Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Špicové, špičky, špičátka
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 311 . 312 . >>
Autor Zpráva
cernej caj
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2009 19:40
- Nahlásit

tak sme za 50kc koupili roztahovaci nylonovej podle odhadu, to by ji tak prvniho pul roku mohla stacit a pak se ji az koupi podle vyzranosti a mnozstvi chlupu nejaky lepsi drazsi. No ale byli sme asi ve trech zveracich a acanu nikde... tak premyslim, jestli ji radsi neobjednat z internetu... akorat nez by prisla a tak... no starosti. A pelisek dostane krabici od bananu a bude.

Maya
to znam od nasich prvnich seltii... dostat pres ty chlupy na krku prezku tam kde mela byt byval boj a od ty doby co mame ty zackavaci je pokoj

nefritt
diky za tip

Maya
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2009 13:24
- Nahlásit

cernej caj
Já objednávám granule a vůbec všechno pro zvěř jedině na internetu, z většiny obchodů ti to poštou přijde do týdne, PPL třeba do druhého dne. A je spousta oblastí, kde jsou obchody, co sami rozvážejí. Odkud jste? U Prahy bych věděla, kde nakoupit, aby ti to přivezli.

kachna_
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2009 13:54 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit

cernej caj
jestli můžu poradit, tak nejlepší obojky plastový má ferplast, maji velkou přezku. Dogavenue jsou taky dobrý, ale ne ta nejmenší velikost.
Mayanefritt
Mamča má na špičku koženej klasickej a je spokojená
Na Dáju jsme měli na doporučení chovatelky postroj.
Jo a pak ještě jeden koženej 3cm silnej obojek a k tomu černofialovozelený vodítko se kterym jsme odchodily všechny výstavy Ještě že je špiců pomálu, jinak by nám to asi neprošlo

cernej caj
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 11:15
- Nahlásit

Maya
brno venkov jsme... koukala jsem do ezoocentrum.cz a ceny tam maji hodne slusne, tak asi budem taky kupovat pres net. V Brne ve zveraci, co jsme vbec nasli acanu meli cenu o cca 300 vyssi nez na tom internetu...

Jak moc spicu se treba objevuje na vystavach? Jako ambice nemam, ale pokud by psu bylo par, mozna bychom nekdy zkusili...

Maya
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 17:44
- Nahlásit

cernej caj
I v obchodech na internetu se ceny liší i o několik stovek, chce to pohledat a taky kouknout na dopravu, většina obchodů má od určité částky dopravu zdarma, takže až ti vyroste, můžeš klidně objednat 2 pytle najednou a mít dopravu zdarma. Pak se ušetří fakt dost. Já nakupuju většinou na granulmanii nebo na mujpes.
No a o výstavách, nevím, co myslíš pár, vlčích po výstavách pravidelně moc nechodí, fen bych řekla, že míň než psů, přece jen krycí psy je potřeba víc ukazovat, klidně se může i stát, že bude ve třídě sama.
Myslím, že málokdy jich je ve třídě víc jak 5, a to spíš v otevřený.
Úspěch pak hodně závisí na tom, zda nastane kombinace zahraniční rozhodčí a konkurence keesů.
Tady se můžeš podívat na výsledky z lońských výstav, tak vidíš, kolik jich kde bylo, nejvíc jich bývá logicky na klubovce a speciálce.
http://www.spic.cz/vystavy/09/2009.htm
19.6. bude klubová výstava ve Zbraslavi u Brna, tak to máte kousek ne? Můžete vyrazit otrkávat se.

nefritt
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 18:16
- Nahlásit

cernej caj
Teď do Olomouce jsou jen dva psi a asi 10 fen (to číslo si nepamatuju - jen vím,že ve třídě otevřené jich je 5)
Ale většinou co jsme jezdili v loňském roce, tak maximálně jich tam bylo 5-7. Jinak většina rozhodčích upřednostňuje keesy

Maya
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 21:47
- Nahlásit

nefritt
I čeští rozhodčí? Já se v tom teda moc nevyznám, ale vždycky jsem si myslela, že ti ne. Když si vzpomenu na naší první klubovku a Havelku nebo jak se jmenuje, nám vytnul příliš keesí vzhled, přitom Kim je vlčí jak poleno.
Ale pravda, jsem ho vykoupala a načechrala načechrávačem.)

kachna_
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 22:13
- Nahlásit

nefritt
Maya
No u šoltyjí je to s výstavama zpravidla tak. Nejdřív jdou přinejmenším kolie - dlouhovlasý a kraťandy, potom šeltičky. Ale už jsem zažila i kruhy: Beauceroni, kolie, šeltičky apod., takže člověk přijdede v devět, aby se kolem půldruhý odpoledne vpotácel s šeltií do kruhu .
cernej caj
já ti neřeknu, jak je to u špiců, už je to 16 let (bože, jsem stará koza), co jsem vystavovala špice

Maya
Člen
# Zasláno: 1 Led 2010 22:16
- Nahlásit

U špiců chodějí vlčí taky na konec, je to podle abecedy, ale většinou mají víc kruhů, protože jich je hodně rázů a barev, co taky choděj zvlášť, takže záleží, co před ně zařadí pořadatel, většinou asi střední a velký.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 2 Led 2010 10:50
- Nahlásit

kachna_
no s těma šeltiema to ani nepřipomínej... člověk tam musí být v 9 aby se ve 3 šel ukázat s vedrem zmoženým a utahaným psem. Tak na výstavy když ségra chce ani nechodím...

a jeslti je to u špicu taky tak... že jdou malý, střední, velcí ale napřed keesové, takto potěš. to mě tam asi nikdo nedostane Kdybych chtěla množit, tak aspoň to ohledání zda je jak má být asi jo... ale jen mě to utvrzuje v tom, že výstavy jen pro lidi s časem, nervama a penězma

nefritt
Člen
# Zasláno: 2 Led 2010 12:42
- Nahlásit

cernej caj
kachna_
No tak to si u vlčích moc nepolepšíš - taky chodíme na řadu tak kolem půl druhý
Maya
jo i český - teď nám to v Praze důkladně předvedl Řehánek. Pokud by tam nebyl kees, tak je to bezpředmětný, ale jak tam nějaký je, tak ho upřednostní. A z toho důvodu nemám moc chuť jet do těch Drážďan

nefritt
Člen
# Zasláno: 2 Led 2010 12:50
- Nahlásit

cernej caj
do kruhu chodí najednou keesové i vlčí

nefritt
Člen
# Zasláno: 2 Led 2010 12:51
- Nahlásit

cernej caj
...........jako úúúúúplně poslední ze všech špiců

nefritt
Člen
# Zasláno: 2 Led 2010 12:52
- Nahlásit

Maya
no víc kruhů mají ale jen na speciálce nebo klubovce. Na národní nebo mezinárodní jsou všichni v jednom kruhu

Maya
Člen
# Zasláno: 2 Led 2010 14:27
- Nahlásit

nefritt
No jo, já to moc neznám, jsme měla za to, že jste psali, že i jinde bylo víc kruhů, ale asi jsem si to spletla se světovkou.
cernej caj
Když nechceš čekat, tak jak říkám, zkus klubovku nebo speciálku, co my párkrát byli, tak vždycky bylo víc kruhů a konec posuzování byl kolem poledne a s vlčím jsme nastupovali třeba i kolem jedenáctý. Pak bývá přestávka a odpoledne soutěže a to už tam nemusíš být.
A že tam potkáš keese v kruhu je málo pravděpodobný, choděj tam je čeští psi a ty dovezený keesí fenky jsou starší, s těma se potkáte když tak až v otevřený třídě.

nefritt
Člen
# Zasláno: 2 Led 2010 16:56
- Nahlásit

No já se s keesem v kruhu sešla zrovna v té podzimní Praze - to tam byl s nima ten Frantík. Mayo můj názor na keese znáš ...

Maya
Člen
# Zasláno: 2 Led 2010 18:05
- Nahlásit

nefritt
Jo, znám Na mezinárodce je to riziko vždycky, na klubovku občas dorazí akorát Neradmik, ale to je pes, tedy pro černej čaj žádná konkurence a jinak na jistotu asi jen národky a tak, teda kromě klubovek.
A ten Frantík, co jezdí, má myslím taky jen psy?

nefritt
Člen
# Zasláno: 4 Led 2010 14:28
- Nahlásit

Maya
jj, má psy

cernej caj
Člen
# Zasláno: 4 Led 2010 15:15
- Nahlásit

tak moje fešanda u paní chovatelky už povyrostla... http://zimnisen.rajce.idnes.cz/stenata_F_6._tyden/ #Fena4_34.JPG

ještě 2 týdny... už pro ni máme kromě granulí koupený snad úplně všecko. jako pelíšek teda dostane krabici a starou deku, ohrnovat nos nad ni snad nebude

jen se nabizi otazka, i kdyz vseobecna na vsechny stenata, od ktereho tydne ji ukazat mhd a vlak... ten 8 bude urco brzo, co? kdyz ji doma budeme mit tyden, mozna bude jeste hodne vyplasena, ale treba v 10 tydnu uz by to slo? nebo podle ceho to poznam? jinak do ockovani se musime vyhybat uzemim se psy, ale treba mhd neni moc uzemi psu, tak to taky nevim, jestli muzu i pred ockovanim, nebo radsi vse az po nem

Maya
Člen
# Zasláno: 4 Led 2010 16:15
- Nahlásit

cernej caj
To už je pěkný puclík.
S tím mhd a vlakem, já osobně bych jí asi týden nechala doma a pak bych jí normálně brala s tím, že pokud by bylo potřeba, že by to bylo daleko nebo by se bála, tak jí můžeš vzít na ruku. Určitě ale nečekat až po očkování, nejlepší socializace je do 12. týdne, dneska je většina psů proočkovaná a kdybys jí držela doma, stejně nákazu můžeš přinést domů na botách, prostě vyhnout se místům, která slouží jako záchod širokému dalekému okruhu psů, ale jinak jí všude brát, pouštět jí ke psům, nechat hladit od lidí atd.
S tím vyplašením nevím, musela by to být extrémní bázlivka, jako byl můj Dori, toho jsem rok vláčela za sebou na vodítku jak kachnu na kolečkách, nechtěl ze zahrady a nechtěl.
Vlčí bývají jiný kafe, Kima jsme si přivezli v sobotu, v pondělí zahnal s příšerným štěkotem pošťačku, další den zakousnul sousedovi sekačku, za tři týdny skočil šipku do potoka a tak dále a tak dále. Ale pravda je, že on není úplně normální.
Já myslím, že moc vyplašená nebude, spíš kde bude víc lidí, tak bych se asi bála já, aby mi jí nepošlapali, ale tam se může chvíli nést.

nefritt
Člen
# Zasláno: 4 Led 2010 19:41
- Nahlásit

cernej caj
A jestli chceš, aby byla kamarádská k lidem tak je nech ať si jí odmala hladí. Náš Charlie je tedy hlídací, ale když ho začne někdo chválit, tak pacholek se začne lísat a nechá se pohladit i od úplně cizích lidí. Ale včera jsem vylezla na dvůr jiným vchodem - nevěděli o mně. A já byla ohnutá a ještě k nim zády, když mně objevili. Hnal se ke mně jako že by mě okamžitě zakousnul, takže hlídá dobře.

nefritt
Člen
# Zasláno: 4 Led 2010 19:42
- Nahlásit

cernej caj
Pouštěla bych ji jen mezi psy, o kterých budeš vědět, že jsou OK.

kachna_
Člen
# Zasláno: 5 Led 2010 00:04
- Nahlásit

cernej caj
člověk tam musí být v 9 aby se ve 3 šel ukázat s vedrem zmoženým a utahaným psem.
No naposled jsem "odběhala" Litoměřice měsíc před porodem, abych se potom rozhodla, že šeltii neuchovnim
Když jsem socializovala špičku rodičů, tak jsme na nějaké vyhýbání se místům se psy moc nedali, autobus jsme učili až v půl roce, ale dřív jsme to nepotřebovali, ani to vlastně dřív nebylo možné.
Zkoušela jsem jí nést v tašce, ale fakt jsem jí neunesla, nakonec jsem táhla v jedné ruce tašku, ve druhé špice . A nevím, jestli mají ostatní stejné zkušenosti, ale v MHD se mi osvědčilo neutěšovat. Spíš ignorovat.
Maya
Ale pravda je, že on není úplně normální.
a znáš úplně normálního vlčího špice???

Maya
Člen
# Zasláno: 5 Led 2010 10:44
- Nahlásit

kachna_
a znáš úplně normálního vlčího špice???
No možná někde nějakej žije.
Abychom nevyděsili černej čaj ale jo, slyšela jsem , že šeltie jsou takový měkčí, opatrnější, nevím, u vlčího špice mě ani nenapadlo, že by se něčeho bál nebo byl vystrašený, on se holomek nebojí ani mě můžu na něj klidně řvát a on stojí, vrtí ocasem a směje se mi do ksichtu ale mě se taaak uleví, myslím, že je to úplná canisterapie
Jinak MHD u nás nemáme, bydlíme na vesnici, moji psi nikdy nejeli ani autobusem, ani vlakem, ale Kim by s tím problém neměl, miluje všechno nový a neznámý, myslím, že bych měla spíš problém já jak mu vysvětlit, že si nemůže očuchat celý autobus

cernej caj
Člen
# Zasláno: 5 Led 2010 12:00
- Nahlásit

já to beru podle toho, že do mýho šeltiího kluka jsem se zamilovala v jeho 4 měsících a kdykoli, kdy sme pak jeli někam za brno na výlet, tak jen co vlezl do šaliny, už sem ho měla vyklepaného na klíně... když byl z něho bahnivej pes, tak to bylo děsný. A chudáček byl úplně vyplašenej. Celkově hodně špatně snáší změny, tak sme se i doma dohodli, že zůstane ve smečce s holkama i že rodičům by chyběl... i když já bych si ho přestěhovala klidně se mnou hnedka

No ale chci se právě vyvarovat těch naprosto vyplašených psích kukadel...

Možná je to jen zbytečný strach, když jsou ti vlčí takový nezbedové jenže bych chtěla pak aby s náma běhal u kola nebo někde dál na výlet neměl problém jet třeba i hodinu ve vlaku/v šalině, kde je to o něčem jiném, než v klídku jen s páníčkama v aute...

nefritt
Člen
# Zasláno: 5 Led 2010 12:18
- Nahlásit

cernej caj
ale vlčí je povahou někde úplně jinde než šeltie, takže klídek

Maya
Člen
# Zasláno: 5 Led 2010 12:31
- Nahlásit

cernej caj
No já být tebou tak pokud to budete fakt často potřebovat, ten vlak a autobus, tak bych jí zvykala hned a hned od mala, nemyslím, že s tím bude mít nějaký velký problém, ale nic tím rozhodně nezkazíš, alespoň se otrká a nebude jak neřízená střela. Já když přijdu s Kimem do města, tak jak je mu to vzácný, tak nevidí, neslyší a jen čuchá a čuchá.
Ale s tím kolem nevím nevím, špic není ovčák a není stavěný na dlouhý, rovnoměrný běh, myslím, že ti odpadne po prvním kilometru nebo jak bude víc jak 10 stupňů, tak ještě dřív. Oni jsou temperamentní a akční, ale jinak, jen jako na místě, fakt nevím, jak to vysvětlit , stačí si představit, co dělali po staletí - lítali po dvorku sem a tam, umějí rychle vystartovat a rychle zabrzdit, rychle udělat otočku a tak, ale neobíhali stáda jako ovčáci, proto taky mají strmější úhlení nohou než ovčáci, dá se říct, že jsou to sprinteři a ne dálkaři.

Maya
Člen
# Zasláno: 5 Led 2010 12:35
- Nahlásit

cernej caj
Jinak ten tvůj šeltiák mi připomíná mýho střeďáka Dorina, taky je ze všeho vyklepanej, nemá rád změny, nejradši je doma, kdybych se stěhovala, taky bych ho tam musela nechat, asi by si jinde nezvyknul. Do roka, když jsme šli na procházku, musela jsem schovat vodítko a obojek, protože jak to viděl, tak zdrhnul, takže se musel nejdřív odchytit pes, děsný, naštěstí se dost zlepšil, jak dospěl, ale cizí lidi nemusí pořád, od cizího si nevezme ani maso.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 5 Led 2010 13:30
- Nahlásit

Maya

tak to je asi podobný... když mu jednou jeden dával maso, úplně pomalinku se k němu plížil a pak rychle čapl maso a s neskutečnou rychlosti sem h oměla na klíně)

Nemyslím kolo jako nějaký sprintování... za den ten pes třeba 20 km ujde, až bude větší a bude na to zvyklej, ne? a když člověk v lese pojede pomalej, k tomu nějaký hrad, koupaní, flákání... je mě totiž jasný, že to půjde jen mimo silnici, protoze tam bych psa fakt nenechala... ale MHD a vlak pro něj bude dost dulezita vec, protoze na peso vylety chodime celkem dost

Maya
Člen
# Zasláno: 5 Led 2010 15:34
- Nahlásit

cernej caj
20 km v pohodě ujde, samozřejmě jako dospělá a natrénovaná, ale ne v létě přes den a popravdě neznám nikoho, kdo by bral vlčího špice ke kolu a už vůbec ne v létě, když píšeš o tom koupání, no uvidíš, nejspíš budeš první, kdo to otestuje a pak nám poreferuješ.
Pěší výlety se jí určitě budou líbit moc a moc, pokud si vezmeš dostatek vody a nebude cesta pořád na sluníčku, tak to dá i v létě, no a nebo se holt otužíte a na pěší daleké výlety budete chodit na jaře a na podzim a nebo, což je pro špice úplně nejlepší, v zimě.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 311 . 312 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání