Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / Furminator - máte, znáte?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 25 . 26 . >>
Autor Zpráva
corgi
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2008 15:15
- Nahlásit

Chtěla bych se zeptat všech majitelů neustále línajících potvor, jestli náhodou nemají "zázračný kartáč" Furminator (www.furminator.com). Pokud vím, tak to u nás není k sehnání, ale dá se to koupit přes net. Američani si to na fórech pochvalujou, tak přemýšlím, že to při zájezdu na Cruft's zakoupím. Prý se tomu běžné kartáče nevyrovnají, tak bych to používala na pořádné předvýstavní vyčesání. Jak známo, corgi línají 2x ročně - od ledna do června a od června do prosince...

Rocco
Člen
# Zasláno: 28 Pro 2008 14:29
- Nahlásit

Nějak jsem nepochopila, co je na tom tak zázračného. Když psa pořádně vyčešu, tak z něj nadělám stejnou hromadu (i větší, protože je to kousek) chlupů. Kartáč s otočnými hřeby a antistatický je nejlepší. Jednoho psa mám doma a líná tedy permanentně. A čévéčko má víc chlupů než husky, takže je to neverending story i se zázračným furminátorem patentovaným v US...

corgi
Člen
# Zasláno: 28 Pro 2008 21:36
- Nahlásit

Rocco
No mně to připadá, že celý vtip je jenom v tom, jak blízko jsou u sebe zuby toho kartáče. Plus asi mají nějaký zvláštní tvar, nebo tak něco, protože se prodávají samotné náhradní zuby, takže to dělá dojem, že se to časem nějak otupí nebo tak něco. Amíci na fóru o corgi tvrdí, že psa poctivě vyčesali, pak ho vzali furminatorem a byla z něj hromada. Říká to spousta majitelů, tak na tom něco bude. Já to normálně beru kartáčem - hřebílkem, ne "hrabičkami", ale je fakt, že na výstavní úpravu by to chtělo ještě něco víc.

Eimy
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 01:41
- Nahlásit

corgi
Tak jsem se koukla na cenu na německejch stránkách a vidim to tak, že to asi přežiju s obyčejným hřebenem "blešákem", kterej jsem kupovala loni, má otočný zuby těsně vedle sebe a vyčesává taky líp než cokoliv, co jsem do teď měla žanci poznat, jen byl o dost levnější...

corgi
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 08:15
- Nahlásit

Eimy
Přesně jako blešák mi to připadá. Ten má zuby taky takhle blízko u sebe. Ovšem cena tohohle "zázraku" je astronomická oproti obyč blešáku. Musela bych to vidět v akci, abych tomu věřila, doufám, že to na Cruftech budou v nějakém stánku mít.

Rocco
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 08:45
- Nahlásit

Jo jo pořádně prozkoumat a český člověk přijde na nějakou levnou náhražku

zuska
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 08:47
- Nahlásit

Mi je teda jasné, že i kdybych za něco zaplatila zlatem, tak to chlupy hladkosrtstých foxů k útěku nepřesvědčí:-P
Eimy
Ahoooj... Co to je ten blešák?
Já teda na své psy hřebeny radši už ani nevytahuju, podle mě to má úplně stejný efekt, jako kdybych je česala:-D. Ale kdyby existoval nějaký dostupný zázrak, kromě teda holícího strojku, jehož výsledný efekt práce není moc uspokojivý:-D, sem s ním

corgi
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 09:21
- Nahlásit

zuska
Blešák je hřeben s veeeelmi malými rozestupy mezi hroty - na vyčesávání blech. Pro ilustraci treba tady.
Ten zázračný furminator má hroty kratší a zřejmě i trochu tlustší - no, jak říkám, nejdřív to musím vidět, abych tomu věřila. A pak, jak říká Rocco, najdu levnější náhradu

corgi
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 09:24
- Nahlásit

zuska
Na hladkosrsté by mělo být tohle - ale předpokládám, že už jsi vyzkoušela leccos

zuska
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 09:41
- Nahlásit

No měla už jsem leccos, ale tohle teda ještě ne. Ručíš za to svojí hlavou:-D?, páč já to asi zkusím, ale běda ti, jestli to bude na houbu

corgi
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 09:48 - Změnil/a: corgi
- Nahlásit

zuska
Ježišmarjá, to radši ne, hlavu bych si ráda ponechala My máme srst ouplně jinou, takže fakt nevím, jak tohle bude nebo nebude fungovat. Ale když to tak vezmeš, čím jiným tu hladkou srst česat, než něčím takovýmhle. Hlavně aby to nebyl spíš mučící nástroj, ty hroty vypadají jak na ocelovém kartáči Prodávají se taky kartáče nebo rukavice s gumovými hroty, ale to už vůbec nedokážu posoudit, jak dobře to vyčesává. Tady, tady a tady.

zuska
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 09:57
- Nahlásit

corgi
myslela jsem, že máš osobní zkušenost) Tak to já radši dál zůstanu u nečesání, aspoň nehrozí, že zaplatím toliko peněz a pak budu leda nadávat (takhle budu sice nadávat tak, ale aspoň to nic nestojí). Jednou jsem právě měla takové kovové hřeblo. Efekt na chlupy dobrý, ale když jsem si pak všimla, že to psiskům nechalo krvavé šrámy na kůži, tak to letělo do koše

Biluška
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 09:58
- Nahlásit

zuska
Na hladkosrstého šarpeje a ještě hladšího buldoka se mi osvědčilo nečesat, ale vykoupat. Napřed teda musíš pečlivě zasítkovat odpad, pro jistotu sítkem a tenkou hadrou přes něho. Pak okoupu psa. Moooooc ho okoupu. Všechny chlupy hrůzou z vody utečou . Je fakt, že potom dvě hodiny čistím vanu a vybírám chlupy z odpadu, ale na psech nic není

zuska
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 10:00
- Nahlásit

haha, ale jak mokrý pes lítá po bytě, to je pak chlupí rodeo, co

Biluška
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 10:12
- Nahlásit

zuska
haha, ale jak mokrý pes lítá po bytě, to je pak chlupí rodeo, co
No to by si mohl zkusit Naštěstí šarpej, ani buldok nejsou moc aktivní psi . Veškerou svoji energii většinou vyčerpají tím, že se brání, abych je dostala do vany a pak už jenom zničeně leží v pelechu
Ale na ty chlupy to fakt zabírá, většinu z nich dostanu právě při koupání. Něco málo pak ještě vylínají, ale je to minimum.

corgi
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 10:30
- Nahlásit

zuska
No, já bych spojila to koupání s tou gumovou rukavicí, pak už na nich nemůže zůstat ani chlup

Eimy
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 11:55
- Nahlásit

zuska
Tak už ti to napsala corgi, něco takovýho mám doma. Ale kámoš má doma křížence dalmatina s hodně kraťounkou srstí a z toho tím nevyčeše nic... Ale je fakt, že jeho psice nemá vůbec žádnou podsadu... Kdybychom se někdy viděli, můžu ti ten hřeben vzít, abys zkusila, jestli by to na ty tvoje šílence fungovalo

Mar3
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 12:22
- Nahlásit

zuska
to nekupuuuj mam buldocka a jako todle? VUBEC

corgi
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 18:24 - Změnil/a: corgi
- Nahlásit

zuska
Dneska mi jedna majitelka hladkého russela poradila, že nejlepší je česat vysavačem - její pes to prý zbožňuje...

Biluška
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 19:54
- Nahlásit

corgi
nevím jestli pes, ale zbožňoval to náš činčilák

Andreany
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 20:12
- Nahlásit

furminátor
Mám furminátor a používám ho, ale na drsnosrstého psa, vyšesává to podsadu. Pro představu, je to v podstatě trimovací nůž na kolmo s ručkou. Netuším, jestli je to vůbec vhodné na hladkosrsté psy, muselo by se to vyzkoušet. Můžu vzít na výstavu do Olomouce.

corgi
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 20:48
- Nahlásit

Andreany
No konečně někdo, kdo to má v ruce! Já to nechci na hladkouše, ale na corgiho, takže HUSTÁ podsada, neustálé línání. Na stránkách to doporučujou, majitelé corgi z USA si to pochvalujou, tak myslím, že by se nám to hodilo.
A ono to opravdu trimuje, nebo to jenom jako trimovák vypadá? To bych zas nerada zaváděla novou výstavní úpravu corgi

Andreany
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2008 21:01
- Nahlásit

Ne, netrimuje to, jen se to snažím popsat. Je to vyčesávák, určitě výkonnější než blešák, ale asi je to třeba vyzkoušet na psovi, jestli to funguje.

Baico
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2008 09:40 - Změnil/a: Baico
- Nahlásit

corgi
Já jsem něco podobného koupila ve Zvěrokruhu asi za 120 Kč. Vypadá to stejně jako furminátor. Každý hrot je usazený na volno, takže se protáčí. A je fakt, že lepší kartáč jsem neměla. Mám dlouhosrstého bílého ovčáka. Vypadá to takhle Jen to má hustší ty trny.

Maya
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2008 15:38
- Nahlásit

Já mám už dlouho na dlouhosrsté psy s hustou podsadou taky hrablo s otočnými zuby od Barona http://baron.cz/pes/rozcesavaci-hrabicky-otocnymi- zuby-425-k-KP000011-X000283.html
a v podstatě to vyčesává stejně jako Furminátor na těch videích na youtube, jediný, co bych tomu mohla vytknout jsou poměrně krátký hroty, takže zimní podsadu nepoberou až na kůži, ale to u corgiho a podobných myslím nehrozí.

corgi
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2008 16:35
- Nahlásit

Baico Maya
Díky za tipy. Teď jsem koukla na toho Barona a vidím něco dost podobného furminátoru - tady. Za těch 159,- mi to stojí, asi to zkusím. Při jarním línání jako když najdeš

kachna_
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2008 16:52
- Nahlásit

corgi
Ten tvůj odkaz nemá otočné zuby. Nechápu proč, ale ty otočné zuby fungujou. Na německého ovčáka u nás funguje výborně klasickej kvalitní finišák (musí bejt měkkej, aby neškrábal).
A z firem doporučuju ještě výrobky od Ferplastu.

corgi
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2008 17:00
- Nahlásit

kachna_
Otočné zuby to nemá, to ten Furminator taky ne, a jaký je to zázrak
Mně se taky líbí třeba tohle, vím, že ty otočné zuby jsou lepší - holt to asi vyzkouším všechno a pak uvídíme, co použít před výstavou.

kachna_
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2008 17:08
- Nahlásit

corgi
Tak se poraď s chovatelkou, mně onehdá oplešatěla před výstavou šoltyje a rada byla zbytečně moc nevyčesávat, ať má aspoň nějaký chlupy

Nahoda
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2008 17:18
- Nahlásit

Mám furminátor už téměř rok a nemůžu si ho vynachválit.
Co se ze psa vytahá podsady a přezrálé srsti, to se nedá popsat, ale musí se to vidět.
Pro mě je to užitečný a kvalitní pomocník.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 25 . 26 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2016

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání