Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Poplatky za psa
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Autor Zpráva
Pettr335
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2006 19:04
- Nahlásit

Mucholabka
V Ludgeřovicích 400,- a 800,- dle www stránek. Čipování nutné do 31.12.2006.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 21 Bře 2006 20:46
- Nahlásit

Dík. Oni stejně budou bydlet u přítele v Ludg a čipování plánuju každopádně, tak to bude zadar

Ardi
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2006 07:45
- Nahlásit

My jsme na vesnici a platím 50 za prvního a 75 za každýho dalšího pejsana.

Tami
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2006 19:52
- Nahlásit

Chci se zeptat, například ZEt tady psala, že maminka je v důchodu, proto platí menší poplatek, což je jasné, to je všude.
U nás se platí 1200,- a když jsem chtěla první fenečku vloni přehlásit jako čerstvý důchodce - paní ode mne chtěla
místopřísežné prohlášení že můj důchod je jediný můj zdroj příjmů - neměla jsem to srdce zapřít svého muže, takže jsme platili dál 1200.
Tuhle malou fenečku nemám ještě přihlášenou, pořád mi to hlava nebere - kruci jsem jednou důchodce tak proč?

jitka HS
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2006 23:14
- Nahlásit

Ahojky,tak jsem opět zde.U nás na malém městě se platí za prvního psa 800,-kč a za dalšího psa už 1600,- důchodci platí 200,-kč.Dále zárovoveň vydali novou vyhlášku o volném pohybu psů na veřejném prostranství .Podle této vyhlášky smí být pes na volno pouze na jediném místě,což kus loukymezi fotbalovým hřištěm a strání,kde se v zimě lyžuje a po zbytek roku se tam jezdí cyklokros.Dále si tudy krátí cestu zahrádkáři.Je to malý plácek na to aby se tam venčilo zhruba 1500 psů kteří jsou u nás registrovaní.pohádalajsem se kvůli tomu s pracovníkem ž.prostředí,který to má na starosti.Prý tak donutí lidi po svých psech uklízet.Já jsem mu tvrdila,že to nepomůže,že kdo chce tak uklízí bez vyhlášky a ty ostatní zdražením poplatků nedonutí.Došlo na má slova jen je více hovínek na cestách a chodnících,protože psi na špagátě nemohou do trávy.Když jsem ho na to upozornila,že došlo na má slova,tak město inovovalo.Po celém městě romístili tabule o zákazu v.pohybu psů a onen pracovník číhal po městě s foťákem a lapal páníčky co měli psa na volno a rozdával pokuty.Já jsem mu řekla rovnou,že moji psi budou chodit na vodítku jen po městě a mimo obytnou zónu je pustím.Zajímala jsem se jestli už se nejedná o týrání zvířat.Prý ne.Tento pán takto řádil asi půl roku,potom prý údajně byl nějakým páníčkem inzultován a pak už dal pokoj.Dokonce se pak mluvilo o slabé mrtvici.Nyní když ho potkám se psi u garáže,tak mi nic neřekne.Tvrdila jsem,že takto nesmyslnou vyhlášku nebude nikdo dodržovat.Já po psech uklízím,jen dkyž je průjem tak to nejde.tak abych měla pokoj,tak se sehnu a jako to seberu a vyhodím.U nás nikdy nevíte kdo vás pozoruje.A máme tu pár lidiček co by hned na výbor běželi žalovat,že neuklízím.Omlouvám se za chyby,ale s počítačem nejsem moc velký kamarád.Mějte se faj jitka

shiba
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2006 07:28 - Změnil/a: shiba
- Nahlásit

Tami
je v důchodu, proto platí menší poplatek, což je jasné, to je všude.
Tak to tedy rozhodně všude není - moje maminka je důchodce, má ZTP, psa z útulku - nic z toho jí ke snížení či odpuštění poplatku nepomohlo
Jinak naše vesnice (cca 350 obyvatel) má poplatky 100 za prvního, 150 za dalšího psa.

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2006 07:37
- Nahlásit

shiba
Ale s těmahle cenama si není na co stěžovat.

Mar3
Člen
# Zasláno: 1 Čen 2006 08:15
- Nahlásit

u nás - Brno oměsto-okrajová část - je to 180,- za psa v rodinném domku kolik je za druhýho,nevím....ale přihlásit ho tam,kde teď bydlím (blíž k centru) je 1000,-v bytě

Lina
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2006 13:39
- Nahlásit

Na úřadě mi řekli, že pes musí být přihlášen tam, kde mám trvalé bydliště. To mám na vesnici, ale bydlím v Praze, je to bráno tak, že ve městě jsem pouze na návštěvě. Nedávno nás potkal policajt a chtěl vidět známku, tu jsme měli doma a on říkal, že stejně nemůže zjistit, jestli je opravdu přihlášený. Chci mít psy dva, takže mám pocit, že je jedno, jestli mám nahlášeného jednoho nebo dva, kdo to zjistí? Jak poznají, že mám nahlášeného jednoho, ale venku jsem s druhým? Nijak.

wami
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2006 13:41
- Nahlásit

Lina
Jak poznají, že mám nahlášeného jednoho, ale venku jsem s druhým? Nijak.
Pokud nemas v okoli "mile" sousedy, kteri te moc radi nabonzuji...

(Me je to jedno, ja mam trvale bydliste na vesnici a 250,- Kc za oba psy na rok opravdu s klidnym srdcem zaplatim... )

abby
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2006 13:48
- Nahlásit

Lina

U nás v Brně to je tak,že cajti volají na úřad a zjišťují,jestli máš zaplacený poplatek.Tak mi to říkala paní na úřadě a i pejskaři potvrdili,že to tak opravdu funguje.

blanulinka1
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2006 16:01
- Nahlásit

TÁBOR:
Poplatek ze psů platí držitel psa. Držitelem je fyzická nebo právnická osoba, která má trvalý pobyt nebo sídlo na území města.
MěÚ vydá poplatníkovi evidenční známku pro psa bez ohledu na to, zda pes poplatku podléhá nebo je od poplatku osvobozen. Známkou musí být pes trvale označen. Tato známka je nepřenosná na jiného psa, i kdyby šlo o psa téhož držitele.
Zahájení řešení:
Poplatník je povinen oznámit MěÚ písemně do 15 dnů vznik své poplatkové povinnosti, tj. dovršení stáří psa tří měsíců nebo započetí držení psa staršího.
Roční sazba poplatku ze psa činí za prvního psa chovaného v rodinném domě 500 Kč, pro důchodce 100 Kč, za každého dalšího psa 1500 Kč, pro důchodce 300 Kč, u psů chovaných v jiných objektech za prvního psa 1 000 Kč, pro důchodce 200 Kč, za každého dalšího psa 1500, pro důchodce 300 Kč.

Takže naše budoucí štěnda bude mít "trvalé bydliště" u rodičů mého přítele, "držitelem" bude jeho tatík, jelikož je důchodce a štěnda bude v Praze na návštěvě ... Kdyby to bylo všude stejně a ne tak moc (za nic), tak takovýhle "kombinace, variace a derivace lidi vymejšlet nebudou...

blanulinka1
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2006 16:06
- Nahlásit

teď jak tak "surfuju" po ofiko stránkách města Tábor, sem našla zajímavej odkaz...nemá to sice se psama nic společného...

Ve dnech 23. a 24.8.2006 bude provedena akustická zkouška sirén. V jejím rámci budou provedena příslušná měření hodnot hluku na pozadí. Tyto měření budou využity pro zkvalitnění akustického pokrytí stávajícími sirénami a hlásiči. ...

jak se měří a k čemu vlstně jsou hodnoty hluku na pozadí?

zuzka
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2006 16:15
- Nahlásit

blanulinka1
tak pozor na toho "držitele", podle obč. zákoníku je držitel ten, který o věc pečuje a používá, jako by byla jeho vlastní
tedy nemusí to být nutně papírový majitel!

kde není žalobce, není soudce, ale pozor na nepříjemné sousedy, stačí třeba, aby štěně pár dní vylo nebo štěkalo a telefonát na městskou policii je tu

StaHi
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2006 16:16
- Nahlásit

Plzen: 1000kc za 1., 1500kc za 2. +mesto dotuje cipovani...trik s ruznymi drziteli na jedne adrese zkusim, diky

blanulinka1
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2006 16:22
- Nahlásit

http://www.praha18.cz/(egcsgo45i4x51irve1l1wxen)/d efault.aspx?id=41&ido=41&sh=234648632

plné znění vyhlášky hl.m. Prahy ...

Tami
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2006 16:24
- Nahlásit

Už jsem zde psala, že u nás v Hraci se platí 1200 a že mi nechtěli dát slevu, ač jsem důchodce, když jsem se poptávala, jak to s tou vyhláškou je.

Tak už jsem Baru přihlásila, přihlášení probíhalo formou rafinovaného výslechu....neříkejte mi že nejdete občas na brigádu, nebo si přivydělat...to, že je důchod váš jediný zdroj, to vám tedy nevěřím...tady mi podepište místopřísežné prohlášení, my si to zjistíme, jestli to tak skutečně je....

čím jsem byla na paní vědomě příjemnější,tím byla ona nasraná čím dál více a evidentně se chtěla pohádat, což jsem odmítala a stále jsem setrvávala v asertivním rozhovoru.
Bylo to šílené, baba dělala jako by to za mě doplácela ona a když jsem jí nakonec děkovala za její ochotu, myslela jsem, že mi vzteky jednu vrazí.
Ono to totiž funguje daleko lépe /alespoň u mne/ než kdybych ji poslala do pr...e.
Ale slevu mám - ne že bych chtěla za každou cenu šetřit, ale jde mi o princip, když to je ve vyhlášce tak by to tak mělo být.

blanulinka1
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2006 16:51
- Nahlásit

zuzka
jasně, ale na druhou stranu, kdo může dokázat, že tu zvířátko není jen pár dní na "hlídání"...Budu doufat, že prcek bude hodnej, byt nám dobře postavili a odhlučnili a pokud ne, sousedi nebudou skety, naštěstí má většina z nich pejska, nebo řvoucí mimino ... Btw, já raději nakoupím za "ušetřené" peníze kvalitní krmení, nebo zaplatím veta...

Mar3
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2006 16:57
- Nahlásit

ale zase třba moje babička (BRNO) měla psa 10 let (před pár lety umřel) a nemahlásila ho nikdy a několikrát se jí ptali cajti,kde má jako známku a jestli je přihlášenej a vona dycky řekl,že je můj,mám ho přihlášenýho u sebe,ale páč studuju tak ona mi ho jenom hlídá.....a kde mám já na něho známku,to neví..... (dyž mi to jednou řekl,málem sem padla v době kdy používala "vnučka studuje mimo a já jí ho jen hlídám" mi bylo cca 10 let )

abby
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2006 18:11
- Nahlásit

blanulinka1

Já neumím lhát a navíc by mi to bylo blbý.Představa,že mě před domem zastaví cajti a já jim budu před sousedy lhát,že není můj,ani bych se jim nemohla podívat do očí.
Psa máme nahlášenýho na sebe v Brně.Platili jsme sice 1300,ale když to vemu,kolik za něj dám měsíčně,je to zanedbatelná položka.

pajisek
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2006 19:04
- Nahlásit

My platime 300,- bydlime v mensim meste, v rodinnem domku. Kamoska bydli na panelaku a plati 700,- nebo 800,- ted presne nevim...Vubec ale nechapu za co platim...nic pro psy ve meste neni...Tak je to ale asi vsude...

Verca
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2006 09:32
- Nahlásit

Chci se zeptat, pořizujeme si teď dalšího pejska, ale majitelem bude tentokrát přítel. Můžu na úřadě nahlásit, že ten pejsek je můj? Oni to tam nějak nezjišťují že? Já mám totiž trvalé na vesnici, takže mě to vyjde levněji.

Mar3
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2006 09:33
- Nahlásit

Verca
určitě můžeš - já to takhle udělal taky,trvalé mám na kraji brna.-je to levnější - chcou jenom občanku(tam máš trvalý bydliště) a zaplatit,jinak jeto fuk,kde psa máš

Verca
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2006 09:35
- Nahlásit

Mar3
ale je jim taky jedno, kdo psa doopravdy vlastní? Kdo je majitelem?

Mar3
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2006 09:41
- Nahlásit

Verca
no já jsem tam prostě přišla (do Tuřan) , bydlela jsem v tu dobu na Vinohradech - a říkám, že du přihlásit svýho psa...a vona: hmm,tak občanku..tak jsme jí dala občanku,vona si opsala nějaký věci,..pak chtěla vědět zaměstnavatele )doteď nechápu proč) a co je pes za rasu.....to bylo celý,dala mi papírek,známku,vyinkasovala prachy a šla sem pryč....takže to podle mě jde v pohodě. . .

Eimy
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2006 09:48
- Nahlásit

Mar3
To takhle jednou chytli nákou paní, neměla hafa zaplacenýho a hlídala malou holčičku a ta holčička před policajtkou:"A já mám dneska narozeniny, máme doma dort, budeme slavit..." A policajtka jim řekla, že teda pro tentokrát to nechá být, když má ta malá narozeniny

Paní pak na to řikala :"No copak já jim budu vysvětlovat, že ona žádný narozeniny nemá a že si to vymyslela?"

Mel
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2006 09:55
- Nahlásit

Verca
právě, že za psa musí platit držitel, takže je vlastně jedno, kdo ho vlastní....

Verca
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2006 12:15
- Nahlásit

Mel
aha, super, díky

Rita
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2006 13:41
- Nahlásit

Verca
Když budete mít na sebe každý nahlášeného jednoho psa,tak to budete mít levnější,ne?U nás chtěla i PP psa,opsala si z něj nacionále a mě jako majitele.Starého psa jsem odhlásila a nahlásil si ho na sebe přítel a mlaďocha mám na sebe.Kdybych je měla ne sebe oba,tak za druhého platím nehoráznou sumu.

Verca
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2006 14:09
- Nahlásit

Rita
no v rodiném domku 1. pes 200kč a 2. a další 300 kč. V bytě 1300 1.pes a 2. a další 1800. To je celkem velký rozdíl

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání