Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Výchova a výcvik / Flexi, nebo obyčejné vodítko?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Zpráva
birma
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 12:20
- Nahlásit

Lea
Ještě větší neštěstí je pak např. takový rotvík na 5 nebo 8 m lanka nebo tenkého pásku na konci jednom a páníček zoufale za ně tahající a ruce si pálící na konci druhém.
tos ještě neviděla naší Vysočanskou zvláštnost, aneb i brazilská fila se dá venčit na flexi. Páneček brzdil na patách a chytal se všeho co mu přišlo pod ruku. Naštěstí už jsem ho pěkně dlouho nepotkala, ale myslím, že vzpomínat na něj budu nadosmrti ...

Rejpalka
# Zasláno: 2 Pro 2005 12:20
- Nahlásit

Děkujte za flexiny.Nevychovaní psy byli i dříve,když u nás ještě nebyly navíjecí vodítka.A lidi to řešili tak,že si nastavili tři vodítka na sebe a tak venčili svého nepřivolatelného psa,aby se trochu proběhl.To pak bylo zajímavé setkání.Při vymotávání vznikali zajímavé situace.

Lea
# Zasláno: 2 Pro 2005 12:27
- Nahlásit

Pcha, aspoň se člověk seznámil a byla sranda
Ne děkuji, děkovat za ně nebudu, zamotat se dají i flexiny.
Znám pána, který vždycky vyleze s hafanem na rozlehlou pláň s asi tak 20m šňůrou, postaví se doprostřed a venčí..ten to má fakt vychytaný, ještě by si k tomu mohl přinést kafe

handula
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 12:30
- Nahlásit

nevycválaný čokl, kterého nezvládáme

my jsme díky flexině psa naučili přivolání, nedám na ni dopustit....

handula
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 12:31
- Nahlásit

Rejpalka

Lea
# Zasláno: 2 Pro 2005 12:50
- Nahlásit

handula
I kdybych na ní psa naučila čínskou abecedu, tak na ní dopustit dám, protože nepatří do rukou každému a méně chápavé lidi uvádí v omyl.

Leni
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 12:51
- Nahlásit

Lea

Zní to hezky, ale něco jiného je, když máte psa od štěněte, kterého si pěkně postupně vychováte, a něco jiného když si vezmete dospělého psa z útulku, se kterým ta výchova jde pěkně pomalu (náš případ). Neházejte tedy prosím všechny majitele psů používající flexi do jednoho pytle. My si důležitost přivolání dobře uvědomujeme a taky ho pilně cvičíme, zatím se nám ale moc nedaří. Takže máme flexi. A takových jako my znám spoustu (asi proto, že mám spoustu přátel, kteří si berou starší psy z útulků). Určitě nejde jen o omezence, kteří jsou líní naučit psa přivolání.

Eimy
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 12:52
- Nahlásit

Já flexiny nemám ráda kvůli tomu, že mám pocit, že nemám až tak dobrej kontak se psem, přece jen ten plast.... Pejsana u babičky sem radši naučila přivolání a hlavně "zůstaň" za každé situace, takže jsem ho mohla vodit na volno.

Ale přece jen v jednom případě flexinu oceňuju a z toho důvodu, že teď, když haf oslepl, se dá na flexině dobře venčit a nemá strach se vzdálit, protože má kontakt s tím člověkem, co ho venčí. Když ho pustíme z vodítka, tak se motá pod nohama a nechce se vzdálit, protože má strach...

handula
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 13:11
- Nahlásit

nemám až tak dobrej kontak se psem, přece jen ten plast

jakej je rozdíl mezi držením plastu a držením šňůry, teď nechápu zase já....

Eimy
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 13:15
- Nahlásit

handula
Nemusíš to vytahovat z kontextu píšu, že já mám pocit... Ne, že to tak bezpodmínečně je

handula
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 13:20
- Nahlásit

Eimy

v poho, nechtěla jsem to vytahovat z kontextu, jen jsem se zeptala....

haha
# Zasláno: 2 Pro 2005 13:50
- Nahlásit

já teda proti flexině vcelku nic nemám, když má někdo pitomýho psa jsem radši když ho má na flexině než navolno ,protože ho alespoň může přitáhnout ,zatímco zažila jsme kdy splašenej pes lítal na silnici kolem mýho psa a dotíral na něj a jeho majitel za ním a snažil se ho ulovit.Jinak svýho labropita na flexině tam kde chodí lidi vodím přijde mi to lepší než kdyby on šel na normálním vodítku když jdou ostatní navolno,takhle s nima může čmuchat,a nemám žádný problémy s bržděním apod. on teda normálně reaguje na přivolání ,ta flexina je jako pojistka kdyby náhodou,nemám to lanko ale tu páskovou je už to starý asi 10 let běhalo na tom několik psů a pořád fungluje,akorát v zimě od toho plastu zebou ruceno ale přijde mi to jako dobrá věc,myslím že kdyby je ty parkový babky a dědci používali místo svejch fifinek na volno byl by klid.

Eimy
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 13:53
- Nahlásit

haha
No, mně na psici už dvakrat vyjel pes i na flexině. Jednou se páneček neobtěžoval se ani pohnout a prděl na to a podruhé si babka spletla flexinu a škubala s druhým (klidným) hafem a komentovala jen slovy:"Ježiš, to je blbej pes..." Takže nevim no...

haha
# Zasláno: 2 Pro 2005 14:07
- Nahlásit

Eimy
jasně to je častý že vyjede taky miluju když mu jí povolej a on se mi zamotá pod nohy,nebo když jde paní se psem na flexině a čumí do mobilu a pes leze tomu mýmu přímo pod čumu ,ale není toho tolik jako těch otravů co volně pobíhají a majitel je nemůže přivolat nebo chytit a já pak držím tři nasraný psy aby mu nerozcupovali toho jeho ďrzouna.

Eimy
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 14:12
- Nahlásit

haha
No mně to poslední dobou vychází 1 : 1 (flexina x otravové navolno ) Prostě na normální vodítku (i na stopovačce) chytnu vodítko rovnou tak, jak potřebuje, než se namotá flexina, tak to přece jen delší dobu trvá.... Ale nevim, na flexinu jsem dala svou feňuli jednou a naposledy, protože jak nebyla zvyklá být na flexině, za to zvyklá vyběhnout z baráku rychle ven, tak mi urvala karabinu od té fleyiny y flexina putovala do koše

haha
# Zasláno: 2 Pro 2005 14:16
- Nahlásit

to je pravda že to moc nevydrží náš nebožtík Puňťa měl asi 15 kilo a zlikvidoval flexinu na 30 kilovýho psa musí se koupit značně silnější než výrobce uvádí, tenhle můj pes má tak asi 30 kilo a ta flexina to je ten profesional nejsilnější co se dělá,mě zas u tý stopovačky štve jak se to všude vymáchá a pak to mám brát do ruky,no ale každýmu vyhovuje něco jinýho

Eimy
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 14:20
- Nahlásit

haha
No my už stopovačku nepoužíváme, takže pohoda, ale je fakt, že každýmu asi vyhovuje něco jinýho, já prostě flexinu nemusim no Ale zas děda na ni nedá dopustit... A já chudinku Eimy tahám na normální vodítku (co na tom, že jen když je to bezpodmínečně nutný )

Lea
# Zasláno: 2 Pro 2005 17:02
- Nahlásit

Leni
Však taky neházím, z těch lidí co chodí na psí fóra, aspoň občas přelouskají psí časopis, prostě se o toho svého psa doopravdy zajímají a věnují se mu si myslím tady není nikdo, koho by se moje láteření týkalo. Další miliony lidí mají doma psa a tím to pro ně hasne.
Chtěla jsem jen říct, že pes, který neposlouchá běžné povely je na tomto vodítku v některých situacích téměř neovladatelný.

cernota
# Zasláno: 2 Pro 2005 17:20
- Nahlásit

Já jsem prďolu nikdy na vodítku vodit nechtěla. Je strašně temperamentní, má rád rozběh a váží 2 kg, takže když jsem potřebovala, vzala jsem ho vždycky do ruky. Pak se mi to ale vymstilo a ne jednou. Koupila jsem 5m vodítko a nemůžu si ho vynachválit, stejně jako hafíkNa nepřehledných místech ho vždycky připnu, jeho netrápí že je uvázanej a já nemám paniku..

Endy
# Zasláno: 2 Pro 2005 19:03
- Nahlásit

Taky nedám na flexinu dopustit.Když pustím prcka na volno,pořád koukám kolem,zda se k nám nežene nějaký velký pes nebo nejde nějaký ožrala a nezačne na psa hulákat.Tak když je v opoledních hodinách všude plno lidí i psů,pustím ho jedině na prodlužovacím vodítku.Raději ho budu katapultovat trhnutím vodítka ke mně,než ho honit někde pod koly aut nebo dokonce tahat psovi z huby.

pigie
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 19:15 - Změnil/a: pigie
- Nahlásit

Ja som tiez alergicka na flexi. Dam psa k nohe, (je navolno) a majitel kludne pusti na flexine toho svojho zurivca az k mojmu. Vsak ked si dam psa k nohe, tak asi nemam zaujem, aby sa zoznamovali, nie? Hlavne, ked pes steka len co nas zbada Moj pes pocas zoznamovania so psom na flexine spadol asi 20x, uz sam sa psom uviazanym vyhyba...

My chodime navolno, pouzivam v MHD vlastnorucne vyrobene velmi kratke voditko, prakticky je to len slucka.

Rejpalka
# Zasláno: 2 Pro 2005 19:45
- Nahlásit

pigie
To jsi ale alergická na neživou věc,kterou ovládá člověk.

pigie
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 19:46
- Nahlásit

Rejpalka
To je pravda, ale aj v obchode prechadzam na druhu stranu ulicky, ked vidim flexi

Lea
# Zasláno: 2 Pro 2005 21:00
- Nahlásit

Endy
No a jde mi právě o to, ža ta katapultáž je na tomto vodítku dost pomalá. Vidím před sebou pořád ty lidi, kterým se sice včas zadaří zacvaknout, pak trhnou a zjistí že rozsah ruky je pořád málo na to, aby se pes z několika metrů bleskově nebo aspoň co nejsvižněji dostal k tobě. Což na nromálním, řekněme 2m vodítku není problém. No a přichází na řadu ruční navíjení toho ostrého lanka nebo pásku. Jestli se to tobě daří, tak tím lépe pro tebe.
pigie

Endy
# Zasláno: 2 Pro 2005 21:10
- Nahlásit

Lea
Jo,já jsem starej praktik.Stará čuba,i když je na navíječce a potřebuju jí dostat k sobě,stačí jí zavolat a přijde.Malou mám teprve chvíli,venku se bojí,ale zase potřebuju,aby si troufla se ode mě trochu vzdálit.Prostě mi flexi vyhovuje,protože s ní umím zacházet.Sama nechápu ty lidi,co ručkují za provázek nebo nechápou,že to má taky zarážecí čudlík a vodítko se v případě potřeby dá zkrátit.

grendel
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 21:11
- Nahlásit

já jsem na ně taky alergická...nechápu jejich účel...pochopim to u nemocného psa nebo u psa, kterého majitelé nezvládají, ale jinak ne...majitelé psů, kteří si flexi pořídí většinou potom psa pouští na volno minimálně, protože jsou líní ho vychovat...v parku pes může být snad na volno a na ulici nemá co pobíhat 5 metrů kolem páníčka..

pigie
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 21:22
- Nahlásit

A este mi to neda. Mala som taky zazitok, ked trpaslici spic bol uplne vzdy vedeny na flexine. Typicky cholerik. Jeho pani si vzdy sadla na lavicku a dosah 5 metrov bol akurat cez celu sirku chodnika. Kedze pes kusal a stekal, tak vsetci museli obchadzat danu dvojicu po trave... Je to normal? Podla mna, vsetci nevychovanci a ich pani maju pocit, ze flexina im dava pocit ovladatelnosti (vid to pustanie ich psov k cudziemu psovi...), ale pritom ich pod kontrolou nemaju.

Ja ked som isla kamoske v nudzi vencit psov, tak som jej povedala, ze v pohode, ale tu flexi neberiem, nech mi da normalne voditko (nie som na nu zvyknuta, takze by som mala dost spomalene reakcie).

Lea
# Zasláno: 2 Pro 2005 21:23
- Nahlásit

Endy
No to sice dá, ale přečti si ještě jednou co jsem o tom napsala a jak to v praxi vypadá

evina
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2005 21:24
- Nahlásit

Taky nesnáším flexi...je fakt,že jsem po něm musela sáhnout na stará kolena svých pesanů(slepý a hluchý)ale to byla nutnost.Bohužel tím většina majitelů řeší vlastní neschopnost a hl.pohodlnost naučit psa přivolání.Kolikrát potkám majitele se štěňátkem a řeknou mi,že ho nemůžou pustit,že ještě neumí přivolání(stále přivázaný na flexi se ho těžko později naučí)a hrozně se diví,že svého pouštím(ač stejně starý jako ten přivázaný).Jinak mi vadí taky,že pes na flexi přes celou šířku chodníku pěkně zabírá místo.Kolikrát je problém čoklíka vůbec obejít.A což teprve když pes najednou přeběhne před kolem nebo bruslařem.Už jsem viděla pěkně sedřeného psa.Nehledě na to,že docela dost agresorů,ty lidi vůbec neudrží a pes jde stejně po volně pobíhajícím psovi protože na tom flexi si ho tak lehce nestáhnou.Momentálně mám pro štěníka vodítko popruhové a kožené,obojí přepínací a jsou bezva.

Lea
# Zasláno: 2 Pro 2005 21:31
- Nahlásit

Endy
A než toho psa tím čudlem k sobě dostaneš, musíš několikrát zase čudl vycvaknout, nechat navít, zacvaknout,přitáhnout...jestli teda radši tomu psovi nepujdeš naproti. A to je ten problém.
pigie
Napsala jsi přesně,co mám na mysli a snažim se to tu vysvětlovat. Holt se umíš lépe vyjádřit hezky česky

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání