Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / Furminator - máte, znáte?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 25 . 26 . >>
Autor Zpráva
Erin
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2008 17:42
- Nahlásit

http://eshop.salonoliver.cz/trimovani

ady ho mají a určo i poradí.
Já mám trimovací hrabičky a berou bezvadně podsadu z akity.Furminátor bude na podobném systému.

Andreany
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2008 19:39 - Změnil/a: Andreany
- Nahlásit

Furminator, hrabičky a rozčesávač jsou 3 různý nástroje, na jiném principu, každý funguje a bere jinou srst.

Nahoda
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2008 20:22
- Nahlásit

Andreany
Souhlas. . .

corgi
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2008 21:42
- Nahlásit

Erin
No tak to je SUPER že to prodávají v Čechách. V to jsem ani nedoufala. Škoda, že už je po Ježíšku, ale v březnu má psisko první narozeniny, tak proč mu nekoupit pořádný dárek...

AlenaD
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2008 22:37
- Nahlásit

Ten zázračný kartáč nemám a neznám ho, ale podle toho jak jsem na to koukala na webovkách mě to přijde že spíš než že by podsadu vyčesával tak jí spíš seřezává, proto je i z vyčesaného psa taková hromada.
Máme dlouhosrsté psy a jezdíme na výstavy a tak mi to přijde dost kontraproduktivní odstraňovat i neodumřelou srst, pokud to teda tak funguje. Nevím jaký má smysl z výstavního psa odstranit polovinu chlupů.
Na odumřelo srst používáme normální kartáč bez otočných hrotů, ty používám jenom na zacuckanou srst nebo když psi proletí bodlákama, jináč né protože u otočných hrotů nedrží vyčesaná srst v hřebenu a chlupy lítají všude což mi dost vadí.

Dines
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2008 22:40
- Nahlásit

A k čemu teda konkrétně jsou ty otočný hroty?
Na odumřelo srst používáme normální kartáč bez otočných hrotů, ty používám jenom na zacuckanou srst nebo když psi proletí bodlákama,
Myslíš že by to vyčesalo i bordel z pudlouna?

AlenaD
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2008 22:49
- Nahlásit

Dines
Myslím že jo, na nejrůznější bordel v srsti jsou otočný hroty fakt dobrý, ale nevýhoda je že ti vyčesaný chlupy nezůstanou v hřebenu, ale lítají okolo.

Dines
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2008 23:05
- Nahlásit

AlenaD
Tak ono u toho pudla to tak nevadí když chvíli lítá pár chlupů

Lola1
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2008 07:10
- Nahlásit

to je tohle?
URL

Rocco
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2008 07:59
- Nahlásit

AlenaD
Pro mě je to naopak výhoda - nezdržuju se vyndáváním srsti po každém projetí kartáčem. Češu v lese nebo na louce

corgi
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2008 08:21 - Změnil/a: corgi
- Nahlásit

Lola1
Ano, na tom videu je furminator.
AlenaD
Výrobce na stránkách upozorňuje, že furminator neřeže srst.
V seznamu plemen, pro která NENÍ furminator vhodný je mimo jiné i pudl. Ovšem je tam např. i bedlington teriér a někdo v téhle diskuzi už psal, že tím češe drsnosrstého psay a je to OK...

corgi
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2008 08:23
- Nahlásit

Dines
Otočný hrot snižuje tření hřebene a srsti. Hrot se otáčí a nedochází ke smyku, ale k valivému tření, které je menší. V podstatě to všechno znamená, že česání psa míň tahá.

Eimy
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2008 11:34
- Nahlásit

AlenaD
Já mám doma hřeben s otočnejma hrotama a srst v něm drží... ale je fakt, že ty hroty jsou od sebe jen kousíček...

AlenaD
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2008 12:52
- Nahlásit

Rocco

Pro mě je to naopak výhoda - nezdržuju se vyndáváním srsti po každém projetí kartáčem. Češu v lese nebo na louce

Jo jasně, každému vyhovuje něco jiného, vzhledem k tomu že máme tři dlouhosrsté psy a nechci dělala bordel někde venku, tak psy vyčesáváme doma na dvoře a nebo v bytě, záleží na počasí a je pro mě hodně nepříjemný když lítají chlupy všude okolo, hlavně zpátky na už vyčesanou srst do očí a do nosu, takže jsem radši když zůstane srst v hřebenu a já jí dávám třeba do igelitky a je uklizeno.

corgi
Výrobce na stránkách upozorňuje, že furminator neřeže srst.
No nevím, moc tomu nevěřím, ale nějaký podobný fígl v tom bude, jinak by se z již vyčesaného psa nevyčesala taková hromada. Hlavně ale nespatřuju žádnou výhodu v tom že dlouhosrstého psa zbavím co nejvíc podsady. Dlouhá srst a bohatá podsada je u většiny plemen na výstavách naopak výhoda.
Podle mě stačí když se pes důkladně vyčeše, nepotřebuju mu ještě drásat srst nějakým speciálním kartáčem.

corgi
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2008 14:33
- Nahlásit

AlenaD
Fakt nevím, ale zase kdyby to řezalo srst, tak by nemohli doporučovat každodenní použití - to by na psovi za chvíli nic nezbylo. Já to každopádně chci použít jen občas, takže uškodit to snad nemůže. Nejsme dlouhosrstí, jsme šíleně huňatí. Prostě corgi Na výstavách se teď objevují samí bytoví corgi s řidší podsadou a my oproti nim vypadáme skoro jako koule chlupů, tak bych to ráda zkusila.

AlenaD
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2008 14:36
- Nahlásit

corgi
No jasně uvidíš třeba se vám to osvědčí, u nás je koule chlupů naopak žádoucí, takže to zkušet nebudu.

jessiie
Člen
# Zasláno: 12 Zář 2009 13:40 - Změnil/a: jessiie
- Nahlásit

corgi
Furminator se chystám koupit. Je to super věcička. Před 3 týdny, na Mezinárodní výstavě psů v Mladé Boleslavi, jsem si ho nechala předvést na mé fence vendéeského basseta - vendeesky-basset.jmnet.cz/. Paní, která tam prezentovala svůj psí salón, ochotně čubinu vyčesala a poté jí doupravila hřbet trimovací pemzou. Výsledek byl úžasný. Už se těším, až tyto dvě věcičky budu mít doma a čubinu si budu moci jednoduše upravovat sama a navíc s nádherným výsledkem. Vzhledem k tomu, že je toto plemeno u nás stále dosti neznámé, tak i v salonech většinou nepochodím. Furminator je zkrátka super řešení.

Erin
Člen
# Zasláno: 12 Zář 2009 13:49
- Nahlásit

jessiie

Ano,je to bezva záležitost na vyšesání uvolněné podsady.Furminátorem opatrně,nepřejíždět místo xkrát,(nedej bože pod větším tlakem)je to celkem ostrý nástroj a krvavé poranění pokožky jsou mnohem rychleji,než vyšesáváním(trimováním) jiným nástrojem..trimovacími hrabičkami,nožem.

jessiie
Člen
# Zasláno: 12 Zář 2009 13:50
- Nahlásit

Až furminator dorazí, tak dám na web vendeesky-basset.jmnet.cz ukázkové fotky jak to funguje a výsledek úpravy s furminatorem.

corgi
Člen
# Zasláno: 12 Zář 2009 15:09
- Nahlásit

Ano, čas a civilizace pokročily a teď se dá Furminator sehnat v českých eshopech mnohem snáz než v době, kdy jsem začala tohle vlákno na diskuzi Ani ceny už nejsou tak astronomické. Bohužel, já už tehdy koupila levnější náhražku od Barona, u které zůstanu, když už jí tedy mám

pigie
Člen
# Zasláno: 13 Říj 2009 15:48 - Změnil/a: pigie
- Nahlásit

corgi
A co si si to vlastne kupila miesto neho?

jessiie
A kde su tie fotecky?

corgi
Člen
# Zasláno: 13 Říj 2009 16:12
- Nahlásit

pigie
Místo něj jsem pořídila takovou levnou napodobeninu u barona - na kejtky je to fajn, ale jinak na naší srst je pořád nejlepší klasický hřebílko (zahnuté drátečky).

pigie
Člen
# Zasláno: 14 Říj 2009 09:43
- Nahlásit

corgi
Ja som to u barona nenasla, alebo teda, mozno neviem hladat. Mozes prosim poslat link?

corgi
Člen
# Zasláno: 14 Říj 2009 21:49
- Nahlásit

pigie
No ono to taky moc není jako furminator - jak říkám levná náhražka. Dneska už se pravý furminator dá sehnat opravdu jednoduše, já tehdy koupila toto

kokoška
Člen
# Zasláno: 15 Říj 2009 08:14
- Nahlásit

pigie
kdybys chtěla pravý furminátor, ale levnější, než je tady v odkazech, dej vědět

pigie
Člen
# Zasláno: 15 Říj 2009 10:32 - Změnil/a: pigie
- Nahlásit

kokoška
Ja sa obavam, ze s furminatorom by z mojho psa zostal priesvitny pes Nedokazem si to predstavit, ked vidim tie videa, keby som tym cesala svojho psa, sa bojim, ze by mu to vzalo vsetky jeho chlpy A tiez neverim, ze to prejde az dolu ku kozi, ma to velmi male zubky.
Pouzivam klasicke hrablicky, ale tymi sa napracujem hodne a aj tak na nom dost chlpov zostane, ktore by mali ist von.
Ale rada by som to vyskusala, len neviem, ci nebudem lutovat

corgi
Dik, aj som si myslela, ze to bude ono, len som si nebola ista.

Ja totiz som si kupila kedysi hrablicky s otacacimi zubami, ale to bola zla kupa, chlpov okolo mna kopec - poletovali vo vzduchu, druha polovica sa lepila na mna. Nedalo sa pri cesani dychat

kokoška
Člen
# Zasláno: 15 Říj 2009 10:58
- Nahlásit

pigie
kdybys změnila názor, dej vědět. Dokud je levný dolar, objednávám si věci z USA, vychází to mnohem levněji než u nás.

corgi
Člen
# Zasláno: 15 Říj 2009 11:15
- Nahlásit

pigie
Zkus se poptat v psích salonech v okolí, jestli nemají furminátor a nebyli by ochotní ti to na tvém psovi předvést. Tak bych to udělala já, kdybych to fakt chtěla vyzkoušet a zbytečně neutrácet.

pigie
Člen
# Zasláno: 15 Říj 2009 11:22
- Nahlásit

kokoška
Vdaka za ponuku, porozmyslam.

corgi
Vidis, to ma nenapadlo, skusim sa opytat, ci to tam maju

Pavlina Moravcova
Člen
# Zasláno: 15 Říj 2009 12:32
- Nahlásit

pigie
A nebo si zajeď na nějakou tu národku či mězenárodku, tam ti to určitě ukážou.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 25 . 26 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání