Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / VÝBĚR GRANULÍ / Čím psa nakrmit nejlépe.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Autor Zpráva
lamalucni
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 15:44
- Nahlásit

PetraK
fuj, zvednul se mi kufírek

Hele kámoš svou čubu zelenejma drškama odměňuje. Normoš venku na procházce. Nosí je v krabičce a hrabe do nich rukou. Blááázen

PetraK
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 15:46
- Nahlásit

lamalucni
ne!! Ne!!! jako já chápu, že poté jest pes asi maximálně motivován, ale představa, že já jsem kvůli tomu maximálně nasrmaděná......... dyk se to těch rukouch drží jako houno košile -s tačí, když to nandavám, eeeeeeeejch. blásen je to, ano blásen.

birma
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 15:52
- Nahlásit

lamalucni
Hele kámoš svou čubu zelenejma drškama odměňuje. Normoš venku na procházce. Nosí je v krabičce a hrabe do nich rukou. Blááázen
jooo to říkal Jakub, že tak motivuje na nežraní humusů, to by možná mohla Ešuska s Blandírou taky zkusit

PetraK
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 16:00
- Nahlásit

birma
že tak motivuje na nežraní humusů, to by možná mohla Ešuska s Blandírou taky zkusit

seš ešče větší had než sem doufala sundavám vižličku z parapetu, dám jí do šuplíku, tím pádem co oči nevidí, to srdce nebolí a zbiju tě

(twe jestli se mi to uhnízdí v makovici.... a půjdu do toho, tak tě budu nenávidět )

birma
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 16:07
- Nahlásit

PetraK
a zbiju tě
víš jaký by sis musela vzít podpatky, abychom si aspoň koukaly z očí do očí?
jestli se mi to uhnízdí v makovici.... a půjdu do toho
hele to bych nerada, kdyby mě napadlo, žes takovej magor, tak to tu nenapíšu (zkus napřed vařený hovězí nebo krůtí srdce, to oblibuje Adam neuvěřitelnym způsobem, kam se zelený dršky hrabou prej)

PetraK
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 16:11
- Nahlásit

birma

víš jaký by sis musela vzít podpatky, abychom si aspoň koukaly z očí do očí?

tak ale todle už je vyloženě pospásofka

kdyby mě napadlo, žes takovej magor, tak to tu nenapíšu

mělo-li by to vést k rychlému výsledku, možná bych se i obětovala. Jen nevím, jestli by to bylo k něčemu, kdybych co deset minut zvracela a nemohla tak kontrolovat psa
joo, já měla připravíno teď o víkendu, že na to vběhnem, ale pořídili si oba nějakou srajdu, tak jsem do toho nešla. U ní je výhoda, že opravdu jí chutná všechno (třeba se i sušenej chleba naučila jíst a brát jako pochoutku - dávám po žrádle, aby si vyčistili ty svý smrdutý hubajzny), takže si myslím, že to půjde i bez tohodle extrému, ale určitě by to byla odměna dost vysoký hodnoty, to bez debaty

Anna H
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2013 09:01
- Nahlásit

Víťa
Otázku bych spíš položila kolik jste ochotni/schopni vydat měsíčně za krmení pro svého psa. A pak v té oblasti hledat buď granule nebo si říct kolik by mě stálo něco jiného(maso)..

zbrnd
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2013 10:50
- Nahlásit

Drahý můj nejdražší Víťo.
Všechny granule s cenama v relaci 1-150Kč/kg vždy byly, jsou a budou jen zpracovaný odpad.
Naprostá většina z nich je vyrobena z odpadu , který může a mnohdy i obsahuje značné množství škodlivých látek, toxinů.
Jen pár značek se zajímá o to, jaké konkrétní suroviny do produktu vyráběného po jejich jménem jde. Záměrně píši značek, ne výrobců, protože valná většina granulí se vyrobí v několika málo závodech tzv plnírnách, kde se zase vyrábějí granule pro mnoho značek na jednom místě. Prostě se jen (snad) namíchá to složení, které daná značka požaduje ovšem samozřejmě ze zcela stejných surovin, tedy těch odpadních.
U granulí ze zámoří je to velmi podobné, stačí si projít seznamy firem třetí zemí, které mohou své produkty dovážet do EU a zjistíš, že třeba většinu těch slavných zámořských značek tam vůbec nenajdeš.
Granule jsou z většiny pro hloupé lidi

Víťa
Administrátor
# Zasláno: 30 Říj 2013 14:37
- Nahlásit

zbrnd
Děkji za rozsáhlou odpověď

zbrnd
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2013 15:13
- Nahlásit

Není zač, odkdy se tedy na cz-psu budou granule prodávat?

Víťa
Administrátor
# Zasláno: 30 Říj 2013 18:58
- Nahlásit

Myslíš?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2013 20:18
- Nahlásit

Jen velmi málo a občas, ale nyní mi to přijde jako možná varianta.

krisikowa
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2013 21:46
- Nahlásit

Má tu někdo zkušenost s Boschem pro štěňata?

krisikowa
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2013 21:48
- Nahlásit

Jo a ještě Calibra? Minulý týden jsem ji koupila štěnkovi (3 měsíce) v superpremiové řadě, jak píše jiný zverimex... No a teď koukám i na tu prémiovou, ta je cenově přijatelnější a mohla bych ji při svých skromnějších poměrech koupit i víc. Jaké s tím máte zkušenosti?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2013 22:59
- Nahlásit

krisikowa
No a teď koukám i na tu prémiovou, ta je cenově přijatelnější
Takové fóry mohou kazit mravní výchovu mládeže, ještě to někdo vezme vážně nakonec!

Neumi
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2013 09:15
- Nahlásit

zbrnd
Granule jsou z většiny pro hloupé lidi
Jéžiš, a já myslela, že je žerou psi, pořád se je čemu učit.....

Ne že bych s tebou nesouhlasila, ale fakt je, že i četní psi krmeni tímto chemickým odpadem se dožívají přiměřeného až krásného věku v dobrém zdraví .
A na druhou stranu, dnešní maso, zelenina,......chemie prosté?

PetraK
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2013 09:29
- Nahlásit

Neumi

dožívají přiměřeného až krásného věku v dobrém zdraví .

no páč pes umí vyžít s málem, dřív byl krmen odpadem, co zbylo, vč. zkyslý poblifky z minulýho tejde, který bylo hospodyni líto vyhodit. hm.

.chemie prosté

no dneska už nic není chemie prostý, ale vezmi v úvahu, že když to pak zpracuješ způsobrm jako granule a pak tam přidáš , ty etamíny, ty stopovací prvky..... pochopitelně v chemické podobě, páč čerstvý tam nedostaneš.... znásobíš to. A to nepočítám s tím, že já dám psu do misky čerstvou flákotu o který aspoň něco málo vím, v tom králičím bobku je - pokud tam vůbec je - maso v kvalitě o které si nedělám iluze. Já psu přílohy nedávám - či jen minimálně (proč taky), králičí bobek jest plný příloh, je to především ta příloha.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2013 10:19
- Nahlásit

Neumi
Jéžiš, a já myslela, že je žerou psi, pořád se je čemu učit.....
No to jsi si myslela správně, mrzí mne, že si to tedy už nemyslíš, je to opravdu tak, granule žerou i psi.
Akorát, že těm psům je nejprve většinou někdo pořídí, bývá to většinou člověk, takže myslím, že ta má formulace chybná není.

ale fakt je, že i četní psi krmeni tímto chemickým odpadem se dožívají přiměřeného až krásného věku v dobrém zdraví
To jistě, stejně tak i mnoho mlácených psů se dožívá ve zdraví vysokého věku či třeba mnoho zneužívaných dětí se take dožije ve zdraví vysokého věku.
Ale nechápu, o čem to má svědčit teda? Že to vlastně nevadí tím krmit, když jich to tak hodně přežije?
Navíc se nijak extra nesleduje dopad krmení granulemi na populaci psů, takže o tom, jak jsou ti psi zdraví jen těžko polemizovat.

A na druhou stranu, dnešní maso, zelenina,......chemie prosté?
Jistě, že ne, ale kvalitativně s vysokou pravděpodobností zcela jinde než ty granule z naprosté většiny.

Neumi
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2013 10:28
- Nahlásit

To jistě, stejně tak i mnoho mlácených psů se dožívá ve zdraví vysokého věku či třeba mnoho zneužívaných dětí se take dožije ve zdraví vysokého věku.
No nevím, strava x bití x zneužívání mi nepřijde jako stejná kategorie, které lze porovnávat.

Navíc se nijak extra nesleduje dopad krmení granulemi na populaci psů, takže o tom, jak jsou ti psi zdraví jen těžko polemizovat
a vo tom to je

zbrnd
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2013 10:34 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Neumi
No nevím, strava x bití x zneužívání mi nepřijde jako stejná kategorie, které lze porovnávat
Já to taky neporovnávám mezi sebou, dával jsem příklad podobně fungujícího mechanismu.
Tedy toho, že pes a dokonce i člověk může přežít ve zdraví a pohodě ledacos, ale to ještě není důvod to dělat či přehlížet to, že dělání onoho je prostě špatně.

PetraK
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2013 10:36
- Nahlásit

zbrnd

člověk může přežít ve zdraví a pohodě ledacos, ale to ještě není důvod to dělat či přehlížet to, že dělání onoho je prostě špatně.

to je velmi pěkná formulace .

Anonymní
# Zasláno: 31 Říj 2013 18:07
- Nahlásit

Zaujimava tema, tazka odpoved. V dnesnej dobe sa naozaj tazko clovek dokaze univerzalne vyjadrit k tejto otazke. Nezatracujem ani BARF ani granule, za roky zivota so psami mam zle skusenosti aj s BARFom aj s granulami. Cele je to velmi individualne, co je lepsie, pre kazdeho psa nieco ine... kazdy musi prist sam na to, co vyhovuje jeho psovi!

krisikowa
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2013 22:19
- Nahlásit

Zbrnde, nechápu proč, ono to složení je dost podobné.

birma
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2013 22:37
- Nahlásit

krisikowa
ono to složení je dost podobné.
složení čeho je podobné čemu?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2013 13:09
- Nahlásit

Přidávám se k Birmě, taky netuším složení čeho je podobné čemu?

Maya
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2013 13:47
- Nahlásit

zbrnd
jakože asi Bosch a Calibra jeden šunt jako druhej

zbrnd
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2013 15:51
- Nahlásit

No Bosch je prý něco jako Acana, že si to vyráběj sami, ale mohlo se to změnit samo sebou.

krisikowa
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2013 13:25
- Nahlásit

Ale houby, myslím Calibra superprémiová a prémiová.
Calibra mi složením připadá o moc lepší, než Bosch...

Zbrnd: Měla jsem za to, že Acana je dobrá značka, vyvedete mě z omylu?

ErzebethB
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2013 16:08
- Nahlásit

Bosch? To je ta samá firma, co je se Siemensem v koncernu, nebo si to jen jako kuchyňář pletu a dávám dohromady spotřebiče se psím žrádlem?!

Anonymní
# Zasláno: 2 Lis 2013 21:18
- Nahlásit

chovam psi skoro dvacet let na sportovni kynologii delal sem si testy na granule boss technical delikan acanu a ještě jedny granule a moji psi delikan super pro stenata a kojici feny zrali jak divy a porad ho kupuju,nerikam ze je jednicka ale je dobry a psi su fit s krasni cau barina jan

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání