Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Poplatky za psa
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Autor Zpráva
KEISSA
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2006 16:34
- Nahlásit

Ja na vesnici 50 kc za prvniho,70 za druheho a za kazdeho dalsiho stovku a to jeste nadavam ze je to moc.

wikyp
Člen
# Zasláno: 29 Zář 2006 23:43
- Nahlásit

Plzeň 1000 a každý další 1500kč. Medový újezd 50kč. Stříbro 500kč.

Erin
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 17:54
- Nahlásit

Prosím o informace o oplatku ze psů v rodinném domě.Kolik platíte za prvního a pokud si dovolíte dalšího o kolik procent se poplatek navyšuje.

bullvnouzi
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 17:57
- Nahlásit

Erin
Záleží na městě, jak si to určí... Kde bydlíš?

Erin
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 18:02
- Nahlásit

bullvnouzi

Jak jsem koukala na výklad zákona, tak strop za prvního je 1500,. a na dalšího je možné hodit 50% výměru z prvního.
Jenže u nás v městečku střediskovém dají poplatek u baráku 600 a další 1200.Asi budou mít zítra na úřadě menší letecký den))

bullvnouzi
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 18:04
- Nahlásit

Erin
Fákt? No nekecej. To pak napiš, jak jsi dopadla. Protože u nás je to podobně...

Erin
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 18:05
- Nahlásit

bullvnouzi
No a jinak,kde bydlí Erin no jasan,že já jitka se hodila z Brna do vesničky smetanovic..chjóó

Biluška
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 18:16
- Nahlásit

U nás na vesnici je 100,- za prvního a 150,- za každého dalšího.
Bruntál - v paneláku 1000,- za prvního, 1500,- za každého dalšího. V rod. domku 800,- za prvního, dalšího nevím.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 18:33
- Nahlásit

Biluška
Neříkej, že platíš za všechny-to bys kecala-já platím jednoho.

Erin
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 18:37
- Nahlásit

Biluška

No jo, zřejmě čím větší prdel světa,tím lepčí vyhláška.

tom12
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 18:42
- Nahlásit

U nás 1000 za prvního a 1500 za dalšího. Dobrý je, když je víc psů v rodině, tak je rozepsat na jednotlivý členy

Erin
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 19:14
- Nahlásit

tom12

Rozepsání na více zletilých účastníků, společné domácnosti je možné vždy..Mě zajímá, že obec klidně hodí nějaký numero za prvního psa a na druhého psa to také střelí od boku...musím pohledat právě zákon,který dává jasné dikce..

jablunka
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 19:34
- Nahlásit

Erin
U nás je to za jednoho 50,-, za každého dalšího 75,-.

brut
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 19:44
- Nahlásit

U nás se platí na prvního psa 900,- ( u rodinného domku 500,-) a na druhého 1300,- ( u domku 750,-)
Myslím, že druhý pes je navýšen o polovinu prvního. Teda alespoň to tak u každého vypadá

Biluška
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 19:44
- Nahlásit

Mucholabka
V Bruntále jsem pochopitelně za všechny neplatila . Takticky jsem je rozepsala na všechny babičky, tetičky a podobně.
Tady jsem první rok zaplatila za všech šest (když jsme se přistěhovali tak jich tolik skutečně bylo). Těch devět co mám teď... no to si rozmyslím, fakt mi připadá, že vesnici je houby do toho kolik majetku mám na svém pozemku.

Erin
Rozepsání na více zletilých účastníků, společné domácnosti je možné vždy..
V Liptáni ne . Měli jsme to v plánu a když jsem začala paní úřednici diktovat kteří psi jsou moji a kteří Tomáše tak rezolutně prohlásila, že ji to nezajímá, ať nadiktuju počet psů v baráku a hotovo.

Kelly
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 19:53
- Nahlásit

U nás v Brně se platí 1500 kč za jednoho psa, za dva myslím 2500 Kč.

Erin
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 19:57
- Nahlásit

Biluška

No já jsem po té, co mě v malém městě,kdy mí pesové jsou přes den na mé zahradě cca 5000m2 a pak je vyvážím autem do městských lesů nařídili 600 za prvního a 1200 za každého dalšího.jsem převedla většinu psů na dospělou dceru,jejíž jediný příjem je sirotčí důchod.
Ale i tak mě zajímá jiné"rovnější"řešení věci

Biluška
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 20:16
- Nahlásit

Erin
na dospělou dceru,jejíž jediný příjem je sirotčí důchod.
A ta je "zproštěna" od placení? V Bruntále zproštění byli psi slepečtí, slevu měli starobní a invalidní důchodci (ti měli jenom 200,- čili hodně výraznou). Jinak nic. Jeden čas byli zproštění i psi "pro výkon myslivosti" i když nechápu proč. Pak jim to zrušili a bylo to naprosto jedno, protože v Bruntále ani jeden myslivecky využívaný pes nebyl . Všichni byli z okolních vesnic.
V Liptáni jsou zproštění jenom psi slepečtí a jinak vůbec nikdo. Ani asistenční zkoušku mi nechtějí uznat. Paní úřednice o ničem takovém v životě neslyšela, takže to neuznává

Erin
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 20:21
- Nahlásit

Biluška
na dospělou dceru,jejíž jediný příjem je sirotčí důchod.
A ta je "zproštěna" od placení?

Jasně je to podobné jako starobní či invalidní osoba.

Biluška
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 20:26
- Nahlásit

Erin
Jasně je to podobné jako starobní či invalidní osoba.
Tak to jo.

Osobně mi ty poplatky jdou příšerně na nervy. Bruntál roky neměl žádný útulek, žádné popelnice na bobky, žádný plac na venčení... prostě vůbec nic, coby se nějak týkalo psů. Ale platili jsme jak mourovatí. Pak jsem tak řvala (a starosta byl pejskař), že zřídili alespoň karanténní stanici a cca 15 odpadkových košů na exkrementy. Liptáň nemá vůbec nic. Jelikož všichni lidé mají popelnice za svými ploty není tady ani jedna "veřejná". Když vezmu psy s sebou do obchodu, nebo do školky a po cestě se mi vyvenčí tak si to můžu leda tak strčit do kapsy a odnést až domů. Nebo nechat na návsi..... a to podle vyhlášky nesmím. Starosta na můj dotaz krčil rameny a říkal " no jo, tady se psem nikdo nechodí... no tak já nevím...."

Erin
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 20:56
- Nahlásit

Biluška

Jo jasně to není poplatek,ale daň z přepychu.Jednak Tě zpoplatní..žádnou službu nedají a nedejbože,že nemáš u sebe pytlík na na.... zkrátka na to hovno.Pak ho nosíš jak debil kilometry v ruce...ale měšťák Tě bude buzerovat,že snad nemáš košík,nebo vodítko..

jejdajaja
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 21:16
- Nahlásit

Hele, holky, vážně je to daň z luxusu, ale můžeme být rádi, že v Praze platíme jen 1500,- za rok...švagrová si pořídila psíka v Kanadě ve Vencouver a platí 500,- kanadských dolarů ročně a ještě tam maj takový pokuty za pse bez vodítka na ulici nebo za bobek, že si člověk nedovolí ho nechat ležet to bych zavedla i u nás v Praze, protože já jdu po psovi sebrat a cestou dvě naberu a ve Francii maj taky vysoký poplatky a ještě prý četu, která bobek sebere, pošle ho na testy DNA (většina psů je tam má) a pak už jen přijde taková suma jako pokuta, že si to taky člověk radši rozmyslí a sebere to

Erin
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 22:12
- Nahlásit

jejdajaja

No já jsem spíš chtěla hodit sondu,zda tvůrci a vykonavatelé vyhlášek vůbec ctí zákon,který používají ke tvorbě daných represí.

Je mi zcela jedno zda v Kanadě nebo Ugandě kdo co platí...jde mi o to,že žiji zde a každý si dovolí,kdo mu co povolí..
Brala bych pokuty a docela velké za znečištění veř.prostranství...proč ne,ale ožralové jsou také preventivně pokutování poplatkem "ožralného"?

zelmont
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 22:24
- Nahlásit

Výňatek z listiny práv a svobod součást ústavy

Článek 11
(1) Každý má právo vlastnit majetek. Vlastnické právo všech vlastníků má stejný zákonný obsah a ochranu. Dědění se zaručuje.
(2) Zákon stanoví, který majetek nezbytný k zabezpečování potřeb celé společnosti, rozvoje národního hospodářství a veřejného
zájmu smí být jen ve vlastnictví státu, obce nebo určených právnických osob; zákon může také stanovit, že určité věci mohou být pouze ve vlastnictví občanů nebo právnických osob se sídlem v České a Slovenské Federativní Republice.
(3) Vlastnictví zavazuje. Nesmí být zneužito na újmu práv druhých anebo v rozporu se zákonem chráněnými obecnými zájmy. Jeho
výkon nesmí poškozovat lidské zdraví, přírodu a životní prostředí nad míru stanovenou zákonem.
(4) Vyvlastnění nebo nucené omezení vlastnického práva je možné ve veřejném zájmu, a to na základě zákona a za náhradu.
(5) Daně a poplatky lze ukládat jen na základě zákona.

Pes je taky majetek nebo ne?

zelmont
Člen
# Zasláno: 9 Led 2008 22:27
- Nahlásit

Poplatky jsou u nás asi kilo. Nevim to přesně jenom jsem to zaslech v hospodě

reneeska
Člen
# Zasláno: 15 Led 2008 21:25
- Nahlásit

U nás kde bydlím (ale nemám bydliště) v bytě 1500 za jednoho a tuším 300 za každýho dalšího. A to máme 5000 obyvatel jen.
Ale bydliště mám na vsi která má 200 obyvatel, kde platím za jednoho 60 a druhýho 100. + dva místní jsou psaní na mamku tam a platí taky 60 + 100

Nero
Člen
# Zasláno: 15 Led 2008 21:54
- Nahlásit

Také nechápu na co ty poplatky jsou. Tedy chápu, že se z nich lepí různé díry v rozpočku, ale na jinak ...

Proč se neplatí za kočky, morčata, potkany doma chované, nebo králíky apod.? Proč zrovna za psy?

Jako chápu třeba v městkém pronajatém bytě, ale proč když je mám na své vlastní zahradě? Jakože ochodí venkovní chodník, než se s nima dostanu do přírody? Extkremetny po nich sbírám a bohužel často nesu hdoně daleko, než je někde koš a to nejen psí. Nedávno jsem jej vyhodila do popelnice (v igelitovém sáčku) a ještě mě jedna babka zdrbala, že prý to hážu do popelnice u jejich baráku ... že si každý pořídí psa a pak po nich neuklízí, nebo nedojde to hodit do koše určeného pro psy ... mimochodem jsem měla sebou svého 1,5 letého syna a koš pro psy je asi 45 min cesty odtamtud. Je jich ve měste, co by je člověk spočítal na prstech jedné ruky.
Jako taky se mi zdá, že ve městech v bytech je psů moc a lidi po nich neuklízí a dokonce je ani nezvládají a dost těch psů jen štěkají a útočí na jiné psy apod.
Ale ty polatky se mi nezdá, že by jako pomohli.

Takže na co? A jaktože za psy ano a za kočky, králíky a pod. ne?

reneeska
Člen
# Zasláno: 15 Led 2008 22:02
- Nahlásit

Nero
U nás na to zvláštní koše nejsou, jen teda furt bojují za ty papírový sáčky na hovínka, do kterých se to nedá z trávníku nabrat, ale přece je používají ve většině velkých měst v Evropě ... ehm no comment. Pak zaprší aje po nich.
Poplatky slouží prý k omezení počtu psů chovaných ve městech, resp. v bytech (proto tam rapidně vyšší poplatky). Jenže to je pak o tom, že pracháči můžou mít psů padesát, obtěžovat jimi své okolí, jako jeden pán u nás, co má 5 pitů a vodí je na flexině a ani si je nestáhne na krátko, protože ten jeho kdyžtak vyhraje, je na něj milion stížností, on nechá na úřadě měsíčně nějakých pár tisíc a je to v pořádku. ...
No nebudu se rozčilovat. Kdyby aspoň hlídali to sbírání bobků, aspoň mezi těma panelákama ....

Hafina
Člen
# Zasláno: 16 Led 2008 08:15
- Nahlásit

jejdajaja
No tak já jsem se vrátila z Francie v neděli a můžu ti říct, že sbíráním hovínek se zrovna tam kde jsem byla já příliš nezabívali. Hoven uprostřed parkovište, nebo silice před hotelem jsem viděla několik. Teda ne že by jich tam bylo tolik jako u nás, ale možná to jen pod tím metrem a půl sněhu nebylo vidět.

žanda
Člen
# Zasláno: 16 Led 2008 08:17
- Nahlásit

Pokud si druhého psa nahlásí na sebe jiný člen rodiny-jak jsem pochopila je to pak JEHO první pes....čili platí poplatky jako za prvního.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání