak jsem jí založila pod názvem "Pomoc pro paní S."

tosca
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 22:44
- Nahlásit

Jinak, ještě co se týká udávání štěňat... od prázdnin loňského roku tu jsou 3 štěňata ze 4, které paní Synková vypiplala bez feny. Zájemci by byli ... dost podivné typy z vedlejší městské čtvrti, které je chtěli pro děti na hraní. Doslova, jako plyšáky. A cca za 2 roky by je paní Synková sbírala u cesty zubožené, hladové... Slušný zájemce jen jeden.
Když si představím, že tam těch štěňat bude cca 25, chápu leccos, i to, že se odhodlává k něčemu, co je proti jejímu přesvědčení a dost jí to trápí.

Vlčáčková
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 22:48
- Nahlásit

tosco,

pejsci z útulků teď nejdou nikde. Spíše přibývají. Tuhle jsem měla radost, že z Plzně odešlo asi 8 psíků a včera tam bylo snad 10 jiných! A navíc mám dojem, že to částečně byly vratky.

Už sem kvůli pejskům p. Synkové příliš chodit nebudu. Novou diskuzi jsem založila, tak budu "hlídkovat" tam, jo?

tosca
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 22:59
- Nahlásit

pejsci z útulků teď nejdou nikde.

Teď??? No, tady to teď trvá minimálně 2,5 roku
A pokud pejsci z útulků nejdou nikde, tak tím tuplem moc nechápu to prudké pohoršení, a úvahy nad zastavením pomoci, při jedné úvaze nad nepopulárním krokem v dost zoufalé situaci. Podle mě bylo základní chybou to, že těch 28 psů od Šíblové vůbec vzala. Vše ostatní je jen důsledek téhle chyby. Jenomže ji rozhodně nepomůžu, když jí budu říkat, že něco udělat neměla, že to byla chyba.

Ketynkana1
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2010 23:42 - Změnil/a: Ketynkana1
- Nahlásit

Spousta lidí věnuje záchraně psů hodně... část svých financí, část volného času, ale dovedete si představit věnovat psům opravdu všechen svůj čas, všechny své finance - prostě všechno?
... Jen ti, kteří chodí pravidelně k Synkům - ví o čem je řeč...
Teď se u nich řeší NÁSLEDKY, které vznikly nezodpvědným chováním člověka, který možná v této chvíli shromažďuje další "chovnou stanici"...
K

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání