Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / problémy s posloucháním..
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Autor Zpráva
zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Dub 2014 23:45
- Nahlásit

Stejně tak když ty dostaneš do ruky třeba psa, kterej bude naučenej útočit na vše, co se pohne nebo to bude třeba pes, kterej chce prostě díky svýmu excesu zabít každýho jinýho psa

Něco, co jsem neměla doma bys v repertoáru neměl?

Takže teď nevím, mám z toho chápat, že takový psy převychováváš pomocí pozitivního upevňování?

birma
Člen
# Zasláno: 22 Dub 2014 23:50
- Nahlásit

zbrnd
Mám takovýho psa jednoho a chápat to tak můžeš, protože se o to minimálně snažim..

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 00:05
- Nahlásit

Vždyť je to mnohem náročnější "cesta" s možností nadělání větší paseky.

Naprosto nesouhlasim (a vyzkoušeno mám obé - asi narozdíl od tebe)
Tak to máš jistě v zásobě i logické vysvětleníá proč to není náročnější cesta s možností nadělání více chyb resp. bych teda očekával argumenty v čem nemám pravdu, když tvrdím, že psa, kterýho učíš tak, že mu dáváš na výběr, to budeš učit učit déle s tou možností nasekání více problémů, které navíc ne vždy můžeš eliminovat při sebevětší snaze.

Nějak si nemohu pomoci, ale že má někdo něco vyzkoušenoa ten druhý ne fakt už dlouho neberu jako argument cokoliv prokazující.
Viděl jsem již hodně uber super nad kynologů, majitelů výcvikových a sportovních kynologických zařízení, jejichž svěřenci v běžném životě jasně prokazovali, že nejsou pitomí a že přežijí i přesto, že je nikdo nic pořádného nenaučil.
Znám spoustu chovatelů, kteřé chovem nazývají kombinac toho, co se jim líbí. Znám spoustu pejskařů majících plná ústa toho, ajk pes poslouchá případně jak jej mají rádi a skutečnost je v naprosté většině případů zcela. Znám spoustu lékařů i veterinářů...zedníky, malíře pekaře, podnikatele ... tak nějak všude je to stejný.
To jako nic proti tobě, vůbec Tě neznám, jen obhajovat funkčnost jakékoliv metody na základě toho "mi to funguje"... jednak nejsi , dovolím si to odhadnout, tak dobrá jako jeden pán, co zvládl vychovat a převychovat "za dva roky sto tisíc psů" a druhak praktické výsledky samozřejmě jsou asi to nejdůležitější nicméně to bychom museli mít asi hodně velký vzorek(abychom mohli srovnávat dvě metody a jejich výsledky), mít k němu oba přístup a bavit se o něm v reálu, ta internetová fora jsou tak nějak spíše o té teorii ať chceme nebo ne.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 00:12
- Nahlásit

to určitě, ale ne emoce všech lidí ovlivňuje dav do té míry, aby ovlivnil jejich rozhodování činěné na jejich základě
---------

Ne všech, ale naprosté většiny. Tedy vlastně všech těch typických ofcí. Koneckonců jsou na tom založeny techniky marketingu i propagandy.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 00:16
- Nahlásit

Mám takovýho psa jednoho a chápat to tak můžeš, protože se o to minimálně snažim..
Tak doufám, že pořizuješ videodokumentaci průběhu, poněváč to by mohla být dost bomba(bez ironie myšleno), nicméně těžko se bavit na foru o praxi, pakliže neznám vůbec ani toho pesu ani situaci atd ...

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 00:38
- Nahlásit

K tomu pozitivnímu upevňování vs "má" metoda.
Když budu hodnotit praxi tedy lidi běžný majitele psů, který potkám na ulici, tedy ne vzorek lidí shlukujících se v jakýchkoliv specializovaných útvarech či skupinách.

Občas potkám člověka, kterýho pes poslouchá resp aspoň ho vnímá a komunikuje s nim.

Krom toho potkávám lidi, co mluví o metodách Desenskýho či Milana, většinou to jsou chrozný tvrďáci, fetky či prostě něčím "vyjímečné" bytosti.

Krom toho jsem potkal taky nějaký majitele pozitivněupevňujících myšlenek a třeba i clickrů.
Většinou to bylo šílené a z již z pohledu normálně myslícího člověka evidentní, že to nikdy v tom konkrétním provedení fungovat nemůže.
A to neberu příklady jako holčičku roztomilou z vedlejšího baráku, která maltézáčkovičicitoje veselá kliká a současně ho vyvěšuje přes cihličky, které se má pejsek naučit takto asi přeskakovat.
Ano potkaljsem jednu mladou holku tak 20-25 let odhadem s malou malinou a to byl úžasný pohled. V podstatě jsem kolem ní v parku jen prošel a pak je chvíli sledoval s otevřenou pusou. Peso byli malinkatý jen ji chodilo u nohy, ale jaksi prostě bylo vidět, že ta holka je osobnost a že si spolu rozuměj.
Samozřejmě by jim to fungovalo i bez toho clickeru, píši to jen proto, že to je fakt jeden z mnoha případů , vlastně jedinej, kterej jsem takhle venku na veřejnosti zaregistroval.

birma
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 07:58
- Nahlásit

zbrnd
Jako video dokumentaci nežraní lidí a psů? Ne tak to fakt nepořizuju natáčím si akorát některé tréninky poslušnosti.
Na pozitivce založenej kurz nežraní psůch pořádá třeba Lenka Wami.
Kamarádka má z útulku kokra, co se snažil sežrat všechny lidi a k tomu i jí, když chtěla ělat něco, co se mu nelíbilo (třeba si zamést byt) a už je pes relativně v pohodě.
Fakt nejsem schopná ti tu popsat celý základy. Pokud tě to zajímá, tak si něco přečti (doporučuju ) nebo si zajdi na seminář pana doktora šusty.
Bezpečnější metoda je to minimálně v tom, že když někomu neznalému řekneš, že si má budovat vztah, být pro psa zajímavý a pes má vždy splnit povel, tak jsi mu většinou vůbec nic neporadil, protože je to pro něj abstraktní a neuchopitelné. Při tomhle typu tréninku ten vztah automaticky vzniká jako "vedlejší produkt" protože se psem podnikáte společně něco pro oba zábavného a navíc je mnohem menší riziko, že nepochopení majitele pes psychicky odsere, natož že by se zlomil a stala se z něj bestie kousavá ze strachu.
Ale je nutné se vzdělávat, ne každý, kdo vezme do ruky klikr, dělá pozitivku a ne každý, kdo o sobě tvrdí, že tak cvičí, říká pravdu. Navíc i v pozitivce jsou různé směry u nás hlavně pozitivní posilování a pozitivní motivace.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 09:06 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

birma
Jako video dokumentaci nežraní lidí a psů?
já myslel jako videodokumentaci z které by byl patrný ten rozdíl mezi chovánímna začátku a na konci (pře)výchovného procesu a třeba taky styl průběhu toho procesu.

Kamarádka má z útulku kokra, co se snažil sežrat všechny lidi a k tomu i jí, když chtěla ělat něco, co se mu nelíbilo (třeba si zamést byt) a už je pes relativně v pohodě.
Jasně, proč taky ne. Já přeci nepíši ani nepsal, že to nefunguje, jen jsem přesvědčen, že v určitých situacích je to z mého pohledu metoda méně efektivní, náročnější na osobu psovoda ve vícero ohledech a osobně bych ji právě proto nedoporučoval komukoli, kdo má evidentní problémy či neznalosti s nějakou oblastí základů soužití a komunikace s pesanem, stejně bych mu nedoporučil třeba elektriku, pomocí niž lze určitě taky vychovat s láskou a v celkové pohodě za splnění nějakých podmínek samozřejmě.

Bezpečnější metoda je to minimálně v tom, že když někomu neznalému řekneš, že si má budovat vztah, být pro psa zajímavý a pes má vždy splnit povel, tak jsi mu většinou vůbec nic neporadil, protože je to pro něj abstraktní a neuchopitelné. Při tomhle typu tréninku ten vztah automaticky vzniká jako "vedlejší produkt" protože se psem podnikáte společně něco pro oba zábavného a navíc je mnohem menší riziko, že nepochopení majitele pes psychicky odsere, natož že by se zlomil a stala se z něj bestie kousavá ze strachu.
Hm no..ale stejně to, co píšeš zase platí jen za určitých podmínek, ty jsou u všeho u všech přístupů, to je jasný. Jestliže je někdo hrubej bez jakékoliv empatie tak takovej prostě je a bude. Myslet si, že ho změním tím, že mu vysvětlím tuhle metodu...to mu mohu stejně vysvětlit jakoukoliv jinou a on bude stejnej. Prostě nevěřím, že by člověka a jeho podstatu změnilo to, že mu odprezentuješ nějakou metodu. To by jsi ho ji musela naučit a on by se třeba mohl trochu změnit, ale stejnej proces zase proběhne i u jiných metod, když je toho člověka budeš učit, protože vždy to bude o tom, že ho budeš muset v určitou chvíli zastavit a říct mu:"hele Fando, to není plyšák, vždyť on se tě bojí, zamysli se nad sebou, jak se k němu chováš" Protože třeba u těch pozitivně orientovaných metod i kdyby je ten hrubián dělal přesně dle Tvých představ tak zase v ostatním vztahu s tím psem stejně zůstane tím hrubiánem (pokud mu to nevysvětlíš, že být nemá a on to neakceptuje) a tak je pak imo logicky menší pravděpodobnost, že ve chvíli, kdy pes dostane na výběr, vybere si pánika.
Základ je prostě v tom vztahu, já to krásně(ale zřídka) vidivám na některých normálních běžných lidech i třeba na některých bezdomovcích a jejich pesanech, tam ten vztah prostě je, je reálný a i kdyžtřeba ty psy nikdy nic přímo neučili, ti psi jsou ovladatelní, třeba jen tak, že když páneček zavolá, pes k němu automaticky jde.

Ale je nutné se vzdělávat, ne každý, kdo vezme do ruky klikr, dělá pozitivku a ne každý, kdo o sobě tvrdí, že tak cvičí, říká pravdu. Navíc i v pozitivce jsou různé směry u nás hlavně pozitivní posilování a pozitivní motivace.
Jistě, poztivně jde cvičit i s ostnáčem .. jsem přesvědčen, protože to reálné pozitivno buď je nebo není budováno právě tím vztahem.

Já ale chápu, to co píšeš, nijak moc ti to nevyvracím, jen jsem přesvědčen, že pokud psa učím to, co po něm chci, tak, že mu nedám šanci chybovat přičemž mu zároveň nezpůsobuji nic pro něj neakceptovatelného, pes si to osvojí rychleji.
Samozřejmě třeba pokud si věřím a mám štěndo a mám zkušenosti a prostě mám na to, tak v podstatě jde třeba KNOZE v nesoutěžní/nesportovní podobě naučit pomocí pár korekcí, které pes klidně může považovat za hru. Prostě nevidím důvod, proč se (mnohdy až hystericky) bát na psa sáhnout. Vždyť pokud sahám dobře, psovi je v podstatě fuk, jestli ho hladím nebo upravuji do pozice, v který ho chci.
Na odkaz kouknu.-už jsem kouknul, ta anotace mě totálně odradila...jsem prostě hroznej, ale přijde mi jako stupidní žblept...samo nevím, kdo ji vytvořil, třeba je ta kniha zcela jiná. Je?

PetraK
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 11:24 - Změnil/a: PetraK
- Nahlásit

zbrnd

samozřejmě pak asi již nejde o ten "Tvůj systém", ale to je tak vždy se vším

já si dovolím vytáhnout tuhle větu pane.
a zkusím k tomu napsat něco smysluplnýho, což asi u mě nehrozí ale . Jak říkáte, je to tak se vším. ale tuten zmiňmovaný přístup je zatím to nejférovější, co se myslím v komunikaci se zvířaty zatím našlo. Aplikujeme-li ho správně, je to férová cesta, jak zvířeti vysvětlit co po něm chceme - když už po něm chceme věci pro něj ne úplně standardní. Pro mě je důležitá co nejlepší komunikace s mým zvířecím parťákem -záměrně nepíšu pes, protože mám na mysli zvířata obecně a tohle je cesta, která RESPEKTUJE to zvíře. Otázka je, jak jí každý jednotlivec dokáže aplikovat - ale pokud se má něco pokazit, je lepší, když se to pokazí touhle cestou, než cetou tou, že bude pan Vomáčka řvát na Bóbika , že "Bóbikupocem!" aniž by milej Bóbik věděl, co to blbý slovo pocém znamená, natož aby pak ještě chápnál, proč ho zmlátěj, když se konečně náhodou dostaví. Je možná, že já nebo birma to nepopisujeme tak, aby se z toho dalo pochopit o čem je řeč, není to ani o klikru jako takovém, ani o tom, že psovi dovolím všechno, není to ani - teda v mém podání a pro mě - o tom, že nikdy psovi nedám najevo, že se mi něco nelíbí. Je to celej soubor, přístup a opravdově funguje. Když pominu to, že funguje mě obyčejný lajce a matlovi obecnému na dvou mých psech a několika cizích, tak hlavně ale funguje odborníkům, kteří pracují se zvířaty, kde domluva je jiná, těžší, složitější, než se psem, který nám habakůk odpustí, když něco po... kazíme Dá-li se touto cestou domluvit se lvem, hyenou, bylo by nespravedlivý, abychom tuhle vlídnou cestu neaplikovali v soužití se svejma nejlepšíma přátelema, ne? Nekoukejte na to pane tak zaťatě,

edit - na anotaci kašli, přečtení je důležitý,

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 12:04
- Nahlásit

PetraK
Hm promin, celej dlouhej text se mi jaksi neuložil do schránky, takže stručně.

Nikde v tom, co píšeš stále nevidím to vysvětlení, proč by měla být v některých situacích, které zde byly opakovaně deklarované lepší "vaše" metoda než "má".

Nespatřuji na ni nic neférového, mmch stupňování př. jmen typu férový mi přijde jako významový nesmysl promiň. A z toho mi plyne, že je divné diskutovat o tom, co je více férové.

Nikde jsem onu vaši metodu nehaněl v globále, ale stále si myslím, že pro tuto situaci či použití mnou zmíněné je prostě lepší ta metoda má a nečetl jsem zatím nic, co by mi to v nejmenším vyvrátilo.

Nekoukám na to vůbec zaťatě, prostě jen jsem přesvědčen, že ta metoda je pro člověka náročnější a v určitých případech méně vhodná.

Že se s dá použít na velrybu či lva je sice fajn, ale to je oblast výzkumů, bádání, my zde tlachámeo psech, s kterými se dá velmi dobře i jinak.

birma
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 12:12
- Nahlásit

zbrnd
já myslel jako videodokumentaci z které by byl patrný ten rozdíl mezi chovánímna začátku a na konci (pře)výchovného procesu a třeba taky styl průběhu toho procesu.
Tak spešl pro tebe mám natočený chození po ulici začátek a dneska styl nácviku natočenej nemám , protože nemám nikoho ochotnýho den za dnem točit, jak se chodíme dívat na auta (lidi, tramvaje, vlaky, výtah....). Jen po tom prvním videu jsme tam nemohli nějakou dobu chodit vůbec, protože jsem já dement uvěřila, že když psovi umožním se vyhnout tomu, čeho se bojí, tak se toho bude bát navždy a nikdy se to nenaučí, což mělo logicky za následek naprostou paniku a oddálení výsledků o pár týdnů.
Protože třeba u těch pozitivně orientovaných metod i kdyby je ten hrubián dělal přesně dle Tvých představ tak zase v ostatním vztahu s tím psem stejně zůstane tím hrubiánem
když ona to není jen metoda výcviku, je to celkový způsob života s tím psem, takže nemá člověk moc šanci zůstat hrubiánem. Navíc ten onen ani nemusí být hrubián, stačí, že měl předtím psa pevnějšího v povaze, který jeho jednání v pohodě snesl a teď má nějakého, který se hroutí už při majitelově ošklivém pohledu a taky záleží na okolí, se kterým je ten člověk v kontaktu. Četla jsem někde na diskusi od jednoho z našich předních výcvikářů, že pes se má bát se bát. No ehm teda. Takoví lidé toho člověka pak neposunou jinam k jemnějšímu přístupu ke psovi, jen ho utvrdí v tom, že jedná správně a chyba je na straně psa...
Na odkaz kouknu.-už jsem kouknul, ta anotace mě totálně odradila...jsem prostě hroznej, ale přijde mi jako stupidní žblept...samo nevím, kdo ji vytvořil, třeba je ta kniha zcela jiná. Je?
Je a není, je psaná pro naprostý lajky, takže spousta věcí v ní není dovysvětlená, ne se vším úplně souhlasím, ale pořád je to nejlepší knížka, co jsem o psech zatím četla

birma
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 12:15
- Nahlásit

zbrnd
Že se s dá použít na velrybu či lva je sice fajn, ale to je oblast výzkumů, bádání, my zde tlachámeo psech, s kterými se dá velmi dobře i jinak.
To ano, ale proč zneužívat toho, že nám toho psi tolik odpustí, když se s nima dá domluvit tak, aby nám toho museli odpouštět co nejméně?

anonym
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 12:30
- Nahlásit

Pozitivní motivace je fajn, ale dovedená do extrému zarytými zastánci kde všechny semináře, knihy není nic jiného než obrovsky výdělečný kšeft neboť dnes je obrovská móda propagovat, že pes musí být šťastný kámoš a jinými metodami výcviku ho jen a jen týráme. Má svoje klady, ale hlavně obrovské zápory pokud chci se psem opravdu cvičit. Absolutně není vhodná pro všechny povahy psů, pro každý výcvik, je zdlouhavá a naprosto nespolehlivá, pokud je praktikována dle opravdu propagovaných zásad. Hlavně se mi moc líbí, že de facto všichni věhlasní lektoři se svými psy cvičí úplně jinak, ale to nikdo nikdy neuvidí.

PetraK
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 12:33
- Nahlásit

zbrnd
, že ta metoda je pro člověka náročnější a v určitých případech méně vhodná.

tak to určitě pro člověka náročnější je, to ano, ale - pro psa "spravedlivější" ho učit cestou přijemnou, nenátlakovou, cestou, která ho baví. A věř, že kdybys viděl Blanimůru, když jsme začínaly a klikr jsem použít nemohla, protože si na něj nejdřív musela zvyknout a potřebovala jsem naučit nějaký ten základ a pak to mohl porovnat s jejím výrazem při učení věcí dalších, když už jsme klikrovali - je to hodně nesrovnatelnej rozdíl. On ten reflex s tím klikrem totiž prostě vybuduješ taky a to mnohem mnohem lepší. Pro toho psa je líp zapsatelný to, že si ten reflex vybuduje bez toho i minimálního tlaku.

za sebe - klidně půjdu cestou pro mě delší, ale pro psa lepší, přijatelnější. A to i v případku, že nějaký ten tlak by unesl. Páč nevím, proč by ho musel nést, když to jde i bez něj. Stačí ty věci, kdy se tlaku chtíc nechtít člověk nevyhne. Moje heslo je, chceme toho po nich hodně, proto bychom jim to měli podávat v co nejlepší formě.

aňoňouma
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 12:34 - Změnil/a: aňoňouma
- Nahlásit

anonym
Absolutně není vhodná pro všechny povahy psů
Dají se s ní cvičit slepice, delfíni, lvi i akvarijní rybičky, jen některé povahy psů ne? Zajímavý...

je zdlouhavá a naprosto nespolehlivá
Pokud se dělá blbě. Pokud se dělá dobře, tak je to naopak nejrychlejší a nejspolehlivější metoda výcviku. Jenže je to pro psovoda mnohem složitější na naučení a přemýšlení než psu jednu fláknout...

de facto všichni věhlasní lektoři se svými psy cvičí úplně jinak, ale to nikdo nikdy neuvidí.
Jmenuj.

birma
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 12:41
- Nahlásit

anonym
nes je obrovská móda propagovat, že pes musí být šťastný kámoš
ó jaká hrůza! Dozajista má být pes správně nešťastný chudák
jinými metodami výcviku ho jen a jen týráme
to tu někde padlo? Fakt? A kde přesně?

anonym
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 12:47
- Nahlásit

Bohužel nemám tolik času, musím jít týrat psiska, tak snad zítra.
Upozorňuji, že mi vadí pozitivní metody dovedené do extrému, kdy propagátoří tvrdí, že se obejdou bez jakékoliv korekce a že naprosto vše se dá naučit jedině s klikrem a jedině nenátlakovou cestou a to naprosto všechno a u naprosto každého psa.

anonym
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 13:07
- Nahlásit

Ale no tak, to jmenuj byl dobrej vtip. Za to by mi hrozil kriminál, ale věř, že jsou to velmi věhlasná jména. Jenže jako laik to nikdy neuvidíš, hlavně si kup knihu a zaplať za seminář.
Ale teď vážně:
obyčejný cvik "sedni" - cílem je, aby pes okamžitě usedl ze stoje nebo chůze naprosto rovně a s soustředěním na psovoda.
Zkus laikovi popsat jak na to.

birma
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 13:16
- Nahlásit

anonym
naprosto vše se dá naučit jedině s klikrem a jedině nenátlakovou cestou a to naprosto všechno a u naprosto každého psa.
Tos někde četl? Já totiž ne
Snad nikdo normální nebude tvrdit, že připraví s klikrem třeba libovolnou šibu na IPO3, ale stejně tak snad nebude nikdo tvrdit, že to dokáže kontrastem.
Nicméně věřím, že to co jde konkrétního psa naučit kontrastem ho jde naučit i pozitivkou.

anonym
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 13:25
- Nahlásit

Tohle je právě ta demagogie. Ano, NIKDO žádným způsobem nenaučí šibu IPO3 !!!!! Ale co znamená NĚCO naučit konkrétního psa stejně tak kontrastem a stejně tak pozitivkou. Jsem všema dvaceti pro pozitivku, ale s korekcí a kontrastem.

birma
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 13:29
- Nahlásit

anonym
Jsem všema dvaceti pro pozitivku, ale s korekcí a kontrastem.
s korekcí a kontrastem to neni pozitivka (teda ne pozitivní posilování ani pozitivní motivace podle M.K.)

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 13:44
- Nahlásit

birma
Tak spešl pro tebe mám natočený chození po ulici začátek a dneska
No hele opravdu dík, ale nic se z toho moc usoudit nedá. Kdybych vůbec nevěděl, o co má na videích jít, taky bych třeba mohl mysleti, že ten pesan prostě svým chování reaguje na aktuální chování psovoda. Snad mi rozumíš, nechci to tu moc pitvat, ať to nebudí dojem, hlavně teda v Tobě, že se mi snaažíš vyhovět a já do Tebe "jedu" za každou cenu..jen jsem hodil nástin toho, jak byh to třeba mohl vnímat, kdybych to měl třeba za úkol okomentovat jako dvě neznámá videa s neznámými "herci" ... nicméně oipakuji, že to nemá o ničem svědčit, nemá to být žádný závěr či tak něco...

když ona to není jen metoda výcviku, je to celkový způsob života s tím psem, takže nemá člověk moc šanci zůstat hrubiánem
haha hele nezlob se to mi přijde dětinský...to vlastně jako tvrdíš, že čověk díky psovi změní svou podstatu a asi i další věci.
Tak jistě, pokud opravdu to bereš takto, tak pak souhlasím s tím, že je to lepší právě pro yt hrubiány, ale opravdu opravdu nevěříma klidně bych se vsadil, že to procento lidí, z kterých se z hrubiána stane nehrubián díky tomu, že mu ukážeš cestu, jak se chovat k jeho psovi, bude opravdu opravdu hodně málo.
Pro upřesnění píšeme si o hrubiánech nikoliv o lidech, kteří se k psovi chovají zbytečně tvrdě, to je totiž velký rozdíl a samozřejmě lidi, který nejsou hrubiáni jen se chovají zbytečně tvrdě, tak jejich chování změnit jde, ale to jde většinou jkkoliv, prostě jim řekneš, že se chovají zbytečně hrubě. Jasně, celý je to komplikovanější, nedá se to rozdělit do dvou škatulek..jistě

Je a není, je psaná pro naprostý lajky, takže spousta věcí v ní není dovysvětlená, ne se vším úplně souhlasím, ale pořád je to nejlepší knížka, co jsem o psech zatím četla
Aha dík, tak to jsi mi asi dost pomohla, jako vážně.
Obecně nerad čtu, ale u věcí odborného charakteru toto oželím mnohdy neb jsem zvědav na obsah ovšem pokud je to psaný takovým tím stylem "pro typickýho yankeejovskyho pejskare" tak to bych nejspis nedal ani prvni kapitolu....no ulozim odkaz, treba se nekdy rozhodnu Dik ale kazdopadne.

birma
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 13:51
- Nahlásit

zbrnd
pak už mámpro představu jen rozdílové foto běžného výrazu psa
(a svědectví pár lidí, co ho znají)

a končím nemám na sáhodlouhé debaty čas ani sílu
primární účel snad splněn - informace, že to jde jinak předána. Jestli je to podle někoho horší nebo lepší cesta je čistě na tom člověku a je mi dost jedno, jak kdo se psem pracuje, pokud ho netýrá

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 13:52
- Nahlásit

birma
To ano, ale proč zneužívat toho, že nám toho psi tolik odpustí, když se s nima dá domluvit tak, aby nám toho museli odpouštět co nejméně?
hele promiň, ale takhle teda ne!!
takže jednak jsem myslím nikde nepsal nic, co by se dalo napasovat do významu termínu "zneužívání". Psal? Popisuju někde něco takovýho?
a druhak psi nám nic neodpouští-prostě vyhodnocují situace...to je jen lidský pojem, který je pouhým opisem něčeho, co stejně skoro nikdo nedělá....maximálně o tom mluvíme....nebo mi teda vysvětli, jak takové odpuštění probíhá třeba u tebe...příklad, sprostě Ti tu vynadám a pak se omluvím tak, že tím udělám dojem, takže napíšeš, že mi odpouštíš...ale jak to odpuštění v Tobě proběhlo? Nijak, prostě si vyhodnotila, že jsem ulít, ale že jinak jsem gentleman a že se ti chce se mnou dál komunikovat či nemáš potřebu mi to dále vracet...pokud jsem ti ale ublížil, pamatovat si to budeš stejně a Tvé podvědomí bude vždy emoce s tou událostí spojené vyhodnocovat pakliže budeš vyhodnocovat třeba nějaký další text ode mne....prostě odpuštění a spousta dalších takových slov, to jsou podle mne žvásty, člověk tím je popisuje něco, co reálně neexistuje, leda tak v Bibli.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 14:03
- Nahlásit

PetraK
tak to určitě pro člověka náročnější je, to ano, ale - pro psa "spravedlivější" ho učit cestou přijemnou, nenátlakovou, cestou, která ho baví.
To jistě a já někde popisuji cestu nátlakovou, která ho nebaví?

A věř, že kdybys viděl Blanimůru, když jsme začínaly a klikr jsem použít nemohla, protože si na něj nejdřív musela zvyknout a potřebovala jsem naučit nějaký ten základ a pak to mohl porovnat s jejím výrazem při učení věcí dalších, když už jsme klikrovali - je to hodně nesrovnatelnej rozdíl. On ten reflex s tím klikrem totiž prostě vybuduješ taky a to mnohem mnohem lepší.
I kdybych u Brtníků bydlel, nemůže to změnit nic na tom, že tys rozhodně zkušená psomajitelka, máš zkušenosti s výchovou a vedením psa, takže si metodu můžeš spíše vybrat z více možností. Nezmění to nic na tom, že učit psa KNOZE na clicker mi přijde hazard pokud by mělo být cílem ho pak v praxi tím clickerem reálně KNOZEovat. A nezměnilo by to nic na tom, že reflex je reflex, myslím, že není reflex lepší ani horší, pokud je to reflex asi stejně jako se nedá chovat imo férověji a vztah se psem nemůže být nejoptimálnější či třeba auto nemůže jet nejmaximálnější rychlostí

Pro toho psa je líp zapsatelný to, že si ten reflex vybuduje bez toho i minimálního tlaku.
To jsi tak prostě stanovila nebo na to téma probíhal nějaký výzkum?
Pokud jo, tak bys neměla chtít po psovi vůbec nic protože už to, že ho nutíš k tomu, aby se rozhodl je taky jistá forma tlaku.
A znova opakuji, že zcela jednozačně na základě takových těch obecných zákonů fungování světa je nanejvýš nepravděpodobné, že by se pes naučil něco efektivněji, pokud jeho učitel jedná méně jasně. A pakliže mu dáváš na výběr, je to z principu méně jasné.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 14:04 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

birmaprimární účel snad splněn - informace, že to jde jinak předána.
ale to jsem vůbec ani chvíli ani trochu nepopíral přeci

a k těm fotkám...taky se do toho dá rýpat třeba kdybys ho po těch peti měsících přiškrcovala tak jak mi přinde přiškrcenej na ty fotce z útulku, možná by taky koukal jinak....ale prosím Tě nepíši to vůbec proto, aby tu do Tebe rýpal, snižoval výsledky Tvé činnosti apod, tak to tak ani zbytečně nechápej

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 14:15
- Nahlásit

aňoňouma
Dají se s ní cvičit slepice, delfíni, lvi i akvarijní rybičky, jen některé povahy psů ne? Zajímavý...
Panjoňoumofatá, ale ty delfíni atd...tam se daj mnohdy cvičit některý věci a za splnění určitých mnohdy hodně specifických podmínek, okolností atd. Já bych dokonce řekl, že pokud to chcete nazývat výcvikem u všech těch jmenovaných, mohu to já naoplátku nazvat tím, že zamindrákovanci ukazují, jak v praxi funguje Pavlovův reflex.
Je to prostě zcela něco jinýho než u psa. Nebo už jste třeba slyšela o někom, kdo má lva a dokáže s ním bezpečně fungovat ve městě? Pouštět ho v parku odvolat ho od psa atd? To vše na základě pozitivní motivace?

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 14:17
- Nahlásit

Nečetla jsem to úplně celé, protože se dost dokola opakujete, jen chci říct, že jsou prostě labilové, u kterých ani náznak vynucení, byť jen lehký dotek ruky aby si sedl, je nemožnej, mám takovou fenu doma a nesmím jí protě korigovat vůbec, vše pouze přes jak říkate pozitivní posilování (nevěděla jsem, že se tomu tak říká, prostě mě to naučila sama fena, jinak bych se s ní totiž nedomluvila a ona by byla pořád jak hromádka neštěstí). Dokud člověk takového psa nemá, težko věřit, taky bych nevěřila, že jsou psi co se nedají vést klasicky, neuděláš co řeknu, tak tě donutím, ale opravdu jsou a je radost s nimi pracovat, jednomu to hodně dá. A radost je pak oboustranná.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 14:18
- Nahlásit

birmato tu někde padlo? Fakt? A kde přesně?
ne přímo, ale hodněkrát na mne Ty i ramštajnka v tomto duchu duchu reagujete a to tak, že píšete o tlačení na psy o tom, že by nám měli něco odpouštět ve spojení o stylu, o kterém jsem zde psal já...a já přitom nic takového nezmiňoval, ba naopak...to jako nenaříkám, rád Vám to budu opakovat stále dokola, jen se odpovědět na otázku, kterou jsi položila..ač ne tedy mně..tak přesto odpovídám, ať víš, že si myslím, že to takto lze vnímat

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 23 Dub 2014 14:18
- Nahlásit

birma
Ty fotky, to jsou jasný drogy, nějakej hašiš ne, na první totálně vykulenej a na druhý naprosto vyklidněnej pohodář.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání