Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Nezařaditelné dotazy / Jakou koloběžku? Poraďte!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Zpráva
bambule
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2008 19:12
- Nahlásit

Tak dnes sem ji poprvé vyzkoušela. Mám AST Bambiho. Takovej adrenalin už sem dlouho nezažila Bylo to úplně boží, sem absolutně nadšená. Zpočátku se mu moc nechtělo a vodítko se mi motalo do kola, ale jakmile uviděl prvního člověka se psem, začal zuřivě táhnout za nima, tak sme úplně letěli hrozně sem ho chválila, tak potom tahal i když nikoho neviděl. No prostě paráda. Jeli sme podél Bečvy, je to taková pěšinka po rovince a místy to byl tak zážitek. Jak sem se vraceli domů, tak už bylo šero, jednou sem se málem přerazila o větev a jednou sme projeli boží bahnitou kaluží. No prostě parádní zážitky. Už se nemůžu dočkat, až pojedeme znova. Jenom musím víc promyslet uvázání psa za kolobku, aby se mi nestalo, že když se vodítko prověsí, tak se namotá do kola. Ale po chvilce cviku už to šlo. A kolobka na lehký terén úplně ideální, vřele doporučuji všem. Navíc je lehounká a skladná. Toš tak.

Aisha no to víš že jo. Mohli bysme společně i trénovat, že jeden bude dělat vodiče na kole. Ale je to fakt úplně boží.

bambule
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2008 19:40
- Nahlásit

jo a ještě... mám model Laser Star 20, jehož vzhled fa Kostka na svých stránkách ještě nemá, jedná se totiž o model 2009. Je to vylepšená street star 20, ale myslím, že se fakt povedla (jak jinak když ji mám žejo) časem vyfotím (a je krásně žlutá)

Gwen a Dinulka
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2008 19:42
- Nahlásit

bambuleNa vodítko je taková malá vychytávka, na obrázku např. od Velly

Osobně to teda vyzkoušený nemám (problém prověšeného vodítka až tak často neřešíme), ale lidi si to pochvalujou.

My jsme měly dnes na tréninku dvoje srnky, z toho jedny z kopce, docela adrenalin

bambule
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2008 19:45
- Nahlásit

Kde se to dá prosímtě sehnat? Můžeš poslat link? díky

bambule
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2008 19:47
- Nahlásit

Gwen a Dinulka už to mám!! s těma srnkama to muselo být super, nám dneska stačil zajíček

wami
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2008 21:34
- Nahlásit

bambule
až si to budeš to oko od velly objednávat, tak si dopředu sežeň slušného mechanika
Vella má totiž uchycení toho oko spešl dělané na svoje kolobky, pokud to chceš dát na kolobku jinou, musíš oko včetně gumového "ohybače" (nebo jak to napsat ) vyšroubovat z velláckého úchytu a předělat to. Já mám udělanou objímku ze železných plátů + navařenej šroub patřičné velikosti.

obvykle to moc nepotřebuju, ale na závodech psům hodně pomáhám, a když je vedro (jako bylo třeba teď na tý Trnávce), tak je fakt, že v cíli už jenom vyklusávaj a to jsem vcelku bez námahy rychlejší, tak pak se to oko celkem šikne

BTW - tady je to oko trochu vidět, jak to hezky drží šňůru, když psi povolí...

---
ad adrenalin a jízdy - mě se to vzrůšo se srnkama a zajícema líbilo, ale štvalo mě, že tak šíleně metou jen občas... ale začla jsem brát na vyjížďky na káře "trpaslíka", a jak si to ta malá mastí před nimi, nedá jim to a pořád se pokoušejí ji dohnat... takže mám šestikilového leadra spřežení

Gwen a Dinulka
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2008 21:46
- Nahlásit

bambule
už to mám!! s těma srnkama to muselo být super, nám dneska stačil zajíček

No, je to výborný zrychlení, to se najednou cválá i do kopce
Akorát čím víc je tma, tím je to vtipnější, to už pak vidím jen kolem cesty ve svitu čelovky očička....

Gwen a Dinulka
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2008 21:52
- Nahlásit

bambule
Tak mě napadá, že jsi tu nedávno sháněla postroj. Byla jsi úspěšná? Co jsi pořídila?

bambule
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2008 23:04
- Nahlásit

Gwen a Dinulka No já se jenom ptala, jestli je někde v Brně nějaká dobrá prodejna, ale nikdo echo nedal, tak asi objednám přes net. Ale zatím má postroj od Hofera a dobrý. Ale chtěla bych nějakej typu sled. Ten úchyt je super věc, od velly fakt vypadá, že sedět nebude, to mě hned napadlo, asi zainteresuju nějakýho šikovnýho chlapa, ať něco ukuchtí.

Gwen a Dinulka
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2008 23:18
- Nahlásit

bambule
No ony se postroje v kamenných krámech všeobecně blbě shání, v Brně vím akorát o tom na Veselé, co jsem ti tam psala , navíc v kamenným krámě je to většinou dost předražený, ideální je objednat přímo od výrobce, navíc ti poradí se změřením psa.
Jestli se někdy vyskytuješ v Brně, tak ti můžu nabídnout k vyzkoušení Dinulin Manmat, akorát se obávám, že "M" bude na AST stejně malý.

bambule
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2008 19:27
- Nahlásit

Gwen a Dinulka V Brně sem byla jenom kvůli tomu veletrhu Sport Life a kolobkám na něm Dnes sme byli jezdit a bylo super bahníčko, ale kdo by odolal, žejo.Nicméně Bambule vůbec netahal,jenom jednou a to sem hodila boží tlamu, táhl za sebou kolobku, viděl totiž srnečku!!! A to se přece nedá odolat!

zuska
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2009 01:11
- Nahlásit

Zdravím,
snažila jsem se pročíst diskuzi (a nejen tuto), ale furt jsem z toho dost jelen a neumím si vybrat
Když jsem rekreační poklidný jezdec, nevolím extra náročné terény, nepotřebuji kolobku na divokou jízdu, nemám šílené psy (teriéři do 10kg), jízda na koloběžce je jen pro zpestření... takže by mi mohl stačit len opravdu nenáročný model (moje představa je cena max. do 5tis.:rolleyes... doporučili byste mi nějaký konkrétní výrobek? Mojí prioritou je abych jízdu přežila, aby se nerozpad, když pojedu po něčem jiném než asfaltu a úplně super by bylo, kdybych se s koloběžkou vlezla do auta nebo i mhd. No, možná jsou moje požadavky moc náročné, ale klidně v něčem slevím Jen bych byla moc vděčná, kdybyste mi napsali, na co si naprostý amatér má při koupi dávat pozor, aby mě zkušený obchodník neprokoukl a nepřechytračil. Díky moc!!

zuzkaJ
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2009 09:45
- Nahlásit

zuska
Před nedávnem jsem řešila stejný problém. Nejsem musher, takže neporadím, na co si dávat pozor. Já si nakonec koupila koloběžku woox - URL/. Ale teď jsem ji na jejich stránkách nenašla. Neplatila jsem za ni těch sedm tisíc, ale 3600,- i s dobírkou. Domlouvala jsem se přímo telefonicky s panem Joanidisem URL. Tak můžeš zkusit mu zavolat, jestli to ještě tak prodávají, byl ochotný a v pohodě jsem se s ním domluvila.
A ke kolobce: došla mi do dvou dnů od objednání. Měla jsem problém se seřízením brzd a s vycentrováním kol, tak jsem to zavezla do cyklosportu, kde mi to za 200,- udělali. Ale myslím, že zručný chlap by to zvládl sám. Zatím jsem na ní byla kvůli zdravotním potížím jen párkrát, ale za to 100% spokojenost. Máme ford mondeo - sedan, a když sklopím zadní sedačky, tak ju do kufru narvu (má neskladný řidítka)

zuska
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2009 13:13
- Nahlásit

Prosím, poradíte ještě někdo? Mockrát děkuju.

zuzkaJ
Na kolobku jsem se koukla, ale trochu mě odrazuje váha skoro 12kg A taky nevím, čím bych se stala vyvolenou, aby mě nestála 7tis, jak je vedeno na webu, ale jen 3,5.. (?)

wami
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2009 13:29
- Nahlásit

zuska
máš dobrý kritéria hodně muziky za málo peněz...

z nižších cenových relací mě napadá Kostka, Woox a Hota. Hota má co kus, to originál, cenově jsi schopna ji dostat nejníž, ale jsou na ni i špatné reference. Osobně ji mám pár let a vydržela toho chudák hodně, ale už jsem jich viděla víc, a každá je trochu jiná, takže až si časem budu pořizovat jinou, šáhnu tam, kde stopro budu vědět, CO přesně dostanu...

Woox jsem ještě neviděla naživo, podle fotek a popisu se mi ale celkem líbí...

Kostku jsem si už vyzkoušela, až na nižší světlou výšku stupátka je bezvadná (a ta světlá výška je o zvyku, myslím... ). V tuhle chvíli bych asi šla do Kostky Laser 26" - a jestliže věřím, že to za ty prachy ustojí moje šílené jízdy s mastodontama, tak foxlíky to ustojí stopro ;)

nicméně - žádné z terénnějších kolobek nejspíš nesplní očekávání skladnosti v MHD. Ta Kostka je asi nejkompaktnější, ale i tak je to jen o něco menší, než kolo...

Dasha
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2009 13:41
- Nahlásit

mě by taky to tajemství slevy na Woox brndě zajímalo

wami
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2009 13:49 - Změnil/a: wami
- Nahlásit

zuska
Dasha
http://dogsport.ic.cz/?page_id=767

(když prodávali první kusy, měli je na aukru s obrovskou slevou, proto ty "superakční" ceny... )

zuska
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2009 17:09
- Nahlásit

hodně muziky za málo peněz.. No, jelikož je to jen na rekre ježdění (náhražka za kolo odcházející pomalu ale jistě do věčných lovišť), nehci (a ani nemůžu jít do profi modelů za 10tis.. to třeba časem, až a jestli koloběžkám propadnu. Jde o to, že i když nechci sáhnout po něčem nad 5tis, chtěla bych z toho vytřískat, co se dá, a sice nebudu mít kolobku super extra třídu, ale přála bych si aby aspon odpovídala svoji cenové kategorii.
Na Kostku už jsem se taky dívala, tak díky za další nasměrování.

zuska
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2009 17:20
- Nahlásit

wami
Díky za odkaz!! Jelikož to jsou skoro mí sousedé, určitě vyzkouším

zuzkaJ
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2009 18:55
- Nahlásit

zuska
Dasha
měli je na aukru s obrovskou slevou
Přesně tak. Já ji kupovala koncem srpna, takže dva měsíce zpátky. A ne přes aukro. Prostě jsem pánovi zavolala, že jsem jí viděla na aukru a že "jedna paní povídala", že jí prodává i mimo aukro za těch 3,5, a domluvili jsme se. Takže tak.

AmAkita
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2009 19:03
- Nahlásit

Mám brndu od f. MIBO (Crazy model).
Bytelná , lehká, drží , super brzdy ....ještě jsem si tam nechala proti základní verzi přidat pár vychytávek pro psy a vyšla do 5000,-Kč

Jezdím s dvouma akitama (netahací pes) , ale srnky+zajíci zajišťují občas super zrychlení

Mám obě feny oblečený do vlastního postroje ušitýho řesně na ně , pod řídítkama napevno přidělaný na obrtlíku dvě samonavíječky (Trakt 100) TAKŽE NEHROZÍ PROVĚŠENÍ ŠŇŮRY , navíc za těch 5m dokážu zareagovat když se pokuší vzít ,,čáru" do strany (kočka,divočák).

Mají po republice obchodní místa , kde se dá o jednotlivých modelech podiskutovat přímo s uživateli kolobrnd ....a navíc už to i přímo seřídí+sestaví (narozdíl od E-shopu.

wami
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2009 20:01
- Nahlásit

AmAkita
to zní taky dobře... jen - jakou máš velikost předního kola?

zuzkaJ
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2009 20:19
- Nahlásit

AmAkita

Pro technickýho antitalenta - cože to tam máte proti prověšení vodítka?

Gwen a Dinulka
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2009 20:34 - Změnil/a: Gwen a Dinulka
- Nahlásit

zuzkaJ
tažnýho psa
No ale to nefunguje na 100%

Vella dělá takový držák s očkem, někde výš jsem ho tu dávala, ale pasuje jen na jejich kolobky, takže spíš pro inspiraci.

Edit: ještě doplním, že zajímavou vychytávku jsem viděla u Ebony, ale nafocený to nemám, třeba se pochlubí sama.

Ebony
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2009 20:40
- Nahlásit

Gwen a Dinulka
myslíš tohle?

já jsem to pro změnu okopírovala od Poláků

Gwen a Dinulka
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2009 20:51
- Nahlásit

Ebony
Jo, přesně to jsem myslela

zuzkaJ
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2009 21:11
- Nahlásit

Gwen a Dinulka
Když já zatím druhýho psa nechci

Už jsem se na ten držák s očkem dívala předtím, ale moc jsem nechápala, jak to funguje. Až teď jsem si ho zvětšila a konečně mi to docvaklo

AmAkita
Člen
# Zasláno: 17 Lis 2009 09:53
- Nahlásit

zuzkaJ

Přejetím prověšenýho vodítka (a když zrovna pes/dva psi překříží kolobrndě dráhu) se v lepším případě jenom vodítko NAMOTÁ DO PŘEDNÍHO KOLA, v horším přijde k ,,držkové"

wami
nevím....,tu co je na základním modelu.

zuzkaJ
Člen
# Zasláno: 17 Lis 2009 10:52
- Nahlásit

AmAkita
Toto chápu, to se mi stává Já myslela ty samonavíječky

Já to řeším tak, že když se vodítko prověsí, tak ho držím v ruce s řidítkama, aby bylo mimo kolo. A když se zas napíná, tak ho pustím. Ale je to nepraktický

Venuše
Člen
# Zasláno: 19 Lis 2009 10:48
- Nahlásit

zuzkaJ
ahojky, taky hodně vážně uvažujem o koupi kolobky Woox, ale máme trochu obavy z té nízké světlosti. Sice se nechystáme na žádný pahorkatiny, většinou na rozumný lesní cesty, myslíš že to bude v poho?
PS: mimochodem nám by to vyšlo na 4 tis, tvoje srpnová cena je pořád nejmenší

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání