Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Špicové, špičky, špičátka
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 311 . 312 . >>
Autor Zpráva
Dexter
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 14:32
- Nahlásit

Koukám, že mi to dneska píše hezky česky (minulí majitelé

Dexter
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 14:35
- Nahlásit

Jinak tohle je moje vlčí zlatíčkoURL, který bych sice někdy zabila,ale den ode dne víc věřím, že se mi ho podaří zpacifikovat

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 14:39
- Nahlásit

Dexter
Příspěvky můžeš měnit

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 14:42
- Nahlásit

http://vlacekachvilka.rajce.idnes.cz/Momentky_z_Or liku/#080715_Orlik_045.jpg

Tady je ostříhanej můj Ben s Anetou (ta hladká), ale už to má poměrně dorostlý

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 14:45
- Nahlásit

Lucie Kratochvílová
to je rarášek

kachna_
Člen
# Zasláno: 9 Úno 2009 14:51
- Nahlásit

Dexter
Fešák, máš můj obdiv, já bych sžívat dva psy ve smečce nechtěla a po dvou útulkáčcích se těšim na "normální", nezkažené štěně.

kachna_
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2009 00:02
- Nahlásit

poslušně hlásím obnovení špiců v nouzi

Maya
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2009 00:39
- Nahlásit

kachna_
Který máš na mysli, tyhle? http://www.spic-v-nouzi.wgz.cz/

kachna_
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2009 09:46
- Nahlásit

Maya
jo. Zatím plním databázi

kachna_
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2009 00:27
- Nahlásit

databáze naplněná, za opravy a doplnění budu vděčná

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2009 08:46
- Nahlásit

kachna_
Super, a koukám to má i nějaký nový kabátek.
A zkusím ty opravy - ve špicech v nouzi se nezobrazuje fotka Míši - 2.pes v nabídce - na odkazu fotka taky není, takže ten křížek nejde odstranit?
Pejsci v nouzi - nezobrazují se mi bannery
Špicové - odkaz na klub, pod klub už nepatří eurasieři, takže to bych z názvu klubu smazala
pod odkazama je japonský špic a pod ním odkazy zase na německé, které se některé opakují jako ty nad tím, což je asi zbytečný
PROSÍM dopiš tam stránky na střeďáky, jsou oficiální podstránky klubovek, stejně jako velkých, ale ty už tam máš
http://mittel-spitz.webnode.cz/
a pak jsou ještě neoficiální včích
http://www.vlcispic.wgz.cz/
a tan špiců
http://www.btspitz.mysteria.cz/
vpravo stránky klubu odkaz a život se špicem - nefungují odkazy
to je tak asi všechno, co vidím, jiinak dobrý a fakt super

kachna_
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2009 13:13 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit

Maya
kabát je původní, s tím jsem stránky převzala.
Míša opraven, omylem jsem ho vložila jako obrázek. Odkazy změněny, vloženy, ale seřazené budou zatím takhle, i když by se mi to líbilo jinak, protože část zdrojového kódu je nakopírovaná v záhlaví.
To je vlastně důvod, proč se opakují, bohužel je to práce na dýl. add. Banery, nevím kde je chyba, asi to budu řešit odkazem na utulky.estranky, protože myslím, že zdrojový kód bude odsud a zaprvé to je protiprávní, zadruhé jednodušší . edit. Tak je z pavliskopu, který se přejmenoval a tím pádem zanikly ikonky. Blbý je, že je to nakopírovaný v záhlaví a wgz v tom dělá strašný bordel, takže se v tom nedá zorientovat.
Díky moc za revizi

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2009 14:58
- Nahlásit

kachna_
No vidíš a já myslela, že původně ty stránky vypadaly trochu jinak, už asi blbnu.
Díky za vložení těch odkazů. A s tím řazením, pořád lepší, když tam jsou některý 2x, než kdyby jich půlka chyběla. No můj je tam taky 2x, tak já si stěžovat nebudu.
JInak já slyšela, že na wgz se dělá blbě, že to není moc jednoduchý redakční systém, proto já radši střeďáky udělala na webnode a jsem spokojená.

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2009 15:00
- Nahlásit

kachna_
Jo a nefunguje ti ten druhý odkaz na plemena v nouzi, druhý zdroj nebo jak to má název, ten první jo, podle mě by úplně stačil

nefritt
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2009 20:18
- Nahlásit

Maya
já dělám všechny na webgarden a jsem spokojená

Maya
Člen
# Zasláno: 9 Pro 2009 21:41
- Nahlásit

nefritt
Jo, já vím, že ty jseš šikula, ale slyšela jsem to od víc lidí, že oproti jiným je to složitější.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 26 Pro 2009 22:18
- Nahlásit

Maya

Myslíš tohle vlákno?

Já teda do špiců nějak moc nevidím... v podstatě o jeho existenci jsem tušila jen matně, nikdy jsem nad ním moc neuvažovala. A koukala jsem na web kde se zadávali štěnata a tam jsem na něj narazila... Myslím, že někdy koncem října, takže vlastně od nějakého znovuobjevení rasy k rozhodnutí že tohohle chci uplynul maximálně týden a už jsem psala do zimního snu A při mém štěstí byli fenky zrovna nakryté... sice jsem původně chtěla psa, ale to mi doma zakázali... a protože občas budou muset hlídat, zvolila jsem cestu menšího odporu.

Takže celkově je pro mě špic zatím taková španělská vesnice.

nefritt
Člen
# Zasláno: 26 Pro 2009 22:41
- Nahlásit

cernej caj
no já abych pravdu řekla, jsem k němu přišla jako slepý k houslím. O špicech jsem nevěděla nic moc a hlavně jsem chtěla malýho oranžovýho.

Maya
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2009 00:05
- Nahlásit

cernej caj
Jo, tohle vlákno, moc se neujalo, protože tu skoro nikdo se špicema není.
Jo a mohu potvrdti, nefritt chtěla malýho oranžovýho, jako někdy, časem a má vlkošedýho vlčího.
A to se ještě nepřiznala, že ho dostala staršího, ošmikanýho nakrátko a dala ho tak dohromady, že teď exceluje na výstavách.
Já měla vždycky jen špice. Taky jsem si jednou chtěla změnit plemeno, ale žádný jiný vhodný pro sebe jsem nenašla. Tak mám teď vlčího a středního.
A co ty? Co tě tak rychle přesvědčilo, že zrovna vlčího špice? Zas až tak populární plemeno to není.
A bydlíte v bytě nebo v baráčku? Bude i na hlídání na zahradě?
Jestli tě něco zajímá, tak se klidně zeptej, i když ty otázky asi přijdou, až budete mít malou doma.

Maya
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2009 00:11
- Nahlásit

cernej caj
Teď jsem dočetla to vlákno Acana, na výstavy mám poměrně stejný názor, můj pes je nechovný, ale i tak jsme párkrát vyrazili na klubovku, tam je všechno takový komorní, pokecá se se o psech, omrknou ostatní psi a jen tak mimochodem se vystaví pes, žádný stres, na mezinárodku nebo tak bych taky nejela, ale když se klubovka nebo speciálka koná někde poblíž, tak proč ne.

nefritt
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2009 09:47
- Nahlásit

Maya
já zpočátku měla na výstavy stejný názor. Potom jsem jen tak zkusmo jela s Dykem na klubovou na Konopiště. Byla to naše první výstava, vyhrál co mohl (tenkrát dostal i BOBa) a chytila jsem se drápkem. Možná kdybychom dopadli nějak hůř, taky by moje výstavní nadšení nepropuklo. A taky je nechovný. Prostě jsem to chtěla zkusit. Ale letos si už budu výstavy vybírat podle toho jak se mi na které líbilo. Já to za ztrátu času neberu. Vždycky se tam potkám se známými (stejně potrefenými) lidičkami, popovídáme, pokoukáme, prošmejdím stánky, vystavíme psisko a zase jedu domů. A jelikož jsou výstavy víkendech, dovolenou nato nepotřebuju.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2009 09:50
- Nahlásit

nefritt
já taky právě o špicech nic moc nevěděla, kromě toho, že existují... ale osobně neznám vůbec nikoho, kdo by ho měl

Maya
Rodiče maj šeltie a mě u nich vyhovuje, že sou huňatý na mazlení a přitom hodný, snadno cvičitelný. Máme je doma tak 15 let, a teď máme obě feny i psa chovného. Doufala jsem, že budou malý... jenže sestře se to teď do diplomky nehodí a kupovat si šeltii, když jednou budu mít naše štěně se mi nechtělo... ale v podstatě mě byla jasná povaha. Takže jsem přes všelijaké psí rasy jako lajky, erdeli a ruzne jiné narazila na špice... No a co budu povídat, vzhledem nádhernej huňatej hafan, takže jsem si našla nějaké povídání a bylo jasno. Prostě hodnej, snadno cvičitelnej krásnej pejsek co hlídá

Přítel se mu sice hrozně bránil, že je škaredej, má ocas nahoru, vůbec nemá hezkou barvu a hlavně že má dlouhý chlupy... ale stejně jsem si stála na svým s tím, že až ho uvidí na živo a fakt řekne ne, že bych ho mooožná i oželela a odřekla. No jenže naživo se mu celkem líbil, naší malé jsme udělali krátké video a teď ho pořád sjíždí dokola a už se na ni moc těší

No a budeme ji mít do domku se zahrádkou.Spíš jako domácího mazla, ale až bude větší, možná dostane i boudu zatímco budem v práci.

Máš někde fotky toho tvýho vlčího?

kachna_
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2009 10:21
- Nahlásit

cernej caj
čau, taky jsme v očekávání vlčího špice - po Bessy z Davidova dvora, bude v červnu, kromě toho rodiče mají vlkošpičku Milouška. Jo a já mám navíc šeltičku (a NO, dva křížence z útulku a půlroční dítě).

cernej caj
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2009 10:58
- Nahlásit

kachna_
tak to my naštěstí do června čekat nemusíme... už rok brousím po různých štěnátkách a těď jsem si konečně nadělila vlastní bydlení, takže se štěně zrealizovalo... Už toho konce ledna se nemůžu dočkat

Ale teda musíte mít doma hodně veselo, za chvíli 5 psů a mimino

kachna_
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2009 11:24
- Nahlásit

cernej caj
Bez špice není dost veselo . Je tam velký "podíl krve" po minulym i současnym psovi rodičů, některé rodiče znám osobně a s chovatelkou jsme se dohodly, že štěně budeme brát, až když se ukáže, že to zvládneme

cernej caj
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2009 12:46
- Nahlásit

No tak drzim palce, at zvladnete Ja casem priberu ke spicovi jeste tu selticku... a kdyz nebude selti, mozna dalsiho hafana... proste 1 je malo

Maya
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2009 16:07
- Nahlásit

cernej caj
Jo, šeltie mi připadají povahově hodně podobný, taky jsem o ní uvažovala, když jsem sháněla druhého psa, ale nakonec jsem si koupila středního špice, ale šeltii bych taky mohla.
Když si klikneš na člen pod mým jménem, tak tam mám odkaz na stránky, můžeš se tam podívat na fotky.
No a boudičku, zateplenou, tu určitě chystejte, vlčí špic je fakt opravdu spíš venkovní pejsek, až vymění srst ze štěněčí za dospěláckou, tak v zimě ve vytopeném baráčku ti nevydrží. Museli byste jí mít doma pořád, aby vůbec nenasrstila na zimu, jinak tak půl hodinky a už začne funět a chce ven. Vlčí špic miluje sníh a mráz, můj chrní na podlážce před boudou i v -10, do boudy zaleze jen když leje a fičí.
Do baráčku se hrne spíš v létě, aby se ochladil, to lehá na dlažbě, ale v zimě ani omylem, leda že byste netopili, ale to byste zase umrzli vy.
Nebo musí být někde, kde se netopí, v garáži nebo na verandě nebo tak.
Ale oni stejně jsou rádi venku, hlídají a tak chtějí mít přehled, co se děje kolem.

Maya
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2009 16:11
- Nahlásit

kachna_
Jo jo, já myslím, že už se letos snad dočkáš. Bessy je moc pěkná, příbuzná pejska od nefritt, jeho bába je její máma.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2009 17:57
- Nahlásit

Maya
Ono to i vypadá, že maj rádi vodu podle fotek. Jinak o teplotu v místnosti se moc nebojim... teď ještě su u našich, do svýho půjdem až se štěnětem... jenže "moje" jsou tři prázdné místnosti, jedno umývadlo a venkovní záchod pes bude pěkně v posteli a zahřívat, ať pánečci dožijí rána;)

Co říkala paní chovatelka, tak mamina té mojí ven jen tak nejnutněji a pak šup zase domů

takže buď celoročně doma, nebo celoročně venku...

nefritt
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2009 18:56
- Nahlásit

cernej caj
No ten náš Charlie (tak mu říkáme) byl skoro do roku v bytě. Když ho vrátili chovatelce, měla ho na střídačku, ale takyvíc v bytě. Já si ho brala s tím, že bude venku s ostatními.Zvykl si tak, že když jsme byli na výstavě v Budějovicích, nechtěl být v penzionu a celou noc prošmajdal po pokoji, protože mu tam bylo horko. My jeli jako trubky o den dřív, abychom si po cestě odpočinuli a celou noc jsme s tím mamlasem byli vzhůru
A co se týče té snadné cvičitelnosti - doporučuji nespoléhat na to, že je to krásné rozkošné štěňátko, ale vychovávat hned odmala. Já osobně si myslím, že Charlie musel od svých původních majitelů,protože se ho začali bát. Podcenili výchovu a když se rozkoukali, pes na ně párkrát zavrčel a bylo zle. Na mně to taky zpočátku zkusil a když zjistil, že to na mně neplatí, obrátil o 180 stupňů. Špicové nejsou pitomci, ale převelice vyčůraná rasa. Mám ho doma rok astále žasnu nad jeho kousky.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 311 . 312 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání