Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Štěňata a štěňátka / německá doga
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Zpráva
Ali
# Zasláno: 9 Úno 2005 13:15
- Nahlásit

Ahoj všichni!
Chtěla bych si pořídit psa a uvažovala jsem o německé doze. Má někdo z Vás s tímto plemenem zkušenosti a mohl by mi dát nějaké rady?

Anonymní
# Zasláno: 9 Úno 2005 14:35
- Nahlásit

Mela ji moje kamoska. Vse ve vysce jejiho ocasu postupne mizelo z jejich bytu. Kdyz me placla ocasem do nohy, mela jsem tam poradny jelito. Dalsi nevyhodou je jeji hmotnost a kratky zivot.

Evik
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2005 13:27
- Nahlásit

Ali

jestli jsi ještě nikdy předtím psa neměla, tak si proboha nepořizuj hned německou dogu - je to sice krásné plemeno, ale kromě toho, že žije podstatně kratší dobu než psi středních plemen, je taky náročná na množství a hlavně kvalitu potravy, a především na výcvik. Doga je jedno z mnoha plemen, které vyžaduje při pořízení již značné zkušenosti s výcvikem. ´Dogy jsou sebevědomá zvířata a vědoma si své síly. Když se jim od začátku nedá najevo, kdo je doma pánem, velice snadno přerostou páníčkovi přes hlavu... Zvažte to a raději si pořiď te nějaké menší plemeno, nenáročné na výcvik - takové, které může zvládnout i začátečník. Já jsem si jakožto začátečník vybrala chodského psa a musím říci, že jsem udělala moc dobře.
Podívejte se na www.chodskypes.cz, prohlédněte si pejsky a třeba se vám zalíbí víc než doga....

Terri
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2005 13:32
- Nahlásit

Ali
Zkus napsat trochu víc, proč chceš zrovna dogu, jestli už máš zkušenosti s nějakým psem, co se ti líbí, jaké máš požadavky, co bys nechtěla...

Ala
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2005 08:18
- Nahlásit

No musim přiznat že se mi to trošku rozleželo v hlavě. Vždycky jsem chtěla dogu, jenže rodičům vstávali vlasy hrůzou že bysme měli takový tele v paneláku. A teď když už bydlim sama a rozhodli jsme se s přítelem že si pořídíme psa tak jsem automaticky chtěla dogu. Zatím se rozhoduju mezi dogou a boxerem ale ještě to není konečný.
Já osobně zatím žádné zkušenosti se psem nemám. Přítelovo rodiče se kterými bydlíme v dvojdomku mají dalmatina a leonbergra a v pohodě.....

niniel
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2005 09:50
- Nahlásit

Ala
Mne se taky moc libi. Myslim, ze kdyz prectete dostatecne mnozstvi knizek a budete to opravdu dodrzovat, tak to zvladnete. Uceny z nebe nespadl. Budete ji mit venku nebo doma?

niniel
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2005 09:52
- Nahlásit

Evik
Kdyz si clovek da zalezet, tak vychova i dogu. Je to o pristupu. Ja predtim taky zadneho psa nemela a rozhodne se mi povedlo ho vycvicit. Ja bych zas nechtela chodaka

Mark
# Zasláno: 21 Úno 2005 09:54
- Nahlásit

Boxera muzu jen doporucit. Je to bezkomfliktni plemeno. Snadno se cvici, presto je pro kazdou lumparnu a je s nim i ve vysokem veku zabava. Neni mu v byte vedro a je to obrovsky mazel.

Ala
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2005 10:09
- Nahlásit

Díky za povzbuzení. Poslední dobou nedělam nic jinýho než že ležim v knížkách nebo na netu.
Bude s námi doma v bytečku.
víc než z toho že zabere půl obýváku mam trošku strach z nemocí, které se u tohoto plemene vyskytují. I když už jsem toho načetla docela dost a určitě se budem snažit dávat jí to nej.. ať se týká jídla ale i všeho ostatního......

niniel
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2005 11:07
- Nahlásit

Kdybych mela vybirat mezi dogou a boxerem, vybrala bych si dogu. U boxeru mi vadi, ze hodne slintaji

Evicka
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2005 14:47
- Nahlásit

Já, kdybych si měla mezi těmito plemeny vybrat, tak volím taky dogu. Mám s nimi jen ty nejlepší zkušenosti. Sice jsem žádnou neměla, ale ty, co znám, byly moc fajn. Boxerku jsem měla, ale jako plemeno mě příliš neoslovila. Navíc kromě slintání děsně chrápou. No a pevnou ruku potřebuje přece každý pes.

iva
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2005 18:48
- Nahlásit

Jen můj osobní názor : dogu bych nechtěla proto, že opravdu žijí jen krátký život, velmi trpí na dysplazii kyčlí a torzi žaludku. I když jsem dogu nikdy neměla, vím, o čem mluvím. Kamarád měl po mnoho let CHS a já mu hodně pomáhala a výcvikem i chovem. Jinak jsou to většinou báječná zvířata, ke známým lidem nesmírně milá a mazlivá (někdy až problém při jejich hmotnosti). Feny, které jsem znala, byly vyloženě něžné ki malým psům a malým dětem a velmi je ochraňovaly a projevovaly s nimi svatou trpělivost.
Naopak boxerku už máme 9letou a je to báječná psí dáma, ani moc neslintá a nechrápe vůbec, zato je poslušná, trpělivá (chovám malé společenské plemeno), v bytě úplně v pohodě, mazel, ale hlídat dokáže. Je to pes mého syna, který s ní chodil od svých 12 let na cvičák a hodně spolu zažili. Fenka byla vždy perfektně ovladatelná i 12letým klukem, snadno se cvičila. Můžu doporučit návštěvu fóra o boxerech zde na diskusi.

Evik
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2005 10:07
- Nahlásit

niniel
mě je jasné, že když máš s CHP špatné zkušenosti, že bys ho nechtěla....to je bez diskuze...já jsem to taky Ali navrhla jen tak, aby zvážila tu dogu.....

JinakAli pokud jsi fakt začátečník a zvažuješ mezi dogou a boxerem, zvol raději toho boxera - toho už jen díky velikosti líp zvládneš. Naše sousedka nikdy neměla jiné psy než boxery a tak jsem mohla poznat pár různých povah u stejného plemene....V celku jsou to myslím pohodoví psi - a i poučený začátečník je zvládne a žijí mnohem déle než doga (předposlední sousedovic boxer se doži 15 let)

Ala
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2005 08:25
- Nahlásit

Ahoj, díky všem za názory a za rady. Už je rozhodnuto. V nejbližší době si budeme pořizovat boxera. Myslím, že to bude pro začátek lepší a shodli jsme se na tom s přítelem oba dva. Akorát se rozhodujeme jestli psa s PP nebo bez...

nefer
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2005 08:33
- Nahlásit

Jednoznačně s PP!

nefer
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2005 08:43
- Nahlásit

Poslyš, pokud se nepletu, tak boxer zrovna není plemeno oplývající zdravím. Papírový chov je alespoň částečně hlídají. Nevím, co přesně se sleduje právě u boxerů, ale určitě to bude povaha, kyčle a možná něco navíc. Zajdi na stránky chovatelského klubu a tam si přečti něco o chovu. Bezpapírová štěňata vznikají buď po rodičích, kteří bonitací neprošli úspěšně - tudíž nejsou chovní a nesmí mít štěňata (důvodem může být agrese, špatné kyčle, neodpovídají standardu plemene apod.) a nebo po rodičích, kteří se bonitace ani nezúčastnili. Otázka je pak: proč? U štěněte s PP pak máš také přehled o příbuznosti předků. Jestli třeba rodiče nejsou matka se synem, bratr se sestrou, s babičkou prostě cokoliv příbuzného. To také zadělává na malér. Jestli se zrovna nehodláš věnovat výstavám a chovu, můžeš si vybrat nestandardní štěně. Pořád to bude boxer a tyhle štěňata bývají o něco levnější.

nefer
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2005 08:49
- Nahlásit

http://www.boxerklub.cz/czech/index.asp

tady máš odkaz

Danuš
# Zasláno: 3 Bře 2005 11:26
- Nahlásit

niniel, , dogy slintají taky . Kámoška jí měla a na jedný výstavě měla úžasnou historku. Byla to klubová výstava na konci září v Brně. Ve třídě otevřené bylo docela dost fen, tak dost dlouho běhaly. Bylo vedro na padnutí. Pak se zastavily a milá Anitka se trošku oklepala. A ta krásná slina skončila kámošce přímo v oku. . Málem jí to oko vyrazila. Kámoška zachovala dekórum, otřela se kapesníčkem a na výstavě skončila myslím jako V4.

Denisa
# Zasláno: 3 Bře 2005 12:49
- Nahlásit

Jóóó, boxišové jsou super!Jednu mám doma!Jsou to mazlové co se týče vztahu k lidem, dětem, ale bacha, co jsou dost bojovní co se týče psů, aspoň co jsem měla možnost to porovnávat, tak samo, že jak kteří, ale většinou jsou to "bojovníci", buldok se v nich nezapře, však se to píše i v atlasech... bojovní (ne bojoví!!!) psi, takže si to chce ohlídat. Jinak doporučuju, ale pokud máte zároveň i dost smyslu pro humor! Je s nima totiž ohromná legrace, ale někdo v tom místo srandy vidí spíš problém a potíže! A oproti dogám jsou boxeři určitě náročnější na pohyb a temperamentnější a jsou hrozně PRUDCÍ, což poznáte...Jinak ještě mrkněte na diskuzi i na mujpes do fóra něm. boxer. Jo a jedině s PP doporučuju! Proč nad tím vlastně vůbec přemýšlíte? Sleduje se ještě spondylóza, kyčle naopak u boxerů povinné nejsou, ale většina si je taky nechá udělat. Povaha se na zkoušce chovnosti taky sleduje. Jestli chcete srovnávat zdraví dogy a boxera, tak obecně je na tom doga určitě hůře než boxer. Ale je to tak individuální, že ani nemá moc cenu nad tím bádat, to je kus od kusu...

Evik
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2005 07:50
- Nahlásit

boxeři jsou fakt skvělí psi, ale nefer má taky pravdu v tom, že dost často trpí na nemoci, nejčastěji kožního charakteru...jedna paní od nás z ulice má boxerku, která smí chodit ven dokonce jen se speciál botičkama, protože má věčné záněty mezi tlapkami.... Takže jestli se ALO rozhoduješ mezi boxerem s PP a bez, tak jednoznačně s PP!!! Ostatní mají na 100%pravdu, že by sis zadělala na nepříjemné problémy....Tzv. čistokrevní psi bez PP vždycky skrývají nějaký problém (ať už je to skrytá vada, vady v povaze , nemoci atp.....)

Ala
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2005 14:11
- Nahlásit

Tak jsme si v sobotu přivezli fenku boxera. Bylo to trochu narychlo. Ještě ráno jsme nic netušili, a večer už byla doma.Vybrali jsme si ze dvou tu klidnější a musim říct, že jsme vybrali dobře. Čekala jsem že bude v noci kňučet, že se jí bude stýskat, ale nic se nedělo.
Jen aby už se oteplilo a mi mohli chodit ven.

nefer
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2005 14:18
- Nahlásit

Nechci tě strašit, ale moje čubina také první noc nekňučela a tu další (a další) si to plně vynahradila
Odkud máš mimčo a kolik mu je?

Ala
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2005 15:16
- Nahlásit

Ona nekňučí protože spí s námi v ložnici. Ustlala si na mym županu. Když jsme se jí pokusili nechat v kuchyni kde má pelech tak to museli slyšet snad v celý ulici. Ale když je s náma tak je klid.
Jinak dala jsem na rady a koupila si štěně s PP. Ani jsem o tom moc nepřemýšlela. Ve čtvrtek jí budou tři měsíce.

Denisa
# Zasláno: 7 Bře 2005 15:29
- Nahlásit

Gratuluju k přírustku! Brzy nás navštiv na fórech něm. boxera tady nebo na mujpes.cz! A odkud je, ze které stanice? A už bude mít 3 měsíce? Já si ji brala v 7 týdnech. Jak se jmenuje? A jak jí budete říkat? Necháte jí papírový jméno? To je otázek co?

nefer
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2005 15:31
- Nahlásit

Tak to je dobře. Já jsem malou také měla u sebe (ostatně doteď mám), ale i tak si prvních pár nocí zasteskla. Vždycky jsem ji musela ujistit, že tam pořád jsem a přikrýt, aby byl klid. Nakonec se mi ale usídlila pod bradou a spala klidně celou noc. Na venčení si vzpomněla až v 5 ráno. Takže to bylo super.

Ala
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2005 16:02
- Nahlásit

Tak postupně. Jmenuje se Kassia a stejný jméno jí i zůstane. Protože jsme původně chtěli psa tak jsme ani o jméně pro fenu nepřemýšleli. Ale protože už to jméno docela slyší (voláme na ní Kassi) tak jí nebudeme zase motat hlavu něčim jinym. Nakonec jsem ráda že máme fenku, protože přítelovo rodiče mají staršího psa a nevim jak by to dopadlo kdyby jsme přivezli taky psa.
Já jsem taky chtěla co nejmladší štěndo, ale měla jsem docela problém sehnat štěně aby nebylo na druhum konci republiky. Nakonec jí máme z Pelhřimova od pí Bartoškové z chov. st. Etna.

nefer
Ona zatim nespí se mnou v posteli ale jen u postele. I když dávam tomu tak týden než na postel vyleze.

Lord
# Zasláno: 22 Lis 2005 16:02
- Nahlásit

Evik
Doga je jedno z mnoha plemen, které vyžaduje při pořízení již značné zkušenosti s výcvikem.

A to jste vzala kde? Docela by mě zajímalo jestli máte zkušenosti z dogou, že tady sebevědomě tvrdíte takové hlouposti. Doga je to nejkrásnější a nejpřítulnější stvoření. Na výcvik je stejně náročná jako třeba knírač či boxer. Tím chci říct, že silou a drilem ničeho nedosáhnete, ale důvtipem ano.

Když se jim od začátku nedá najevo, kdo je doma pánem, velice snadno přerostou páníčkovi přes hlavu...[i][/i]

Mám to chápat jako, že má doga vrozený sklon k dominanci???? Blbost!!! Každý má psa jakého si vychová a je jedno jestli má dogu nebo čivavu. Naopak doga je nejlepší přítel člověka a to doslova. Všichni dogaři mi to jistě potvrdí

monika
Člen
# Zasláno: 22 Lis 2005 20:32
- Nahlásit

je to sice krásné plemeno, ale kromě toho, že žije podstatně kratší dobu než psi středních plemen, je taky náročná na množství a hlavně kvalitu potravy, a především na výcvik. Doga je jedno z mnoha plemen, které vyžaduje při pořízení již značné zkušenosti s výcvikem. ´Dogy jsou sebevědomá zvířata a vědoma si své síly. Když se jim od začátku nedá najevo, kdo je doma pánem, velice snadno přerostou páníčkovi přes hlavu...
Je to lež.Mám německou dogu, je jí 10 měsíců a je to zlatíčko.Chová se stejně jako kterýkoliv jiný pes.Znám dogy, které žijí i 11 let, potrava je stejně náročná jako u kteréhokoliv jiného většího pesana (NO,RR).Naše doga sežere cca 600g granulí denně.A co se týče výcviku, tak není žádný problém.Stačí zlehka jakýkoliv příkaz a ona se učí velice velice rychle.Není třeba žádný dril a soustavné opakování.Zlehka a vklidu s ní pořídíte víc, něž křikem nebo silou.Jsou to mazli.Jo a ocas: NO nemá ocas a nevrtí s ním?Nebo jiná rasa?Mám i kokra a ten je daleko problematičtější v povaze než ND.Protože je doga takový pohodář,přibude k nám na jaře další.Myslíte si, že kdyby byla doga taková jak ji tady popisujete, že by si lidi pořizovali dvě a třeba i více drobečků najednou?Každý si bude bránit to své plemeno ale nikdy bych nikomu neřekla proboha tohle ne!!!!

Brodyna
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2006 11:20
- Nahlásit

To Frog:
Jsem zde...

Frog
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2006 11:24
- Nahlásit

Brodyna
Jéééé tys to našla. Já to hledala jak truhla Odkud jsi?

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání