Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Chov psů, chovatelství / Jaké granule???
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Autor Zpráva
Vcelka
Člen
# Zasláno: 17 Lis 2007 18:44
- Nahlásit

A nemáte někdo zkušenost z granulema Dibaq? Dostali jsme na srazu bílých boxerů na výstavě dva 4 kg pytle, pes je sežral docela v pohodě, tak by mně zajímalo jak to vypadá z jejich dlouhodobějšim užívánim.

rendik
Člen
# Zasláno: 17 Lis 2007 21:31
- Nahlásit

Schválně nebudu uvádět značku, ale narazila jsem na krmivo, kde výrobce ve štěněcích granulích uvádí 30% bílkovin, 40% tuků a 30% sacharidů. Co si myslíte o tom množství tuků? Teď krmím granulemi, které mají asi 18% tuků, co jsem koukala na jiné značky, taky nemají víc než 20%...

pigie
Člen
# Zasláno: 18 Lis 2007 00:52
- Nahlásit

rendik
30% bílkovin, 40% tuků a 30% sacharidů
No, to urcite len preto, aby im to sedelo do 100%

Baileys
Člen
# Zasláno: 18 Lis 2007 17:30
- Nahlásit

Já mám dobré zkušenosti s obyčejnějším Visánem, štěňata a fenu v březosti a pak jsme měla na Kiře, ale tedy miohu říct,že špičkový je Kronch!!Jsem čučela na to osrstění po něm a jak pomohl jedincům při zažívacích problémech-občasné průjmy, nebo kožní problémy a tak...

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 18 Lis 2007 19:31
- Nahlásit

Baileys
Musím říct, že granule Kira od Baileys jsou super, musím udělat reklamu. Vyzkoušela jsem zatím hypoalergenní, light a teď mám i zátěžovku. Psům to vyloženě chutná a Kronch olej k tomu je taky paráda. Diana se pustila konečně do granulí, a to do zátěžovky s olejem, když předtím jsem ji krmila chlebem s paštikou a se sýrem, případně párkáčem, páč nic jiného do huby nevzala, ale ten olej se zátěžovkou fakt dobrý.

Dante
Člen
# Zasláno: 18 Lis 2007 19:41
- Nahlásit

Vyzkoušela jsem už ledacos, můj jezevec je totiž nežravec obecný, vybíravý. Začali jsme Royal Caninem (ten baštil s maminkou), pak Eukanuba, Purina Proplan, Kronch, ProPac a nakonec jsem rezignovala - vařím a přidávám trochu ANF Holistic. Pejsek prospívá, má krásnou srst a daří se mu dobře.

maixnerova
Člen
# Zasláno: 18 Lis 2007 20:57
- Nahlásit

Mucholabka
Kronch olej

to myslíš ten lososovej na srst? Uvažuju, že bych ho koupila mámině Žofce (foxička z útulku) - pořád jěště nemá úplně v pohodě srst...

Mucholabka
Člen
# Zasláno: 18 Lis 2007 21:46
- Nahlásit

maixnerova
Nevím, jak funguje na srst, mám to chvíli, ale dávám to Aši, která vypadá jak koncentrák na pochodu, páč prodělala kožní onemocnění, tak pak poreferuju. Ale pro zchutnění super. Bucka je na light granulích, má od masa na nějakou dobu pokoj, protože hubne tak jí do toho občas ten olej přidám, ať neřekne.

maixnerova
Člen
# Zasláno: 18 Lis 2007 23:44 - Změnil/a: maixnerova
- Nahlásit

Mucholabka

díky , já to právě našla jako doplněk pro problémy s kůží a srstí, ale koukám, že to má mnohem širší záběr.... budu moc ráda když poreferuješ , kdyžtak to dostane Žofka od Ježíška

http://64.233.183.104/search?q=cache:VPrhKNlcE-IJ: www.veterinarnipece.cz/lososovy-olej-pro-psy-kronc h-1291.html+Kronch+lososov%C3%BD+olej&hl=cs&ct=cln k&cd=4&lr=lang_cs&ie=UTF-8&inlang=pl

jejdajaja
Člen
# Zasláno: 18 Pro 2007 18:36
- Nahlásit

My krmíme momentálně First Class Junior
a jedli jsme Bosh junior a chystáme se na Eagle Junior

Kelly
Člen
# Zasláno: 18 Pro 2007 19:37
- Nahlásit

Mám křížence jezevčíka, který sní jakékoliv granule s neuvěřitelnou chutí. Klidně by mohla účinkovat v reklamě na ty nejhorší granule a lidi by uvěřili, že jsou fakt výborné. Ale nechci jí dávat nekvalitní krmivo, proto dostává střídavě ANF - jehněčí s rýží nebo Purina proplan.

Druhá fenka (leonberger) je její přesný opak. Od štěnda nežravá, vybíravá v granulích. Navíc má slabší zažívání, takže to je další problém. Vyzkoušeli jsme: Royal canin giant, Eucanubu, Purinu proplan, Mastery, Happy Dog, Nutram, ANF.
Poslední půl rok krmíme NUTRIENCE, střídáme Original, Derma, Active. Občas dostane i ANF. Do granulí přidávám psí paštiky a konzervy, aby jí víc chutnalo. Je to těžký s těmi nežravci!
Ještě bych chtěla vyzkoušet Orijen a Kronch, tak jestli máte někdo zkušenosti, tak napište prosím.

reneeska
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2008 17:28
- Nahlásit

First Mate Lamasko, máme ho čerstvě asi něco přes 14 dní a dobrý, chutná a tak nějak se mi zamlouvají .... tak snad se neukáže nic neuspokojivýho

reneeska
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2008 17:30
- Nahlásit

na srst je suprovej Fitmin srst, levnej a účinek zaručen, nám moc pomohl na drápky a srst se taky jzemnila, možná i lehce zhoustla

Johule
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2008 19:36
- Nahlásit

musím stoprocentně doporučit Platinum natural...štěňouch měl průjmy naprosto ze všeho, ale po tomto skvěle ožil, přibral a dělá krááásná hovínka

Kelly
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2008 19:48
- Nahlásit

Johule

Tak to můžu taky potvrdit. Moje feňule má slabší zažívání, vyzkoušeli jsme spoustu granulí a vždycky po nich měla průjem. Platinum Natural baští necelý měsíc a paráda: Konečně má tvrdý bobky.
Sice tyhle granulky nehltá s takovým nadšením jak jsem si představovala, ale na to, že je nežravec granulí, je to ještě dobrý. Rozhodně u nich nějaký čas vydržíme.

Dasha
Člen
# Zasláno: 8 Bře 2008 21:22
- Nahlásit

reneeska
Taky krmím FM Lamasco, ale senzitiv a jsem spokojená. Ale žere je zhruba měsíc, takže kromě toho, že jsou menší hromádky, zatím změny neregistruju. Nepřibral, neshodil, srst je pěkná.

Mari
Člen
# Zasláno: 25 Bře 2008 10:48
- Nahlásit

Já jsem začala s Eukanubou ( byla na ní odstavena )....hovínka super, srst taky, ale chutnost nic moc a to není nežravec
Přešla jsem na ProPlan, chutově dobrý, ale bobky měkčí a granule docela výživný.
Tak jsem začala krmit Royalem....super bobky, srst, chutnost, kondice. Tím jsem krmila nejdéle, ale musela jsem změnit, protože ji musím shodit nějaký kilčo a na RC to nešlo ini při mini dávce.
Tak jsem začala krmit Calibrou light a dobrý. Byla v super kondici, pěkně se vyrýsovala, chutnost dobrá a bobky taky.
Taky musím pochválit Kronch, měla jsem vzorky asi na 3 dny a bobky byli hooodně malý
Teď krmím Hill's light a hrozný místo aby hubla, tak nabírá. Chutnost nic moc, dělají se jí lupy a kadí asi 5x denně velký hromady

Zuuza
Člen
# Zasláno: 28 Bře 2008 12:07
- Nahlásit

Našemu štěňátku dáváme Eukanuba Puppy Large breed, chutnají mu moc, dávám mu je i jako pamlsek za odměnu a málem mi ukousne i prst Problém je, že štěndo děsně prdí Máte s tím někdo zkušenost??? Může to být tím, že Eukanuba obsahuje pivovarské kvasnice??????? Krom granulí nedostává nic...

Miju
Člen
# Zasláno: 28 Bře 2008 12:42
- Nahlásit

prosím doporučte granule pro 10kilovou, 11letou fenku s DKK... zkouseli jsme Eukanubu - jehneci s ryzi.... nezere to... ani Acanu senior... jsou nejake pro psa prospesne granule, ktere by psovi chutnaly ?

monica
Člen
# Zasláno: 28 Bře 2008 13:08
- Nahlásit

Mám RTW. Krmila jsem Royalkama pro obří plemena Junior a teď Eukanubou pro štěnda velkých plemen. Vet schválil i pro 4letého než se srovná po průjmech (po dietě). Až to zdlabou vrátím se k Royalkám a velkému koupím Euk.RTW. Někdy dostanou i kozervu,tvaroh se žloutkem a piškoty.

Maya
Člen
# Zasláno: 28 Bře 2008 15:07
- Nahlásit

Zuuza
Spíš mu nesedne složení, můj pes zase prděl po Pro pacu a znám jiné psy, kteří zase prděli po jiných granulích, chce to prostě změnit značku, pak by to mělo přestat.

Miju
Můj pes nežravec žral jen Pro pac a Eagle Pack, teď jsem zkusila Canidae a taky baští. Acany, Eukanuby apod. by se ani nedotkl.

Cesmina
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2008 00:15
- Nahlásit

My přemýšlíme o Fitmin. Doposud jsme krmili levnými granulemi s občasným masem a nebyl problém.

borderojd
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2008 07:01
- Nahlásit

tak mi skoušeli k9 nebylo to špatný, ale bobky byly takovýý no nic moc, tak sme skusili eaglepak což vůbec nebylo špatný pak brita, ale tose s tím nedá už tolik srovnávat, ujde to, ale kadíme podstatně víckrát a smrádek taky pěknej a o prdění nemluvim. pak jsme měli firstmate nejdřív meal and rice, což bylo fajn a te´d tu nature holistic a mlaskmlask tohle nám vyhovuje, tak u toho asi nějakou chvilku zůstanem. Jiank jak už tu někdo psal, neni nějakej oběktivní web kterej hodnotí značky a kvalitu granulek? Myslim co se týče složení jednak toho co je na etiketě a pak toho skutečného ze kterého se to krmení fakt skládá. Jinak jak je to třeba s testováním na zvířatech?

Bela
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2008 09:33
- Nahlásit

CesminaDoposud jsme krmili levnými granulemi s občasným masem a nebyl probl
on ani tak nejde o to, ci su granule levne alebo drahe, ale o to, co obsahuju - ake veci clovek psovi dlhodobo podava.
Pod "vecami" mam na mysli hlavne kadejaky chemicky sajrajt - synteticke konzervanty (zname aj pod menom EU schvalene antioxidanty ), farbiva a pod., ktore nepriaznivo vplyvaju na organizmus z dlhodobeho hladiska, hoci na krmivo ako take moze pes reagovat v pohode (pekny bobek, dobra srts a pod.)
Na to by som si pri vybere kmriva davala pozor v provom rade - a treba citat zlozenie z originalneho obalu v orginalnom jazyku vyrobcu

petrpajdal
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2008 16:58
- Nahlásit

Já začal krmit Artemisem Puppy Large Breed a jsem naprosto spokejen. Pejsek měl po všem problémy. Na doporučení paní doktorky dvořákové jsem zkusil toto a byl jsem mile překvapen. Už jsem nedoufal, že budu krmit granulemi.

cassiopeia
Člen
# Zasláno: 3 Dub 2009 09:40
- Nahlásit

My krmíme Brit Care a moooc spokojení jsme jak my tak i psíci. Granulky chutnají (a to že jsou zmlsanci) - jehněčí s rýží celá řada, odpad bezproblémů ukliditelný (vyšší stravitelnost), česká výroba - jukněte na www.krmivo-brit.cz. C*

Synus
Člen
# Zasláno: 13 Čec 2009 13:20
- Nahlásit

Dobrý den,máte někdo zkušenosti s Italským krmivem Kira pupy?Doporučila mi ho známá,co má chovnou stanici.Krmily jsme Checopee,ale fena měla docela beztvárné bobany,prý je tohle na to lepší.Vím,že každému psu sedí něco jiného,ale jestli má třeba víc lidí s některým krmivem dobré zkušenosti,raděj si nechám poradit,než malé plácat břicho kde čím.

Dines
Člen
# Zasláno: 13 Čec 2009 16:37
- Nahlásit

Psíček
Pokud je prioritou forma bobanu ne tedy kvalitni strava doporucuji do stravy proste pridavat zhruba 10% písku nebo našlehané malty,
Omyl - stačí pár kostí na které pes není zvyklý - půlka jde ven horem a druhá způsobí krásné "zaječí" bobky, stejně velké, stajně tvrdé, a stejné množství

Synus
Člen
# Zasláno: 20 Čec 2009 20:54
- Nahlásit

Aha tak děkuju za super ironické odpovědi,jestli máte problém odpovědět normálně na to co se ptám nebo poradit čím teda krmit aby po tom neměla furt průjem a ne tímto stylem nadhodit,že je mi podle Vás fuk co pes žere(což pokud by byl fakt,tak bych se asi s Vámi "odborníky" ani nechtěla radit a koupiíla bych jí nějakej sajrajt z Lídlu),tak si ty blbý řeči nechte!Navíc jsem psala,že ji nechci plácat břicho nějakejma blafama,jen se v těch suchých granulích neorientuju...

Synus
Člen
# Zasláno: 22 Čec 2009 15:53
- Nahlásit

Vím,že každému psu sedí něco jiného,ale jestli má třeba víc lidí s některým krmivem dobré zkušenosti,raděj si nechám poradit,než malé plácat břicho kde čím.

Kdyby mi šlo jen o hovna,nepíšu tu poslední větu.Chtěla jsem dobrý krmivo,po kterým nebude mít fena průjem.
Jediné co v tomto případě nechápu jsou lidi kteří odpováídají tímto stylem.A že jich tu je.Věřím,že máte zkušenosti,tak právě proto byste se o ně mohli podělit a ne napsat něco takového.Nepotřebuju se tu dohadovat,od toho ta diskuze není,že.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání