| Autor |
Zpráva |
cat
Člen |
# Zasláno: 27 Srp 2008 23:38
- Nahlásit
S radostí oznamuji, že Safíros je doma momentálně řve ve sklepě, páč je mu asi smutno po mamině, ale co se dá dělat.. snad ho to přejde, jinak ho bude ráno ukrutně bolet v krku
|
Ebony
Člen |
# Zasláno: 27 Srp 2008 23:56
- Nahlásit
cat
ty máš štěně belgičáka ve sklepě? no potěš koště hlavně že ses tu vyptávala na ukrutnou socializaci
|
cat
Člen |
# Zasláno: 28 Srp 2008 00:12
- Nahlásit
Ebony : nechtěla jsem ho nechávat hned venku...ale už je v klidu;) Co máš proti tomu, že nesmí do domu? Ani u chovatelů nesměl, spal venku. Je to normální, musí si zvykat..máme ho na hlídání, ne na chlupy v posteli (těch jsem si užila ažaž) Hned zítra vyrazíme za poznáním, takže o socializaci neměj strach;)
|
cat
Člen |
# Zasláno: 28 Srp 2008 00:18
- Nahlásit
Ebony: asi si to s něčím pleteš nebo jsi to nepochopila - ptala jsem se, jestli se může to, že si jej beru ve 14 týdnech, nějak projevit ve výcviku apod. Bohužel to nešlo jinak. Byla bych ráda, kdybys tady nevkládala nemístné poznámky na můj účet. děkuji.
|
Ebony
Člen |
# Zasláno: 28 Srp 2008 13:18
- Nahlásit
cat
Je to normální, musí si zvykat..máme ho na hlídání, ne na chlupy v posteli
Jasně, naštěstí nechovám štěňata, majitel tvého ražení je moje noční můra, 14ti týdení štěně je jistě velký obranář a vohlídá celej dům samo.
Když nesmí do domu, mohla jsi spát s ním, první den v cizím prostředí vrazit malé štěně samotné do sklepa je opravdu velmi "lidské", hlavně od někoho ,kdo se tu prezentuje jako velký milovník psů
Byla bych ráda, kdybys tady nevkládala nemístné poznámky na můj účet.
tak to asi ráda nebudeš
|
Sali
Člen |
# Zasláno: 28 Srp 2008 13:24
- Nahlásit
cat
tyvole ty se seber a sklapni a opovaž se něco říct proti Ebony, nebo se naseru i já a bude po slušným vystupování před lidma,
kdybych věděla že jsi takovýhle pííííííííííííííííííííp, tak bych se s tebou o socialisaci a výcviku nebavila vůbec a rovnou bych tě posrala kam patříš, tj. do pííííííííííííííííííííííííííííp.
Tos silně přehnala, s tím svým přístupem k štěněti, takovýhle mám nejradši, kecykecykecy, a štěně do sklepa, ven, hlídač,.............na tohle si pořídíš belgána, nejdřív tady brečíš, že nemáš doma ten třetí měsíc, a pak to sama zazdíš, no comment, že já se vůbec angažovala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
|
cat
Člen |
# Zasláno: 28 Srp 2008 14:08
- Nahlásit
Sali: klídek, jo? nezazdívám nic. všichni tady myslíte, bůhví jací jste výcvikáři, opravdu se tomu směju Vím co dělám a nenechám se tady od cizích lidí urážet. pa
|
Ebony
Člen |
# Zasláno: 28 Srp 2008 14:22
- Nahlásit
cat
všichni tady myslíte, bůhví jací jste výcvikáři, opravdu se tomu směju
hezky!, samozřejmě, že největší kynolog jsi tady ty, vo tom jistě žádná, pes jen jako věc na hlídání, to je ten nejprofesionálnější přístup k belgánovi, hlavně že nemáš chlupy v posteli, jdu blejt velebnosti
|
cat
Člen |
# Zasláno: 28 Srp 2008 14:36
- Nahlásit
Ebony: to jsem nikdy neřekla se psy zkušenost mám, ale za "šíleného kynologa" se v žádném případě nepovažuju, to fakt ne Ne JEN jako VĚC na hlídání - ty asi neumíš číst... 1)pes není VĚC (možná podle tebe ano?) 2) nejen na hlídání (primární urččení štěněte: sport, výstavy, chov-cituji ze smlouvy) - agility, výstavy , záchranařina a dlouhé vycházky jsou málo, jo? kéž by se každé zvíře mělo tak, jak u nás... se psy v posteli jsem spala 11 let, takže vím, o čem mluvím a ty chlupy byla jen poznámka, samozřejmě to není hlavní důvod. Bez psa nemůžu být, ale otec dostal bohužel alergii na chlupy, takže venku je jediná možnost, jak to zmírnit. Kařdý pes si zvkyne být venku - já jsem NEPŘIJELA A NEŠOUPLA jsem ho do sklepa!!! celé odpoledne jsem si s ním hrála, procházela se s ním po zahradě, seznamovala ho s prostředím (samozřejmě i s jeho dočasnou ložnicí). Chvilku štěkal, ale pak usnul a byl v pohodě.
Vadí mi, že psy polidšťujete - musí spát v posteli a pokud ne, je zle... Byl zvyklý už jen na jeho matku, byl tam 3 týdny bez sourozenců. Spali spolu venku , taky je nikdo nebral na gauč. Jezdila jsem za ním často a přivezla jsem mu deku, aby načichla matkou a aby to líp snášel. Zas takový laik nejsem, jak si myslíte. A hrubé urážky od vás jsou opravdu nemístné a o lecčem vypovídají sbohem ;)
|
Ebony
Člen |
# Zasláno: 28 Srp 2008 14:55
- Nahlásit
cat
)pes není VĚC (možná podle tebe ano?)
co to má znamenat? podle sebe soudím tebe?
Vadí mi, že psy polidšťujete - musí spát v posteli a pokud ne, je zle
kde je poliďšťuju? kde jsem psala, že musí spát v posteli?
A hrubé urážky od vás jsou opravdu nemístné
kde píšu HRUBÉ urážky? a todle není urážka? - všichni tady myslíte, bůhví jací jste výcvikáři, opravdu se tomu směju
Možná by bylo dobré si věci nejdříve ujasnit, protože tahle věta musí si zvykat..máme ho na hlídání, ne na chlupy v posteli
je celkem v rozporu s touhle
nejen na hlídání (primární urččení štěněte: sport, výstavy, chov-cituji ze smlouvy) - agility, výstavy , záchranařina
mimochodem, raději o záchranařině přede mnou nemluv , tam je naprosto bezpodmínečný absolutní kontakt se psovodem, což je u tebe s tímhle přístupem rozhodně nemožné
A já mám astma, a chlupy v posteli, v ledničce, v koupelně i v pračce, a nespí se mnou v posteli
|
cat
Člen |
# Zasláno: 28 Srp 2008 15:21
- Nahlásit
Ebony
co to má znamenat? podle sebe soudím tebe?
ne, napsala jsi to
kde je poliďšťuju?
z tvých příspěvku to tak vypadá. Jsem špatná, protože nemám psa doma??? to je vrchol. Mít psa doma je trend posledních let, dřív byli na řetězu u boudy (abys mě zas nechytla za slovo - NESOUHLASÍM s tím, ani jeden extremismus není dobrý). Byl zvyklý být na zahradě, domů nechodil a jde to vidět i tady - radši si lehne pod keř do stínku, domů se necpe a ani mu nevadí být sám. Teď spí, dneska toho zažil dost a ještě zažije, až se probudí.
Moje poznámka nebyla urážkou - pouze se pousmívám nad některými názory. Viz diskuze "štěně - zeptejte se, na co chcete a co vás zajímá". Ve většině případů dojde na shození tázajícího "odbornými kynology" a konstatování, že si má pořídit plyšáka. To jsou opravdu rady nad zlato (teď to myslím obecně, aby sis to nebrala osobně)
Měla jsem napsat: musí si zvykat, máme ho na hlídání, sport, výstavy, procházky, závody, koupání atd atd...? Z toho kvanta jsem vybrala to, o čem se právě mluvilo.
mimochodem, raději o záchranařině přede mnou nemluv
Už tady přispívat nebudu vůbec, neboj... radši se mu budu věnovat a ne dohadovat se s lidmi, kteří mají jiný a NEJLEPŠÍ názor (ostatní jsou samozřejmě špatné). A to, že je radši venku znamená, že nemá kontakt? dneska jsem s ním byla celý den a ještě 3 týdny s ním budu 18 hodin denně (mínus 6 hodin noc). Zítra mám naplánované další akce, takže se vůbec nemusíš bát, že by byl zanedbaný. Doháním, co můžu. Za záchranařema se půjdu podívat příští týden a nemyslím, že je nutné ho předem zatracovat
To je tvoje věc, kde všude máš chlupy. Otec to prostě nesnese a není takový nadšenec, aby se kvůli tomu dalších 10 let dusil. Děkuji za pochopení, přeji hodně štěstí s tvými psy . Já se jdu podívat, jestli pořád spí.
|
Ebony
Člen |
# Zasláno: 28 Srp 2008 15:28
- Nahlásit
cat
ale ty prostě nečteš, a píšeš pátý přes devátý...já mám velký psy taky venku, ale nikdo tady nepíše o dospělým psovi. Nikdy bych nenechala malý, de facto zrovna osiřelý štěně, samotný někde zavřený. O tom je tu řeč, tak se neobhajuj svou strašnou starostí o psa. Je tu řeč a malém štěněti, děcku, který se ocitlo samo v cizím prostředí. Ani jsem nikde nepsala, že ho musíš mít doma, psala jsem jen a jen, že máš být s ním, a kdybys nebyla asi takovej cimprlich, tak si vemeš karimatku a jdeš s ním spát do sklepa, nebo do kotce, či co já vím. Ale ty nejsi schopná ani to, asi by ti vadily chlupy i na spacáku, takže sorry, ale ten správnej cit ke psům pro mě nemáš....
|
EngieB
Člen |
# Zasláno: 28 Srp 2008 15:29
- Nahlásit
|
malinka
Člen |
# Zasláno: 28 Srp 2008 15:42
- Nahlásit
cat
No, já se, až za tak "velkého kynolóóga" tedy nepovažuji, psy mám zatím jen 15 let. Začínala jsem s 1. Pak se smečka rozrostla na 6. 3 byli domácí a 3 v kotcích. Stále se mám co učit a dobré rady vítám. Také mám astma a alergii.
Musíš pochopit že, pořídím-li si pesana i na hlídání venku, nezavřu ho, (po příchodu do nového prostředí) samotného i když dočasně DO SKLEPA. Víš, jak tomu štěndu bylo?
U nás NIKDY, NEBYL žádný pesan po příchodu k nám, ZAVŘENÝ a už vůbec ne, SÁM. A že k nám přicházeli pesani v různém věku a z různého prostředí.
Vždy se spalo s nima, aspoň pár dní. Venku, nebo v baráku. A i pak se za nima v noci zašlo. Jen, tak pro kontrolu.
Na Tvém místě, bych se nečílila, ale poslouchala, názory jiných. Není to nikdy na škodu. Ať už to použiješ, nebo ne.
Mám 2 maliny, tak vím o čem mluvím. Maliňák je závislák na svém páníčkovi. A zrada, se u něj těžko napravuje.
|
Ebony
Člen |
# Zasláno: 28 Srp 2008 15:47
- Nahlásit
cat
s lidmi, kteří mají jiný a NEJLEPŠÍ názor
to je zajímavý, spousta lidí ti tady x stránek radila a psala své postřehy, ale běda, když napíšou, že s něčím nesouhlasí, to jsou najednou všichni špatní...ty asi jen potřebuješ mazat med kolem pusy a třepat po ramínku, jak jsi dokonalá, tak to tady asi narazíš
malinka
nojo, to je prostě o lidech, někdo je pejskař a dokáže se vcítit, a někdo je prostě jen majitel psa...
|
cat
Člen |
# Zasláno: 28 Srp 2008 15:54
- Nahlásit
Ebony: nedalo se jinak, 14 dní jsem spala 4 hodiny denně a teď už jsem se chtěla konečně vyspat. Tak jsem spala 6. Nejsem citlivka a klidně s ním budu spát kdekoliv, ale jde vidět, že mě neznáte. Opravdu - odmítám se s váma bavit a lituju toho, že jsem tady něco napsala. Kdyby "držela hubu a krok", bavily byste se úplně jinak. rady jsem nežádala, pokud si dobře pamatuju - jen jsem se ptala, jaký vliv bude mít na psa to, že si ho vezmu později.
Pejskař jsem a vždycky budu. Jen nejsem fanatik, který psa vidí jen jako nástroj k práci.
Už se opravdu loučím, jdu ven.
|
malinka
Člen |
# Zasláno: 28 Srp 2008 16:38
- Nahlásit
cat
Jen nejsem fanatik, který psa vidí jen jako nástroj k práci.
On to tu někdo psal, že je má jen, jako nástroj k práci? A i kdyby, každý pracovní nástroj musíš s láskou opečovávat....
Kolikátou máš malinu?
Ebony
jo,jo je to hlavně o lidech. Chjo
|
Ebony
Člen |
# Zasláno: 28 Srp 2008 16:58
- Nahlásit
cat
Jen nejsem fanatik, který psa vidí jen jako nástroj k práci.
za to my tady ano, ty už fakt meleš z posledního a jen hledáš, co bys na koho hodila
|
Sali
Člen |
# Zasláno: 28 Srp 2008 20:30
- Nahlásit
meleš z posledního a jen hledáš, co bys na koho hodila
jen ať to proboha není nakažlivý....
|
Petra
Člen |
# Zasláno: 29 Srp 2008 21:23
- Nahlásit
cat
to teda čučím co lidi dokáží udělat s pidimimpejskovi,
pro to štěndo je to fakt dombrá zkušenos s novím pánem a kor pro BO
měla by ses stydět
|
cat
Člen |
# Zasláno: 5 Zář 2008 23:26
- Nahlásit
Rozhodla jsem se, že sem ještě naposled napíšu, protože jsem dnes a hlavně předchozí dny zjistila, že psát něco ve spěchu se fakt nevyplácí... Bavila jsem se s pár lidma a všichni bez výjimky si pod pojmem "sklep" představili panelákovou klícku bez oken, plesnivou a tmavou místnost. O něčem takovém v mém případě nemůže být řeč ani náhodou. Je to velká místnost s oknem (a záclonkou ) obložená dřevem (někdo by to mohl považovat za obývák)a pár skříňkama - bydlíme v kopci, takže z druhé strany od sousedů je to přízemí (sklepem je tato místnost nazývána z doby stavby, kdy tam byl "bordel", ale teď už je vše jinak). Od té doby tam Safi nebyl, spí venku (další dva dny jsem tam s ním spala taky), přes den není ničím omezovaný(běhá po celé zahradě, chodíme na procházky a jsem s ním pořád). Byli jsme mimo jiné i na cvičáku, kde byl pochválen za povahu, kamarádí jak s lidmi, tak i se psy. Už fakt nevím, co k tomu napsat, je to strašně hodný pes a dostává tolik lásky a pozornosti, kolik se do něj vejde. Biju se do hlavy kvůli jedné větě, díky které se tady rozpoutala nepříjemná debata a kterou bych ráda ukončila a bavila se normálně o zážitcích a životech se psy. Pokud to nepůjde, nebude se dát nic dělat. Kdyby tu větu, co jsem napsala já, napsal někdo jiný, asi bych reagovala stejně, to je fakt. Ale teď se to snažím vysvětlit, tak to snad pochopíte a necháme hádek.
Pokud by někdo chtěl vědět, jak se mu daří a co všechno provádí, ráda napíšu. Chci se bavit slušně, přátelsky a spory nechat stranou...
Takže bych to opravila na "spal v pokoji pod mým s kupou hraček a dekou od maminky, hráli jsme si tam spolu a když jsem odešla, ještě chvíli štěkal, než usnul a spal až do rána - pak byla procházka a od té doby se ode mě nehne"
|
Evelyna
Člen |
# Zasláno: 6 Zář 2008 00:11 - Změnil/a: Evelyna
- Nahlásit
cat
mám doma momentálně čtyři chlupáče BO a přiznám se, že mě to co jsi napsala taky pěkně hnulo žlučí stejně jako ostatním tady. Víš ono není celkem důležité jak ten váš sklep vypadá, psovi je úplně fuk jestli jsou zdi obložené dřevem a jsou na okně záclony, nebo jak je vymalováno. Vůbec nešlo o jednu nevhodně zvolenou větu. Tady šlo o to, že jsi štěně čerstvě odloučené od maminy zavřela v pro něj cizím prostředí někam samotné. To není dvakrát citlivý přístup. Je dobře, že jsi si to uvědomila a svůj přístup k němu změnila, každý se učíme z chyb, možná k tomu přispěla reakce lidí tady, takže ta debata kolem toho zdá se byla přece jenom k něčemu dobrá. Přeju ti aby vám společné soužití přineslo hodně radosti a úspěchů při výchově.
|
cat
Člen |
# Zasláno: 6 Zář 2008 00:19
- Nahlásit
Evelyna : nedá se říct, že bych nevěděla, co dělám. Věděla jsem to - když jsme zjistili, že si skulinku z výběhu najde, musela jsem ho začít připravovat na přenocování vevnitř. nebylo to stylem "přijedu, hodím psa dovnitř a nazdar" - hráli jsme si, chodili ven, dovnitř...rychle si zvyknul. Potom jsem s ním spala venku a ani další dny neštěkal, nevyl, nebrečel. Nemyslím si, že by ho to nějak poznamenalo. Už to nechci řešit - kdybych to tady nenapsala, baví se tady se mnou každý normálně a bez problémů. Dost si to vyčítám a nechci, aby mě hned každý považoval za tyrana a necitu. Je chyba vůbec na jakékoliv diskuze přispívat, protože pak se to obrátí proti i na dost dlouhou dobu
Děkuji za přání, zatím se nám daří moc hezky a jestli to tak půjde dál, bude to perfektní. Je to opravdu úžasný pes
|
Kláásek
Člen |
# Zasláno: 28 Lis 2008 21:16
- Nahlásit
Ahoj já bych si chtěl taky pořídit BO ale asi groenendaela ale s toho co sem se tady dočet mi příde že je to takoví háklivější pes že když bi mi ho nedej bože někdo praštil tak by byl do smrti posera takže se ptám je to ten vhodný pes na obranu?Nebo se zeptám jinak je možné aby tento pes mohl aspon průměrně provozovat obranu?A jinak tento pes je opravdu boží moje teta ho měla ale chudáka ho srazilo auto.
|
Weroniica
Člen |
# Zasláno: 29 Lis 2008 11:32
- Nahlásit
Kláásek
No podívej, nej na obranu je BOM to bezpochyby, ale najdou se i nerváčci,.. BOG není špatnej, ale každopádně malina to nikdy nebude. Strávila jsem půl roku hledáním BOG, který by se alespoň trochu vyrovnal BOM, ale to prostě nehrozí i když jsou vyjimky. To když ti jej někdo praští neznamená, že bude hned posera, jde o daného psa. Poseru jak říkáš takhle můžeš udělat i z maliny. Ono je také potřeba si uvědomit kam až se chceš s daným psíkem dostat. Pokud chceš udělat "jedničky" a sem tak závodit, povahově kvalitní BOG to v klídku ustojí, ale do trojek bych raději šla už do maliny. Ovšem záleží na spoustě věcí, přes rodiče štěňat, chovatele,.... ....po spoustu dalšího. Recept typu tohle štěně a tohle plemeno bude nej neexistuje.
|
Kláásek
Člen |
# Zasláno: 29 Lis 2008 11:46
- Nahlásit
jo je mi to jasný jde mi jen o to at si pes zařádí a mě by to asi taky bavilo no ale hrozně se mi líbí groenendael tak sem se zeptal ale jako jak říkáš de to tak si ho asi pořídím.Moc dík
|
Fifi
Člen |
# Zasláno: 29 Lis 2008 11:58 - Změnil/a: Fifi
- Nahlásit
Kláásek
Tak pokud mas nejake zkusenosti a dostatek trpelivosti, vsechno jde. ZDE jedno kryti cernousku (ve stenatech), po pracovni strance velmi zajimave.
|
Kláásek
Člen |
# Zasláno: 29 Lis 2008 13:53
- Nahlásit
No to je opravdu velmi zajímavé krytí ele ještě je na mě brzo musím si to projít hlavou a co máš ty za psi?
|
AlenaD
Člen |
# Zasláno: 29 Lis 2008 16:53
- Nahlásit
Kláásek
Obrany se groenama určitě dělat dají, záleží kolik jsi tomu schopen obětovat a nakolik bude výsledek stát za to a na jaké úrovni, ale to nikdy předem nevíš ani u maliny a u žádnýho psa.
Máme doma tři a každá je trochu jiná.
|
Kláásek
Člen |
# Zasláno: 29 Lis 2008 19:36
- Nahlásit
No jak sem už psal jde jen oto aby to psa bavilo a jak se říká mě s toho něco taky kápne tak vidim že těm tvím to jde víborně.Jak dlouho to s nima děláš?
|