Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Poplatky za psa
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Autor Zpráva
Maya
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2014 12:51
- Nahlásit

Horodus
Držitel (ne majitel) psa je povinen nahlásit psa v místě svého trvalého bydliště. Obec není povinna vybírat za psa jakýkoliv poplatek a nebo vést jakoukoliv evidenci.

Horodus
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2014 14:09
- Nahlásit

Maya:
Tak proč ho držitel musí hlásit, když obec nebude nic vybírat ani evidovat?

Maya
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2014 14:17
- Nahlásit

Horodus
Tak proč ho držitel musí hlásit
protože musí podle zákona a policie má právo to kontrolovat, což taky dělá

Horodus
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2014 14:19
- Nahlásit

a jak policie pozná, že ho držitel hlásil, když obec nemusí vést evidenci?

Jen to chci pochopit, děkuji za objasnění této problematiky.

Maya
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2014 14:51
- Nahlásit

Horodus
ale teď na to koukám a všude se evidence psů dává do souvislosti s poplatkama, tudíž teoreticky není poplatek, není evidence, ale to už by asi chtělo právníka, jeslti se ty zákony dají vykládat i takhle
s policií by to asi fungovalo prakticky tak, že jak si ověřujou platby, tak by si ověřili podle občanky, že u vás nic takového neexistuje
to fakt jako někde existuje vesnice, co nemá žádný poplatky za psy??

Horodus
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2014 17:52
- Nahlásit

o jedné vím určitě a dnes to chceme prosadit u nás na zastupitelstvu ale bude to boj

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2014 18:09
- Nahlásit

Mě by zajímalo, proč se platí poplatek za psa (po kterém ještě musím ve městě uklízet bobek), nikoliv však za kočku, koně, krávu nebo pštrosa. A že takový koně nadělají sakra hodně a velký e-ono a nikdo to po nich neuklízí.

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2014 18:11
- Nahlásit

Takže zrušení poplatku za psa fandím, přijde mi to jako přežitek, jako copak je to nějaký luxus, že si mohu pořídít a živit psa, takovej, že za to ještě musím platit obci?
A pokud nezrušit, tak zpoplatnit i jiná zvířata (což by teda asi byl slušnej blázinec)

Maya
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2014 18:42
- Nahlásit

Horodus
našla jsem teď nějaký město, kde mají zrušený poplatky, ale povinnou evidenci, mě zase ta evidence přijde dost dobrá, že když se najde nebo hledá nějaký pes, dá se asi využít, pokud jsou tam i čísla čipů, tak stoprocentně a obec pak třeba ušetří za platbu útulku
jinak taky fandím, i když mě je to celkem jedno, tu stovku co se platí u nás ještě mám
ssshhhhh
no za jiný zvířata vybírat nemůžou, protože co obec může vybírat za poplatky stanovuje zákon a jsou tam jen pokud vím poplatky za psa

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2014 18:47
- Nahlásit

Maya
jasně mě taky nejde o pár stovek, ale o princip, že je holt zákon podivnej.

Maya
Člen
# Zasláno: 25 Lis 2014 18:54
- Nahlásit

ssshhhhh
tak ono se to netýká jen psů, proč si třeba platím daně za vlastní barák, to je stejný princip
ale jako fandím tomu, ne že ne

zbrnd
Člen
# Zasláno: 26 Lis 2014 01:47 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Poplatek by se měl platit za každý zvíře, který člověk namnoží, nebo DPH, když cokoliv vyrobíš nebo dovezeš, platíš to taky.
Čili každý, kdo chce množit zvířátka, plátce DPH. Jednak by to zvedlo hodnotu zvířátek a více bychom bych si jich v průměru tím pádem vážili, druhak by to automaticky zpřehlednilo reálnou evidenci a taky by to zapadlo do ssystému, který tu již máme a jakž takž funguje myslím systém daňových přiznání, kontrol, vymáhání nezaplacených daní atd.
Pomohlo by to hlavně těm zvířatům. Hodně lidí by si to množení rozmyslelo ...

Iserin23
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2016 11:59
- Nahlásit

Chtěl bych poukázat na nesmyslnost místních poplatků za psa dle trvalého bydliště držitele. Navazuju na staré téma, jelikož si myslím, že je zbytečné tvořit nové.

Chtěl jsem se přihlásit k zaplacení místního poplatku za psa, a ke svému překvapení jsem zjistil, že se platí dle trvalého pobytu držitele psa, a nikoliv dle skutečného pobytu držitele, kde se se psem skutečně pohybuje, což mi tedy přijde jako veliká hloupost.

Chtěl jsem ho přihlásit do pronajatého bytu, který je v domě se zahradou, tj. za 300 Kč, ale musím ho přihlásit dle mého trvalého bydliště, který je v klasickém bytě, takže za 1.500 Kč. Ten rozdíl bude asi v tom, že pes se zahradou znečišťuje hlavně zahradu, pravděpodobně. Čímž to pak celé ztrácí smysl, budu platit za psa v bytě, i když se pes pohybuje v domě se zahradou.

Takže to nakonec dopadne tak, že ho napíšeme na přítelkyni, která má trvalé bydliště ve vedlejší vesnici, kde se platí 200 Kč, i když s námi bude pes v jiném městě, což už mi přijde vůbec absurdní, že obec, kde pes vůbec nebude, bude inkasovat poplatek, a naopak obec, kterou pes "zatěžuje" vyjde naprázdno.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2016 13:05
- Nahlásit

Iserin23
tohle je diskutabilni, protoze naopak jsou lidi, kteri prisli z vesnice do mesta a jsou radi, ze plati na trvalym bydlisti 200kc a treba v praze v panelaku by jim meli dat 1500, ale dle trvalyho bydliste nemusi...

takze stejne jako nekomu vadi, ze musi platit vic, jinej je rad, ze to platit nemusi...

proste logiku to moc nema, nehlede na to, ze ovcak se zahradou muze klidne venku byt mnohem vic, nez civava v byte...

na druhou stranu treba v brne vim o sidlistich, kde je sice poplatek vyssi, ale vsude popelnice a pytliky a nekolik oplocenych psich vybehu nebo psich hrist s prekazkama, lavkou a tak... ja na vesnici platim min, ale nemam tu jedinej kos ci pytlik a o plocenym pozemku s par prekazkama, o ktery se mesto stara, si muzu nechat jen zdat...

zbrnd
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2016 14:36
- Nahlásit

Iserin23
Ano ano poplatky jsou zjevně nesmyslné, tak proč s tim nevydrbat a neušetřit. To dává logiku

Iserin23
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2016 21:04
- Nahlásit

zbrnd

Nebavím se o smyslu poplatků, to je na jinou debatu, ale o jejich systému, což jsou dvě odlišné věci.

Když psa nesmím přihlásit na adresu, kde skutečně bydlím a musím ho přihlásit na adresu trvalého bydliště jednoho z držitelů, kde nebydlí ani jeden z nich (což nemá logiku absolutně žádnou), tak je jasné, že vyberu levnější variantu. To není o vydrbání :P

Ale ono to celé začíná už u institutu trvalého bydliště, který je komunistickým přežitkem a výmyslem, a ještě k tomu v dnešní pokřivené formě, kdy není trvalý pobyt spojen se stálým, přechodným ani jiným bydlištěm ... a zrovna dopad na poplatky pro psy je to nejmenší ... mnohem horší vliv to má na volby, rozdělení daní pro obce, kraje atd..

Maya
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2016 22:00
- Nahlásit

Iserin23
Smysl to má ten, že trvalé bydliště je doloženo zápisem v občance, tudíž policií kontrolovatelný, přechodné bydliště si zatím každý může vybájit jaký chce, ovšem to jak se chystá povinný zápis přechodného bydliště do občanky, tak je možný, že potom pozměněj i tenhle zákon o poplatcích.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2016 23:09
- Nahlásit

Iserin23
Nebavím se o smyslu poplatků, to je na jinou debatu, ale o jejich systému, což jsou dvě odlišné věci.
Aha, tak to se omlouvám.
Chtěl bych poukázat na nesmyslnost místních poplatků za psa dle trvalého bydliště držitele.

To není o vydrbání :P

Takže to nakonec dopadne tak, že ho napíšeme na přítelkyni, která má trvalé bydliště ve vedlejší vesnici, kde se platí 200 Kč,

jasný, není, to jsem taky popletl, prostě oni ti zlí úřednici Vás tím, že chtějí, abyste za psa platil podle místa bydliště donutili, abyste jej přihlásil na přítelkyni, protože u ní v obci se platí jen 200CZK. Moje chyba, teď už je mi jasný, že to s vydrbáním nemá nic společného.

Ale ono to celé začíná už u institutu trvalého bydliště, který je komunistickým přežitkem a výmyslem, a ještě k tomu v dnešní pokřivené formě, kdy není trvalý pobyt spojen se stálým, přechodným ani jiným bydlištěm ... a zrovna dopad na poplatky pro psy je to nejmenší ... mnohem horší vliv to má na volby, rozdělení daní pro obce, kraje atd..
To je možný, já ale myslím, že pan Bureš nám zařídí světelnější zítřky a spolu s pány Nedělkou, Nevychovancem a Podlažnickým těmto nešvarům zakroutí krkem. jsou to správní chlapi a jde jim jen o naše dobro.

Iserin23
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2016 23:41
- Nahlásit

Maya

To je sice fajn, že si může policie lehce zkontrolovat, že platím za psa tam, kde jsem na úřadě vedl, že mám "trvalé bydliště", ač tam vlastně vůbec bydlet nemusím... Ale k čemu taková kontrola je, když platím za psa obci, ve které nebydlím?

Googlil jsem a celkem s hrůzou jsem zjistil, že se fakt chystá návrat povinného hlášení přechodného pobytu To je opravdu cesta zpět do 50. let No asi něco takového existovalo i za nácků ...

Ono se to těžko vysvětluje, když máme náš systém veřejné správy už skoro 70 let spjatý s trvalým, příp přechodným pobytem, všichni v něm žijeme a jsme na něj tak nějak zvyklí, takže si někteří ani nejsou schopni představit, že by "to" bez něj mohlo fungovat, ale tahle prapodivná věc opravdu nikde jinde v Evropě není (až na postkomunistické země). Když se podíváte na německou, rakouskou občanku (třeba Britové pro jistotu ani žádnou nemají), adresu tam nenajdete, ostatně jiné státy nemají ani rodné číslo ...

Ale to už sem asi nepatří, takže se omlouvám za spam

Iserin23
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2016 00:04
- Nahlásit

zbrnd

Správně bychom měli platit v městě "A" 300 Kč, protože bydlíme v domě se zahradou. Díky hloupě nastavenému zákonu máme volbu:

1) platit dle mého trvalého bydliště - to je shodou okolností ve stejné obci "A" - a protože to je v bytovce, tak 1.500 - sorry, ale v tomhle případě, když použiju selský rozum, bude obec drbat mě, protože bych platil za to, že mám psa v bytě, když ybdlím v domě.
- jenže to vše je jen shoda okolností, taky bych mohl mít trvalé bydliště v obci "C", "D" nebo "E"

2) platit dle jejího trvalého bydliště - což je stejná idiocie jako bod 1)

A když to shrnu, tak si vybírám mezi hloupou možností 1) a hloupou možností 2), protože ním zákon neumožní platit za psa v domě, kde bydlíme. A nevidím jediný ospravedlnitelný důvod, proč by měl jakýkoli člověk (včetně mé maličkosti ), platit obci víc kvůli tomu, že je zákon nastavený tak, že se sám příčí svému smyslu a účelu, tj. platit částku xy za psa v domě/bytě obci, kterou tím psem skutečně zatěžuju, a platit za dům se zahradou, když bydlím v domě se zahradou, a ne za byt

Stát, potažmo obec, nemá těžit ze špatně nastaveného zákona, a člověku to nemá být na újmu, minimálně morálně

Pokud si stále myslíš, že tímto způsobem někoho "vydrbávám", tak ok, lépe to vysvětlit neumím...

zbrnd
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2016 01:49
- Nahlásit

Iserin23

Správně bychom měli platit v městě "A" 300 Kč

Správně znamená "dle toho, jak byste si to přál Vy" - rozumím.

A když to shrnu, tak si vybírám mezi hloupou možností 1) a hloupou možností 2), protože ním zákon neumožní platit za psa v domě, kde bydlíme. A nevidím jediný ospravedlnitelný důvod, proč by měl jakýkoli člověk (včetně mé maličkosti ), platit obci víc kvůli tomu, že je zákon nastavený tak, že se sám příčí svému smyslu a účelu, tj. platit částku xy za psa v domě/bytě obci, kterou tím psem skutečně zatěžuju, a platit za dům se zahradou, když bydlím v domě se zahradou, a ne za byt
Však já to chápu, jiným lidem se třeba zase zdá blbost platit daně či dodržovat jiné právní normy. To je bez řečí, kdybych třá podnikal, rozhodně bych odmítal platit DPH...proč? vždyť je to taková blbost a platit daň z příjmu ještě větší blbost noa proč odvádět něco za zaměstnancem ať si too odváděj sami.
Furt nás tady jen buzerojou ti samozvanci tam nahoře ve vládě, co sedí v tom parlamentu.

Pokud si stále myslíš, že tímto způsobem někoho "vydrbávám", tak ok, lépe to vysvětlit neumím...
Kdepák, vždyť jsem se opravil, že to myslíš správně!

Iserin23
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2016 07:58
- Nahlásit

zbrnd
Správně znamená "dle toho, jak byste si to přál Vy" - rozumím.
nejde o mé přání, ale o smysl poplatku. Důvody viz výše.

Však já to chápu, jiným lidem se třeba zase zdá blbost platit daně či dodržovat jiné právní normy. To je bez řečí, kdybych třá podnikal, rozhodně bych odmítal platit DPH...proč? vždyť je to taková blbost a platit daň z příjmu ještě větší blbost noa proč odvádět něco za zaměstnancem ať si too odváděj sami. Furt nás tady jen buzerojou ti samozvanci tam nahoře ve vládě, co sedí v tom parlamentu.

občas se mi stírá, kdy píšete vážně a kdy to má být ironie Samozřejmě pokud někdo toto myslí vážně, ztrací smysl jakákoliv debata s ním.

Na každý pád, že je něco blbost - "placení daní nebo dodržování jiných právních norem" může říct každý blbec a výpovědní hodnotu to nemá žádnou, pokud to dotyčný plácne bez racionálního zdůvodnění.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2016 09:15 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Iserin23
nejde o mé přání, ale o smysl poplatku. Důvody viz výš
Jasně, chápu, proto jste nám to už psal:

občas se mi stírá, kdy píšete vážně a kdy to má být ironie
To jste dobrej, vážně, mě se to stírá permanentně již dost let.

Samozřejmě pokud někdo toto myslí vážně, ztrací smysl jakákoliv debata s ním.
Žádná změna. Debata se mnou nikdy neměla smysl.

Na každý pád, že je něco blbost - "placení daní nebo dodržování jiných právních norem" může říct každý blbec a výpovědní hodnotu to nemá žádnou, pokud to dotyčný plácne bez racionálního zdůvodnění
To rozhodně. A třeba teda tu daň z přijmu platíte obci, v které bydlíte nebo té, kde máte trvalý pobyt příp. sídlo firmy?

Iserin23
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2016 09:59
- Nahlásit

zbrnd

A třeba teda tu daň z přijmu platíte obci, v které bydlíte nebo té, kde máte trvalý pobyt příp. sídlo firmy?

A jsme u toho, co jsem psal na začátku včera v 21:04

Ale ono to celé začíná už u institutu trvalého bydliště ... a zrovna dopad na poplatky pro psy je to nejmenší ... mnohem horší vliv to má na volby, rozdělení daní pro obce, kraje atd..

Daně platím státu, a ten je přerozděluje mj. i obcím, a to mj. dle klíče počtu obyvatel obce (které se počítá dle trvalého bydliště) a dle bydliště fyzických osob a dle zákona o rozpočtovém určení daní "Bydlištěm se pro účely tohoto zákona rozumí místo trvalého pobytu fyzické osoby".

Kruh se uzavírá a jsme znovu u nesmyslnosti institutu trvalého bydliště, který nikde na západě neexistuje Ještě k tomu v momentě, kdy má mít člověk dle zákona trvalé bydliště zpravidla tam, kde má rodinu, rodiče, byt nebo zaměstnání, tj. v místech kde vůbec nemusí bydlet, a to ještě jenom zpravidla, takže ho může mít vlastně kdekoliv ...

zbrnd
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2016 13:06 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Iserin23
By mě zajímalo, jestli by to byl dle Vás tak špatnej systém i v momentě, kdy byste díky němu měl zaplatit 300 místo 1500 a ne naopak.

A co teda vlastně tak vadí na tom institutu trvalého bydliště? Že ho nemaj na západě a my ano?

Iserin23
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2016 14:08
- Nahlásit

zbrnd:

By mě zajímalo, jestli by to byl dle Vás tak špatnej systém i v momentě, kdy byste díky němu měl zaplatit 300 místo 1500 a ne naopak

Byl (přeci kvůli pár stovkám za rok nebudu obhajovat něco jen proto, že se mi to hodí). Nadto my na nynějším systému netratíme, jsme dva držitelé psa a zákon nám dává možnost přihlásit si ho bud za 1.500 nebo 200, a přesto tvrdím, že je systém hloupý.

A co teda vlastně tak vadí na tom institutu trvalého bydliště? Že ho nemaj na západě a my ano?

Západ zní možná zmatečně. My ho taky nikdy neměli až do roku 1949 (i když to asi existovalo i v protektorátu). Za rpvní republiky a v Rakousku bylo pouze cosi, co se nazývalo domovské právo, ale to sloužilo pro úplně jiné účely, a mělo úplně jiné principy.

Nejdřív je potřeba říct, proč něco takového vůbec vzniklo. Původně to sloužilo jako nástroj totalitní moci, aby stát věděl, kde jeho občané přesně jsou. Zkrátka slídilství (To, kde člověk bydlí, může být "státu jako celku" srdečně jedno) Za to, že se člověk nenahlásil, kde zrovna trvale, nebo přechodně bydlel, byli i tři měsíce vězení. Zákon 52/1949 Sb. No a poté se na to nabalil celý systém státní správy.

Po roce 1990 nám z toho zbylo pouze to, že každý máme nějaké to trvalé bydliště, ač jak jsem napsal výš, se už nepožaduje, aby bylo trvalé bydliště tam, kde zrovna bydlíme. Ale systém daní, voleb, i těch poplatků za psa a bůh ví, co všechno ještě, je na to stále navázaný. Původní funkce hlídání vlastních občanů vymizela.

A špatné je na tom to, že trvalý pobyt často neodpovídá skutečnosti (soulad se skutečností vlastně zákon ani po nikom nepožaduje). A když jsou na to navázány daně, poplatky a jiné věci, tak je přeci logické, že je to špatně, protože tam chybí provázanost s realitou.

Špatné je i to, že je to jedna jediná adresa
pro všechny ty účely, které ale mohou mít jiné potřeby. Za normálních okolností by se mohlo stát, že bych daně platil v městě "A", psa měl v městě "B" a volil v městě "C". Dnes to musím dělat všechno na jednom místě. Ano je to jednodušší, ale nemusí to odpovídat potřebám těch jednotlivých účelů.

V západních zemích, a dřív i u nás, to např. s daněmi funguje tak, že si na finančáku nahlásíte daňový domicil (tj. místo, kde skutečně bydlíte, vyděláváte atd., jak je to přesně, to pochopitelně nevím, nejsem daňař). A nikdo se nespoléhá na nějakou vzdálenou centrální a formální evidenci.

No a s poplatky za psa by to fungovalo tak, že bych přišel na úřad města "A", řekl bych, bydlím tam a tam, tady je nájemní smlouva, budu zde v městě "A" platit za psa, protože můj pes město "A" zatěžuje. Děkuji. Přece ho nebudu platit v městě "B", kam můj pes nikdy nepáchne, protože je kdesi na centrále v Praze napsané, že tam mám adresu.

Rovněž třeba za první republiky, když se šlo k volbám, a člověk měl více bydlišť. Třeba od pondělka do čtvrtka se člověk pohyboval v městě "A" a ve čtvrtek večer jel bydlet do města "B" až do pondělka, tak si mohl vybrat, zda se nahlásí do volebních seznamů v městě "A" nebo "B", nebo zda bude chtít být volen v městě "A" nebo v městě "B", pokud prokázal, že tam skutečně bydlí.

atd. atd. atd. ...

Když to shrnu, život je moc složitý na to, aby se člověku smrsknul na jedinou adresu Nadto neodpovídající realitě ..

Maya
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2016 14:19
- Nahlásit

Iserin23
Co jsem cetla je poplatek za psa dan z luxusu a s tim co a jak kde pes zatezuje nijak nesouvisi, coz by i odpovidalo tomu, ze tenhle poplatek je pro obce jen beznym prijmem
Jinak samozrejme kdyz se ti neco takoveho nelibi, nic ti nebrani v pokusech to zmenit

Iserin23
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2016 14:25
- Nahlásit

A mimochodem, teď jsem si ještě vzpomněl, nemile to zasahuje i do soukromé sféry například v případě exekutorů. Exekutor si vyjede výpis z evidence a koukne, hmm.. trvalé bydliště tam a tam ... to musí být pravda, když to píšou v centrální evidenci ... a už se vůbec nezajímá o to, zda tam ve skutečnosti bydlíte, že jste tam sice žil 25 let s rodiči, ale posledních deset let jste dávno odstěhovaný. Prostě přijde, zabaví, a rodiče si pak musí dokazovat, že věci patří jim a podávat složité vylučovací žaloby ...

Iserin23
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2016 14:34 - Změnil/a: Iserin23
- Nahlásit

Maya

Co jsem cetla je poplatek za psa dan z luxusu a s tim co a jak kde pes zatezuje nijak nesouvisi, coz by i odpovidalo tomu, ze tenhle poplatek je pro obce jen beznym prijmem

mně přijde, že se to chápe spíš jako zátěž. A to z toho důvodu, že obce rozlišují psy v domech se zahradou a psy v bytech. Chápu to tak, že si myslí, že pes na zahradě káli hlavně na zahradě a uklidí si to majitel, kdežto pes z bytu znečištuje hlavně okolí ..

Jinak samozrejme kdyz se ti neco takoveho nelibi, nic ti nebrani v pokusech to zmenit

Jo tohle většinou taky říkám lidem, když bezděčně nadávají na zákony, ať jdou do politiky, sepíšou si petici nebo kontaktují svého poslance ...

Já na to chtěl původně jen poukázat dvěma odstavcema, ale ZBRND na mě pořád reaguje, tak mi nezbývá nic jiného, než činit totéž

Jinak za mě: Jsem příliš lhostejný na to, abych zachránil svět Takže se omezím pouze na to, že konstatuju, že si myslím, že je to špatně

Maya
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2016 14:57
- Nahlásit

Iserin23
No spis se u rozdilu vyse poplatku dum x byt uvadi, ze je to z duvodu regulace poctu psu, coz se mi zda logicky, asi je kazdymu jedno jestli ve svym baraku budes mit deset psu, ale v byte by to uz nejspis dost odnesli i sousedi

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání