Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / Jakou koloběžku? Poraďte!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Zpráva
bambule
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2008 19:38
- Nahlásit

Čau všichni, poraďte mi prosím jakou koloběžku byste doporučili na jízdu se psem v terénu? Hledala sem, ale nic nenašla. Tak jestli na nějaké jezdíte, napište mi prosím na jaké... a nemusíte ani psát, že jezdíte na kole nebo něčem jiným Ráda bych info jen o koloběžkách Díky moc.

wami
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2008 20:25 - Změnil/a: wami
- Nahlásit

bambule
sport nebo rekre?
kolik do toho chceš vrazit?

na sport a na scooterový závody bývaj tyhle (cena okolo 10k):
http://sven.webpark.cz/
http://www.uni-sport.cz/produkt/1117-vella.html?ka tID=296
http://www.mibo.cz/nabidka.htm
no a různý jiný varianty, podobný, samodomo vobšlehlý ap. se nabízejí na inzerci mushingu: http://www.tombru.com/mushing/index.php?board=6.0

---
a pokud ti stačí rekre ježdění (třeba terénem, ale prostě nemáš zmíněných 10k )
tak můžu doporučit kolobku od Hoty: =19&str=2]http://www.hota.cz/katalog/kolobezky/?pk _filtr[]=1 9&str=2
ten je už teď dělá vcelku vymakaný pro pejskaře, tu mají tady z cz-psa Fifi nebo Terri, já mám jenom vobyč... ale zato jezdím nějaký 3 roky a naprostá spokojenost, mimo brzdový špalíky (a jednou urvaný brzdy, že jsem si nevšimla zamotaný šňůry ) je pořád plně funkční... za ty prachy stačí a i ty závody s ní tu a tam zvládnem, jinak už trénujem na káře...

Agáta
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2008 20:29
- Nahlásit

Mám Kostku 26, bezva je i 20.
Se psy na polňačkách bezva .
Na asfaltě bez psů umí i 70 km/hod - z kopce.
A v šatičkách i hodně dlouhých jezdím po městě. Zeleninu nandám do košíku na řídítkách.
A vypadám elegantně i se svými hodně kily a padesátkou na krku.
A navíc je ze všech nabízených nejlevnější - kolem 5.OOO,-
Tehdy jsem ale na ni neměla a koupila jsem si ji lízačku a doma si toho ani nevšimli.

Fifi
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2008 20:32 - Změnil/a: Fifi
- Nahlásit

bambule
Mam brndu od Hoty (Champion 1), nejak pres dva roky, obyc stroj, se sedatkem a odpruzenou vidlici, mensi kola nez ma ta spesl pejskarska. Na moje rekreacni vylety rovinatym terenem mi to bohate staci. Taky se mi jednou urvaly brzdy, obcas se musi postelovat, ale jinak spokojenost.

bambule
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2008 21:33
- Nahlásit

No chci ji do středního terénu, nic moc extrémního. Takový různý lesní cesty. Cenu zvažuju, ale deset táců se mi do ní dávat moc nechce. Ale nechci, aby se mi na nějaké polňačce rozpadla

wami
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2008 21:44
- Nahlásit

bambule
jo, to už je na tobě...
mě se to nerozpadlo ani při závodech na Cakově, kde je trať plná výmolů, kořenů a šutrů, a to jsem je ještě hnala, mazali docela rychle... a ono se to nerozpadlo ani při několikátých závodech tímhle terénem...

ale samozřejmě je to pořád rekre stroj, nemáš řídítka tak nízko, abys mohla jít do lepšího záběru, pokud chceš psu (psům) pomáhat, na musherskejch závodech se ti vysmějou

ale pokud ti to neva, tak pořád můžeš vyzkoušet rok dva, pak to za půlku částky třeba na tom mushingu prodáš, a půjdeš do něčeho víc profi, když budeš chtít...

(o jinejch strojích mluvit nemůžu, sice je na závodech vídám, ale neměla jsem nikdy potřebu to na něčem jiným zkusit, třeba to má ještě i jiný výhody, který mě teď nenapadaj... )

bambule
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2008 20:00
- Nahlásit

Zvažuju mezi kostkou Street star 20 (firma mi ji doporučila jako nejvhodnější pro můj účel) nebo Hotou Champion 2. Tam mě přesvědčuje především cena a taky to, že se dá koupit v úpravě pro psy. Nicméně nevím, jestli náhodou světlost 13cm nebude moc vysoká a nenadře se na ní člověk zbytečně. Asi to moc řeším, ale fakt nevím, nikde to nikdo moc neřeší.

Fifi
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2008 20:18
- Nahlásit

bambule
To si musis uz promyslet sama. Moje Hotovka Junior 1 ma svetlost 11 cm, do lesa teda nejezdime, ale po polnackach nemam problem. Obcas drcnu o sutr ci cihlu (pilni vesnicane porad zavazi a v trave to obcas neni videt), ale zatim se ma milovana brnda nerozpadla. Navic taky dost zalezi, co budes mit za "tahaci material" - zda silence typu alaskan nebo neco netradicniho, mene posedleho.
Championa 2 ma Terri, treba ti pisne svy zkusenosti.

Dines
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2008 20:45
- Nahlásit

bambule
projeď URL .... Myslím že se to tu onedá řešilo docela dost

bambule
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2008 21:45
- Nahlásit

Dines
Díky moc! Toš Hota to teda nebude, ta délka by mi hodně vadila. Teď je favoritem Kostka

Martík
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 09:05
- Nahlásit

můžu se jen zeptat kde jste našli Kostku? Projela jsem všechny odkazy a nenašla jí

janakou
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 10:06 - Změnil/a: janakou
- Nahlásit

Kostku jsem našla třeba tady , ale při výšce 6 cm jsou všechny kameny a kořeny tvoje. Navíc cena 5-6 tisíc...to bych radši tisícovku došetřila a koupila některou z koloběžek co používají musheři (mibo, swen, vella...)
Potom se nemusíš bát ani do terénu.
"kostky" mi přijdou vhodný tak do města na asfalt.

Denisa
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 10:34
- Nahlásit

pro info - já mám taky kolobrndu od Hoty pro pejskaře... vcelku spokojenost...

Terri
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 10:45 - Změnil/a: Terri
- Nahlásit

bambule
Já dostala CH2 se světlostí 20 cm! Což jsem samozřejmě reklamovala, oni mi to zdůvodnili tím,že když tam nainstalovali odpruženou vidlici, tak se musela zvednout výška. Jenže se na ní nedalo jezdit že... Takže po reklamaci jsem přišla o odpruženou vidlu a o 5 cm, mám tedy 15. To se nadřeš asi hodně, nicméně nadřít by se měl pes ne? Tím pádem ale neřešíš ani patníky.

PS: první si ji koupila Wami a pak já s ještě jednou holčinou, tudíš v té době to nebyla pejskařská kolobka resp. Wami to odstartovala. Jo a ještě - třeba takový držák na nápoje je úplně k ničemu, protože brzo odpadne...a pokud vím, tak Wami nemá ani blatníky

wami
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 11:38
- Nahlásit

Terri
a pokud vím, tak Wami nemá ani blatníky
no, blatníky nemám, držák na nápoje jsem tam nechtěla, nemám ani sedátko... v podstatě mám jenom kostru, kola a brzdy, který radši nepoužívám...
jo, a teda ještě stojánek, kterej jsem nepoužila ještě ani jednou, ale nejde sfiňa odmontovat

jinak já mám světlou výšku nějakých 9-11cm, teď nevím přesně, v terénu neškrtám o nic...

---
když nad tím přemýšlím zpětně, já chtěla hlavně koloběžku s velikejma kolama (a levnou ), musherský žádný takový nejsou... ale ty 26" kola bych zatím za malý neměnila, ono to v tom terénu úžasně drží stabilitu...

janakou
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 11:58
- Nahlásit

ale ty 26" kola bych zatím za malý neměnila, ono to v tom terénu úžasně drží stabilitu...

A proč teda na takové nejezdí závodníci? Když je to tak skvěle stabilní? Asi rádi padaj?

wami
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 13:20 - Změnil/a: wami
- Nahlásit

janakou
proč ta ironie?

čím výše řídítka, tím menší efektivita záběru člověka na koloběžce, a tím i větší námaha při tom záběru. Čím výše stojíš (na té své stojím víceméně s rovnými zády, neohýbám se - je to logicky dáno i výškou předního kola, řídítka prostě níž být nemůžou), tím větší odpor vzduchu.

Zadní kolo je velké myslím zbytečně i u té mojí, podstatnější je, aby se ve výmolu nezakouslo to přední, zadní už vždycky nějak vyvezeš... no, když jsem kolobku kupovala já, tak holt byla akorát s oběma kolama velkýma... Nicméně i dle pokecu se závodníky právě na tom Cakově, kde je trať docela drsná, je to velké přední kolo do terénu výhodou, z hlediska stability...

V Hradci to třeba bylo jedno, tam byla cestička jak vymetená, ale bavím-li se o terénu, mám na mysli opravdu lesní cesty s kořenama a výmolama ap., kde mě ta kolobka ještě nevyklopila... ;)

(OT - a kdyby ses ptala... nejezdím závodně (nejsem zatím ani v žádném mushers klubu), na závodech jsem tak 2-3x do roka, jezdím většinou SCO2, přičemž nemám dostatečně závodního ducha, abych psům vyloženě pomáhala, leda do kopce a jinak akorát hecuju hlasem... průměrku na sprintovou trať třeba právě na tom Cakově míváme okolo 22 km/h, maximálku jsem měla, než mi zrušili tachometr, nějakých 38 km/h... )

Terri
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 15:53 - Změnil/a: Terri
- Nahlásit

wami
Tebe si ale Hota jistě musí pamatovat A pak mně, když se mu ten výtvor nepoved Ale reklamoval zase v pohodě. Já mám sedátko a menší zadní kolo po Tvé radě. A pro padavky (typu mně) - čím stabilnější, tím lepší

Zadavatelka si podle mně hlavně musí rozmyslet, na co ji chce, a pak dle toho koupit

Jo a tu je ještě s tou vidlou a výýýškou...

bambule
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 17:52
- Nahlásit

já o Hotě čtu všude spíš negativa než že by byla skvělá.A délka mě fakt odrazuje.Potřebuju, aby se mi někam vlezla. Nelíbí se mi ani moc konstrukčně. Navíc v cykloservisu mi hotu vymlouvali, že to není nic moc kvalita. Já bych radši nižší a kratší. Nemyslím, že velikost kol je všechno. Je pravda, že Kostka je fakt nízká, ale zrovna včera sem potkala holčinu, jak si to drandila po pěšině u Bečvy, tak sem ji hned odlovila a vyzpovídala a spokojenost maximální. A to neměla ani kola 20 ani 26. Tak nevím...

Ebony
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 17:58
- Nahlásit

bambule
no co já si pamatuju, tak zrovna v Hradci z Wami mámili, kde sehnala koloběžku s 26' kolama, že to nemůžou sehnat, protože do terénu to musí být super...a když vidím, co ta kolobka vydrží, a že dva psi jsou podstatný rozdíl, než jeden, tak já osobně bych dala přednost účelnosti před krásou, ale to jen na okraj, já si jen tak běhám canicross

a zatím jsem slyšela výmluvy na hotu jen od těch, co ji nemají

bambule
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 18:04
- Nahlásit

A ještě k té výšce... vella má světlost nastavitelnou 5-10cm...taky žádnej extrém.

janakou
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 18:06
- Nahlásit

Ebony
a zatím jsem slyšela výmluvy na hotu jen od těch, co ji nemají

Já zase znám několik lidí co ji měli, ti co přežili by mohli vyprávět

Fifi
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 18:07
- Nahlásit

bambule
Ty brdo, tak na tohle bych teda nevlezla. Psice nejsou zadny magorky, ale obcas leti slusnym tempem a s timhle bych zaficela pri prvni nerovnosti do skarpy. A ta cena.. 6 cm svetlost se zda malo i mne, na polnacky. A kam se ti ma brnda vlezt? Do auta? Do MHD?
U vas v cykloservisu znaji Hotu? Na me tu koukali jak na UFO, kdyz jsem shanela brzdy. Preji stastnou ruku pri vyberu.

Ebony
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 18:13
- Nahlásit

janakou
ti co přežili by mohli vyprávět
co přežili? namlít si tlamu si myslím není spojeno se značkou

Gwen a Dinulka
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 18:16
- Nahlásit

janakou
jé, čau Jani, ty jsi tu taky? že jsem tě tu ještě nepotkala...

bambule

já o Hotě čtu všude spíš negativa než že by byla skvělá.A délka mě fakt odrazuje.Potřebuju, aby se mi někam vlezla. Nelíbí se mi ani moc konstrukčně. Navíc v cykloservisu mi hotu vymlouvali, že to není nic moc kvalita. Já bych radši nižší a kratší. Nemyslím, že velikost kol je všechno. Je pravda, že Kostka je fakt nízká, ale zrovna včera sem potkala holčinu, jak si to drandila po pěšině u Bečvy, tak sem ji hned odlovila a vyzpovídala a spokojenost maximální. A to neměla ani kola 20 ani 26. Tak nevím...

No řekla bych to tak, příliš levným věcem nevěřím. (Ani příliš drahým, ale to je jiná pohádka ) Takže v podstatě jsou dvě možnosti, buď budeš chtít ušetřit a koupíš levnou věc s rizikem, že bude nekvalitní a nebo si trochu připlatíš a koupíš dražší osvědčenou věc, kde je to riziko menší.

A když už se tu nakously závody: pochybuju, že člověk, který se pohybuje po trati průměrnou rychlostí kolem 30 km/h, by vlezl na něco, na čem by se necítil bezpečně. No a na závodech převládají již výše zmiňované značky Vella, Mibo, Sven..... zájemcům vřele doporučuji diskusi na mushing.cz, kolobky už se tam párkrát řešily.

Gwen a Dinulka
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 18:19
- Nahlásit

Ebonyco přežili? namlít si tlamu si myslím není spojeno se značkou
...jak se to vezme, výrobky dobrých značek se zpravidla za jízdy nerozpadají.....

ale což, každému, co jeho jest....

bambule
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 18:20
- Nahlásit

Fifi do auta. A Hotu fakt znají

Ebony
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 18:23
- Nahlásit

Gwen a Dinulka
ale což, každému, co jeho jest....
nápodobně

Já třeba vím o rozpadlé Velle, ale jaksi ji nemám osobně odzkoušenou, tak bych si nikdy netroufla říct, že je nekvalitní

ale holt někteří mají potřebu pořád něco řešit a pomlouvat, takovej už je ten svět

bambule
no svenovka zrovna taky není krátká

brut
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 18:23
- Nahlásit

Gwen a Dinulka
pak jsou tací, co si kolobku půjčí a při první příležitosti si řádně natlučou neb nemají ponětí, co vlastně mají dělat či čekat ( třeba loni na tvé Libor od Niky )....ale to není v kolobce nýbrž v lidech

Gwen a Dinulka
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2008 18:28
- Nahlásit

Ebony
No vidíš, já Hotu osobně odzkoušenou mám, a osobně můžu říct, že jsem se na ní fakt necítila bezpečně, ovšem jestli mi budeš věřit, či ne, je mi šumák

A jinak mě od koupě této značky odradilo hlavně tohle:
URL

brut
no jo, namotaná šňůra do kola fakt není o značce....

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání