Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Poplatky za psa
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Autor Zpráva
Syska
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 13:45
- Nahlásit

Zajímalo by mě, jak se město od města liší poplatky za pesany. Třeba v Brně je to tisícovka za jednoho, což je síla (a podle toho si asi brňáci říkají, platím tolik, nebudu po svým psu uklízet....). Já mám zatím naštěstí trvalé bydliště pořád ještě u rodičů, ti bydlí na vesnici, nechala jsem malou přihlásit tam a stálo mě to stovku....

fromeli
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 13:46
- Nahlásit

hmm, tak Praha v bytovce 1. pes 1500 a druhý 2250.

Syska
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 13:47
- Nahlásit

fromeli
Uffff....to je taky dobrý. Na té vesnici to platí pro rodinnej domek, v bytovce tam platí za psa 300....

monika
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 13:52
- Nahlásit

Frýdek-Místek tuším 1500,- další 2500,-.Já platím v rodinném domku 100,- za jednoho a 150,- za druhého.Proč platím poplatky za psa v rodinném domku mi hlava nebere.

gabifi
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 13:52
- Nahlásit

Jestli můžu poradit, u druhého psa nemusíte platit zvýšený poplatek, pokud je nahlásíte každého na jiného držitele. Stejná adresa dvou držitelů neopravňuje obec, aby vybírala zvýšený poplatek. Je to složité, ale když si pozorně přečtete příslušný zákon, je to tak.

fromeli
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 13:53
- Nahlásit

monika
moje hlava nebere ani proč platím poplatky za psa v bytě v osobním vlastnictví.

Za komančů se údajně říkalo, že je to daň z luxusu.

fromeli
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 13:54
- Nahlásit

gabifi
Takže když jeden pes je na mě a druhý by byl na manžela, tak budeme každý platit 1500? (ne tedy, že by můj muž s druhým psem souhlasil)

Anonymní
# Zasláno: 25 Led 2006 13:55
- Nahlásit

gabifi-jo to máš pravdu,asi to tak bude, protože mě přišly složenky dvě na stejnou částku a stejné příjmení v jedné obálce....adresa je totožná, jen ta druhá ale patří sousedům se stejným jménem, leč na úřadě neměli ponětí,že jde o dva byty...

Meta
# Zasláno: 25 Led 2006 13:57
- Nahlásit

U nás na vsi - 50 Kč jeden pes, 500 Kč každý další. Jedno, zda rodinný domek či bytovka.

Anonymní
# Zasláno: 25 Led 2006 13:57
- Nahlásit

Bydlím na vesnici v rodiném domku a platím za jednoho psa 50kč a za druhého 90kč.

Anonymní
# Zasláno: 25 Led 2006 13:58
- Nahlásit

Tak u nás za prvého psa 100,-kč a za druhého 200,- Kč - vesnice - rod. domek.
Ale jsem zvědavá, protože bylo napsáno ve zpravodaji, že kdo má čipovaného psa, tak má slevu 100,- Kč na rok. Tak to by bylo dobré, neplatila bych skoro nic.
Eva

Anonymní
# Zasláno: 25 Led 2006 14:04
- Nahlásit

Taky mám druhého psa čipovaného a prý u nás na vesnici nic takového (jako ta sleva) není ustanoveno, takže platím devadesát. Bylo mi řečeno, že takhle daleko jako ve městech ještě nejsme. Ale to neva, poplatky jsou nízké, tak si nemůžu stěžovat.

gabifi
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 14:04
- Nahlásit

Obec musí zavést obecnou vyhlášku na základě zákona 565/1990 Sb o místních poplatcích. Zvýšenou sazbu na druhého psa lze uplatňovat pouze u psů téhož držitele, nikoli například u psů chovaných v jedné domácnosti. (Nález ústavního soudu sp. zn. PI. ÚS 20/01).
Není to z mé hlavy, ale z hlavy právníka. Pokud máte v obci mezi poplatky za prvního a druhého psa příliš vysoký rozdíl, stojí za to zabojovat a úředníkovi to vysvětlit.

Erin
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 14:09
- Nahlásit

Litomyšl -rodinný dům :1pes 600,- každý další 1200,-.V historickém centru města pes nad 30cm v kohoutku náhubek a vodítko,totéž u nádraží ,škol a sportovišť.Volný výběh jeden na celé město paradoxně u základky.Dej volovi úřad vymyslí vyhlášku!

monika
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 14:10
- Nahlásit

Stejně by mě zajímalo o čem ten poplatek je.Když bydlím ve městě a mám psa v bytě, nebudu sbírat po něm to co z něj vypadne a město bude mít firmu, která to za mě uklidí, dobře.Ale mám psa, venčím ho, uklidím si to po něm a hodím to do popelnice k tomu určené, tak proč mám platit?Odpady platím normálně tak proč znova.Na vesnici bydlím v domku, pes se venčí na mé vlastní zahradě, nikoho neobtěžuje a nikomu nepřekáží.Proč tam za něj platím?

Syska
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 14:16
- Nahlásit

Mně to taky přijde scestný, hlavně to za každýho dalšího psa víc peněz....platit jak mourovatý by měli ti, co ty bobky nesbíraj, a to pěkně mastný pokuty. Jinak taky nechápu, proč za psa ano...co třeba kočky, fretky (ty lidi taky kolikrát venčí venku). To už by rovnou mohli zavést poplatek za každý domácí zvíře a bylo by hotovo...

monika
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 14:19
- Nahlásit

Syska
To už by rovnou mohli zavést poplatek za každý domácí zvíře
to by byl hukot.Státní kasa by nevěděla co s financema.

Meggi
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 14:21
- Nahlásit

U nás na vesnici, máma má 4 psy, ale platí jen za jednoho asi 100 Kč a nikdy to obec neřešila, ač ví, že jich máme víc než jednoho
A s přítelem neplatíme za dvě čubiny nic, neboť bydli na parcele bez čísla popisného tudíš bez adresy

Meta
# Zasláno: 25 Led 2006 14:22
- Nahlásit

Syska

Myslím, že to dokonce komouši zkoušeli. Předseda NV chodil po vsi a sepisoval všechna zvířata. I slepice. Ale nějak z toho sešlo. Asi dostali z naštvaných lidí strach.

Syska
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 14:26
- Nahlásit

monika
Jasně, za každou rybičku, každou slepici, každýho králíka....A hned bychom na tom byli líp, nemuseli by stávkovat lékarny apod...

monika
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 14:31
- Nahlásit

Syska
žili bycom v blahobytu, všechno by za nás defacto zaplatili chovatelé čehokoliv.Se divím, že na to ještě nikdo nepřišel

Syska
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 14:36
- Nahlásit

monika
Raději se o tom nebudem moc rozepisovat...co kdyby sem náhodou zavítal pod pseudonymem nějakej člen vlády a zkusil to navrhnout jako novej zákon...

Evik
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 14:39
- Nahlásit

já jsem z Prahy, psy mám u rodinného domku- 1. pes 600 kč, další 900 kč........

Ketrin
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 14:40
- Nahlásit

Já za prvního psa neplatím nic, protože jsme na samotě, tak jakože je hlídací (labrador-cha), za druhého také nic, protože je lovecky upotřebitelný

monika
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 14:56
- Nahlásit

vyhubím sousedy (beztak škodí) a dám doginu jako hlídací.Jen nevím jak to udělám, se v noci venku bojí chudinka malinká

Syska
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 14:58
- Nahlásit

Já bych mohla mít za Tesinku taky slevu...je schopná vysbírat od veškerýho bordelu celej chodník...

Lara
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 18:56
- Nahlásit

U nás na vsi si odhlasovali, že poplatky vybírat nebudou žádný.
Bodejť.......starosta má psů 6.

Bela
# Zasláno: 25 Led 2006 19:40
- Nahlásit

U nás se platí 1500, nechápu proč, jsem rozhodnuta tvrdit, že to není pes, ať mi to vyvrátí.

pigie
Člen
# Zasláno: 25 Led 2006 22:18
- Nahlásit

Ehm, ja platim za Huga, ako velkeho psa (podobne to maju aj bojove plemena) 2000,-Sk / rok Bratislava-Petrzalka

Evik
Člen
# Zasláno: 26 Led 2006 09:17
- Nahlásit

pigie

tak ony se ještě někde rozlišují poplatky za velká a malá plemena? No to už je docela síla.......Nechápu jaký k tomu může být důvod.....žeby hovínka?...Větší pes - větší bobek = větší poplatek?

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání