Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / VÝBĚR GRANULÍ / Čím psa nakrmit nejlépe.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Autor Zpráva
denyk
Člen
# Zasláno: 2 Led 2014 14:18
- Nahlásit

zbrnd
Kdo chce dát psovi "víc", nekrmí granulema. Jasný jak facka
jasný, ale když maso nechce?

Pes_Ben
Člen
# Zasláno: 2 Led 2014 14:25
- Nahlásit

já třeba dávám víc zeleniny či ovoce

Ben si na zahrade taky utrh jahodu,jabko,hrusku,ale jenom to uzvejkal,moc mu to nechutnalo a pak to nechal to lezet na zemi

birma
Člen
# Zasláno: 2 Led 2014 14:25
- Nahlásit

Já dlouho prakticky nedávala zeleninu ani přílohy a teď dávám, protože pes začal bejt venku jak šílenej a hodně žral trávu, když jsem dala zeleninu, ak přestal, když nedala, tak zas začal, takže evidentně vyžadoval víc vlákniny jinak se taky nedržím žádných jídelníčků, jen hlídám, aby měl jak svalovinu, tak droby i kosti a aby byl v dobré kondici

Pes_Ben
Člen
# Zasláno: 2 Led 2014 14:39
- Nahlásit

Ben tak jednou ci dvakrat do tejdne taky okusuje travicku

birma
Člen
# Zasláno: 2 Led 2014 15:12
- Nahlásit

Pes_Ben
On je rozdíl mezi okusováním travičky a psem, kterej nemyslí na nic jinýho než jak se napást a kvůli tomu mě i tahal ven...

Pes_Ben
Člen
# Zasláno: 2 Led 2014 15:46
- Nahlásit

birma
Ja se nehadam,ja jen rikam,ze muj pes obcas u travicku okusuje,tot vse

zbrnd
Člen
# Zasláno: 2 Led 2014 17:08
- Nahlásit

denyk
jasný, ale když maso nechce?
Počkat až bude mít hlad.
Pokud ho nebude chtít ani poté, počkat na větší hlad.
Pokud ho nebude chtít ani poté, je nejspíš nemocen.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 2 Led 2014 17:13
- Nahlásit

cernej caj
jedinou "dlouhodobou reklamu" sem si povsimla tema prave od mallosm, ktery se ptal jake to je a pak psal zkusenosti. to za dlouhodobou reklamu fakt nepovazuju. a protoze mallosm tu ohledne granuli chodi vyrazne delsi dobu nez ja, tak to od nej nepovazuju za reklamu, jinak by musel delat reklamu kazdejm druhejm drazsim granulim.
Aha, dobrá tedy, tak to zhodnotíme teda tak, že máte buď špatněj pozorovací talent nebo nedostatek informací.
OK tedy

cernej caj
Člen
# Zasláno: 2 Led 2014 17:18
- Nahlásit

zbrnd
jojo, oboji je dost pravdepodobnejsi.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 2 Led 2014 17:46
- Nahlásit

nicméně stejně mi furt není jasný, jak se dají za nej granule pokládat ty, u kterých nelze ze strany toho, kdo je pouští na trh, hlídat vstupní suroviny. To mi fakt hlava nebere.

Anonymní
# Zasláno: 2 Led 2014 18:58
- Nahlásit

Dobrý den, mám 3 měsíční fenečku čivavy, a nyní začínám krmit Acanou(původně chovatel krmil Eminent Puppy) ale moc dobře Acanu nesnáší. První den co přidávám ranulky do Eminentu už má řidčí stolici a chodí dost často. Mám s krmením zkusit vydržet nebo raději zakoupit něco jiného? Děkuji

Pes_Ben
Člen
# Zasláno: 2 Led 2014 18:59
- Nahlásit

jak mohou být špíčkové granule, kde majitel jejich značky ani není schopen garantovat, co přesně obsahují díky tomu, že je nevyrábí sám, ale pytle si nechává plnit na linkách, kde se plní spousta jiných tzv. značek?
Jak takové granule mohou být špičkové?

A existuji nejake lepsi granule,kde si majitel znacky sam plni pytle a je garantovene slozeni?

Pes_Ben
Člen
# Zasláno: 2 Led 2014 19:06
- Nahlásit

Anna HNemyslím že konzumace/nekonzumace exkrementů je odvislá od značky krmiva. Aktuálně Ebča baští Platinum a přesto je do ho...jak divá. Tento ukazatel je spíše o něčem jiném

Tady u nas v Lenesicich maji dobrmanku Ebi,to je ta vase? Posloucha na slovo a je hodna

zbrnd
Člen
# Zasláno: 2 Led 2014 23:29
- Nahlásit

Pes_Ben
existuji nejake lepsi granule,kde si majitel znacky sam plni pytle a je garantovene slozeni?
Ano prosím, lamalucni ma jejich seznam nastopro v hlave.
Ale i tyhle granule jsou zase jen zpracovaný odpad povětšinou.

denyk
Člen
# Zasláno: 3 Led 2014 06:40
- Nahlásit

zbrnd
Počkat až bude mít hlad.
Pokud ho nebude chtít ani poté, počkat na větší hlad.
Pokud ho nebude chtít ani poté, je nejspíš nemocen.

nemocný není, je prostě nežravec, trčej mu kosti a když jsem
krmila masem tak třeba 3dny nejedl a pak jsem to vyhazovala.
Myslím, že nikdo by neměl to srdce už takhle vychrtlýho psa nechávat vyhladovět

A mezi náma, jednou jsem brala maso z Vetamixu a smrdělo tak, že bych to nedala ani praseti.

lamalucni
Člen
# Zasláno: 3 Led 2014 08:05
- Nahlásit

denyk
jednou jsem brala maso z Vetamixu a smrdělo tak, že bych to nedala ani praseti
To souhlas. Ale není jen Vetamix. Z drtivé většiny masa, co beru pro psy, bych se nebála uvařit ani nám. Mimo drštěk a vemene, pochopitelně :-D Akorát že je víc šlachovité, než by vyhovovalo na guláš nebo karbanátek, což je ale pro psy naopak dobře.

To ne, ale opravdu bych zapátrala po skrytém zdravotním problému. Takhle nežravý pes, to není samo sebou. Skutečných "anorektiků" je minimum, drtivá většina nežravců má nějaký řešitelný problém (zdravotní, případně psychický).

cernej caj
Člen
# Zasláno: 3 Led 2014 08:36
- Nahlásit

Anonymní
rika se, ze pri prechodu na kvalitnejsi granule (coz acana proti eminentu je) pes muze mit prujmy (nevim, zda to souvisi s bilkovinama ci s cim). proto taky hodne lidi takove granule okamzite zatrati). Takze bych zkusila chvíli vydržet. Můj pes měl průjmy 3 měsíce, než se ustálil, ale to byl pes z útulku, extrémně vyhublej. U štěněte si myslím, že to do pár dní odezní a začne se to zlepšovat.

lamalucni
a ty kupujes kde? u reznika treba? nebo u tech firem ala vetamix? (ja teda s vetamixim masem nikdy problem nemela).

denyk
Člen
# Zasláno: 3 Led 2014 08:36
- Nahlásit

lamalucni
já bydlím "na konci světa" a sem maso pro psy nikdo nezaváží-jen Vetamix. Nemám auto abych pro něj někam jela a tak jsem se domluvila s kámoškou z německa, že když bude brát maso pro psy, veme mi pár vzorků.

a s tím jídlem-samo párky a podobný hovadiny by mu chutnaly, ale byl prostě od mala zvyklý na grancle a když jsem mu zkoušela dávat maso tak prostě třeba tři dny nejedl.
Je to téměř 3týdny co měl zánět tlustého střeva, (někde venku asi něco zblajznul, nebo prý může mít i problém s kuřecím)dělali mu krevní testy, takže vím že je okej.

lamalucni
Člen
# Zasláno: 3 Led 2014 08:46
- Nahlásit

cernej caj
U řezníka občas kupuju třeba hovězí srdce, kuřecí žaludky, skelety, kačení nebo krůtí krky apod. Ale drtivou většinu masa beru od firem - ryby a krůtí od Krmme.cz, hovězí a zvěřinu od Nýřan...

denyk
já bydlím "na konci světa" a sem maso pro psy nikdo nezaváží-jen Vetamix.
ajo, tak to je blbý Já od Vetamixu občas beru kusovky, třeba drůbeží ořez je pěkný (celá kuřecí prsa s kostí a kůží), ale mletiny jsou teda katastrofa.
Hele a kdyby se mu maso ze začátku vařilo, ani tak by ho nechtěl? Pokud je to jen otázka toho, že na něj prostě není zvyklý...

cernej caj
Člen
# Zasláno: 3 Led 2014 08:54
- Nahlásit

lamalucni
aha, to tady v brne moc nekoupim... ale casem to sem treba taky dorazi. kdyz uz tu mame masopropsy.com vedle becresu, tak casem budou mit i dalsi veci krome falca a vetamixu...

denyk
Člen
# Zasláno: 3 Led 2014 09:17
- Nahlásit

lamalucni
Hele a kdyby se mu maso ze začátku vařilo
to víš, že jsem to taky trochu ovařila, prostě jen strčila
do horký vody, když už maso snědl, tak kosti prostě nee.
(Zkusit třeba maso bez kostí a doplnit vápníkem, nevím )
Jediný co žral byly nepraný dršťky, ty teď mám objednaný u řezníka, tak snad ho trochu vykrmím.

lamalucni
Člen
# Zasláno: 3 Led 2014 09:38
- Nahlásit

cernej caj
Nýřany co vím do Brna občas zaváží, Krmme taky, nebo jsou i firmy, které je přeprodávají. Do psí misky myslím, a určitě ještě někdo... nevím, Brno moc neznám. Zkus kouknout na FB do skupiny BARF, tam je seznam dodavatelů.

cernej caj
Člen
# Zasláno: 3 Led 2014 09:41
- Nahlásit

lamalucni
jenze pro me je problem, ze zavoz proste nevyzvednu. brat si dovolenou kvuli 4kg masa je pro ne fakt nerealny. proto su rada, ze jsou u nas vubec aspon 2 firmy, kde si muzu objednat od kazdeho vyrobce neco a odvezu to domu vklidu autobusem v batuzku... ale mrknu, diky.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Led 2014 10:03
- Nahlásit

denyk

A mezi náma, jednou jsem brala maso z Vetamixu a smrdělo tak, že bych to nedala ani praseti.

Tak pokud je stav jak popisuješ, nemocný prostě je.
Nebo Ti připadá jako standard? Když mu trčí ty kosti, nejí maso atd?
Nejspíš u něj něco není v pořádku, nejlepší by bylo přijít na to, co. Chápu, že to může být hodně těžké nebo že se to nemusí podařit. Ale tvrdit, že z něj lezou kosti, ale není nemocný si poněkud protiřečí.
Já bych maso z vetamixu a spol pořizoval také velmi opatrně, ostatně jako kteroukoliv jinou potravu odkudkoliv v dnešní době.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Led 2014 10:05
- Nahlásit

Tak tak tak!
ale opravdu bych zapátrala po skrytém zdravotním problému. Takhle nežravý pes, to není samo sebou. Skutečných "anorektiků" je minimum, drtivá většina nežravců má nějaký řešitelný problém (zdravotní, případně psychický).

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Led 2014 10:07
- Nahlásit

denyk
dělali mu krevní testy, takže vím že je okej.
Pokud mu fakt lezou ty kosti, nežere tři dny, když mu dáváš maso apod, tak fakt ale fakt OK není ani náhodou.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Led 2014 10:10
- Nahlásit

když už maso snědl, tak kosti prostě nee.
Kost taky není to, co by pes od přírody považoval za to nej papu.
Není třeba to psovi nutit.

denyk
Člen
# Zasláno: 3 Led 2014 10:25
- Nahlásit

zbrnd
fajn je to tvůj názor.
mně příjde jen vybíravej, jako lidi prostě.
Mám ho od štěněte, už jako štěně byl takovej.
Teď mu je 5 let. Myslím, že kdyby byl nemocnej od
štěnda tak už tady asik není....

Samo, když je poblíž jinej pes, žral by jinak.

denyk
Člen
# Zasláno: 3 Led 2014 10:32
- Nahlásit

zbrnd
a když už jsme u toho dejme tomu, že mu budu
kupovat maso u řezníka, trochu ho uvařím, aby ho žral.
Budou to jen vnitřnosti, svalovina, bez kostí.
Přidám trochu zeleniny.
Jemu ten vápník z kostí ale bude chybět, nebo?

Pes_Ben
Člen
# Zasláno: 3 Led 2014 10:53
- Nahlásit

zbrnd
Ano prosím, lamalucni ma jejich seznam nastopro v hlave.
Ale i tyhle granule jsou zase jen zpracovaný odpad povětšinou.

Aha,takze to asi taky neni zadna slava.
No ja porad nevim,jestli prejdu na to maso,bude to daleko vic schneni a prace s tim a az od pondelka zas budu chodit do prace,tak nevim,jak to budu casove stihat,ikdyz urcite bych to chtel alespon zkusit a kdyby to psovi smakovalo,tak bych mu to schanel a pripravoval s radosti

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání