Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / VÝBĚR GRANULÍ / Čím psa nakrmit nejlépe.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Autor Zpráva
Víťa
Administrátor
# Zasláno: 28 Říj 2013 20:45
- Nahlásit

Jaké granule považujete za kvalitní.

worick
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 00:14 - Změnil/a: worick
- Nahlásit

Krmíme napůl vařeným, granule mají jako takový ,,doplněk", jen ke snídani a jen poloviční dávku. Samozřejmě jsem chtěla ty nejlepší (jako většina tady) a přes značku, co dostali jako štěnda od chovatelky a už si ji ani nepamatuju a další různé First Mat....Acanu, Orijen, Artemis - nic z toho jim nijak zvlášť nechutnalo, jsme skončili na Canine Caviar, což jedli skoro dva roky, ale ani moc dobře nevypadali a hodně průjmovali, až jsem se na radu sestřenky odhodlala zkusit Wolfsblut a spokojenost. Je tam poměrně velký výběr příchutí, psům to chutná a vypadají v kondici(což může ovšem být domácí povařenou stravou) ale hlavně přestaly ty průjmy. Asi to nebudou ty nej granule, ale je to asi dost individuální - co kterému psu sedne. Kamarádka si zase nemůže vynachválit Canidae (či jak se to píše )její berňák má po tom fakt luxusní srst.

lamalucni
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 08:21 - Změnil/a: lamalucni
- Nahlásit

Víťa
Dotaz má znít: "čím psa nakrmit nejlépe", nebo "jaké granule jsou nejlepší"? Protože na první otázku je podle mého jednoznačná odpověď: masem

impact
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 08:27
- Nahlásit

Víťa
Taste od the Wild jsou teď hodně doporučovaný. Jinak za mě ještě třeba Acana, teď jsme se docela shlídli v N&Dčkách.

Víťa
Administrátor
# Zasláno: 29 Říj 2013 08:39
- Nahlásit

javascriptaste_strinL('lamalucni',2) Jenže maso u nás nestihne dojítaž ven, někdo ho sní dřív.

Víťa
Administrátor
# Zasláno: 29 Říj 2013 08:41
- Nahlásit

Máte někdo odzkoušený Delikan?

pawLINka
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 08:46
- Nahlásit

Víťa
Mno... Ptal ses na kvalitní granule, ne?

lamalucni
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 09:08
- Nahlásit

Jinak ad granule: u nás TOTW dost propadl, psiska po něm kadila snad víc, než sežrala. Ani složení se mi nezdá tak úplně super, sice jsou bezobilné, ale většina receptur má místo obilí kotel luštěnin.
Z těch, co jsme vyzkoušeli, jsou bezva Essentialfoods, Orijen, bezobilná Acana, Canine Caviar a můj momentální hit: bezobilné Power of Nature. Ale jak píšu, krmíme masem a granule máme jen jako občasnou "nouzovku" nebo na cestování.

Víťa
Administrátor
# Zasláno: 29 Říj 2013 09:10
- Nahlásit

pawLINka: takže Delikan nebrat?

lamalucni
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 09:15
- Nahlásit

Víťa

To bych na tom musela být fakt hodně blbě s penězma. A i v tom případě bych kupovala radši třeba Brit Premium, ten má za podobnou cenu mnohem lepší složení.

lamalucni
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 09:16
- Nahlásit

Víťa
takže Delikan nebrat?

Složení: Maso a produkty živočišného původu (drůbeží moučka, rybí moučky, extrakt z drůbežích játer), obiloviny a vedlejší výrobky z obilovin (rýže, kukuřice, kukuřičný glutén), tuky a oleje (drůbeží tuk, lososový extrakt), přídavky na zlepšení pohybového aparátu (chondroprotektiva), yucca, probiotika, vitamíny a minerální látky. Dále obsahuje antioxidanty, konzervanty, barviva, zchutňovadla.

pawLINka
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 09:30
- Nahlásit

lamalucni
Tos ještě vybrala nějakou lepší řadu.

U nás lidi nejvíc kupují (jeden místní prodejce granulí je hodně propaguje) Delikan CD. Adultka má nějaké takové složení:

Obiloviny (rýže, kukuřice), vedlejší výrobky rostlinného původu, maso a produkty živočišného původu, mléko a mléčné výrobky, vejce a výrobky z vajec, ryby a vedlejší výrobky z ryb, kvasnice, zelenina, tuky a oleje, minerální látky, Premix ANCE (Vitamíny A, D, E, síran měďnatý pentahydrát, s barvivem: hněď FK, s konzervantem: kyselina propionová, octová, sorbová, propionan amonný, s antioxidantem: alfatokoferol bohatý na extrakty přirozeného původu)

Víťa
takže Delikan nebrat?
Já osobně bych ho nebrala...

lamalucni
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 09:39
- Nahlásit

pawLINka
Obiloviny (rýže, kukuřice), vedlejší výrobky rostlinného původu, ...

jauvajs

Víťa
Administrátor
# Zasláno: 29 Říj 2013 12:37
- Nahlásit

Nikde tu nezazněla třeba Purina.

Lucie Kratochvílová
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 12:40
- Nahlásit

Víťa

Doporučuju Canine Caviar, podívej se na to.

lamalucni
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 12:45 - Změnil/a: lamalucni
- Nahlásit

Víťa
Nikde tu nezazněla třeba Purina.

Nezazněla, protože rozhodně nepatří mezi kvalitní granule. Purina Dog Chow je supermarketovka a Purina Proplan je takový nižší střed.

Purina Proplan Dog Adult:
Kuřecí maso (20%), pšenice, kukuřičný škrob, rýže (8%), kukuřice, dehydrované drůbeží bílkoviny, kukuřičný škrob, živočišný tuk, kukuřice, autolyzát, sušená řepná dužina, minerální látky, sušená vejce, rybí tuk, kolostrum (0,1%).

Jediná kvalitní položka je to kuřecí maso, a toho je jen 20% (předpokládám, že v čerstvém stavu, takže reálně po vysušení tak 5%). Všechno ostatní je obilí a odpad. Tohle není kvalitní krmení.

Víťa
Administrátor
# Zasláno: 29 Říj 2013 12:51
- Nahlásit

Lamalucni
Tak to jsem myslel že jsou na tom lépe s takovou reklamou.

lamalucni
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 12:55
- Nahlásit

Víťa

Nejlepší reklamu má Pedigree. Znamená to, že jsou to nejlepší granule? Nebo jogurt Dobrá máma, taky je ho v televizi všude plno...

Neposlouchej reklamu, čti složení. U granulí i u lidského jídla.

Víťa
Administrátor
# Zasláno: 29 Říj 2013 13:27
- Nahlásit

Proto se ptám.

birma
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 14:03
- Nahlásit

za mě taky masem nevěřím, že by kdokoliv byl ochotnej psu jíst třeba mletiny a zároveň si myslím, že většina mletin na našem trhu je lepší, než většina granulí

Anonymní
# Zasláno: 29 Říj 2013 14:05
- Nahlásit

Jaký máte názor na granule NutraGold Holistic Adult? Je to krmení, kterým se dá bez výčitek svědomí krmit psa? (pes je tříkilovej kříženec)

A co mám sakra dělat s pytlem granulí Bono? Dostali jsme je od známého a můj pes tohle do misky prostě nedostane. Mám s tím pohnojit zahradu?

ErzebethB
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 14:07
- Nahlásit

Čím psa nakrmit nejlépe? MASEM!

birma
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 14:12
- Nahlásit

Anonymní
A co mám sakra dělat s pytlem granulí Bono? Dostali jsme je od známého a můj pes tohle do misky prostě nedostane. Mám s tím pohnojit zahradu?
třeba ho ocení nějaký útulek

PetraK
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 15:12
- Nahlásit

taky se přidám k těm, kteří na položenou otázku odpoví jednoznačně, že MASEM. Vidím, co dávám psu do misky, nikdo mě nemůže oblbnout honosným názvem a tajuplným složením.

impact
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 15:13
- Nahlásit

Víťa
Chceš nakrmit psa a nebo prodat reklamní místo?

Víťa
Administrátor
# Zasláno: 29 Říj 2013 15:27
- Nahlásit

Tohle není reklama, ptám se na váš názor.

impact
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 15:31
- Nahlásit

Víťa
Ale to jsem si nemyslela, jakože tohle vlákno je reklama. Ale že třeba mapuješ nevím co, něco, co souvisí s webem. A nebo jestli chceš skutečně a vážně dobře nakrmit svýho psa..

lamalucni
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 15:39
- Nahlásit

birma
nevěřím, že by kdokoliv byl ochotnej psu jíst třeba mletiny

nebo vemeno a zelený drškýýýý

PetraK
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 15:41
- Nahlásit

lamalucni
nebo vemeno a zelený drškýýýý

fuj, zvednul se mi kufírek

kachna_
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2013 15:44
- Nahlásit

Anonymní
rozmočit slepicím? Spálit v kotli? Hodit to na zahradu je hovadina, i kvůli psovi. Po první povodni se nám rozmočil pytel Chicopee. Už nikdy nechci ze zdi sloupávat plesnivé granule. Srovnatelně stupidní nápad byl ten zbytek pytle vyhodit na kompost. Strašlivě dlouho to kvasilo.
Víťa
za mne taky masem.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2019

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání