Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Flexi, nebo obyčejné vodítko?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Zpráva
pigie
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 21:37
- Nahlásit

Lea
Hm, ja tych zazitkov mam viac Jazvecika, ktory si na flexine vedie panicku za sebou (podla mna ona fakt nevie, naco je tam ten zarazaci cudlicek).
Ak fena hara, tak prave tito ludia (pardon normalny co vedia s nou narabat) behaju so svojim psom za fenkou, lebo on to tak chce. Ked sa im vyhybam (lebo mi povedali, ze Hugo je na ich psa prilis velky kamarat), tak ich psovi velkost mojho psa zjavne nevadi a prenasleduju ma... Ja mam psa na volno, ktory by si tiez rad ocuchal psa iduceho 5m za nim, takze som z toho na nervy. Normalny ludia vacsinou pouzivaju normalne voditko a oni vencia psa a nie pes ich.

Ale ja mam pocit, ze moj prispevok je o dost nezrozumitelnejsi nez ten tvoj

evina
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 21:54
- Nahlásit

A nejlepší je,když svého pejska chtějí nechat vyběhat spolu s mým.Ale aby neutekl,tak stále na flexi.Nejdřív jsem zamotaná já,několikrát přeskočím,podlezu.Pak je zamotán můj pes,buď celý nebo alespoň jeho noha.A nakonec se zamotá do křoví ten přivázaný.A s majitelem ty nárazy vodítkem jen zmítají...

Lea
# Zasláno: 2 Pro 2005 21:57
- Nahlásit

Já mám ráda tzv. přepínačky, vodítka, která se dají nastavit na několik poloh, můžu na něm vést dva psy a jsou praktické na uvázání psa. Což se o flexi taky říct nedá. Materiál mi vyhovuje bavlněný popruh (dělají se z toho i otěže na koně a to musí něco vydržet).
Jinak jsem si všimla, že flexi jsou "nejnebezpečnější" v rukou starších lidí. Tak jim tu balšáju těchniku vysvětluj

Endy
# Zasláno: 2 Pro 2005 22:05
- Nahlásit

Právě že jsem psala,že čubinu(tu starou vychovanou) nemusím k sobě přitahovat,ale normálně jí zavolám,jako když je navolno.Ale asi to tak moc lidí nedělá,dokonce když chtějí svého psa odepnout(a nejen z flexiny),tak běhají za ním,ten hodnější nechá k sobě pánečka dojít a nechá se laskavě pustit.No malou čubinu než abych si jí nechala sežrat nebo zahnat,tak tím vodítkem raději trhnu a katapultuji jí k sobě,protože má jenom kilo.(Samozřejmě to nepoužívám,protože tím psa zradím,ale v případě nutnosti bych to použila).Ale oni se větší psy chovají i vychovávají trochu jinak než ti prckové a když jsem měla velké psy,tak jsem flexi taky nikdy nepoužívala.Ale nikdy jsem ji neodsuzovala,díky ní se proběhne spousta pejsků.Oni by nebyli ovladatelní ani na obyčejném vodítku,protože není ve schopnostech majitele je to naučit.

evina
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 22:12
- Nahlásit

Ale oni se větší psy chovají i vychovávají trochu jinak než ti prckové Endy:nezlob se ale s tím bych úplně nesouhlasila.Každý si pejska samozřejmě vychovává jinak ale nemyslím,že výchova malého a velkého se liší.Metody na výchovu zůstávají stejné,to jen někteří lidé(teď nemyslím tebe)si myslí,že když je pejsek malý,tak si může více dovolit.

Lea
# Zasláno: 2 Pro 2005 22:13
- Nahlásit

Endy
No vždyť jsem to psala hned v úvodu: pes, který neumí přijít na zavolání na flexi nepatří. Pak jsem vyslovovala pochybnost nad možností se na flexině vyběhat. Já mám taky prcky, 2 čivavy a občas je na tu flexinu vezmu (třeba na nákup)ale taky je vezmu na louku na volno a v tom běhání je sakra rozdíl.

Endy
# Zasláno: 2 Pro 2005 22:26
- Nahlásit

Lea
Tak na to máme asi stejný názor.Já to dělám stejně.
evina
Trošku rozdíl tam je,malému toho opravdu víc odpustíš.Teď nemám na mysli poslušnost,ale oni jsou jaksi měkčí v povaze a tomu se musíš přizpůsobit.Snadněji se zradí a dlouho si to pamatují.To se špatně vysvětluje.Já vycvičila pár velkých psů a můžu říct,že mám vyceplé i ty malé.Ale netrvám na precizní poslušnosti,stačí mi jistota,že mě poslechnou.A už je mi jedno,že si u nohy sednou trochu šejdrem,na zkoušky nepůjdeme.A přesto mě mí známí(co nemají psa)pomlouvají,jak jsem na psy přísná.

Fifi
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2005 00:04
- Nahlásit

Ja osobne bych sveho psa na flexinu nikdy nedala - kdyz mam moznost, chodi na volno, jinak na voditku nebo jen u nohy.
S flexinou mam dost hnusny zazitek z jine zeme, kde jsem delala au-pair a starala se o bullmastifku, ktera byla uplne zlata.

Sly jsme po jedne strane ulice ve vesnici, kde projelo za den par aut, a mijel nas starsi pan s oriskem na flexine na druhe strane vozovky Jeho pejsek se nahle rozhodl pres silnici juknout na bullmastifku a v tu chvili ho srazilo projizdejici auto! Sanci nemel ani pejsek, ani pan - narolovat flexi voditko zkratka nestihnul! Pan prisel o pejska a vsichni na me koukali jak na vraha - ale chyba byla ve flexi a v naproste ignoraci povelu pana, v neukaznenem oriskovi a jeho pomalem ci spise nedodelanem privolani! Takze bacha na to, kdyz budete mijet jine pejsany a toho sveho budete mit na dlouhe snure!

evina
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2005 14:56
- Nahlásit

Endy:já měla dva malé a myslím,že jsem jim neodpouštěla.Jedině snad to,že mohli do postele.Ale co se týče poslušnosti,jsem byla "ras".Taky jsem musela když jsem s nima cvičila.Dost lidí nechápalo,že takhle malé psy,podle nich buzeruju.Ale mohla jsem se na ně spolehnout...Teď mám pejska nepatrně většího(střední velikost) a zacházím s ním stejně.I kdyby byl velký,bylo by to stejné...možná proto má poznámka.

haha
# Zasláno: 3 Pro 2005 17:34
- Nahlásit

no ale všechny tyhle uváděný problémy nejsou vina flexi vodítka ale lidí který ho používaj,já svého psa na flexině normálně přivolám nemusím nic natahovat nebo přitahovat ,protože on ví co je to ke mě,krom toho když vidím že někdo jde třeba lidi se psem apod. tak mu to vodítko přiměřeně zkrátím. ale zrovna včera jsem měla zážitek s flexinou ,šli jsme už večer ,na naší polní cestě nikdo nechodí, měla jsme s sebou jen dva psy a najednou vidím paní s labradorem,no tak jsem si svöje frajery posadila a čekám až přejde no její pes dělal trochu divy a utrhl jí tu brzdu na flexině,v tom okamžiku jsme měli klubko tří psů,ve kterým ty moji dva měli značnou převahu nad tím cizím ,nejlepší ovšem bylo že ona hystericky řvala a utekla asi 20 m dál aniž by se snažila toho psa chytit,takže jsem je rvala sama ,no chudák ten její pes,vina ovšem byla její krom toho měla tu flexinu tak na 15 kilovýho psa.

pigie
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2005 18:15
- Nahlásit

haha
Vidis a prave o tom to je. Ze vacsina ludi, co ju pouzivaju, nie su "normalny".

ami
# Zasláno: 3 Pro 2005 20:05
- Nahlásit

Asi mě budete považovat za blbce,ale co je to flexi vodítko?Já znám klasické a navíjecí.Je to navíjecí flexi

Lea
# Zasláno: 3 Pro 2005 20:13
- Nahlásit

haha
No právě, o tom tu celou dobu mluvíme. Jednak o tom přivolání a jednak kdyby ta klidná a rozvážná paní měla normální vodítko tak by s ním škubla a nemusela by se spoléhat na nějaký zázračný brzdicí čudlík, který by jí stejně nepomohl. No a v nejhorším by ji pejsáček vzal s sebou a mohla to začít řešit hned a na místě
Fakt jsou to vodítka nevodítka, pes je na nich přivázaný nepřivázaný a je to bezpečné jen pro dobře vychované psy.

pigie
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2005 20:39
- Nahlásit

ami
Ano, navijacie = flexi

evina
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2005 20:43
- Nahlásit

ami:mluví se o klasickém navíjecím vodítku.Jinak si myslím,že flexi volí drtivá většina lidí z pohodlnosti.Prostě to spousta lidí se psem venku vůbec neumí a odůvodňuje to tím,že se přece venku před lidma nebudou předvádět

Leni
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2005 21:10
- Nahlásit

Evina

My ho nevolíme z pohodlnosti (jak jsem psala výše, před pár měsíci jsme si vzali dospělého psa, učíme ho, ale jde to pomalu, přivolání zatím funguje velmi nespolehlivě, tak často při procházkách používáme flexi, aby se aspoň trochu proběhl), ale s tím předváděním tedy máte pravdu - když náš pes ze sebou venku tahá šňůru, mnozí z okolojdoucích na nás koukají jako na blázny. Když pejsu hrozně moc nahlas chválím, když se mu něco povede, je to jakbysmet. A když si psa na šňůře přitahuju, protože nechce přijít na přivolání, už mi také říkali, že ho trápím. Já mám psa poprvé, vše mám vyčtené z knížek, webu a co poradili kamarádi, ale když tohle děláme venku, mám pocit, že jsem za šaška. Kde jste to proboha vaše psy učili vy? Proč mám pocit, že v místě, kde bydlíme, jsem jediná, kdo něco takového venku se psem provádí? Musím se přiznat, že jsem se pak už i začala stydět a nějakou dobu jsem chodila jen na obyčejné procházky, aniž bychom cokoli cvičili. Ale pes za tu dobu hrozně zvlčel, poslouchal čím dál tím míň, tak jsem zase začala. No a tak bojujeme dál, za pobavení, pohoršení i údivu mnohých.

Eimy
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2005 21:43
- Nahlásit

Leni
Nejlepší ty nechápající, udivený, pohrdavý a já nevim jaký ještě pohledy při chválení psa a cvičení prostě ignorovat Však ať se kouknou...

Na mě se lidi koukaj blbě nejen při cvičení, ale i když si s psicí hraju, tak ať koukaj, když je to baví a nemaj nic jinýho na práci

Tchor
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2005 21:48
- Nahlásit

Muj nazor je ze s flexinou se musi v prvni rade umet pracovat, ale to plati o vsem. V ruce cloveka co umi vyuzit jejich prednosti je to velmi dobry nastroj k ukazneni psa a treba k nauceni privolani. Vruce cloveka ktery se do ni trikrat zamota a pak si ji necha psem vyrvat z ruky je to naprosta zhouba.

birma
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2005 22:02
- Nahlásit

Leni
Na mě lidi taky koukaj divně, ale to chce si jich prostě nevšímat. Dneska když nás někdo potká, tak říká dete zase cvičit? a majitelé štěňátek se sem tam ozvou, že by chtěli aby jejich pejsek taky tak poslouchal (když má zrovna pean dobrej den). A taky jsem tu jediná, kdo po psovi chce, aby přišel na zavolání, uměl chodit u nohy.....
a jinak bych přivolání asi učila spíš na stopovačce než na flexi, ale to je jenom můj názor

Lea
# Zasláno: 4 Pro 2005 12:48
- Nahlásit

Já už jsem si taky zvykla dělat šaškoviny se psem před zraky tupě zírajících kolemjdoucích. Třeba si klidně lehnu, zaplácám do země, pes se ke mě přiřítí a s chrochtáním mě zalehne a chvilku se tam takhle převalujem, pes pak dostane amok..
Nejvíc se "vyblbnu" při učení přivolání štěňat. Se stavim na hlavu a ten malej tupec na mě zírá a zírá..pak se teda přijde podívat zblízka, já se můžu zase přetrhnout v chválení...a nějaký vyvalený oči kolemjdoucích mi můžou bejt víš kde.
Jednou jsem musela zasáhnout v krámě. Přišla paní s jackrusselem (mimichodem jsou dost v módě, bohužel pro ně) a chtěla zkoušet kšandy a psa nemohla chytit, pořád ho honila a skákala po něm šipky, pes zalejzal pod regály, no děs, tak jsem jí řekla "prosimvás nechte toho a zavolejte si ho. Paní na mě koukla a povidá že to vůbec, že neposlouchá. Sedla jsem si na bobek, zašišlala něco jako "no poťém, ty prcku", zaplácala rukama o zem a v tu ráno jsem ho měla skoro na hlavě. Paní něco zamumlala a odešla. Za pár dní jdu s čubama a slyším takový divný zvuky, jako kdyby někdo někomu stál na palci a když přijdu blíž, vidím jak tahle paní právě přivolala svého russela a ty zvuky to byla pochvala a asi i radost, že objevila ameriku, tedy že její pes je asi přeci jen hodný a poslušný. Tak to jen taková obyčejná příhoda o přivolání, která mě zahřála u srdce

haha
# Zasláno: 4 Pro 2005 13:02
- Nahlásit

no tohle je právě ono ,hodně lidí si připadá trapně a stydí se před lidmi třeba okřiknout nebo potrestat psa ,i moje kamarádka mi minule řekla no prosimtě co tak řveš dívaj se a na tebe lidi,některé babičky mě považují za tyrana ubohých pejsků protože na ně křičím a škubu s nima na vodítku když chtějí očichat jejich pejska,a pes kterej si musí před silnicí sednout do sněhu ,to je ale chudinka,jenomže lidi kteří se před druhejma stydí tak dosáhnou toho že je pes poslouchá na cvičáku, na zahradě ale vyjde ven a je z něj hovado ,protože vycítí že to co bez lidí nesmí je před diváky dovoleno,takže radši pošlu šišlající sousedku která mává na mého psa sušenkou někam ,a jsem pro ní nevychovaná protivná mrcha ,ale poslouchají mě psi ,někdy to fakt jinak nejde.

evina
Člen
# Zasláno: 4 Pro 2005 19:31
- Nahlásit

Já si tady na sídlišti taky připadám jako exot.To víte,není to pro lidi normální aby matka od dvou dětí takhle "bláznila".Už jsem také zaslechla názor,že mi ty děti asi nestačíJinak si můj pejsek minule hrál také se štěňátkem,když už jsme odcházeli,tak ten druhý pejsek nás nechtěl opustit a k paní na přivolání nepřiběhl.Byla z toho nešťastná,že prý neposlouchá.Říkám jí "ani na něco dobrého nepřijde?"A paní hned "ale jo,to přijde hned".To mluví myslím za vše...

birma
Člen
# Zasláno: 4 Pro 2005 19:54
- Nahlásit

evina
já už na tyhle debaty s ostatníma lidma co maj psy nemám sílu. "A ty jako máš pocit, že poslouchá, když za to něco dostane? To by ti naši uměli taky,....."

evina
Člen
# Zasláno: 4 Pro 2005 20:55
- Nahlásit

birmo:jj,naprosto přesně.Moje tchýně když viděla malého asi ve 3měs.přiběhnout na přivolání a ještě předsednout,tak její slova byla "nojóóó,ty mu za to ale něco dáváš".To mě teda dorazilo od člověka,který si se svým psem neví rady a který ho absulutně neposlouchá.Moje jediná odpověď,která mě v tu chvíli napadla byla "no a vo tom to je..."

wami
Člen
# Zasláno: 5 Pro 2005 09:52
- Nahlásit

Hm, tak ja jsem teda asi taky divna, ale flexinu pouzivam pro biglicku (9 let). Privolani ma, taky ji mam nejcasteji na volno, ale kdyz uz ji mam mit na voditku pri nejake beznejsi curpauze, tak na flexine, z nekolika duvodu:
* Stihne si ocuchat co potrebuje, nez ja projdu, takze ja nemusim stat a ani s ni pripadne skubat.
* Kdyz se mota kolem me (coz je nejcastejsi stav), nemusim si prehazovat a rolovat obyc voditko v ruce.
* Povetsinou chodim s ni i se skorovlcetem, no a kdyz mam na voditku oba, tak ona ma moznost valit dopredu, aby na ni skorovlce nedosahlo a vecne ji neotravovalo.
* Nikdy se ji nechce domu, takze na ni nemusim ctvrthodiny cekat pred barakem, nez se priplouzi... (Na flexine jde dom bez protestu )

Teda, velkeho psa bych na flexinu nedala, to mi nejak nesedi, ale pro toho maleho mi to prijde sikovne...
Nicmene - pro me to neni vychovna pomucka, ani nic takoveho, jen mi to pro tu biglicku prijde sikovnejsi. Zarazeci cudlik ovsem pouzivat umim a biglica prijde na zavolani.

handula
Člen
# Zasláno: 5 Pro 2005 09:54
- Nahlásit

uváděný problémy nejsou vina flexi vodítka ale lidí který ho používaj,já svého psa na flexině normálně přivolám nemusím nic natahovat nebo přitahovat ,protože on ví co je to ke mě,krom toho když vidím že někdo jde třeba lidi se psem apod. tak mu to vodítko přiměřeně zkrátím

přesně, moje slova....

handula
Člen
# Zasláno: 5 Pro 2005 09:57
- Nahlásit

velkeho psa bych na flexinu nedala

proč ne? když koupíš pro odpovídající kila, nevidím v tom problém...

pigie
Člen
# Zasláno: 5 Pro 2005 10:00
- Nahlásit

handula
Taka flexina vypada ako napln do gulometu

wami
Člen
# Zasláno: 5 Pro 2005 10:06
- Nahlásit

handula
Presne, jak pise pigie - to uz je na me moc velky (a moc drahy)

Ale hlavni duvod je ten, ze malej pes neni muj a pres slusnou ovladatelnost ji uz lepsi poslusnost nenaucim. U velkeho se o to snazim (o dokonalejsi poslusnost), takze mimo MHD, frekventovane cesty a jine podobne prilezitosti proste na voditku neni (ma kos). A kdybych mela sveho maleho psika od stenete, tak asi taky flexi neporidim, ale budu trvat ne poslusnosti.

Vlastne, kdyz tak ted nad tim premyslim, tak mozna bych to napsala spis nejak tak jakoze flexi ano na kazdeho psa, ale teprve, kdyz na to ma ten pes roky (je to "duchodce") a ja na nej nemam takove naroky...

pigie
Člen
# Zasláno: 5 Pro 2005 10:08
- Nahlásit

wami
Vlastne, kdyz tak ted nad tim premyslim, tak mozna bych to napsala spis nejak tak jakoze flexi ano na kazdeho psa, ale teprve, kdyz na to ma ten pes roky (je to "duchodce") a ja na nej nemam takove naroky...

Toto je naprosty suhlas. Lepsie by som to nenapisala.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání