Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / problémy s posloucháním..
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . >>
Autor Zpráva
Vero
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 15:43
- Nahlásit

zbrnd
a jinou situaci budeš mít, když ho budeš chtít učit podlézt překážku, kde pes může zjistit, že je odměněn za podlezení a neodměněn za přeskočení, a opět kontrluješ prostředí tak, že tu překážku dáš přiměřeně vysoko.
pokud je pes zvyklej na takovou metodu, tak to asi ani nebude nějak pomalejší oproti jednoduchýmu navedení.
takhle doposud chápu, jak to je myšleno.

ty jsi si je zamilovala a tak je zajimaji jejich CV..

zajímá mě, co to bylo za psy, páč kdyby byli zvyklí na shaping, tak asi mlčej a řešej.... a výsledky by šly vniveč.

PetraK
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 15:56 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

zbrnd

jak mu velí příroda, aby se učil?

jak? no pořád, pořád se učí, a sám právě, to mu velí příroda, tak to bylo myšleno.
K tomu aby se učil nepotřebuje člověka. Mám tím na mysli to, že může-li se pes naučit sám, že sedne-li si, vynese mu to něco pozitivního a PŘIPOJÍ se k tomu UŽ JEN PAK TO SLOVO, jest to pro psa přirozenější cesta, než když ho do tý polohy natlačím rukou či i navedu pamlskem.

, nějaký modni pojmy k popisu..myslim nyni tu pozitivku

nepotřebuju módní pojmy dojmy. Vybírám si věci, který se mi líbí a když vidím, jak pěkně fungujou, tak se mi libí ještě víc. To že se to teď tak mocně rozjelo - možná proto ti to vadí"- je to stejný jako s barfem, svět se vždycky na chvíli zblázní. Mně se líbí ta podstata věci, která mi navíc otevřela další dvířka. Hele víš - když jsem si pro sebe objevila klikr, postup/přístup s tím spojený, krmení masem, tak se tomu kdysi lidi vysmívali a dneska ti stejní v tom jedou zrovna tím způsobem který ti je k smíchu. A mě to baví, protože přišli na to, že po mase a syrových kostech jim pes neuhyne, že s klikrem se dá domluvit s papouškem, natož se psem. A ten papoušek, ten je tehdy hodně tůroval . a dneska?? Je ftipný je s odstupem času sledovat, jak horlivě káží.

edit - a na jednu stranu je to dobře, že káží, je myslím, na čase zase trochu posunout vztah lidí ke zvěři
Takhle já to nemám. Na to mě myslím už trochu znáš.

PetraK
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 15:58 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

zbrnd

naviděnou na straně 13

no vidíš, jak dobře mě znáš

a já se jdu přivázat už někam, zkrátim si ten řetěz a zkusím držet bobříka mlčení. Mlčení!

Vero
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 16:10
- Nahlásit

PetraK
to pro psa přirozenější cesta, než když ho do tý polohy natlačím rukou či i navedu pamlskem.
no o tohle šlo původně, mně- že toto nevím, je-li to nutně tak.
je-li pro psa vedení člověkem úpa přirozené.
třeba záleží na mnohém.
abychom to nevytáhli jen do opačnýho extrému, redukovat psa o jeho vlohy nechat se velmi rád vést.
a jestli třeba není dobrý to citlivě vyvažovat.
to jsou všecko moje čistočistě laický úvahy, na který mě zajímají úvahy jinejch.
Walda asi toto chtěl říct tím videem, ne že by to nemělo jít, fungovat.
si myslím, že to asi ukáže čas a množství zkušeností praxe.možná už i ukazují....
a zas věřím spolu se žbrndou, že hlavní je cit pro psa.

Vero
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 16:11
- Nahlásit

PetraK
Je ftipný je s odstupem času sledovat, jak horlivě káží.
každej konvertita musí bejt horlivej

zbrnd
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 16:14
- Nahlásit

Vero
není
je

musíš psa mít zajištěnýho a mít kontrolu- ať učíš jakokoliv metodou.
Ehmmm ..... nějaký kynoložky mi tu tvrdily, že ne, že cho necháváš dělat i ty chyby...tak jak teda? .))))))))))

a ostatně ať učíš jakoukoli metodou, třeba to přivolání- tak postupuješ od nejméně náročné situace, kterou pes dá a ty odměníš, ke složitějším, a snažíš se vyhnout dávat povel v situaci, kdy to pes zjevně nedá.
to není normální postup? to je taky nějaká spešl metoda?

akorát že když učíš klasicky, tak když to náhodou netrefíš, tak psa opravíš, aby přišel. když to děláš v duchu pozitivky, tak by takových případů mělo být úplný naprostý minumum a tam pak nevadí, když je neopravíš
což je imo hnedle několik chloupostí dokupy, plominou plosím...
at ucim jakkoliv, vzdy se budu snazit abych opravovat nemusel
ano tech pripadu, kdy dochazi ke korekci by melo byt naprosty minimum, o to se snazi kazdy, kdo nema imrvere "přepnuto na Mickeymouse" a nepotrebuje k tomu nic z jakysi spešl pozitivky, spise z ty neblbky akurat.

(údajně, mě by zajímalo, nakolik to třeba brzdí postup?
o 3,78%
není to fuk?
jak vidno rozumní lidé se shodují na tom, že to ten postup brzdí a zvyšuje možná rizika "nehody", jiní lidé na to nemají co napsat tak napíší, že to tak není, protože když "to" funguje na kosatku, ak ej to prostě bomba či co. Posléze se dozvíš, že pes nezvladatelně utocici na jineho prestal pote, co si panecek usmyslel, ze zacne pouzivat zazracnou metodu a nezbyva ti nez nad tim ZASNOUT
co tady chces probirat? )))))))))))))

ale to neznamená, že si pes jde do pryč, máš ho na šňůře, dokud spolehlivě nechodí pokaždý, nakolik si to vštípil.
na co šňůra, když ho necháváš aby se rozhodl, co udělá a nekoriguješ?

takhle to teda chápu já, možná mě někdo opraví, že jsem i já vedle
jako na straně 14?

já jsem psa učila přivolání klasicky, a nevím, zda by mi to dalo, nikdy ho v pozdější fázi učení v tomto ohledu neopravit. No jo stará struktura

zbrnd
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 16:18
- Nahlásit

Vero
a jinou situaci budeš mít, když ho budeš chtít učit podlézt překážku, kde pes může zjistit, že je odměněn za podlezení a neodměněn za přeskočení, a opět kontrluješ prostředí tak, že tu překážku dáš přiměřeně vysoko.
pokud je pes zvyklej na takovou metodu, tak to asi ani nebude nějak pomalejší oproti jednoduchýmu navedení.
takhle doposud chápu, jak to je myšleno.

jistě, to jsem nikde nenegoval...akorát je prozdě rozdíl učit psa, to co potřebuje on a to, co potřebuje pánečkovo ego

zajímá mě, co to bylo za psy, páč kdyby byli zvyklí na shaping, tak asi mlčej a řešej.... a výsledky by šly vniveč.
nebo by už je dávno přejelo auto, bo by si tak vybrali sami

zbrnd
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 16:24
- Nahlásit

PetraK
sedne-li si, vynese mu to něco pozitivního a PŘIPOJÍ se k tomu UŽ JEN PAK TO SLOVO, jest to pro psa přirozenější cesta, než když ho do tý polohy natlačím rukou či i navedu pamlskem.
proč by měla být přirozenější?

edit - a na jednu stranu je to dobře, že káží, je myslím, na čase zase trochu posunout vztah lidí ke zvěři
tihle ho posunou tak leda do aršlochu

Vero
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 16:31
- Nahlásit

zbrnd
to není normální postup?

no PRÁVĚ ŽE JE.

což je imo hnedle několik chloupostí dokupy, plominou plosím...
at ucim jakkoliv, vzdy se budu snazit abych opravovat nemusel

nechytej mě za slovíčko, zas tak ty formulace nepromejšlím.
samozřejmě.
jen u pozitivky je to myslím prostě ještě ožehavější, když psa nemáš opravit.

jak vidno rozumní lidé se shodují na tom, že to ten postup brzdí a zvyšuje možná rizika "nehody"

no o tom by chtělo víc mluvit, třeba to je úpa jinak, než si starostrukturálně může někdo myslet.

na co šňůra, když ho necháváš aby se rozhodl, co udělá a nekoriguješ?
protože to tak není, že ho necháš dělat, co chce, třeba jít skočit pod vlak. proto to píšu, že to se mejlíš.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 16:41
- Nahlásit

Vero

no PRÁVĚ ŽE JE.
odbornice kynolozky rikaly, ze nejni, tak nežly!

nechytej mě za slovíčko
a jakej pak má ta debata smysl, když si každý představí pod stejným slovem či slovním spojením něco trochu či hodně jinýho? jak to pak může k něčemu vést?

no o tom by chtělo víc mluvit, třeba to je úpa jinak, než si starostrukturálně může někdo myslet
tak jasný, nemusí to bejt pravda, ale to pak můžeme zpochybnit i gravitaci aneb
pakliže nepustím psa do rizikové situace, riziko nenastává a čím vícekrát ho do ni pustím, tím vícekrát riziko nastane..ale možná to tak není, je jiná doba, kdo ví ... hmm

zbrnd
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 16:43
- Nahlásit

Vero
protože to tak není, že ho necháš dělat, co chce, třeba jít skočit pod vlak. proto to píšu, že to se mejlíš.
Ty se mejlíš vosobo, mě to tu deset stran valily do hlavy, že ho necháš dělat, co chce, nekoriguješ a proto je voupa soupa troupa bo toho psa to tak víc baví a mnohem líp se tak učí, ostatně to maj prozkoumaný i na hyenách.

Vero
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 16:59 - Změnil/a: Vero
- Nahlásit

zbrnd
a jakej pak má ta debata smysl, když si každý představí pod stejným slovem či slovním spojením něco trochu či hodně jinýho?
no já se snažím o přesnost, ale vždycky se nepovede.....
a ty odlišný představy stejně každý má, i když řekneš židle, představí si každý něco jinýho. proto je domluva dycky těžká ne?
krom kontaminace osobníma nevraživostma.

pakliže nepustím psa do rizikové situace, riziko nenastává
ech, já chápala riziko ve smyslu, že možná prodlužuju učení.... nebo se v tom můžu úplně zasukovat.
ale do rizikové situace psa přece nepustíš

Ty se mejlíš vosobo, mě to tu deset stran valily do hlavy, že ho necháš dělat, co chce, n
tak nevim, možná se to tak dalo číst, pro někoho kdo o té metodě nic neví, možná, nevim, ale není to tak. to by bylo dost směšný a tragický zároveň.

Neumi
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 17:07
- Nahlásit

No, začalo to nějak takto :
"Shaping, neboli tvarování, je jedna z obrovských výhod cvičení s clickerem. Základem je, že psa odměňujeme za správné reakce a nežádoucí pokusy ignorujeme, takže časem bude předvádět jen žádoucí chování."
zkopírováno odtud :http://www.katachyon.lerl.cz/view.php?cisloclanku =2009050015

Vero
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 17:28
- Nahlásit

Pozitivní posilování se ale nerovná shaping, ani se nerovná ten klikr...
No a ani při shapingu by se nedošlo moc daleko jen podle jedné věty, s vykašláním se na podmínky prostředí.

Ale jako todleto by měl dál vysvětlovat dál někdo kompetentnější stran tédle metody.
Jsem jen chtěla říct, že podstata toho není, že nechám rozcapenýho čokla dělat, co si usmysl, chápu-li to aspoň kapku tak, jak je myšleno

Vero
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 17:34
- Nahlásit

Jako že vemu psa, jdu mezi kuřata, on jedno po druhým sežere, tak ho neodměním. Až žádný kuře nezbude, tak nic nesežere, a tak ho odměním a pudu domů s pocitem kvalitně odvedeného pozitivního posilování tak takhle ne.
Ani že jdu do lesa, uvidí zvěř pes zdrhne a pokud ho nepřejede vlak, tak se vrátí, dem dál, on zas zdrhne, ale já nic a možná v nějaké chvíli tu zvěř neuvidí, tak ho pochválím a myslím si, že to pěkně pozitivně zvládám.... tak ani to né.
To je přece jen podstatně smysluplnější.

Neumi
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 18:22
- Nahlásit

Jako že vemu psa, jdu mezi kuřata, on jedno po druhým sežere, tak ho neodměním. Až žádný kuře nezbude, tak nic nesežere, a tak ho odměním a pudu domů s pocitem kvalitně odvedeného pozitivního posilování
to je inspirativní, stejně je přepsíno.....

zbrnd
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 18:29
- Nahlásit

Vero
no já se snažím o přesnost, ale vždycky se nepovede.....
já myslím, že většinou se nepovede, smozřejmě nejen Tobě, ale všem, kupodivu i mně , ale uklidnit nás může fakt, že se nepovede zase jen do určité míry, takže je to vlastně zas silně realitivní a tudíž vlastně vo ničem

krom kontaminace osobníma nevraživostma
jasný, ale to se mě netýká, ja na netu píši zásadně proto, že chci rozdávat lásku a světlo

ech, já chápala riziko ve smyslu, že možná prodlužuju učení...to taky to jsou dvě trochu odlišné věci...ano prodlužuje zcela logicky i učení neb pesoův mozek zpracovává nějakým způsobem i informace o dle nás chybných pokusech, jenže peso nezná pojem chyba, nezvažuje, že za onu chybu nedostal pamlsek, ale tou situací projde aniž by pro něj měla negativní důsledek. No je to složitý, podle mýho ty postupy s použitím kontrastu budou asi lepčí samo za předpokladu, že kontrast neznamená trápení.

ale do rizikové situace psa přece nepustíš
no já ne

tak nevim, možná se to tak dalo číst, pro někoho kdo o té metodě nic neví, možná, nevim, ale není to tak. to by bylo dost směšný a tragický zároveň.
dalo se to tak číst? jakože jsem si měl vymejšlejt a vylepšovat to, co mi tu napsaly? a u toho si říkat, neeenenenee ony jsou dobrý kynoložky ony to myslej jinak než píšou a tak já budu reagovat na to, jak to oni jakože myslej a ne na to, co reálně píšou?
Tak to jsem teda debil, já totiž reagoval na to, co psaly....se picnu asi

zbrnd
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 18:32
- Nahlásit

Vero
Jako že vemu psa, jdu mezi kuřata, on jedno po druhým sežere, tak ho neodměním. Až žádný kuře nezbude, tak nic nesežere, a tak ho odměním a pudu domů s pocitem kvalitně odvedeného pozitivního posilování tak takhle ne.
takhle právě jo, takhle to tu bylo hodněkrát popsaný a definovaný.

Tak se koukni, na jakým příkladu to odstartovalo.

danajasa
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 18:51
- Nahlásit

Neumi Základem je, že psa odměňujeme za správné reakce a nežádoucí pokusy ignorujeme, takže časem bude předvádět jen žádoucí chování."
Nebude ten můj dyž neuspěl jako pes,rozhod se že pokusí uspět jako želva kareta obrovská,ted nevim esli ho mám zdrbat jako psa kerej vykopal kráter v záhonu,nebo vodměnit jako želvu bo je to její přirozený projev

krisikowa
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 19:28
- Nahlásit

Chodím teď na cvičák, do kurzu poslušnosti, s devítiměsíční fenkou. A pomáhá to. Taky venku občas nechce jít ke mně, ale zkrátka se musí pejsek naučit, že když přijde, tak dostane pamlsek a bude pochválená, že přišla. No, já byla ze začátku tele, prostě dostala na zadek, když jsem ji pak chtila. A to je blbě, protože si zafixovala, že když přijde, tak dostane na zadek a vyhubováno. Už si ale zvyklá, že když přijde, dostane pamlsek a pohlazení; navíc se ji snažím volat nadšeně a vesele. No a pochopitelně to pomáhá. Někdy se přiblíží jen na metr a pak ustupuje. Když je to tak kritické, házím pamlsky k ní a dělám cestičku k sobě, pak ji rychle popadnu za obojek a připnu, aby nezdrhla Ale naučila jsem se říkat "hodná, přišla KE MNĚ, udělala KE MNĚ" (to aby věděla, že ji chválím za uposlechnutí povelu). Lepší rada asi není, je možný, že máte podobný přístup, jako já ze začátku, proto to říkám.

PetraK
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 19:47
- Nahlásit

Neumi
Základem je, že psa odměňujeme za správné reakce a nežádoucí pokusy ignorujeme,

základem, základem, zááákladeeeem -, v tom je ten háček je to jen záááákláááád a stejně jako dům se neskládá z pouhé základové betonové desky, alébrž jest tam mnoho a mnoho komponentůch, milé děti, tak ani toto není jen o této holé větě. ale kdo nechce pochopit tak zkrááátka, zkrááátečka halt nepochopí, kdo pochopit chce, tak ten už si jede svoje.

A já si lovit toho bobřika. Bobřika mlčenííí. Zpívat můžu

zbrnd
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 20:01
- Nahlásit

Když je to tak kritické, házím pamlsky k ní a dělám cestičku k sobě, pak ji rychle popadnu za obojek a připnu, aby nezdrhla
krisikowa
tak to je moc špatně, ale jsou tu vodbornice na slovo vzatý, já věřím, že ony ti to vysvětlí lépe

zbrnd
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 20:03
- Nahlásit

PetraK
ty to nemyslíš jakože zle a tobě o i funguje dobře, ale tím, že používáš slovník nadšených fanynek sekty se k nim vlastně v očích mnohých řadíš mnoo btw co tu zas pohledáváš? )))))))))))))))))))))))))

Vero
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 20:18
- Nahlásit

zbrnd
Tak to jsem teda debil, já totiž reagoval na to, co psaly....se picnu asi

hele já jen že nedovedu posoudit, jak to, co bylo psáno, působilo samo o sobě, já zhruba vím (myslím si, že vím), jak to má vypadat správně, ta "metoda", takže mě vůbec nenapadlo, že by se to dalo chápat tak, jaks to chápal.
analýzu textu se mi dělat nechce.
asi psaly blbě a musí se jít picnout, nebo blbě čteš a musíš se jít picnout ty, anebo jsem debílos já, protože chápu, jak chápu, a pudu se picnout já, zkusím si o tom večer losovat.

takhle právě jo, takhle to tu bylo hodněkrát popsaný a definovaný.

Tak se koukni, na jakým příkladu to odstartovalo

no víš co, kouknu se asi ještě, ale jedno je jasný.
nemá cenu rozebírat filozoficky a etologicky nějakej způsob, jehož principipy chápou diskutéři řekněme každej jinak.
to už pak je těch bariér teda příliš moc.
takže si asi taky zkusím jít ulovit toho bobra držhubáka, páč jsem se chtěla původně dozvědět nový věci a souvislosti a místo toho tady vysvětluju metódu, kterou v praxi zas tak moc nepoužívám někomu, kdo ji odmítá, ještě než ji poznal.

krisikowa
paní, ale to mi připadá teda úpa blbě.....

danajasa
já bych ho vodměnila za supr fotku želvopsa.

PetraK
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 20:23 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

zbrnd
že používáš slovník nadšených fanynek sekty se k nim vlastně v očích mnohých řadíš mnoo

co máš konkrétně mysli tím slovníkem ty určitý pojmy prostě byly, už u vzniku, myslím, že třeba p. Šusta, kterej je u nás tuším nejlepší - a fakt to nejni fanatik, je to normoš maník, kterej ale hlavně UMÍ vysvětlit. - asi bude používat tak nějak to podobný a von fakt nejni fanynka, já nevím - hledat nový výrazivo?

o tu zas pohledáváš?

bavim se a chodim sem zpííííííííííííváááááááááááááááááááát . Jsem z toho tak rozjařená, že možná ani nebudu muset špuntnout toho Šedivce, vystačim si tady s tím

krisikowa
Když je to tak kritické, házím pamlsky k ní a dělám cestičku k sobě,

tp jí nic moc neučíš, to jí jen lákáš. a to nemusí moc fungovat, páč se kolikrát naskytne habakůk lepších věcí, než budeš ty a cestička z pamlsků. Ale to by ti na cvičáku měli vysvětlit.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 20:42
- Nahlásit

Vero
někomu, kdo ji odmítá, ještě než ji poznal.
jakože já odmítám plošně nejakou metodu jednu konkrétní?
a z čeho konkrétně jsi k tomu dospěla prosím?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 20:46
- Nahlásit

PetraK
nemyslím pojmy, ale spíš obraty, způsob reakcí apod .. prostě styl

hlavně nechtěj příklady, musel bych to zase projíždět celý a separovat, je to jen můj pocit, není to ani kritika, je prostě jak to na mě působí-ten slovník taky určitý obraty, ale ne ty "odborný"
třeba něco takovýho: kdo pochopit chce, tak ten už si jede svoje.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 20:48
- Nahlásit

PetraK
tp jí nic moc neučíš, to jí jen lákáš. a to nemusí moc fungovat, páč se kolikrát naskytne habakůk lepších věcí, než budeš ty a cestička z pamlsků
ještě jste opomenula to připnutí, já na to nemám již síly

PetraK
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 21:46
- Nahlásit

zbrnd

já na to nemám již síly

já taky ne, dala jsem je Rulandovi

zbrnd
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 22:00
- Nahlásit

PetraKjá taky ne, dala jsem je Rulandovi
njn svet halt nejni cernobilej

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání