Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / Furminator - máte, znáte?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . >>
Autor Zpráva
Maky a Trix
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2011 16:54
- Nahlásit

Grin
to zase jako úplně ne. Jsme furmíkuprostí

Grin
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2011 16:55
- Nahlásit

Maky a Trix

každopádně doporučuju, já už bych neměnila, maximálně za něco, co bude česta jako furmoš ale bude mít ještě sání a vak na ty chlupy, abych nemusela česat venku a v kraťasech

Maky a Trix
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2011 16:57
- Nahlásit

Grin
se právě stále nemůžu rozhodnout, jestli koupit trimovací hrabičky nebo furmík. Mám dlouhovlasýho malopsa a obojí ho češe skvěle. Tak chci aspoň jedno, ale levně velice levně

Grin
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2011 16:58
- Nahlásit

Maky a Trix

hele ale jsi aspoň z Prahy??

Maky a Trix
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2011 16:59
- Nahlásit

Grin
nésu, já su z Brna

Grin
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2011 17:04
- Nahlásit

Maky a Trix

acháá tak to joo.

corgi
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2011 17:50
- Nahlásit

Maky a Trix
Na aukru je to teď asi nejlevnější

Pumpa
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2011 18:23
- Nahlásit

Grin

abych nemusela česat venku a v kraťasech

spíš hambatá bo ty chlupy se přilepí i na plafky

Maky a Trix
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2011 21:07
- Nahlásit

corgi
jj, to vím,pořád o něm přemýšlím a prostě se nemůžu rozhodnout, jestli radši ten trimovák nebo furmík.

Grin
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2011 21:11
- Nahlásit

Pumpa
no tak nějak...

kejtlin
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2011 22:11
- Nahlásit

Pumpa
Grin
češu venku ve velmi krátkých krat´asech

Pumpa
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2011 23:30
- Nahlásit

kejtlin

v tangách ?

já češu v šusťákách, to je nejlepčí a u mně nejosvědčenější...

ZanFo
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2011 21:42
- Nahlásit

Dá se furminátor použít také na krátkou srst?

pawLINka
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2011 00:12
- Nahlásit

ZanFo
Já s ním vyčesávám pitbully a pinče.

Mimo období línání nevyčešu nic, ale jak se rozlínají, tak vyčešu i několik hrstí.

stetisek123
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2011 19:25
- Nahlásit

Mohl by mi někdo dát link přímo na ty seznamy plemen, pro které je vhodný? Nemůžu to najít

Eire
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2011 19:30
- Nahlásit

stetisek123

Obecně není vhodný na nelínající plemena...jork,pudl,maltézák ,bišon,havaňák...
velmi prospěšný je psy ,kteří sezoně línají...na NO,akity,hrubosrsté psy,rotvíky,goldeny a krátkosrsté v období línání

stetisek123
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2011 19:36
- Nahlásit

no obecně,ale já nemám moc obvyklá plemena (skotský teriér, chodský pes)

Eire
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2011 20:20
- Nahlásit

Aha,tak na oba to jde,i když u skota bych velmi dbala na trimování a mrtvou podsadu s tím vyčešeš u obou

stetisek123
Člen
# Zasláno: 29 Čen 2011 21:01
- Nahlásit

Eire

u skoťáků máme už po výstavách, takže jen střihám. Spíš mi ale jde o toho choda, má strašně hustou srst a furt ještě dolínává zimní a k tomu štěněcí, takže mi na tom záleží. Veme to i ten huňatej límec? Nevíš, kde je ten link na ty plemena? Co ocas?

koblizenka
Člen
# Zasláno: 30 Čen 2011 05:50
- Nahlásit

stetisek123
Ahoj, taky mám choďáka a furmíka k tomu. Srst na hřbetě a po bocích mi bere dobře, na límci je to trochu horší a třeba ocas a kalhotky bych s tím ani nezkoušela.
Ale já mám bytového mlaďocha (necelý rok a půl) , není to až takový chlupáč.
Ale co jsem se tak bavila s ostatníma chodomilama na výletech nebo klubovce, tak furmíka používá víc lidí. Jen to chce v počáteční euforii nepřehnat

moll
Člen
# Zasláno: 30 Čen 2011 06:41
- Nahlásit

furmik bere hlavně takovou tu spodní vatovou srst - my máme na filáky,caníka a sao - není nic lepšího - aspoň dosud

stetisek123
Člen
# Zasláno: 30 Čen 2011 07:39
- Nahlásit

koblizenka
on ten náš je krapítek větší, no. Bezpapírák
Je mu už taky přes rok,ale jeho majitelé na něj prděli, takže ho nečesali a já to z něj postupně dostávám. Právě díky té zimní a štěněcí srsti měl po sobě úplné slepence velikosti dospělé ruky. Ty jsem mu vystříhala, ale furt ještě má kožich plnej cucků. Moje hřebeny na skoťáky to nezvládají. Tak ho beru obyčejným kovovým,ale to je šílená práce. Češu ho tak po 15 min, protože nedrží a nechci ho odradit a za tu dobu vyčešu jen kousek psa.

Maya
Člen
# Zasláno: 30 Čen 2011 08:04
- Nahlásit

stetisek123
Seznam plemen je ti na nic, protože logicky v USA seznamu choďáka nenajdeš. Mám špice a na toho to nejde, ačkoliv v seznamu je uvedený jako vhodné plemeno. Jakmile je delší krycí srst, na tu podsadu se prostě fumík nedostane. Navíc jak jsem to zkoušela, tak to trochu ořezalo tu krycí srst. Nejvhodnější na je krátkosrstá plemena s hustou podsadou. Límec u choďáka ti to asi moc nevezme, nevezme to ani límec u bordery.

stetisek123
Člen
# Zasláno: 30 Čen 2011 08:19
- Nahlásit

Maya
to mi bylo jasný, že tam choďák nebude. Ale právě jak píšeš, jsou tam psi s podobnou srstí

Maya
Člen
# Zasláno: 30 Čen 2011 08:50 - Změnil/a: Maya
- Nahlásit

stetisek123
No jak pišu, ten seznam je stejně na nic, jako vhodné plemeno je na něm jak špic tak bordera, česala jsem oboje, bordery se může vzít půlka, bez límce, kalhot a ocasu a špic vůbec. Si myslím, že choďák na tom bude podobně jako bordera. Co vím od ostatních lidí, jsou na to stejně, takže mojí neschopností to nebude.
Nevím, co máš za hřeben, že ti pes nejde moc učesat, ale na špice se obvykle používají buď hrabičky s dvojitými otočnými hroty nebo kartáč, ale ten musí být fakt kvalitní s pevnými neohýbacími se hroty.

edit: teda tím chci říct, že hodně nasrstěný choďák na tom je se srstí podobně jako špic a s klasickýcm kovovým jednořaďákem to jde fakt špatně a bolí z toho ruka

Shelticka
Člen
# Zasláno: 30 Čen 2011 10:05
- Nahlásit

Furminátor je pro psy s podsadou v období línání. Nejprve se ale srst musí rozčesat hřebenem a potom až po vrstvách furminátorem. Podívejte se na youtube na nějaká videa... stačí si zadat furminator, nebo grooming furminator + plemeno co vás zajímá, určitě vám to něco najde... Já s tím češu šeltii a je to super, i hustý límec vyčešu. Musí se jít pěkně po vrstvičkách a ne jen tím jezdit po povrchu, tj jasný že přes horní vrstvu se k té podsadě furminátor moc nedostane Ale zabere to hrozně moc času, aspoň teda mě...

Maya
Člen
# Zasláno: 30 Čen 2011 10:17
- Nahlásit

Shelticka
Po vrstvičkách mi stačí normální hrabky, furminátor má být právě na ušetření práce, že se jedním tahem vezme celý pes. Ostatně tak je to i v originál návodu. Jinak celkem nemá smysl.

kobroor
Člen
# Zasláno: 30 Čen 2011 10:46
- Nahlásit

Pro mě zbytečná investice... je to jen na krátkou srst s podsadou. Mám NO a SAO a vyčeše to jen záda a boky. Na krku a zadku je srst delší a tam to nevyčeše...

cernej caj
Člen
# Zasláno: 30 Čen 2011 12:47 - Změnil/a: cernej caj
- Nahlásit

Maky a Trix
ti muzu furmik pucit, jestli chces na vyzkouseni (kdyztak se mi ozvi na mail)

corgi
Člen
# Zasláno: 30 Čen 2011 13:10
- Nahlásit

kobroor
SAO: http://www.youtube.com/watch?v=XxqFWpSjRF8

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání