Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Zákon zakazující volný pohyb psů v lese?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
Ebony
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2005 11:32
- Nahlásit

Ketrin
to není o koze
Jestliže mě pořád někdo napadá, že mám mít psy jen na vodítku, ačkoliv moji psi zvěř nehoní, není to o koze

ale jak říká Evička, jen a jen o lidech

Ebony
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2005 12:02
- Nahlásit

Evicka
A jestli myslivec má syna takového spratka, tak být to můj syn , tak dostane takový výprask,
ne jeho otec argumentoval přesně stylem, že auto v lese nevadí, že jen psi tam nesmí, že jsou škodná a kdoví co ještě, bohužel to všechno na mě, protože já jediná jsem na tý skorovsi chodila se psem ven. Ale že jeho fousek běhal celé dny volně venku, s demodikózou jak prase, smrděl na sto honů, žebral a obtěžoval lidi, protože nedostal nažrat, tak ten mohl, neboť to byl lovecký pes a ten může běhat všude navolno, a byl to předseda OMS a myslivecká stráž. A další historky s nimi by vydaly na román, pak se div, že já mám opačné zkušenosti s "myslivci".

Evicka
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2005 12:30
- Nahlásit

Já to chápu, mezi myslivci je spousta zabedněnců a zbraň jim dodává na sebedůvěře a myslí si, že jsou něco víc. Bohužel s lidskou omezeností a tupostí ješřě nikdo nic nenadělal, takže v těchto případech doporučuji radši v klidu vyklidit pole, myslet si něci o prdeli a nehádat se. Zbraň jim opravdu dává jistou možnost ji použít, zákon většinou znají jen velice zběžně nebo vůbec. Jenže podle jednoho pitomce nelze spoudit celou skupinu myslivecké veřejnosti.
Takoví hňupové chodí do manželovy firmy dnes a denně a poslouchat občas jejich žvásty a vychloubání, tak to není na mě. Ještě,že jsme pro tyto případy udělali extra kancelář.

Ebony
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2005 12:37
- Nahlásit

Evicka
já se naštěstí odstěhovala, a tady je klid, žijeme si tu na samotě v souznění se všemi zvířaty z okolí, dokonce jsme jim nechali půl zahrady neoplocené, protože tady v té Hané, plné polí, nemají moc úkrytů, tak vegetí na naší jungle zahradě. V zimě chodí na jabka, je jich tam milion. Dokonce je tady celých pět zajíců, možná víc, ale pět jsem jich viděla pohromadě.

Evicka
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2005 13:16
- Nahlásit

Ebony, tak to jsi šťastný člověk. Zaječí zvěř asi brzy zmizí z povrchu zemského. No není to nádhera mít takhle na dosah živou přírodu? Pak si vezmi, že by ti tam přijel nějaký človíček a pustil si tam svého psa, at se proběhne. A ten by všechnu tuhle havěť zahnal, že by ti to nebylo příjemné?

Ebony
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2005 13:31
- Nahlásit

Evicka
no vzhledem k tomu, že nesnáším volně pobíhající a neovladatelné psy jedno kde, tak by si asi vyslechl, je to blbý, ale zatím jedinej, kdo tady takhle venčil psa, byl nějakej starej nepříjemnej děda s ohařem, kterej dokonce vletěl za bažantem k nám přes plot, tak jsem mu pohrozila, že ještě jednou a vypustím našeho padesátikilovýho Muminka, od tý doby tu nebyl......

Evicka
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2005 13:34
- Nahlásit

To je fakt, já vlastně taky nesnáším takový ty volně pobíhající psy a obzvláště ty, kteří se ke mně ženou a já nevím, jaké mají úmysly. Naši psi, i když jsou na volno si cizích lidí nevšímají a vítají se s nimi nebo hlídají pouze doma na zahradě. Tam je to jejich rajon a tam můžou, přímo musí.

Terri
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2005 20:24
- Nahlásit

Evicka
Nedávno nás soused myslivec docela taktně upozornil na kolouchy. Resp. řek, že viděl, jak mamce utek pes. Ona si to hned neuvědomila a řekla že to nebyla ona, a on že stopro. (Jsme si dělali později srandu, že se asi díval "puškohledem"). Pes utek za zajícem a potom ještě vyplašil srny (ale přišel hned). No smůla den a dobrý soused
AKorát jsem mamu postrašila, že kdo ví co ještě sleduje, když jde ona na louky...

Dusan S.
# Zasláno: 20 Čen 2005 16:52
- Nahlásit

Ten clanek a jeho obsah ( od Anonyma) je bohuzel zastaraly a (mozna nejen tim) dost matouci !!

Proc?

Napr. proto ze autor cituje z literatury: Myslivecká stráž - kapesní příručka, JUDr.Ing.Vladimír Čechura, 2. Vydání, rok 2000

1) Jenze jiz ctyri roky ( z roku 2001) je toto upraveno zakonem 449/2001 Sb. Jinak receno v clanku zminovane paragrafy ( jejich vyklad) z roku 2000 uz jsou davno jinak
(zkontroluj napr. http://www.epravo.cz/v01/index.php3?s1=Y&s2=6&s3=1&s4=0&s5=0&s6=0&m=1& typ=predpisy&recid_zak=2955

2) V soucasne platnem zakone jsem vubec nenasel nic co by pripominalo onen odstavec 3) který ma pojednávat o tom ze:
......Vlastníkům psů a koček je zakázáno nechat je volně pobíhat v honitbě. V případě jejich usmrcení může vlastník požadovat náhradu škody jen tehdy, dokáže-li, že k jejich usmrcení nedošlo za okolností uvedených v odstavci 1 písm. b) až d).....

Naopak platný zákon rika v § 10

Povinnosti vlastníků domácích a hospodářských zvířat a vlastníků pozemků

(1) Je zakázáno vlastníkům domácích zvířat, včetně zvířat ze zájmových chovů a zvířat z farmových chovů zvěře, nechat je volně pobíhat v honitbě mimo vliv svého majitele nebo vedoucího.

a dále v § 35, odst 3. e) je sice řečeno že myslivecký hospodář může:

e)
usmrcovat toulavé psy a kočky, další zvířata škod-livá myslivosti, zdivočelá domácí zvířata a volně se pohybující zvířata z farmových chovů zvěře podle § 14 odst. 1 písm. e) až g),

jenže právě s odkazem na § 14, ktery upravuje za jakych podminek a jake psy je mozno usmrcovat a ten rika ze myslivecka straz je opravnena:

e)
usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení pronásledují zvěř; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení. Toto oprávnění se nevztahuje na psy ovčáckých a loveckých plemen, na psy slepecké, zdravotnické, záchranářské a služební; usmrcovat kočky potulující se v honitbě ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení,

f)
usmrcovat mývala severního, psíka mývalovitého, norka amerického nebo nutrii říční a další vyhláškou stanovené zavlečené druhy živočichů v přírodě nežádoucí,

g)
usmrcovat po předchozím oznámení místně příslušnému obecnímu úřadu zdivočelá hospodářská zvířata a dále volně se pohybující označená zvířata z farmových chovů zvěře ve vzdálenosti větší než 200 m od nehonebního pozemku, na němž je farmový chov provozován,

Co z toho plyne? Anonym proste odkazal na zastaraly a vecne velmi rozporuplny material, kterym pouze mate kynologickou verejnost. Kdo ma zajem udelat si v ve svych pravech a povinnostech ( a take v povonistech myslivcu) si muze prostudovat samotny zakon, mistop toho aby si lamal hlavu nad mysliveckymi interpretacemi zastaralych norem

Dusan S.
# Zasláno: 20 Čen 2005 16:54
- Nahlásit

Je rec o odkazu autora "Anonymní" v teto diskusu z 10 brezna tohoto roku....

Evicka
Člen
# Zasláno: 21 Čen 2005 08:40
- Nahlásit

Dušane, možná v jiné diskuzi jsem mnohokrát na zákon o myslivosti č. 449/2001 Sb. v platném znění odkazovala, ale to víš, každý si vytáhne z kontextu jen to,co se mu hodí, různě nad tím mudruje, atd. Skutečnost, že takto mluví zákon a je povinností každého raspektovat se už málokomu líbí a není jaksi ochoten se ve svých domnělých právech omezovat. Takže ti děkuji za podporu, svého času jsem tady byla sama proti všem a jak si zajisté četl, něteré se mi nepodařilo o ničem přesvědčit a stále jsou dotčeni tím, že jejich pes si nemůže v lese dělat co chce a běhat kde chce.

Dusan
# Zasláno: 16 Srp 2005 14:13
- Nahlásit

pro Evicku: ano, svym zpusobem na to nahlizime stejne, jen s tim rozdilem ze vy akcentujete: "jejich pes si nemůže v lese dělat co chce" a ja spis upozornuji na tom, ze stejne tak myslivec si "nemůže v lese dělat co chce," tedy ani obtezovat pejskare ci jim dokonce vyhrozovat odstrelem psa (ne ze by se to nestavalo).
K tomu ma clen myslivecke straze pravo pouze kdyz jsou splneny tri podminky a to: 1)pes musi byt mimo vliv svého vedoucího 2) musi se to odehravat ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení 3) pes musi pronasledovat zvěř...
Takze resume muze byt: shodneme se na tom, ze kynolog musi mit psa v dosahu ovladatelnosti a nesmi pripustit aby pes stval zver. A myslivec nema pravo jakkoliv obtezovat, pokud pes a pejskar toto splnuje..

Evicka
Člen
# Zasláno: 16 Srp 2005 14:54
- Nahlásit

Ano, v podstatě se na tom společném závěru můžeme shodnout. Ve volné přírodě je nutné respektovat především práva divoce žijících zvířat a jejich nezadatelné právo na ochranu před nežádoucími živly, ať už je to pes či člověk, ať již v uniformě či nikoliv.

handula
Člen
# Zasláno: 16 Srp 2005 15:12
- Nahlásit

jo respektovat práva divoce žijících zvířat, aby si mohli myslivci párkrát do roka udělat zvěřinový hody...
to je jedno, to bysme se zase dostali kam se dostat nechcem, prostě určitá problematika se mi těžce cedí přes zuby...
asi to bude tím že neznám slušný myslivce...

Evicka
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 08:02
- Nahlásit

Handulo, asi to bude tím, že o myslivosti jako takové nic moc nevíš a neznáš ty ušlechtilé cíle, které má ve svém znaku. Každý z laické veřejnosti vidí jen ty zvěřinové hody jako ty. Ale to, co většina slušných myslivců dělá ve svém volném čase a pro zvěř nevidíš. Třeba suší seno, kopřivy, maliny, zakládá a udržuje zvěřní políčka, kupuje za vlastní peníze jádro, léčiva, staví oplocenky, atd, atd. Je to zase na dlouhé povídání a člověk je tvor neobjektivní a na všechno se dívá pouze svým úzkým profilem a vidí jen to , co chce vidět. A i odstřel je pro celkouvé zdraví a životaschopnost populace jako celku nezbtně nutný. A ty zvěřinové hody jsou už jen završením celoroční práce a starání.

handula
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 08:32
- Nahlásit

Evičko, nejsem myslivec, to je fakt a nikdy ani nebudu. Ušlechtilé cíle jsou jedna věc a dodržování jich je druhá. Bohužel já pár myslivců z mého okolí znám a znám taky ty jejich "ušlechtilé cíle" jak píšeš. Nikdy jsem ani jednoho neviděla, jak někomu suší seno ..atd...jak taky když jich většina bydlí v paneláku, že , ale x-krát jsem viděla, jak si přes rameno několikrát do roka tahají zvěřinu. Dále pak moje babička bydlela u lesa, teda spíš v lese. Víš kolikrát ji místní exot zastřelil psa? A to měla vždycky nějakýho oříška, max do 10kg, a důvod? Byl v lese, kam kruci měl chodit, když v lese bydleli? A myslíš že štval zvěř? Tohle je prostě jen záminka, prostě paragraf, kterej se na to hodí a nedá se nijak prokázat. V sobotu jsme byli na houbách. Zdáli jsme viděli jakousi vrávorající osobu, vyluzující podivné zvuky, na dálku moc dobře nevidím, nicméně když se to něco přiblížilo - a ejhle on to místní myslivec, s puškou přes rameno - neuvěřitelný. Jdu k veterináři, tam uplakaný chlap, drží v ruce zakrvácený mrtvý štěně 4měsíčního dalmatina - už byl mrtvý. A kdo ho zastřelil?- hádej...můžeš dvakrát. Bohužel bych mohla pokračovat. Můj názor je a těžko mi to po tom co jsem všechno zažila a viděla vymluví a to, že myslivec je v dnešní době kdejakej debil, kterej by prostě se zbraní neměl vůbec na týhle planetě pohybovat. Na druhou stranu já znám Evičko tvoje příspěvky a věřím, že vy jste ta vyjímka - vyjímka potvrzující pravidlo....bohužel...

Tchor
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 08:36
- Nahlásit

handula
Vis ono tech slusnech bude dost ale ti bohuzel nejsou videt videt jsou ti ktery delaj bordel. Ale to je naprosto stejny ve vsech oborech vcetne kynologie.

Garfield
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 08:39
- Nahlásit

handula
S podivem, že se ve svém stavu trefil do 4 měs. štěněte dalmatina.... Buď zcela posedlý, nebo geniální střelec.

handula
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 08:40
- Nahlásit

Tchor

spousta lidí dělá bordel, to je jedno, teda spíš už jsem rezignovala, ale se zbraní v ruce se ten bordel dělá líp. Proto mi tohle tolik štve. Se psem do lesa nechodím - bojím se, tak kde to potom jsme..

handula
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 08:41
- Nahlásit

Garfield

ožrala a dotyčný, který zastřelil psa byli dvě různé osoby

Tchor
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 08:49
- Nahlásit

handula
Vidis mi tady vychazime s myslivcema v pohode a to chodime do lesa s celou smeckou psu na volno. Jenze ti myslivci taky vedi ze je zvladnem a ze je nepustime z cesty , ze nebehaj 100m od nas ale drzi se cca 10m pred nama atd. Proste vedej ze nam za zveri neutecou coz se bohuzel o hodne psech rict neda.

Tchor
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 08:50
- Nahlásit

Jinak souhlasim ze nekterejm lidem by zbran do ruky patrit nemela, ale nejen u myslivcu.

handula
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 08:56
- Nahlásit

Tchor

tak to se fakt máte...

Evicka
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 09:48
- Nahlásit

Handulo, je to fakt moc smutný. Já už jsem kdesi psala, dávám všelidové myslivosti ještě pár let a hlavně taky musíme počkat až s tím ta stará garda sekne. Oni totiž žijí v době za komančů, kdy byla myslivost hlavně o velkém množství zvěře, hlavně o lovu a zvěřině. Dnes už je tam spousta mladých lidí, zodpovědných, kteří chápou, že myslivost je naprosto o něčem jiném než je jen lov. To jsou ty ušlechtilé cíle. Já taky nesnáším ty staré ožraly, kteří střílí po čem se hne a nerozumí ničemu, ale do všeho kafrají. Prosém tě, aspoň uzněj, že jsou vyjímky, že jsou mezi nimi i slušní a sečtělí lidé, kteří mají rádi přírodu, zvířata a snaží se pro ně něco dělat. Všechno, i myslivost je o osobním přístupu, o svědomí a zodpovědnosti. Jako ostatně všechno, co chceš dělat s nějakým cílem a s nějakým úspěchem. Na naší zahradě už pomalu dozrává dvoumetrová kukuřice, řepa se taky úspěšně kulatí a o gigantech-kedlubnách nemluvě. Nádherné drobné luční seno pro srnčí zvěř už je nasušeno a byli jsme obhlížet kaštany, jak na tom letos budou s úrodou. Naši psi si teď stěžují na nedostatek příležitostí k lovu, doma zahálejí a chtějí pracovat. Je jaksi mrtvá sezona. Všechno má svoje.

Ketrin
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 09:56
- Nahlásit

Evicka
Mimochodem Evičko, už vím kde u nás na zahradě bydlí ten mladý zajíc, kterého mi Rambo jako mimino přinesl. Bydlí tam pořád, až na konci zahrady kde jsou dva velké smrky s větvemi až k zemi, tak pod těmi větvemi. Psi ho tam občas vyslídí, on uteče pod plotem a pak zase přijde. Už se tomu nedivím. Přece jen je tam asi pro něj bezpečnější než v otevřené krajině okolo, kde jsou i lišky.
A k těm myslivcům - ti problematičtí jsou víc vidět a slyšet, odtud názory nezasvěcených. Kdo si všimne chlapa, který v zimě denně v hlubokém sněhu obchází krmelce a doplňuje do nich seno ? Nikdo.

handula
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 09:57
- Nahlásit

uzněj, že jsou vyjímky, že jsou mezi nimi i slušní a sečtělí lidé, kteří mají rádi přírodu, zvířata a snaží se pro ně něco dělat

věřím, opravdu, jen jsem se s ním fakt ještě nasetkala, třeba budu mít někdy štěstí..
ještě se tě na něco zeptám, když jsme byli v tom lese, byl tam posed a hned pod ním bylo krmelec...prosímtě, uklidni mě, že to není pro to, aby to měli myslivci jednodušší....je fakt že jsem to takhle viděla poprvé a zarazilo mě to, ale třeba to normální je...

Evicka
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 10:18
- Nahlásit

Je naprosto proti myslivecké etice střílet zvěř u krmelců. To by snad neudělal ani ten největší gauner a blb. Je to tam spíše proto, aby myslivec mohl kontrolovat zdravotní stav a kondici zvěře, která tam chodí, počet kusů , skladbu zvěře, aby mohl případné přikrmování přizpůsobit aktuálně podle docházejících zvířat.Taky snad proto, aby se pokochal nádherou těch tvorů, kteří tam chodí.
Ketrin, tak to je nádhera, že? To je jako náš ježek. Už ho máme pěkně vypaseného.

handula
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 10:24
- Nahlásit

uff, oddechla jsem si...díky

Dusan
# Zasláno: 17 Srp 2005 11:29
- Nahlásit

Evicka:
No obavam se ze takovy gauneri a blbove jsou. Napriklad na Brne-venkove, konkretne v lesich mezi Troubskem, Omicemi a Strelicemi. Pri zimni prochazce v techto lesich jsem tam nasel hned dva pekne zabydlene posedy primo nad krmelcem. A podle krve v bezprostrednmi blizkosti krmelcu tam probihali dost slusny jatka !!!!!
Ale to neni poprve co jsem na neco takoveho narazil a bylo to i v jinych mistech ceskych a moravskych lesu. V tech strelickych lesich me spis zaujal fakt, ze si v jedne honitbe takovou prasecinu lajznou hned (nejmene) dvakrat... Kdyz takovy jatecni misto clovek najde dvakrat behem hodinove prochazky..
dale bych nesdilel tvuj optimismus o "vymreni stare gardy". faktem je ze "lidova myslivost" zatim na vesnicich tedy rozhodne neumira, skoro by clovek rekl za naopak
Navic maji myslivci vemi silnou lobby v zastupitelskych organech napric stranami, cehoz je novela zakona (ktera prolamuje naprosto udesne nedotknutelnost soukromeho majetku) smutnym pripadem (
Dalsim aspektem "lidove myslivosti" je premnozena vysoka zver v nasich lesich. To ze to skodi lesum pany myslivce nezajima, ono ostatne za les a jeho obnovu nese zdopovednost nekdo jiny (majitel), takze hlavne ze je zverina. A vubec nejlepe na tom jsou nketere spolky, ktere v cizim leze pestuji vysokou, aby si pak mohli privezt treba Nemce, kteri zaplati za kazdou ranu na jelena .. kolik 1000E, nebo uz cena opet stoupla..??
Jsem opravdu skeptik, jiste i mezi myslivci jsou nejaci slusni lide, ale obavam se ze to neni ani mlcici vestina, spis mlcici hodne mala mensina

handula
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2005 11:37
- Nahlásit

Dusan

dík, vzal jsi mi poslední kapku iluzí...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání