Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Špicové, špičky, špičátka
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 311 . 312 . >>
Autor Zpráva
kachna_
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 10:46 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit

Abychom zbytečně nezaplácávali další témata...

Maya
www.spitz.mysteria.cz je tam hodně Litožnické tvrze, tak se jenom modlim, aby se nám vyhly problémy s klouby, taky jsme si to užili s Dájou Litožnická tvrz (bohužel v 90. letech byla diagnostika dost v plenkách, tak nevím přesně, zda to byla luxace pately. Jaký má Akim rámec? čtverec nebo obdélník

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 10:52 - Změnil/a: Lucie Kratochvílová
- Nahlásit

kachna_

Mě okouzlil ten malej vlkošedej střeďáci vlkošedi asi nejsou, co?

kachna_
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 10:55
- Nahlásit

Lucie Kratochvílová
Jsou, není to tak dlouho zpátky (čtyři roky max.), byla jedna úplně nádherná. Jdu hledat, byla v jejich zpravodaji.

kachna_
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 10:57
- Nahlásit

Lucie Kratochvílová
dík za čárku.
http://www.spic.cz/fotogalerie/databaze/sv/gallery /gallery.html

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 10:59
- Nahlásit

kachna_
No vida, tak po Bessy, tam moc té tvrze není, jsou daleko horší.

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 11:01
- Nahlásit

Lucie Kratochvílová
ale jsou, občas, ten poslední v galerii je můj teď byli na prodej psíci v Karamit NOva, nevím, jestli je ještě nějaký volný, pak samo tak nějak průběžně z Lejancu, když bys ho něchtěla na výstavy, jinak se musí čekat

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 11:03
- Nahlásit

Lucie Kratochvílová
Jïnak malej vlkošedej a střeďák vlkošedej jsou dva rozdílný psi malej by se ti sháněl líp

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 11:05 - Změnil/a: Lucie Kratochvílová
- Nahlásit

Voni jsou ty špicové takový akurátní

A jakej je rozdíl mezi německým špicem a pomeranian? To je jenom ten malinkej?

Není jim v létě v tom kožichu vedro? Mám doma vořecha Beňoucha a ten je dost chlupatej, vždycky ho na jaře ostříhám a viditelně se mu uleví.. Jak to maj špicové?

kachna_
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 11:05
- Nahlásit

Maya
Já mám s povahama z tvrze, i s chovatelkou, dobré zkušenosti.
Lucie Kratochvílová

nebo

Řekla bych snad ta Charga psíček pantoflíček.

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 11:05
- Nahlásit

kachna_
Jo jsem zapomněla, Kim má trochu delší rámec, čtverec u vlčích musíš hledat tam kde jsou v pp keesové

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 11:08
- Nahlásit

kachna_
Jo, na povahu si nemůžu štěžovat, jen to zdraví trochu chybí.
Bonssay Charga je po smrti a to dole je Arleta Karamit Nova, ta teď právě měla ty kluky. Takže v dohledné době určitě nic mít nebude.

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 11:08
- Nahlásit

Noo to je taky dost takový se mnou, na výstavy bych ho právě nechtěla, proto jsem uvažovala, že brát si černýho velkýho a pak ho neuchovnit, je vůči plemenu nefér.. Existují třeba barevný varianty, kvůli který se nedá pes uchovnit?

Ještě jsem uvažovala o beardedce a tam právě jsou barevný odchylky, který se do chovu nepouštějí, tak bych si počkala na nějaký takový štěndo.. přeci jenom i pro tyhle nestandartní ne potřeba "odbyt"

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 11:12
- Nahlásit

Lucie Kratochvílová
pomeranian x trpasličí špic je článek třeba tady http://www.spicove.cz/svm_cla_005.html na těch stránkách jich najdeš i víc, včetně vlčí špic x keeshond, je to poměrně obsáhlá otázka, takže to chce na pochopení trochu znalostí a trochu oko, ale to se naučíš
jinak v létě se špic nestříhá, protože podsada mu vylíná a vrchní srst ho chladí

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 11:14
- Nahlásit

Lucie Kratochvílová
Výstavy nejsou podmínkou uchovnění, takže nic ti nebrání vzít si psa, na výstavy nechodit a jen s ním jednou dojet na bonitaci, kde se uchovní
nestandardní barvy taky existují, ale je jich poměrně málo, většina se do chovu pustí
každopádně nevím jakou máš představu o ceně, ale pokud nechceš psa na výstavy, chlupatce z pomíků a tak a spokojíš se s tím, co mám třeba já, tak tě barevně standardní štěně vyjde na pár tisícovek

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 11:16
- Nahlásit

Tím teda mluvím o středních a malých, samozřejmě velcí jako raritka bývají někdy, i když ne nutně vždy, cenově jinde.

kachna_
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 11:22
- Nahlásit

Maya
jen to zdraví trochu chybí.
Dája Litožnická tvrz na tom byla hodně podobně jako co jsem četla o Akimovi. Je to ségra Derryla, tuším dědy Bessy Litožnické tvrze. Ale Milady Litožnická tvrz byla nemocná poprvé vloni, kdy se jednalo zřejmě o nějakou hormonální nerovnováhu a za celý život nezakulhala.
Lucie Kratochvílová
Nebo si fakt vem toho černýho/bílýho a pomůžeš chovu , on o ně totiž není zájem.

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 11:30
- Nahlásit

kachna_
Hm zajímavý, my D Lit.tvrz v PP vůbec nemáme, ale samo jejich rodiče Hanibala a Brigitt a to díky brutus příbuzenské 2x po mámě a pak aby to ještě nebylo málo, tak jednou po tátovi, takže tam odněkud to bude.
Milady má mnohem lepší pp.
No jestli vyjde Bessy to krytí, tak pp štěňat nebude špatný.

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 11:32
- Nahlásit

Lucie Kratochvílová
Je teď k mání myslím jedna odrostlejší velká černá fenečka, podle mě za ní moc nechtějí.

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 11:37
- Nahlásit

Mě se ti pomeraniani moc nelíbí, to už mi přijde, že je to jenom chlupatá koulička se zapadlím xichtíkem Kříží se společně s německým trpaslíkem, nebo se drží odděleně?

Mě se teda líbí velcí a střední, do střeďáka bych asi šla nejpravděpodobněji.. Nevíte jak jsou na tom střední se zdravím? Vyskytuje se DKK nebo DLK? Nebo další nemoci?

A dvoubarevní špicové se teda neuznávají? Jsou teda jakoby mimo? Vyskytují se i v střední variantě nebo jenom ty mrňousci? A jak to myslíš, že pomůžu chovu, když si vezmu strakáče? Jakože zajistím odbyt pro chovný "odpad"? (Nemyslím to špatně, jenom nevím, jak bych to řekla jinak. )

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 11:39 - Změnil/a: Lucie Kratochvílová
- Nahlásit

Psa s PP plánuju zhruba za 3, 4 roky, jenomže to tak strašně letí, že už koukám

O peníze až tak nejde, bych řekla..

kachna_
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 11:47 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit

Maya
ale samo jejich rodiče Hanibala a Brigitt
Jo jo, proto jsem se ptala na ten krátký rámec. Hanibal je snad všude.
Maya
Všimla jsem si Bessyny fotky a dodatečně jsem zjistila, že je to přesně to, co si představuju i co do rodičů a že navíc cvičí. V tu ránu padlo moje pevné přesvědčení, že nechceme 5 psů (zejména když plánujeme dítě) a nevím jak se mi podařilo to prosadit doma s tím, že bude cvičit s Michalem a dva dny na to jsem psala chovatelce.

Lucie Kratochvílová
černýho nebo bílýho , jsem to blbě napsala. O střeďácích netuším vůbec nic.

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 11:47
- Nahlásit

Lucie Kratochvílová
Kacha myslela, aby sis vzala velkého buď černého a nebo bílého, je jich obou málo a není o ně moc zájem, takže ti nenutila žádný chovný odpad, ten u velkých snad ani není.
takže odpovědí:
Kříží se společně s německým trpaslíkem, nebo se drží odděleně?
kříží se dohromady, spousta trpošů jsou tedy u nás už mezitypy, záleží na každém, co preferuje
Nevíte jak jsou na tom střední se zdravím? Vyskytuje se DKK nebo DLK? Nebo další nemoci?
střední jsou na tom celkem dobře, i když taky těžko říct, málokdo vyšetřuje, protože to není povinné, spíš než DKK a pod se najdou pately, ale neslyšela jsem o nějakém výrazně postiženém, je to jako u všech plemen, sem tam se něco vyskytne
A dvoubarevní špicové se teda neuznávají? Jsou teda jakoby mimo? Vyskytují se i v střední variantě nebo jenom ty mrňousci
dvoubravení můžou být trpoši, malí i střední, je to barva strakoš, myslím, že střeďáky občas odchovají v chs z Dražilova dvora a trochu hezčí z Hradu Pajreku http://slahunkovi.com/
sem tam je i něco z Lejancu, tam když si zavoláš tak ti určitě něco nabídnou, jinak jsou k máni teď jen nově narození orange sable střeďáci

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 12:08
- Nahlásit

Ty jo, nemaj tam těch psů nějak moc? (odkaz)

Jako pokud mi sedí povaha, a ta sedí, tak vybrat si barvu a velikost je teda fakt záhul ale pořád tak nějak tíhnu k velkýmu bílímu a černýmu, už jsem to psala někde dřív, asi na davítkový

kachna_
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 12:15
- Nahlásit

Maya
Já čtvercovej rámec nechci (keeshondi mě neberou), zajímalo mě spíš, jak moc je znát typ Hanibala. Chci co nejaktivnějšího psa, prostě vlčího špice, ne nadýchaný líný oblak chlupů.

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 12:24
- Nahlásit

Lucie Kratochvílová
no jo, velký výběr je děs, nemají to lepší plemena s jednou barvou?
jinak abych nezapomněla, tak střeďáky odchovávají taky třeba v chs Lukato Gold nebo co já mám psa Magická hvězda
každopádně veškeré informace o chovných střeďácích včetně inzerce a odkazů najdeš na mnou spravovaných stránkých www.mittel-spitz.webnode.cz
takže jukni a kdyby tě ještě něco zajímalo, tak se klidně zeptej

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 12:27
- Nahlásit

kachna_
Bessy je aktivní až dost myslím, i když jí znám spíš jen z vyprávění, i když povahově trošku jiná než můj Kim.
Ale myslím si, že žádný vlčí není líný, jen se jím lehce stane, pokud ho páník překrmí a nechá ho být.

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 12:53
- Nahlásit

Maya
Tadle je moc pěkná http://www.mittel-spitz.webnode.cz/creme-sable2/

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 12:54
- Nahlásit

Zdá se mi to nebo maj ty černý nejmíň načechranou srst?

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 13:04
- Nahlásit

Lucie Kratochvílová
No to není zrovna typická představitelka plemene, ale jestli se ti to líbí, tak podobnou taky seženeš.
S těmi černými se to jen zdá, jako všechny ostatní barvy, někteří jedinci mají míň srsti a někteří víc, jen se blbě fotí. Ne každý umí vyfotit černého psa, aby to nebyl jen flek na fotce.

Dexter
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 14:31
- Nahlásit

No špicové se normálně nestříhají, jen toho mého chudáčka minulý majitelé ostříhali a teď je jako ovce než mu chlupy dorostou

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 311 . 312 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání