Kynologická diskuse

 - Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  


Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Zákon zakazující volný pohyb psů v lese?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
Dusan
# Zasláno: 17 Srp 2005 12:19
- Nahlásit


To jsem nechtel. Spis asi jde o to, aby clovek v lese to psisko opravdu nepoustel, pokud si neni jisty ze ho kdykoliv odvola. Jinak si koleduje o smutny veci... O hadku s nekterymi agresivnimi myslivci si ovsem clovek koleduje i kdyz pes slape jako hodinky a clovek dodrzuje vsechno co ma...(bohuzel opet vlastni zkusenost)

bord
# Zasláno: 17 Srp 2005 12:36
- Nahlásit


Dusan
Bohužel to pravda bude,zrovna v této konkrétní lokalitě co uvádíš,má zrovna revír mně známý (bohužel) člen mysl.spolku a mimo to,že chodí v zimě na toto místo krmit,tak tam i dělá odstřel a má to bez práce...právě jsme meli v zimě řeč na téma jak je obětavý atd...až jsme se dostali k tomuhle bodu,že zvěř učí na jedno místo ke krmelišti a pak je picne.Bylo mi z toho hodně smutno a přijde mi to podlé.Jaká je šance na přežití na místě kde to vůbec nečekají?A vůbec nechápu kde je tedy nějaké vzrušení z lovu...

handula
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 12:53
- Nahlásit


zvěř učí na jedno místo ke krmelišti a pak je picne

je to nechutně odporný proti přírodě i lidskosti, je mi z toho nablití...

Evicka
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 12:59
- Nahlásit


Takže zřejmě nejsi myslivec, protože jinak by jsi věděl, že každá velká lesní správa má udělaný přesný počty vysoké zvěře a předepsané normativy, kolik kusů může připadat na jeden hektar porostu. Takže k redukci počtů vysoké zvěře dochází pravidelně a podle těchto plánů. Nyvíc myslivecká sdružení platí veškeré škody, které na lesních porostech zvěř způsobí, a to jak např. pronajímatelům lesa, což většinou jsou Lesy ČR, tak i soukromým vlastníkům lesa, ti se ovšem musí o přípdané náhrady škod zvěží přihlásit, a to písemnou formou. Mnoho těchto případů skončí žalobou u soudu, jelikož škody zvěří stoupají do závratných částek, u nás nejsou vyjímkou částky milionové, především na mladých porostech, které sdružení stejně musí nakonec po prohraném soudním sporu zaplatit. Málokteré sdružení je tak bohaté, aby si dovolilo zaplatit milion korun za škody. Proto žaloba je většinou poslední pokus jak snížit finanční částku odškodného. Myslivci musejí často prodat mysl. chaty či sáhnout do svých kapes, aby tyto částky zaplatily. Pokud vím, tak existuje v každém sdružení s přihlédnutím na stavy, složení zvěře a spoustu jiných fakrotů plán odlovů, kde je přsně stanoveno, jaká zvěř, jaké věkové třídy se musí nastřílet. Pokud se tento plán nesplní, opět je sdružení sankcionováno. Ona ta vysoká zvěř je poměrně problematická. Na zimní období se k nám stahuje z okolních států, např. Polska, kde se vůbec neprovádí příkrm zvěře, což výrazně zvyšuje početní stavy v zimním období a neodpovídá skutečnosti v létě. Ulovit vysokou zvěř také není jednoduché, jde o zvěř velmi plachou a obezřetnou, která za bílého dne prakticky nevychází ven. Proto se provádějí tzv. natláčky, což je v podstatě skupinový lov zvěře za vydatného přispění naháněčů a loveckých psů. Tento způsob lovu se používá také u výrazně přemnožených prasat divokých, které páchají srovnatelné, možná i větší škody na zemědělských kulturách. Taktéž jde o zvěř velmi plachou, vybavenou skvělými smysly, takže i lov na tento druh zvěře jednotlivcem je věcí štěstí a náhody.
Dále k poplatkovým odstřelům. Je vidět, že neznáš pravidla, za jakých tyto odlovy probíhají. Jsou to honitby většinou režijní nebo i soukromé, z části také obory, které v tomto smyslu vyvíjejí podnikatelskou činnost, takže to, že němčour nebo jiný cizák u nás práskne jelena či cosi jiného je vyváženo tím, že zvěř je bohatě zásobena kvalitní potravou, jsou jí vytvářeny všemožně kvalitní podmínky pro život a rozovj. Velký důraz je tady kladen na selekci, tj. něco jako v přírodě přirozený výběr, kdy se ponechávají nejlepší a njsilnější jedinci na chov a ten "odpad" se odstříli. Kvalitní potrava totiž ovlivňuje nejen kvalitu paroží, ale celkovou vitalitu, zdravost a životaschopnost populace. Takže poplatkové odstřely jsou pro zvěř relativním přínosem, neboť zvyšují její kvalitu ve zvěřině i trofeji. Bohužel se na to nedíváme stejným a očima, já se na to dívám očima poučeného člověka a znalého, vy očima laika, kkterý vidí jen to, co je na povrchu. Chtělo by to jít do hloubky problému. A to, že všelidová myslivost skončí, tak to si pište. Můj muž má puškařství. Denně za ním chodí lidé a chtějí prodat své zbraně, spousta jich končí. Je to příliš drahý a náročný koníček pro normálního člověka. Také se připravují jisté novely zákonů, které pozmění způsob provozování honiteb, změní podmínky , atd. Tohle je nepodstatné.

Jo a ten vstup na soukromý pozemek taky není tak jednoduchý, jak Dušane píšete.

Necháme toho, každý má svůj vlastní nároz a ten nějakými debatami nezměníme.

Denisa
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 13:19
- Nahlásit


Jé Evičko, kéž by byla vysoká zalezlá, u nás v okolí Brna a ve vyškovským okrese, kde máme chalupu se srny prohání úplně v pohodě přesně za pravýho poledne, navíc např. když děláme s fenou stopy (sport. výcvik podle NZŘ či IPA), tak to dohopsá až k nám, zastaví se to a čumí co my jako na to! To že lezou až do vesnice, to je taky dílo! Tak to jen na okraj jak je to u nás... Jo a to jsem zapomněla na to jak se prohání u Brna v rekreační oblasti, blízko paneláky, VŠ koleje, letiště pro ultralighty, koně, lidi s děckama poští draky nebo sáňkují, prostě šrumec a do toho srnky si jdou na špacír...No u nás jsou teda "děsně plachý"!

Evicka
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 13:28
- Nahlásit


Jo, to je zvěř srnčí, ta je v naprosté pohodě, ta si na lidi zvykne velmi dobře, ale zvěř vysoká, to jsou jeleni,laně a ty jen tak neuvidíš. Lidi, pletete si základní pojmy a to je taky přesně to, co dělá myslivcům zlou krev. Pojmy!!!!Základní pojmy a to mluvím řečí srozumitelnou, nemluvím mysliveckou latinou.

Ketrin
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 13:43
- Nahlásit


Evičko díky za ten dlouhý příspěvek, mnoho věcí z toho co píšeš jsem také přesně nevěděla.
Ale že srnčí není vysoká, to vím

Evicka
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 13:48
- Nahlásit


Ketrin, tebe jsem na mysli neměla, ty do té myslivosti fušuješ tím nejlepším možným způsobem. Myslela jsem ty zavilé odpůrce všech zelených kamizol, kteří vidí v myslivcích jen opilce a vrahy.

Ketrin
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 13:53
- Nahlásit


Evicka
Já vím žes mě nemyslela. Přesto se ráda poučím.
Mmch.uvažuju že si časem možná udělám myslivecké zkoušky.

Evicka
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 14:02
- Nahlásit


Jo, tak to ti pak pomůžu, já zkoušky nemám, ale myslím, že bych je zvládla z fleku. Doma to poslouchám každý den a musím říct, že mě to i zajímá. Však už mě hodně lidí přemlouvalo, ať si je taky udělám. Ale já prostě necítím potřebu je mít. Máme doma nějakou literaturu, něco bych ti sehnala od vyučujících u nás, určitě by si to zvládla na jedničku. Není to nic zas až tak těžkého, obzláště pokud máš k tomu vztah.

Ketrin
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 14:11
- Nahlásit


Evicka
Tak to bych Ti byla vděčná, kdybys mi třeba doporučila co si mám sehnat za literaturu. Ale zatím to ještě není úplně aktuální. Ale tak nějak k tomu zraju.

Denisa
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 14:12
- Nahlásit


Evičko, ale já to myslela jako úsměvný komentář, to nebylo nic ve zlém přece, tak se nemusíš hned čílit. Já z myslivecké latiny opravdu nic nevím, ale taky jsem právě žádným komentářem na myslivost sem nepřispívala, protože fakt nevím. Že srna není vysoká nevím, pro mě je to myslivecká latina, má to vysoký nohy...!Zrovna tak jsem mohla psát o daňcích, ale ty asi taky nejsou vysoká?! Divočáci určitě nebudou vysoká cha cha, ale psala jsi, že jsou plaší, ale těch jsme už potkali taky spoustu... Fakt nevím a je mi to fuk kam se jaký zvíře řadí, myslím, že myslivcům bude taky fuk když pes poběží za srnou nebo laní, třeba i za zajícem a když budou chtít picnou ho. Sorry jestli jsem tě nadzvedla ze židle Můj komentář se týkal jen toho, že některý lesní zvířátka denně potkáváme a že je sranda kde je potkáváme a jak se přitom chovají! Naštěstí já mám boxera, žádnýho lovce lovícího, my leda tak ten figurantskej rukáv to je naše zábava!

Evicka
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 14:13
- Nahlásit


Tak zraj a až uzraješ, tak se neboj, všechno zase seženu. Já už jsem takovej profesionálně deformovanej pomahač.

Evicka
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 14:16
- Nahlásit


Deniso,

mě už nazvedne máloco, takže ani tvůj příspěvek se mnou nehnul. Byl jen takovým typickým případem jak si lidi pletou pojmy a dojmy. Takže nic ve zlém. A to , že jsi potkala divočáka je proto, že jich je kvantum a jsou všude. Za normálních okolnotí by jsi ho nikdy neviděla. Je to inteligentní zvíře zhruba úrovně psa, které se umí sakra dobře orientovat a vyhýbat člověku.

Dusan
# Zasláno: 17 Srp 2005 15:30
- Nahlásit


Evicka: No, obavm se ze stanovene normativy na zver maji nejmene dva hacky. Prvni je ten, jak ty normativy jsou stanovene. Ty jsou prece stanovovany v podstate samotnymi myslivci na uradech, nebo myslis ze na uradech poverenych obci (ktere pokud vim tuto kompetenci zdedili po okresech) na odboru myslivosti nepracuji myslivci? Ja mam takovou zkusenost, ze tam jsou v podstate sami myslivci, nebo urednici pod jejich vlivem..
Ono to podle toho take vypada, kdyz se urad pokousi o aplikaci ci dokonce vyklad zakona ( napriklad urad v meste kde bydlim na zadost myslivcu poskytl vyklad zakona o myslivosti -povesil to i na uredni desku- prave ve veci pejskaru. Tak jsem se docetl, ze urad rozhodl ze "pes ve vlivu sveho vedouciho" je vlastne pes na voditku, jinak receno pes ktery neni v honitbe na voditku je "pes mimo vliv sveho vedouciho".
Jiste netreba zduraznovat co to znamena, kdyz myslivec posileny timto paskvilem potka v lese pejskare. Navic je to zoufala legislativne blbost, nic takoveho totiz zakonodarce nerekl a tudiz takovy vyklad je neustavni ( a navic vecne blbej). Urad ve prospech myslivcu prekrocil svoje kompetence, jelikoz zadny urednik v zemi nemuze stanovovat obcanum povinnosti nad ramec zakona: Kdyby na to clovek mel cas a naladu a dovedl to k ustavnimu soudu, tak je takova blbost smetena ze stolu...)
Jinak receno, ze si myslivci stanovi nejake kvoty neznamena proste nic jineho, nez ze nejake kvoty jsou a s ochranou lesa to nema nic spolecneho.

Pokud jde o nahradu skod, tak jsem rad, ze sama pises, ze to casto konci u soudu. Co pro majitele lesa znamena "dat myslivce k soudu" je jasne kazdemu kdo se v CR v poslednich letech pokousel domoci spravedlnostio pred soudem. Je to ztrata casu a penez, jelikoz se vsechno tahne dlouhe mesice s vysledkem naprosto nejasnym...A tech pripadu neni malo. A tady me rozciluje jedna dulezita vec: Jsem-li majitelem domku, nikdo mi nema co behat po chodbe bez meho souhlasu a dokonce si z chodby odnaset veci (lovit zver). Jak to, ze majitel lesa je diskriminovan ve svem suverennim pravu na nakladani se svym majetkem? Toto pojeti myslivosti je podle me typickym komunisticky prezitkem....

Pokud jde o podivani se do hloubky problemu, jak pisete, tak problematiku ochrany lesa, resp. skody kterou zpusobuje premnozena zver, tak na toto tema bylo u nas publikovano uz spousta materialu a to nejen od ochranaru, ale zejmena od odborne verejnosti. Jak, coby informovany clovek, jiste vite, staci si precist neco na toto tema od uznavaneho odbornika prof. Mrkvy z brnenske MLZU, nebo od ing. Petra Cermaka z tehoz ustavu. Sve, odborne jiste dost podlozene, informace k tomu mohou dodat i pan Kosulic, autor stranek http://pbl.fri13.net/ , nebo napriklad odbornici z FSC CR (http://www.czechfsc.cz).
V souhrnu se da rici ze leitmotivem tech praci na toto tema je: v poslednich desetileti uz se problem s premnozenou zveri odrazi dokonce i ve zmenach v druhove skladby lesu. V nekterych oblastech se napriklad neobnovuji porosty dubu a jedle ( jinych), jelikoz je zver vyzira a lesy opet smeruji k monokulturam (napr. bukovym).

A uprimne receno, pripada mi naprosto absurdni, ze:
Nekdo si v mem lese vykrmi (jenze jelen si zere to co mu chutna a co chce, takze si to krmi i na ukor meho lesa) par krasnych jelenu, pak si priveze navstevu a za slusne penize je odbouchne. Jenze zaroven si chce podobnou kratochvili doprat i v dalsich letech, takze udrzuje dostatecne velkou chovnou skupinu, aby byli dalsi a dalsi krasni jeleni pro dalsi a dalsi roky (a odstrely). A to vsechno v lese, kde ja se snazim dlouhodobe dbat na jeho obnovu, druhovou skladu atd...hmm a jak ja jako majitel a osoba zodpovedna k tomu prijdu? Ano, k otmu jiste potesi furiantska slova mysliveckeho hospodare "tak to dej k soudu, kdyz se ti to nelibi"...
Nene, my se asi nezhodneme. Myslivost v soucasnem pojeti na uzemi CR v lesum skodi. Naprosto nepochybuji, ze naprosta vetsina majitelu lesa by v pohode zvladla i resit problematiku regulace zvere ( a na rozdil od myslivcu by zbytecne nelikvidovali predatory, napr rysy, drave ptaky atd..). A nepochybuji o tom, ze by to majitele zvladli k vetsimu prospechu lesa nez myslivci, kteri na les, jako na dlouhodobe fungujici ekosystem, kaslou.
Majitele lesu ani verejnost proste nepotrebuje bandu samozvnanych soudruhu, kteri s bouchacku na cekane strili tu po cloveku jdoucim po svem vlastnim poli, jinde zas po sankujicich detech, ci jako nedavno i po kombajnu, s naprosto pripitomelou vymlouvou "myslel jsem si ze to je cerna", nebo nekde stekaj na pejskare "dejte si toho psa na snuru" nebo ""vite ze do honitby se psem nemsite?".
Jiste jsou i slusni mylsivci, kteri se na les divaji i jinak, nez jako na velkovykrmnu zvere, kteropu oni pak slavnostne streli. Ale obavam se, ze jich neni zdaleka moc... Sam jsem jich v zivote potkal jen par. Na rozdil od znacneho mnozstvi tech "lidovych". Bohuzel.

Terri
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 21:18
- Nahlásit


pes ve vlivu sveho vedouciho" je vlastne pes na voditku, jinak receno pes ktery neni v honitbe na voditku je "pes mimo vliv sveho vedouciho".
Ano, tak přesně tohle nám týden zpátky jeden myslivec naštvaně řekl! A to prosím nemáme les, ale louky. Vlastně nemáme chodit vůbec nikam, protože všude plašíme zvířata, už jen tím, že jdeme.


rendys
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 21:26
- Nahlásit


Jo, kdyby měl člověk fakt dodržovat všechny ty vyhlášky a zákony, tak se psem navolno může být tak akorát ve výběhu pro psy! Když ho teda někde poblíž bydliště vůbec má!

Dusan
# Zasláno: 17 Srp 2005 21:58
- Nahlásit


rendys: ale ne, to spatne chapes. Vyhlasky a zakony se dodrzovat maji a musi. Ale take se musi davat pozor, aby si je kdokoliv neohybal k prospechu svemu a k neprospechu jinych (jinka receno nerozsiroval svoje prava na ukor jinych). A zakon rika "pes mimo vliv sveho vedouciho". Ale o voditku tam zakonodrace nic nerika. To voditko uz si k tomu pribajili myslivci. Ale to uz samozrejme neni legitmni...
A, zni to neuveritelne, ale prave pred hodinkou jsme po veneceni nakladali psy u lesa do auta a jak kdybych ho dnes privolal, vylezl zeleny muzicek kluvnici, foxlikem na voditku a s plackou myslivecke straze "jaktoze je nemame na voditku.." Ale jako vetsina, kdyz zjisti ze jeho i svoje prava znate (a psi ten zakon neprekrocili), ale respektujete a znate i jeho prava (napriklad ze ma pravo vam zkontrolovat vuz, zda-li neukryvate upytlacene zvire) tak se s vetsinou da jakz tkaz v klidu rozejit. Coz nastesti bylo i dnes. Ale ze jich po tom svete beha. A dnes k te debate to bylo jak na zavolanou

handula
Člen
# Zasláno: 18 Srp 2005 08:09
- Nahlásit


chápu dobře, že kdybych vlastnila lovecké plemeno, tak mi ho myslivec čistě teoreticky nemůže zastřelit?

Evicka
Člen
# Zasláno: 18 Srp 2005 08:23
- Nahlásit


Já nevím, co mám napsat, přečetla jsem si příspěvek Dušana a nechce se mi zabíhat do žádných detailů, učených debat, polemizovat o výkladu zákona. Prostě každý se a to díváme trochu z jiného úhlu a stoprocentně se neshodneme.Zřejmě jsem prostě hodně ovlivněna tím, že můj otec pracoval celý život v lese, bral nás tam s sebou, můj muž je myslivec, spousta našich kamarádů jsou myslivci, spousta jich má soukromé honitby, atd. Já mám štěstí na ty slušné lidi, kteří se prostě starají. Přála bych takové všem.

Terri
Člen
# Zasláno: 18 Srp 2005 09:20
- Nahlásit


Já mám štěstí na ty slušné lidi, kteří se prostě starají
Protože Ty sama jsi taková - tak je přirozené, že se obklopíš podobnými lidmi.
Já si také u nás všímám, že jsou (a kde jsou) takové ty pidi krmelce, že tam pořád něco je, že se vysazují stromky atd. No a pak znám docela dost blbců o kterých se tu psalo a co jdou hlavně lovit.
Nejlepší by bylo, kdyby si to myslivci hlídali mezi sebou sami...

Evičko, chtěla jsem se zeptat, tady u nás v lese jsou srnky, které se moc ani nebojí lidí. Klidně můžeš přijít na 20 metrů, možná to je míň. Chodím s pesou na procházku vždy po cestičkách a často potkávám asi srnce. Já blbě vidím, ale zdá se mi, že je to "on" Asi si hájí teritorium, protože když jdem kolem, tak vůbec neutíká, naopak, dupe, beká a frká.
Nemůže nám něco udělat? Nebo jak se mám chovat?

Evicka
Člen
# Zasláno: 18 Srp 2005 10:14
- Nahlásit


Terri, srnky obecně, pokud žijí v místech, kde je ruch, pohyb lidí, psů nebo prostě cokoliv jiného, tak se lehce přizpůsobí a moc dobře poznají, že jim v těchto místech nehrozí vážnější nebezpečí a jsou poměrně krotké na určitou útěkovou vzdálenost. Svou plachost ztrácejí, obzláště pokud v těchto místech nacházejí snázeji potravu. Jinak k tomu srnci. Dávejte si na něho pozor, nejhorší bývají případy, kdy lidé vychovají doma srnečka a pak ho pustí do přírody. Srnec postrádá plachost, nebojí se lidí a v době říje nebo vytloukání paroží může být nebezpečný a napadat lidi. Znám od nás pár takových případů, které skončily docela vážnými poraněními. Takže pokud možno se mu vyhnout, nijak se k němu nepřibližovat a nesnažit se ho hladit, atd, event. vzít do ruky pořádný klacek. Ta zranění, která způsobí parůžky jsou někdy hodně vážná, i když se to nezdá, že by tak krásné zvíře mohlo ublížit.

Terri
Člen
# Zasláno: 18 Srp 2005 21:16
- Nahlásit


Takže pokud možno se mu vyhnout, nijak se k němu nepřibližovat a nesnažit se ho hladit,
Hladit-to by mně ani nenapadlo, viděla jsem jednou jak museli srnce položit k zemi, aby jim nic neudělal...
Spíš jsem si říkala, jestli je lepší si ho nevšímat, jakože "ode mne Ti nebezpečí nehrozí" a nebo trochu porámusit, aby se lek zvuku a utek..
Z něj jde respekt už jak ho slyším a pak vidím.

Anonymní
# Zasláno: 1 Zář 2005 22:12
- Nahlásit


nasobne vice zviratek padne za obet zaci technice a pod koly aut.Nicmene pejska v lese maximalne hlidat.Myslivci jsou vsude a obcas i strileji

Evicka
Člen
# Zasláno: 2 Zář 2005 08:38
- Nahlásit


To je pravda. Možná se o tom velmi málo na veřejnosti ví, ale při pracích na poli, především v červnu, kdy srnčí kladou mladé jsou obrovské ztráty na mláďatech. Pod koly aut taky končí množství zvířat, především zajíců a srnčí zvěře. Bohužel za vším je nutno hledat člověka a jeho zvyšující se nároky prakticky na všechno kolem nás.

Frog
# Zasláno: 3 Lis 2005 14:52
- Nahlásit


Jelikož mi jeden myslivec v lese vyhrožoval zastřelením feny, i když chodí vždycky dva metry u mě a zvěř jí absolutně nezajímá, tak jsem se na to informovala. Myslivec vám psa zastřelit nesmí ani kdyby se tam toulal týden.Obzvlášť když má obojek. Musel by mít na to povolení a s tím jsou prý takový obštukce, že by to trvalo strašně dlouho. A pokud Vám zastřelí psa bez povolení už si nikdy nevystřelí!

Ketrin
Člen
# Zasláno: 3 Lis 2005 14:57
- Nahlásit


Frog
Není to úplně tak, ale to je teď jedno.
Teď nemyslím Tvou fenu, ale obecně všem: moc na to nespoléhejte a psy si v lese hlídejte. Jak kvůli psům, tak z ohledu na volně žijící zvěř.

haha
# Zasláno: 3 Lis 2005 14:58
- Nahlásit


no ono je možné že nesmí ale když v televizi vidím jak se ti mylivci střílejí mezi sebou navzájem tak bych na to moc nespoléhala,je možný že si potom už nevystřelí ale k čemu mi to bude když budu mít po psovi

Esinti
Člen
# Zasláno: 20 Srp 2014 09:16
- Nahlásit


Drazí pejskaři a pejskařky. Blbci myslivci a jejich přístup vám vadí, ale váš přístup je ok? Uvědomte si sakra, že ne každý má rád psy a ne každý se jich nebojí. Běhám orientační běh a po několika psech zavěšených na kotníku, jednom ve stehně a jednom v ruce psy opravdu nesnáším. Pokud jste dementi a váš čokl je krypl tak ho z vodítka vůbec pouštět nemáte. Když si pořídíte psa berete na sebe veškerou zodpovědnost a je jedno jestli si ten pes myslí, že před ním někdo utíká a nebo co, prostě nesmí ostatní lidí obtěžovat a už vůbec ne ohrozit. Od té doby co jsem běžel a pokousal mne německý ovčák, u kterého panička neměla absolutně žádnou snahu ho chytat, sebou nosím pepřový sprej a nůž a po všem co se ke mě přiblíží na půl metru bez vodítka a nebo náhubku solím. Mám v plánu si kupovat plynovku a znám lidi co mají zbroják a nosí ostrou. Uvědomte si že les není váš, pes nesmí nikoho ohrozit ale ani OMEZIT a že věta on vám nic neudělá je leda tak na přes držku.

ssshhhhh
Člen
# Zasláno: 23 Srp 2014 21:17
- Nahlásit


Tak tady je někdo zralej na Chocholouška. Kdo se bojí... má zbraň?
Oddělej mi psa co kolem tebe prochází (ano bez vodítka) a prdí na tě z vysoka a máš průser, že pokousaná prdel je proti tomu záděrka.

Esinti

Jednoduše se běž zahrabat i se svým orienťákem. Fakt, tyhle traumata se dají léčit. Mě pokousalo tolik psů, vždy při běhu nebo na kole a taky nestřílim čokle po lese.
Taky na mě vyjel jeden cigán s nožem a ač by to mnohé pravděpodobně potěšilo, je nestřílim.

A znovu HOWGH, les není tvůj a tvá stupidní přítomnost omezuje normální tvory. Psychopati mají být pod antipsychotiky nebo ve špitále ne lítat po lese.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 
 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky
 


miniBB forum software © 2001-2018

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání