Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Špicové, špičky, špičátka
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 311 . 312 . >>
Autor Zpráva
nefritt
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2009 19:00
- Nahlásit

URL
Takovýhle psiska má Maya

nefritt
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2009 19:01
- Nahlásit

kachna_
Bessy je moc pěkná fenečka (vždyť je to naše příbuzná) Dobrá volba.

Maya
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2009 20:05
- Nahlásit

No já osobně si nedovedu představit mít zahradu a vlčího špice pořád doma, ale je to každého věc, fakt asi je, že když je pořád doma, tak moc nenasrstí a nedělá mu to problémy. Myslím, že taky Chazar bydlí v Praze v bytě?
Jinak s tou výchovou má nefritt pravdu, oni špicové si všechno pamatují, takže to chce hned u malého štěněte povolovat a zakazovat věci, které nechceme aby dělal jako dospělák. Když ho jako štěně vezmete na gauč, tak pak už mu celý život nevysvětlíte, že tam nesmí, protože si bude pamatovat, že už tam byl A tak je to se vším.
Hlavně taky učit hned česání, i když štěně to nepotřebuje, hodně jich se nerado češe a tak.
Chce to prostě důslednou výchovu, trvat na svém a hodně odměňovat. I při cvičení. Pak se učí všechno rychle a pamatuje si to pořád, to je zase ta kladná stránka.
I když s fenkou bude jistě lehčí pořízení než se psem, o Charliem si myslím to samé, prostě nebyli důslední a ten pes poznal, že má navrch. Stačilo mu vysvětlit, že ne a je v pohodě.
No a s tou vodou nevím, můj Kim jí miluje, ale vím, že spousta jiných ne, to je asi jak který pes.
Můj minulý vlčí špic vodu nenáviděl, dobrovolně nešel ani do mokrý trávy, ale mělo to svý výhody, byl pořád tak čistý. To Kim je prase.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 28 Pro 2009 07:40
- Nahlásit

Na Mayiny bafani jsem uz koukala... jsou oba hezky taky proto ta reakce na vodu, protoze se tam Kim rochnal v bazenku a myslim i v nejake louzi ci v cem... I spicove ze zimniho snu jsou na fotkach porad v kdejake strouze

Maya
Nemyslím pořád doma, ale těžko si představit zase pořád venku... No uvidíme jak ta naše pak bude chtít být doma/venku. Určitě bych nechtěla, aby byla jak naše bytové šeltie, v zimě jemně okusit sníh a rychle pryč
Na druhou stranu, mít psa v boudě nejsem zvyklá. Ideálně, pokud by se mi podařilo vystihnout vhodnou míru boudy a domova, hlavně když budou páníčci doma a budou se chtít mazlit.

K výchově myslím, že každý štěně se musí učit hned od mala, protože každý vypadá roztomile jako největší andílek

Jen se musíme s polovičkou pořádně ujednotit, protože psa si vlastně pořizuju "já" ale tak to zrovna vyšlo že se štěnětem bude doma on.

nefritt
Člen
# Zasláno: 28 Pro 2009 08:04
- Nahlásit

No tak zrovna Charlie tedy vodu nemusí. Jakmile by měl stoupnout do kaluže,tak se jí obloukem vyhne. Nevadí mu třeba déšť, ale ťapat ve vodě - to on nemusí a aby se v ní rochňal? To jsem ještě nezažilaAle moji psi jsou všichni zvláštní. Enynka (retrívr co má přinášet z vody) je to samý

cernej caj
Člen
# Zasláno: 28 Pro 2009 09:43
- Nahlásit

nefritt
se psama je to v tomhle asi jako s lidma... seltie se do vody nehrnou ani omylem, aportovani taky netusi co to je... a kdyz jsou v zahrade, zabahneny az po usi chodi jen feny ani nemaj radi sprchovani tapek.

Aspon ze sem zvykla na bahnivy a snehovy koule... spic bude v tomhle asi uplne stejnej.

Maya
Člen
# Zasláno: 28 Pro 2009 16:29
- Nahlásit

cernej caj
Bahnitý a sněhový koule, jo, to známe, výhoda u špiců je, že stačí je nechat hodinku oschnout a samo to z nich opadá. Nevím, jestli u šeltií je to taky tak.
No a s tím doma a venku, problém je fakt akorát v zimě, buď jí budeš mít převážně doma, a nebo pokud bude hodně času venku, tak ti nasrstí a doma moc dlouho nevydrží. V létě je to jedno.
Já mám psy naučený tak, že si zaštěkají u dveří, když chtějí ven, takže je beru domů a když chtějí ven, tak si řeknou. V zimě je ale musím pouštět ven i několikrát za večer, aby se ochladili a nebo domů vůbec nechtějí. Ale spí venku, takže srst mají opravdu zimní.
Však uvidíte, příští zimu to bude ještě de fakto štěně se srstí mlaďocha, no a pak se určitě zařídíte podle toho, co jí bude nejvíc vyhovovat. Třeba zrovna to bude netradiční milovník tepla. ¨
S tou vodou, to poznáš hned ze začátku, Kim se odmalička rochňal v misce na vodu, tak proto jsem mu koupila jako štěněti bazének na zahradu, lepší než pořád doma utírat vycákanou vodu.
A to ještě nemám fotky, jak stojí předníma nohama v kýblu nebo jak mi jako tříměsíční skočil s dvoumetrového břehu do potoka. I když pravda Kim je tak trochu pošuk, to většina vlčích není.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 28 Pro 2009 16:47
- Nahlásit

Maya
Prednima nohama v kyblu)

tak uvidíme. Už přemýšlíme, jestli pojedem pro štěně 17.1 nebo až o týden později... Boudu asi rozhodně dostane. V létě může mít klidně pořád otevřeno z baráku do zahrady, ale v zimě by to nebylo moc rozumný Kdy je tak vhodný ho začít učit na tu boudu? aby třeba za rok v zimě nebylo pozdě

Maya
Člen
# Zasláno: 28 Pro 2009 17:34
- Nahlásit

cernej caj
No já ho učila hned, ale měla jsem ho až v dubnu a bylo na to počasí, týden byl doma a učila jsem ho do boudy tak, že jsem mu tam házela hračky a ňamky a tak a pak už šel normálka spát do boudy. Ale já mám boudy v kotci, takže když jsem šla třeba na nákup, tak jsem ho tam na tu hodinku zavřela a když tam teď večer psy zavřu, tak oni už ví že se do rána spí a zalehnout buď do boudy nebo před.
Ale myslím, že by nebyl problém i nechávat volně na zahradě, pokud je to zabezpečený tak, aby i štěně nemělo kudy utéct, akorát vy budete muset počkat až do jara, takhle v zimě bych malý štěně bez dozoru venku nenechávala.
Ale do boudy bych učila a pak bych jí tam dala nějakou postel nebo deku, co na ní spala doma, prostě aby věděla, že je to její.

nefritt
Člen
# Zasláno: 28 Pro 2009 20:57
- Nahlásit

Mi teda Charlie do boudy neleze snad ani v těch největších mrazech. Jedině kdy tam vlezl a vydržel tam, když stříleli a házeli dělobuchy. Jinak chrápe na dřevěné podlážce před boudou. Já je mám v kotci jen na noc - jinak lítají celý den po zahradě. Jenže někdy prostě se musí zavřít a to je potom dobrý, když je na kotec zvyklej

kachna_
Člen
# Zasláno: 28 Pro 2009 22:00
- Nahlásit

Maya
co jsme měli Dáju Lit. tvrz, tak to byla celkem síla, měla nádhernou, dlouhou, huňatou, ale jemnou srst. Schla cca 36 hodin, jenže to fakt byl trochu extrém a s Milčou se to vůbec nedá srovnat.
Milča zas dělala to, že všechnu vodu vycákala z misky a pak jí na zemi pronásledovala , do vody jde po bříško, když to považuje za nutné, tak i plave.
cernej caj
a co dvířka do dveří pro psy? (jen upozorňuju, že tim trošku táhne, chce to zádveří)
A kdybych srovnávala šeltičku a špice, tak u nás je to takhle: špic míň štěká. Šeltička se snaží udělat, co ti na očích uvidí, špic také, ale nevidí důvod, proč se přitom nepobavit. Péče o srst srovnatelná (když pominu Dáju), oschne a odblátí se sami, češu jednou za dva týdny, pokud nelínají.

nefritt
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2009 07:30
- Nahlásit

jj špicové jsou klauni

cernej caj
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2009 07:51
- Nahlásit

kachna_
No to doufám, že špic míň štěká... aspoň trochu mín, než ty 3 šeltie Jako neštěkaj zas nějak extra, ale někdy na zabití

Hm, ty dvířka by možná nebyli nejhorší nápad... budeme mít verandu, tak nemusí mít boudu, ale může mít pelíšek na verandě. sice by třeba nemoh do zbytku domu kvůli tomu táhnutí... ale tahle alternativa mě ani nenapadla. Zkonzultujem doma.

A jestli je k tomu špic i tak trochu klaun, o to líp Mám pocit, že šeltie jsou taky někdy pěkný klauni, tak bude o zábavu postaráno

nefritt
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2009 11:49
- Nahlásit

cernej caj
jo, a jsou taky děsně "ukecaní". Teda nevím jak ostatní, ale ten náš pořád hubou pampluje a opravdu to vypadá jako když odmlouvá puberťák.

Maya
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2009 15:32
- Nahlásit

cernej caj
Dvířka jsou dobrý nápad, akorát počítej s tím, že pokud bude venku bahno, nanosí ti ho i tam, na těch chlupech se mu drží než to opadá, takže to tam tím bahnem pěkně vytře.
Jo klauni to jsou, někdy na zabití.
S tím štěkáním musím říct, že vlčí špic fakt moc neštěká, to střední je proti němu štěkač, ale hlavně mě vyhovuje, že umí víc druhů štěkotu, jinak štěká na cizí, jinak na známý a jinak na domácí, jak Kim venku zaštěká, tak hned poznám, kdo z jaké kategorie k nám jde a ani nemusím koukat z okna.

Maya
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2009 15:34
- Nahlásit

cernej caj
A doufám, že nám sem pak dáš nějaký fotečky, jsem zvědavá, už mám absťák na špicí štěně.
A máte už vybranou nějakou konkrétní fenečku nebo budete vybírat až při odběru?

Maya
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2009 15:37
- Nahlásit

kachna_
Někdy se vyskytne takový extrém se srtí, prostě poděděný z dávných dob, musí to být děsný, no teď se nám tu rozmůžou keesové a ta jejich srst je podobná a já to pořád říkám, že takový pes už by pro mě nebyl, hezký na pohled, ale údržba hrozná a mít takového psa jako hlídacího by byla otročina.
Zlatá hrubší, samočistící a necuchací srst starých vlčích špiců.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2009 16:12
- Nahlásit

Maya
Určitě pak něco dodám

Už jsme si ji vybrali, takže si už pojedem pro jednu konkrétní... ale pošlu zapoň video, co zatim mame ze 4teho tydne
http://mawenzi.cz/fotky/videa/2009/palkovice/feri. avi

Jinak si nemuzu pomoct, ale keeshond ma divnej cumak podle fotek... je takovej jinaci... skaredsi;(

Maya
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2009 18:15
- Nahlásit

cernej caj
Jsi můj člověk, taky jeden z mála, komu se nelíbí keeshond.
Video se mi neotvírá, hlásí to nějakou chybu, škoda, ale alespoň jsem si prohlídla vaše šeltičky, jsou krásný.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2009 18:35
- Nahlásit

Maya
To muze byt kodekama... kdyz si to ulozis a zkusis prehrat v necem, v cem bezne prehravas video, tak to nejde? jinak jsem to zkusila dat na youtube, az to bude zpracovany, tak hodim odkaz.

Selticky sou hlavne moc tlusty (2) treti skoro nezere, zato je dlouha jak jezevcik) ale moc dekujeme za pochvalu

Ja celkem nechapu, jak to muzou sdruzovat jako "jedno" plemeno, kdyz ten pes vypada jinak a vypadat takhle muj spic ze zimniho snu, tak jim ho tam s radosti necham

Maya
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2009 19:15
- Nahlásit

cernej caj
Mám jenom Windows Media Player, to se otevře a zahlásí chybu. To nevadí, počkám si na youtube.
A šeltičky mi tlustý teda nepřipadaly.
S těma keesama, no přidali je tam Němci v 90. letech, protože na západ od Německa se nic jiného než keesové nechovalo a na výstavách vlčí špic proti nim neměl šanci. To samý s trpasličím špicem a pomeranianem. Rozdílný standardy jim vůbec nevadily.
Ale oni i někteří keesové vypadají pěkně, pokud nemají přehnané znaky, hlavu, srst, barvu a tak.
Ostatně i všichni naši vlčí špicové mají anglické keese v PP, ale hodně daleko.
Pravda je, že u nás je těch vlčích špiců tak málo, že točit je pořád dokola příbuzenskou nejde a přivézt z venku se dá v podstatě jen kees. Alespoň jsou nepříbuzní.

Maya
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2009 19:18
- Nahlásit

cernej caj
Jo, jestli máš zájem, tady je karta tvojí fenky na klubových stránkách http://www.spic.cz/genealogie/?pid=13431
na titulce je kontakt na správce databáze, tak jestli chceš, můžeš si tam napsat o heslo a pak můžeš ke kartě přidávat fotky, bylo by to super, čím víc fotek v databázi, tím líp.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2009 19:53
- Nahlásit

Maya
tak u WMP byvaji kodeky hlavnima pricinama... http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/kodeky/cod ecpack/ kdyztak muzes vyzkouset, urcite to pomuze i na jina videa, a vnejhorsim odinstalovat

http://www.youtube.com/watch?v=RhAbMN-mq5U
ted by to snad mohlo jit
A diky za rodokmen, muzu aspon brouzdat po fotkach jejich babicek a dedecku

PS: ta moje cerna obluda vazi 17kg... ale proste maminka jim dava kazdy lakadlo, na ktery se mrknou

Maya
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2009 00:11
- Nahlásit

cernej caj
Ježíš, instalovat radši nic nebudu, s počítačem nejsem takový kamarád.
Ale youtube běží, Feri je moc hezká, ještě taková hodňoučká, ve 2 měsících už bude lítat jak ďas.
Jinak v datábázi asi moc fotek nenajdeš, právě že jich je tam málo a chtělo by doplňovat a doplňovat, bohužel majitelé často nemají zájem.
Ale hodně fotek i starších najdeš tady http://www.spicove.cz/ ve Fotogalerii a pak vlčí.
Akorát s těma německýma předkama Feri to bude horší, Němci žádnou databázi nemají, fotky si musíš když tak dohledat jednostlivě, ale něco se najít dá.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2009 07:48
- Nahlásit

Tak ono dávání všeho na internet je záležitost masová teprve posledních cca 10ti let, a navíc ne každý to třeba ještě umí nebo se tím chce zabývat. Hlavně že vím, že mamča i tatka sou fakt pěkný psí kusy a doufám, že Feri doroste tak na těch 49 aspoň

Já už si vzala dovču, takže se na ni moc těším, na zlobidlo. Na celý týden a pak s ní bude doma polovička. Ve chvílích jako je tahle bych snad i ocenila pracák a ne práci;)

Maya
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2009 14:57
- Nahlásit

cernej caj
Závidím, taky jsem měla týden dovolenou a pak se mi vůůbec nechtělo do práce.
Jo mamka i taťka Feri jsou moc pěkní, Felinu teda osobně neznám, jen z fotek, ale Torana jo, porazil nás na klubovce o Boba.
No a těch 49 dát může, má v PP Daryla.
Ale i když ne, tak je to jedno, fenka může být menší, vždyť ideál je 49 u psa.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2009 16:32
- Nahlásit

Maya
Já se vsadím, že do práce se mi taky nebude chtít... Jako může být i menší, to ničemu nevadí... ale když pěkně vyroste, budu jen ráda

Dneska se jdem podívat po nějakých miskách... akorát vůbec nevím, jak s obojkem... jestli rovnou koupit ten nylonovej co se da zvetsovat... nebo s obojkem pockat az ji budeme mit... ale stejne je to asi jedno, to se odhadne...

Maya
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2009 19:02
- Nahlásit

cernej caj
Obojky já používám jen ty nylonový s plastovou zacvakávací přezkou, klasickou přezku zapnout v těch chlupech je nadlidský výkon. A navíc ty nylonový se dají zmenšovat a zvětšovat podle zimní a letní srsti, ty co se nedají bys musela mít dva.
Ale s velikostí na štěně neporadím, to už si nepamatuju, zkus se zeptat chovatelky, určitě ti ráda poradí.

nefritt
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2009 19:02
- Nahlásit

cernej caj
já znám Felli osobně - je to pěkná fenečka
jinak můžeš kouknout na stránky o vlčích špicech
http://vlcispic.wgz.cz

nefritt
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2009 19:06
- Nahlásit

Já mám na Charlieho kovovej. To ještě z doby, kdy nechtěl poslouchat a nechtěl se mnou kamarádit

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 311 . 312 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání