Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / problémy s posloucháním..
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 .
Autor Zpráva
Walda
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2014 22:57 - Změnil/a: Walda
- Nahlásit

Kdysi jsem se naučil jednu věc, kterou se snažím dodržovat do teď: "Když se na vás váš pes podívá, má vždycky dostat odpověď, jinak to jde do kopru".
Řekl bych, že ten výzkum to potvrzuje.

Navádění v kombinaci s operantním podmiňováním v mém pojetí, jak jsem o tom výš napsal hlavně znamená, že fůru věcí psy cíleně neučím. Tak, že bych si řekl: "teď se jdeme učit tohle".
Spíš si to vysvětlíme za pochodu, tou situací je nějak provedu a je to za náma. I když tak z velké části předcházím volbě špatných řešení, stejně udělají dost chyb na to, abychom absovovali i druhou důležitou stránku učení, "tudy ne přátelé"

Neumi
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2014 07:16
- Nahlásit

Jenom smutná myšlenka, vyvolaná nejen touto diskuzí ale i úplně jinou o mateřství a dětech - to už u lidstva natolik pokročilo vyhasínaní instinktů, že na takové přirozené věci potřebujeme spoustu metodik, návodů, knih......

zbrnd
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2014 10:03
- Nahlásit

Neumi
konzum

sicluceatlux
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2014 19:04
- Nahlásit

Neumi
Čim vyšší vzdělani,vice informaci,tim mene intuice ,prirozenosti,insinktu. Navic pokud hledame napr. u novorozence,ktery byl počat in vitro ,prirozene"doplazeni se k prsu",a jine instinkty,když se ani spermie nedomrskala k vajicku,jsme buď snílci nebo zabednenci.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2014 20:37
- Nahlásit

sicluceatlux
Čim vyšší vzdělani,vice informaci,tim mene intuice ,prirozenosti,insinktu.
to jako plyne z něčeho? nějakej výzkum nebo tak, že tam je ten vztah mezi tím? jen se ptám

Navic pokud hledame napr. u novorozence,ktery byl počat in vitro ,prirozene"doplazeni se k prsu",a jine instinkty,když se ani spermie nedomrskala k vajicku,jsme buď snílci nebo zabednenci.
Tomu taky nerozumím. Proč by to tak mělo být? Min in vitro neznamená prakticky, že "by se nedomrskala" ne? A i když vezmu teda jako příklad, že se jedná o tenhle případ, tak to nemusí znamenat, že potomek bude mít nějaké specifické defekty v podobě chybějících základnách instiktů. Nebo jo? Já nevím reálně, tak se ptám, z čeho to plyne?

sicluceatlux
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2014 20:49
- Nahlásit

zbrnd Jé ahoj,dlouho jsme se nepřeli
Ad první osobní letitá zkušenost. Jednak. Jednak čím více informací si naložim do hlavy včetně problémů ,tím více těch problémů se tím zhmotní,neb je za tím strach z nich.
Ty jsi moc precizni,potřebuješ nejlépe přesné definice ,lidská mluva je ale květnatá. IVF beru jako celek se všemi svými metodami.
Mluvím obrazně,chci tím říci,co už jsem psala-že degenerujeme. Nikdo neví,jaký a na co to bude mít dopad .Koneckonců proč jsou v psí říši nejzdravějši voříšci ? Nikdo jim,mimo jinésamozřejmě,neprovádí asistovanou reprodukci.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2014 21:06
- Nahlásit

sicluceatlux
Ad první osobní letitá zkušenost. Jednak. Jednak čím více informací si naložim do hlavy včetně problémů ,tím více těch problémů se tím zhmotní,neb je za tím strach z nich.
tomu naprosto věřím, ale nijak mi to nevysvětluje to první

já se nepřu jak vidíš

Ty jsi moc precizni,potřebuješ nejlépe přesné definice
to ne, ale u tohodle mě zajímalo právě, jestli prezentuješ svůj názor, svou zkušenost či jestli prostě prezentuješ něco, co je nějak dokázáno či minimálně bylo zkoumáno s nějakými výsledky

Koneckonců proč jsou v psí říši nejzdravějši voříšci ?
To je taky diskutabilní takhle tvrdit i když ti rozumím, ono totiž spousta voříšků je taky produktem lidské tvořivosti a u těch to pak bude podobný jako u těch exterieráků.
Ano degenerujeme a je to i systémově podporováno, třeba je to ale nutný pro přežití , kdo ví...

sicluceatlux
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2014 21:29
- Nahlásit

zbrnd
Obyčejné pozorování. Jsem tvor,který si většinou dělá na vše vlastní názor,díky tomu se mnou maminka měla vždy výchovné problémy-vztáhnu to k pozitivce-razila názor,to,co je dobře je norma,k níž se netřeba nikterak vyjadřovat,takže za pozornost stojí pouze to,co je špatně-tedy spíše negativkaDo teď nechápe,proč jsem ji velmi brzy přestala poslouchat ,vlasně i vnímat,co ríká, a vzala svou výchovu do vlastních rukou.
Voříšky myslím lásku ulice,ne lidské produkty.Občas mám za slovem zcela konkrétní představu

zbrnd
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2014 21:33
- Nahlásit

sicluceatlux
.Občas mám za slovem zcela konkrétní představu
Jasný, to kupodivu i ostatní ) a právě proto je na netu dobrý si to ujasnit fo čem se bavíme, abychom s nebavili každý vo něčem jiným, bo pak to moc smysl nemá, aspon podle me teda. Ponevaaac ti ostatni se vlastne nedozvi, co jim chceme sdelit.

sicluceatlux
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2014 21:39
- Nahlásit

zbrnd
No ,je těžké se domluvit bez nonverbǎlní komunikace,kdyz i s ni to jde mnohdy take ztuha. Vlasně je pak ta diskuze takové ujašnování a vysvětlováni toho,co tim chtěl basnik vlastne rici

zbrnd
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2014 21:40
- Nahlásit

sicluceatlux
ano prosím, souhlas

sicluceatlux
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2014 21:49
- Nahlásit

zbrnd
Tolik souznění najednou........jdu spát,než se to pokazí

zbrnd
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2014 23:40
- Nahlásit

sicluceatlux
nesouhlasím!

Gabriiella
Člen
# Zasláno: 11 Led 2019 17:15
- Nahlásit

Je mi jasný, že se tady asi úplně nesetkám s pozitivním ohlasem, ale nám vážně moc pomohl výcvikový obojek. Nikdy jsem tím psa zbytečně netrestala, ani netrápila.. ale byli situace, kdy to byla potřeba. Takže za mě můžu vážně doporučit, od té doby poslouchá perfektně Pořizovala jsem ho tady https://www.elektro-obojky.cz/vycvikove-obojky/ kde mimochodem máte i fajn články, kde se dozvíte, jak obojek používat atd..

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 .
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání