Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / problémy s posloucháním..
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Autor Zpráva
birma
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 23:11
- Nahlásit

zbrnd
mnohokrát jsem napsal, o jakýc situacích, jakých psech a jakých psovodech píši.
aha, já měla za to, že se bavíme obecně o psech. Pokud ty mluvíš pouze o povahově pevných psech se zkušeným a citlivým psovodem, který zároveň psa nikam nežene (tedy nemá potřebu ho posunovat rychlejc, než pes zvládá naprosto s klidem, protože by chtěl třeba skládat zkoušky)a má s ním skvělý vztah a tudíž podle mě mluvíš o naprosto nepatrném zlomku populace, tak to jsem opravdu nepochopila
A zároveň to tedy nemá nic společného s tímto tématem, neb zakladatelka asi úplně nejzkušenější nebude, vztah mezi ní a psem nejspíš nebude perfektní a o tom, nakolik je pes pevný v povaze nevíme nikdo nic...

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 23:31
- Nahlásit

PetraK
následně pak vidíš, že když to jde tou nestandardnější cestou, proč jí prostě nepoužívat obecně, protože když funguje i na labilního jedince, bude krásně fungovat i na toho standardního
Já naopak spíše vidím, že proč nepoužívat to, co na ty standardní jedince používat lze a je to efektivnější.

Každý setkání s někým, kdo má v chování potíž, tě učí jak jednat líp i s ostatními, když si tu teda tu cestu najdeš
Stále mi není jasný, proč na standarního psa používat spešl techniku? Proto, že funguje i na nestandarní některé, To mi nepřijde jako dost dobrý důvod.

Páč někdo jí taky nenajde a pak ten jedinec - když je to třeba pes - skončí v útulku, nebo dítě v pasťáku s nálepkou nemožnýho, nezvladatelnýho, nevychovatelnýho jedince.
To mi tak trochu připomíná fantasie paní katky Krílové z "výchovy nevýchovou", které jsou ale bohužel dost odtržené od reality právě.
Nechápu, proč by měl standarní pes končit v útulku, když na něj použiji standarní metodu a nepoužiji tu nestandarní, náročnější a méně efektivní.

A stále nemám bohužel tu odpově´d na otázku
Mohu znát princip, proč by zkušenost s labilním psem měla změnit můj názor na fungování s těmi nelabilními, standardními? Nechápu ten mechanismus.
Fak to vysvětlení nikde nenacházím.

birma
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 23:35
- Nahlásit

zbrnd
co na ty standardní jedince používat lze a je to efektivnější.
protože to efektivnější leckdy není

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 23:38
- Nahlásit

birma
aha, já měla za to, že se bavíme obecně o psech
tak oba víme, že jak v kterých fázích se bavíme o čem, ale orpavdu hodněkrát jsem přesně specifikoval o čem konkrétně v tu danou chvíli píši.

Pokud ty mluvíš pouze o povahově pevných psech se zkušeným a citlivým psovodem, který zároveň psa nikam nežene (tedy nemá potřebu ho posunovat rychlejc, než pes zvládá naprosto s klidem, protože by chtěl třeba skládat zkoušky)a má s ním skvělý vztah a tudíž podle mě mluvíš o naprosto nepatrném zlomku populace
většinou jsem psal prostě o standardu co se psů a psovodů týče a o učení se základní ovladatelnosti nezbytné pro fungování v naši společnosti

A zároveň to tedy nemá nic společného s tímto tématem, neb zakladatelka asi úplně nejzkušenější nebude, vztah mezi ní a psem nejspíš nebude perfektní a o tom, nakolik je pes pevný v povaze nevíme nikdo nic...
No má to společného, protože zadavatelka je pokud nelže vzhledem k výše uvedeným kritéeiím spíše nadstandard, když ji pes bezproblémově poslechne alespoň doma a co řekne, to platí.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 23:39
- Nahlásit

birma
jasně, že je

birma
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 23:39
- Nahlásit

zbrnd
spíše nadstandard, když ji pes bezproblémově poslechne alespoň doma a co řekne, to platí.
nebo taky ne, pokud venku je opravdu jediná starost psa, jak co nejrychlejc vzít dráhu...

birma
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 23:40
- Nahlásit

zbrnd
jasně, že je
a to se domníváš, nebos to někde vyčetl v nějaké studii?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 02:16
- Nahlásit

birma
nebo taky ne, pokud venku je opravdu jediná starost psa, jak co nejrychlejc vzít dráhu...
tak jsitě, pokud budeme zpochybňovat, že píše pravdu, můžeme třeba i zpochybnit že má psa a pak nemá smysl ji cokoliv radit případně ji můžeme obvinit z toho, že je muž vydávající se za ženu či třeba agentka CIA

zbrnd
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 02:18
- Nahlásit

birma
a to se domníváš, nebos to někde vyčetl v nějaké studii?
minimálně to vyplývá z toho, co jsi napsala ty, tedy že:
pakliže leckdy není, leckdy naopak je nebo ne?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 02:21
- Nahlásit

jinak jistě, že se to domnívám stejně jako se domníváme 99,9 procent věcí, o kterých si myslíme, že je víme

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 06:48
- Nahlásit

zbrnd
Znám dost lidí, kteří roky i desetiletí cvičili "klasicky", uměli to opravdu dobře a pak se naučili pozitivku. Všichni říkají, že jim jde najednou se psy všechno rychleji, líp a efektivněji. To vážně není spešl metoda pro spešl psy, je to metoda, která když se umí, tak funguje skvěle na všechny psy.

Neodsuzuj něco, co neznáš.

PetraK
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 08:13
- Nahlásit

aňoňouma

pozitivku. Všichni říkají, že jim jde najednou se psy všechno rychleji, líp a efektivněji. To vážně není spešl metoda pro spešl psy, je to metoda, která když se umí, tak funguje skvěle na všechny psy.

ale hlavně to posune myšlení člověka ve směru k jiným tvorům, naučí ho to vnímat je jinak, zamýšlet se mnohem víc nad tím co proč jak zvíře chápe, vnímá.

zbrnd

, že proč nepoužívat to, co na ty standardní jedince používat lze a je to efektivnější.

protože to je možná fajn z pohledu člověka, ne z pohledu toho druhého tvora.
ale ono to nemá cenu tuhle debatu vést dál, ty jedeš svoje, my jedeme svoje. Já jsem měla možnost postupovat obojím způsobem a ač mám v podstatě právě ty standardní jedince, vím, že takhle to jde prostě líp, s tím, že se to právě odrazí i na tom vztahu, a to jsme nikdy neměli špatnej vztah,jen se prostě ještě posunul jinam. Tam kde se mě osobně líbí víc. A to je pro mě podstatný. Těžko popsat. Musel bys zkusit sám.
Zavřete oči - odcházím. .

zbrnd
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 08:33
- Nahlásit

aňoňouma
Znám dost lidí, kteří roky i desetiletí cvičili "klasicky", uměli to opravdu dobře a pak se naučili pozitivku. Všichni říkají, že jim jde najednou se psy všechno rychleji, líp a efektivněji. To vážně není spešl metoda pro spešl psy, je to metoda, která když se umí, tak funguje skvěle na všechny psy.
Znám stovky lidí, kteří desetiletí i staletí cvičili klasicky, uměli to opravdu dobře a pak vyzkoušeli pozitivku. Všichni do jednoho to zavrhli, vůbec jim to nešlo, psi kolabovali a umírali. T vážně není metoda vhodná pro psy, je to metoda, kterou můžeš děšlat sebelíp a stejně nikdy na žádnýho psa nezabere.
Sedm z devíti špičkových kynologů varuje před použitím pozitivních metod.
80% našich kynologů považuje pozitivně klasické metody za nejlepší možné.

Neodsuzuj něco, co neznáš.
Vždy si rád na úrovni popovídám s lidmi, kteří přesně vědí, co vím, co znám a jak jsem hloupý, přičemž o mně nic nevědí.
Síla jejich argumentů je vždy zcela uchvacující.

Jen se tady na poslední stránce tak trochu přizpoůsobuji stylu a úrovni komunikace a argumentace, doufám, že všechny princezny jsou spokojeny.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 08:56
- Nahlásit

PetraK
ale hlavně to posune myšlení člověka ve směru k jiným tvorům, naučí ho to vnímat je jinak, zamýšlet se mnohem víc nad tím co proč jak zvíře chápe, vnímá.
Hm to je teda škoda, že to tu pak některé prezentují stylem, kdy popisují chování a "myšlení" psa v ryze lidských pojmech a dimenzich, kdy je evidentní pro každého, kdo tak trochu tuší, jak pes je a není schopen uvažovat, že jde o nesmyslné polidšťování psů.
Ale samozřejmě, co my víme, třeba je zcela všechno jinak, třeba má pesan mozek v podstatě dokonalejší než my, žijeme vlastně nekonečně, Slunce je jen UV lampa obsluhovaná mimozemšťany z Arizony atd atd atd atd
promiň, ale to, co jsi zde napsal mi přijde tak trochu jako nesoudné vzletné hodnocení. prostě předělávka osobního názoru do globální pravdy.

Argumenty pak nezaznívaj, mmch stejně jako třeba v případě kontraproduktivity útulků a nejvyšší možnou podporou pro vlastní tvrzení pak bývá něco jako: "tak to prostě je, protože já to tak cejtím".
No nevím, ale to mi přinde prostě chabý tenhle styl.

protože to je možná fajn z pohledu člověka, ne z pohledu toho druhého tvora

proč by to nemělo být fajn z pohledu toho druhýho tvora? jak jsi na to probůh přišla nebo z čeho tak soudíš? proč vymýšlíš takový hlouposti? to přeci nemůžeš ani myslet vážně? Jste vytvořili nějakou sektu či co? podle toho, co na to téma píšeš mi to tak přijde.

le ono to nemá cenu tuhle debatu vést dál, ty jedeš svoje, my jedeme svoje
no s tím rozdílem, že já používám k argumentaci mechanismy platné obecně a jako protiargumenty získávám často info o tom, že pes odpouští, je vděčný a podobně a na takovýchto úvahách vykonstruované "fakty" o tom, jak je ta ona metoda super.

Tam kde se mě osobně líbí víc. A to je pro mě podstatný
To je samozřejmě naprosto OK, ale nemá to nic společnýho s tím, že je ta metoda lepší pro případy a situace zde zmiňované, nijak to takové tvrzení nepodporuje.

Musel bys zkusit sám.
Mohu vědět, jak já sám bych to měl zkoušet za ty příklady o kterých jsme se bavili zde? Třeba za zadavatelku? Proč bych to musel jinak zkoušet? Nepopřel jsem ani, že to funguje ani že to v některých situacích může být výborné řešení za určitých podmínek, popírám vhodnost a výhodnost použití těhle metod v určitých situacích, přesně vyspecifikovaných a dozvídám se tu zpětně dokola stále ty samé obecné chvalozpěvy.

birma
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 09:08
- Nahlásit

O tom, že psi odpustí naše chyby jsem psala já, později jsem ti přeložila do odbornějšího a méně antropomorfizujícího termínu tolerance chyb trenéra, ale to jsi asi přehlédl. O vděku tu nepsal pokud vím nikdo.
O tom co víš máme asi všichni poměrně jasnou představu, neb neznáš vůbec základy metodiky. Kdybys je znal, mohli bychom se tu všichni bavit na jiné úrovni, ale na diskusi ti je nikdo nevysvětlí a ty o nějaké rozšíření si obzorů z litetatury nebo seminářů podle všeho zájem nemáš, tudíž se už není moc o čem bavit, protože téma tvoje představy vs. naše zkušenost je už podle mě poněkud vyčerpané

zbrnd
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 09:27 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

birma
O tom, že psi odpustí naše chyby jsem psala já, později jsem ti přeložila do odbornějšího a méně antropomorfizujícího termínu tolerance chyb trenéra, ale to jsi asi přehlédl. O vděku tu nepsal pokud vím nikdo.
Nepřehlédl, ale pokud ten pojem takto zaměníš, tak ta původní myšlenka změní zcela význam, resp ho snad i ztratí a v diskuzi psané, kde probíhají spousty slůvek se těžko ke všemu takovému vracet, když zde stále absentují i zcela jednoduché protiargumentace či odpovědi na některé velmi jednoduché otázky týkající se konkrétní situace. Ale ne, nebudu se k tomu vracet, zkoušel jsem to hodněkrát a opět jsem se přesvědčil, že jsem prostě na cezetu a podle toho je třeba si "diskuzi" užít a ne se o ni snažit.

O tom co víš máme asi všichni poměrně jasnou představu, neb neznáš vůbec základy metodiky
Ano právě jsi mi napsala, že proto, že neznám vůbec základy metodiky, máte vy asi všichni poměrně jasnou představu o tom, co já vím.
To fakt dává smysl.
To je prostě logika.

Některým zde totiž vůbec nestojí za to, si přečíst to, co jim druhá strana píše, natož aby přemýšleli, či dokonce přečetli po sobě to, co stvořili.
Pak se to logicky projeví třeba tím, že se člověk může marně snažit získat odpověď na jednoduchou otázku mnohokrát po sobě a sice se dozví spoustu jiných věcí, ale tu jednoduchou odpověď prostě nezíská.

Kdybys je znal, mohli bychom se tu všichni bavit na jiné úrovni
Ale já se na té vaši "odborné metodické" úrovni nepotřebuji bavit, zejména pak k tomu nemám žádnou motivaci, když se mi opakovaně nedostává relevatních reakcí ani na podněty zcela neodborné a nemetodické založené na logice a v naši civilizaci obecně platných a fungujících mechanismech a pravidlech.

Lidi, jejichž pes potřeboval před 15lety k životu nutně vyvážené superprémivové granule mají dnes psa, který k životu nutně potřebuje BARF.
Lidi, jejichž pes byl před 15 lety nejlépe vychovatelný na cvičáku s ostnáčem dnes mají psa, co je nejlépe vychovatelný pozitivkou a clickerem.

To jde jaksi mimo mě, do značné míry.

Neumi
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 10:44
- Nahlásit

Stejně tak když ty dostaneš do ruky třeba psa, kterej bude naučenej útočit na vše, co se pohne nebo to bude třeba pes, kterej chce prostě díky svýmu excesu zabít každýho jinýho psa

Něco, co jsem neměla doma bys v repertoáru neměl?

Takže teď nevím, mám z toho chápat, že takový psy převychováváš pomocí pozitivního upevňování?

Tak to by mě zajímalo, pokud pozitivní upevňování zároveň znamená ignoraci špatného chování......

birma
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 10:45
- Nahlásit

zbrnd
Já jsem tu od tebe žádnou otázku neviděla. Narazila jsem pouze na negaci a rýpání. Možná, kdyby ses snažil vést normální diskusi, tak by být normální mohla

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 11:40 - Změnil/a: aňoňouma
- Nahlásit

Neumi
pokud pozitivní upevňování zároveň znamená ignoraci špatného chování...
Pozitivní upevňování neznamená, že nechám psa žrát jiné psy dle libosti a budu čekat, jestli ho náááhodou napadne, že by to dělat nemusel. Jde o to, nastavit situaci tak, aby se pes pokud možno vůbec nedostal do stavu, kdy by "byl nucen" (ze svého pohledu) tohle chování dělat. Když se náhodou stane, že to nežádoucí chování udělá, tak to v tu chvíli budu ignorovat, ale zároveň přehodnotím svůj postup tak, aby se zmenšila pravděpodobnost, že se to stane znovu.
Dobře je to popsané třeba tady.

PetraK
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 11:47 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

zbrnd

pro každého, kdo tak trochu tuší,

ale jdi ty, copak vůbec tušíme? my si jen pěkně myslíme, že tušíme, víme kulovaný.

tak trochu jako nesoudné vzletné hodnocení. prostě předělávka osobního názoru do globální pravdy.

hele, klidně může bejt, proč ne. Já jen vím, co a jak jsem dělala, co a jak dělám, můžu porovnávat a vidět hlavně na těch psech. To je pro mě to podstatný. Vzhledem k tomu, že vysvětlování není moje silná stránka - a i toho, že mě to neba furt dokola a i proto, že je to opravdu o tom, do toho vstoupit a osahat si to, jsem došla k tomu, že když má k tomu někdo takovýhle postoj, nemá cenu to nějak rozebírat dál. Já si vím svoje a mi to stačí, nemusím šířit "svatou pravdu" ať si k ní každej dojde nebo nedojde sám. To je jen jeho věc, co pozná novýho, co ozkouší, pozná.

Jste vytvořili nějakou sektu či co? podle toho, co na to téma píšeš mi to tak přijde.

žbrndo - těžko budu vytvářet sektu nějakou, a zrovna já, nedružnej jedinec, kterej si jde rád vlastníma cestama. já jsem se k tomuhle propracovala pěkně postupně, už tak od Ešusových tří let. kdy tady bylo o tomhle ještě prt, jen jsem našla klikr, odtud se odšťouchla, zpočátku kapek krkolomě, neb ty info zde fakt nebylyl, pěkně po svých jsem si to vyšlapala, s tím, že mi teď některý lidi, který mají mnohem víc zkušeností - když budu jmenovat F. Šustu třeba a nebo některý informace od T. Rugaas, nebo třeba knížka, která se tu zmiňovala, spolu s jednou prastarou knížkou, posunuly ty věci ještě zase o kous jinak.

Proč bych to musel jinak zkoušet?

no já tě nenutím, ale... taky neříkám, že škeble jsou hnusný, když jsem je nezkusila. A nezkusila jsem je pravda proto, že mi připadaj hnusný. , ale věřím, že hnusný bejt fakt nemusej.

gůůdbáj lenin.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 11:49
- Nahlásit

Neumi
Tak to by mě zajímalo, pokud pozitivní upevňování zároveň znamená ignoraci špatného chování.....
No mně tak tady zajímalo více věcí, ale jejich vysvětlení jsem asi opakovaně přehlédl
Jenže u fandů jakékoliv ideologie musí být člověk zvyklý, že prostě mnohdy toho spoustu "přehlédne".

zbrnd
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 11:52
- Nahlásit

birma
Já jsem tu od tebe žádnou otázku neviděla. Narazila jsem pouze na negaci a rýpání. Možná, kdyby ses snažil vést normální diskusi, tak by být normální mohl
Opravdu? Tak o tom už jsem taky psal. Zkus příště číst, co píši druzí a vnímat obsah. To by mohlo pomoci.
Nebo pokud jsi zde ode mne žádný otázky neviděla, jak tvrdíš, pak mohu doporučit změnit medikaci, to je asi jediný.
Zlob se či ne, pouze reflektuji Tvůj styl komunikace.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 11:55
- Nahlásit

PetraK
hele, klidně může bejt, proč ne. Já jen vím, co a jak jsem dělala, co a jak dělám, můžu porovnávat a vidět hlavně na těch psech. To je pro mě to podstatný. Vzhledem k tomu, že vysvětlování není moje silná stránka - a i toho, že mě to neba furt dokola a i proto, že je to opravdu o tom, do toho vstoupit a osahat si to, jsem došla k tomu, že když má k tomu někdo takovýhle postoj, nemá cenu to nějak rozebírat dál. Já si vím svoje a mi to stačí, nemusím šířit "svatou pravdu" ať si k ní každej dojde nebo nedojde sám. To je jen jeho věc, co pozná novýho, co ozkouší, pozná.
Ono je to trochu prostší.
Když už tedy něco někde píši, měl bych si schopen být za tím stát a na základě argumentů vysvětlit, proč si za tím stojím a být schopen a ochoten konkrétně zodpovědět konkrétní otázky.
To je celý. Pokud se takto neděje, vzniká cz-pes a jiné srajdy.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 11:58
- Nahlásit

PetraK
no já tě nenutím, ale... taky neříkám, že škeble jsou hnusný, když jsem je nezkusila. A nezkusila jsem je pravda proto, že mi připadaj hnusný. , ale věřím, že hnusný bejt fakt nemusej.
Jasný. To je fakt zcela logický.
Takže nemůžeme třeba svejm dětem říkat, že fetovat je špatný, protože jsme to samý nezkusili, viď?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 12:06
- Nahlásit

PetraK
žbrndo - těžko budu vytvářet sektu nějakou, a zrovna já, nedružnej jedinec, kterej si jde rád vlastníma cestama. já jsem se k tomuhle propracovala pěkně postupně, už tak od Ešusových tří let. kdy tady bylo o tomhle ještě prt, jen jsem našla klikr, odtud se odšťouchla, zpočátku kapek krkolomě, neb ty info zde fakt nebylyl, pěkně po svých jsem si to vyšlapala, s tím, že mi teď některý lidi, který mají mnohem víc zkušeností - když budu jmenovat F. Šustu třeba a nebo některý informace od T. Rugaas, nebo třeba knížka, která se tu zmiňovala, spolu s jednou prastarou knížkou, posunuly ty věci ještě zase o kous jinak.
No vidíš, že umíš napsat i něco, co pokud pojmeme za pravdu ukazuje, že vlastně lžeš )
Ty totiž nepoužíváš žádnou xy zaručenou metodu, Ty jsi si vytvořila svůj styl komunikace a do te´d jsi lhala a psala, že používáš nějakou metodu
Osobně v tom vidím/cítím hodně velkej rozdíl proto to i nazývám "lhaním".
A že Tě to či ono posune dál, o tom žádná, to tak je prostě.

Neumi
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 12:36
- Nahlásit

Jde o to, nastavit situaci tak, aby se pes pokud možno vůbec nedostal do stavu, kdy by "byl nucen" (ze svého pohledu) tohle chování dělat
(V souvislosti s touto debatou) - To je v podstatě totéž, co točí zbrnd, neboli nenechám psa udělat chybu = buduji reflex správného chování, zde navíc založeno opět na reflexu klikru (v tomto případě myslím žádoucí zjednodušení). Já tomu říkám "bezpečná vzdálenost" a se svým velmi temperamentním (a tedy reaktivním) a navíc pastevcem poněkud intuitivně provozuji (i když bez klikru, ale rozhodně je v úvaze včetně cíleného tréninku ...)
Děkuji za článek

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 13:00 - Změnil/a: aňoňouma
- Nahlásit

Neumi
Celá tahle debata vznikla na tom, že zbrnd tu psal, že když si pes po povelu "sedni" nesedne, tak je nutné mechanicky ho posadit, jinak si ten reflex nevybuduje. A odmítá brát v úvahu, že jde ve výcviku nastavit situace tak, aby si pes téměř vždy sednul, takže chybné pokusy můžeme ignorovat. A hlavně že jde vést výcvik tak, aby si sednout chtěl, ne musel.

Jinak je pravda, že všichni lidi, kteří se psy pracují dobře na základě přirozené intuice, v podstatě tyhle "sektářsky pozitývkové" postupy z velké části používají. Naprosto intuitivně. Protože to prostě funguje. Akorát je podle mě dobré nastudovat si trošku i tu teorii za tím, anžto jednak to může člověka "nakopnout" k něčemu, na co by intuicí přišel až za nějakou dobu, a hlavně když ví, co vlastně dělá a proč, tak to dokáže snáz sdělit někomu jinému. Kdežto pokud někdo se psy pracuje jen citem a intuicí, tak může být sice hodně dobrej, ale vlastně ani neví, proč mu to tak dobře funguje, a těžko to může někomu předat.

PetraK
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2014 13:52 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

zbrnd

zbrnd
Člen
# Zasláno: 26 Dub 2014 17:43
- Nahlásit

Neumi
To je v podstatě totéž, co točí zbrnd,
Přesně, jenže to dokola neoznačuji za pozitivní metodu tudíž to nejspíš není ta správná metoda.
Prostě je třeba deklarovat, že to, co chceš dělat odpovídá tomu správnému trendu,. Když to nedeklaruješ, jsi vrah štěňátek a možná i poedofil koneckoncův. Nejde o to, co děláš, ale jak tomu říkáš, tos nevědělo?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 26 Dub 2014 17:43
- Nahlásit

PetraK
nesouhlasím!

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání