Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Zákon zakazující volný pohyb psů v lese?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
nefer
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2005 14:43
- Nahlásit

Terri, kdyby si měla dodržovat odstavec 1, svého psa z vodítka nepustíš nikde. Protože kam nesahá honitba, sahá zase vyhláška města

Ebony
# Zasláno: 10 Bře 2005 14:45
- Nahlásit

Anonymní
tak to je dobrý, v tom aby se prase vyznalo, takovou snůšku protiřečících blábolů jsem už dlouho nečetla

Terri
Člen
# Zasláno: 10 Bře 2005 14:47
- Nahlásit

Nefer
Já vím a kde nemá prsty město, tam je zemědělská půda či co! DISKRIMINACE je to! A naše bezmoc, že morálka versus dodržování zákonů zase dostane zabrat. Nejhorší je, když se najde nějaký blbec (a že jich je plno), co do toho začne rýt a navážet se do Tebe.

Evik
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 07:34
- Nahlásit

Lidičky, to že si zákonodárci protiřečí se netýká jen shora uvedeného zákona, ale téměř všech zákonů, se kterými denně musím v práci pracovat....takže já už nemám žádné iluze o tom, že by se něco mohlo zlepšit. Psa si prostě i v lese budu mít klidně na volno, prostě si ho ohlídám, aby zvěř nerušil, a všichni zákonodárci mi můžou (víte co)..............

ondra
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 09:43
- Nahlásit

... a teď něco nepopulárního : opravdu hodně majitelů menších i větších psů nechává své pejsky bez dozoru pobíhat a rušit zvěř.

Jako majiteli psa se mi ty zákony moc nelíbí - pokud se ale snažím být objektivní - musím uznat, že majitelé psů opravdu často velmi bezohlední.

Evicka
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 10:37
- Nahlásit

Dlouho, tedy od včerejška jsem to tady nečetla. Kolik je myslivecké stráže a jak její činnost probíhá v reálu moc nevím. Zeptám se doma manžela, ten zrovna mysl. stráž je. Napíšu v pondělí.

I tady platí, že kde není žalobce není soudce. Tady si každý musí rozmyslet, kde jsou jeho priority, musí být soudný a nepřeceňovat svoje výcvikové možnosti. Pokud vím, že psa na 100% odvolám, tak si jej můžu dovolit pustit. Pokud to tak není, je třeba se nad reálnou hrozbou postihu vždycky zamyslet.

Ebony
# Zasláno: 11 Bře 2005 13:24
- Nahlásit

ondra
ale to neznamená, že budou zas všichni naházeni do jednoho pytle, já uvedu svůj příklad. Měla jsem perfektního záchranářskýho psa, kterej byl mimochodem se mnou i v Turecku. Navíc jsme se ještě specializovali na plošné vyhledání v lese, to se musí trénovat, pokud se někde ztratí dítě, či důchodce apod. A je naprosto nemyslitelné, aby takovýto pes měl sebemenší zájem o zvěř, protože tady jde o lidské životy. A přesto jsem byla stále napadána, když jsme šli trénovat třeba revíry, nebo efektivní průzkumy terénu, přesto, že všichni věděli, co je ten pes zač. Tohle mi vadí. Že nikdo nebere ohledy, prostě máš psa, seš špatnej. Já taky nesnáším nevychovaný a toulavý psy, a taky takový psy nemám. A nechci být házená do jednoho pytle.
Evicka
Kolikrát jsem byla ochotná komukoliv ukázat, že moji psi zvěř nehoní, nikdy se nikdo se mnou nebavil a ještě jsem dostala spršku nadávek a výhrůžek. Já jsem zodpovědná a moji psy zvěř nehoní a nikdy honit nebudou, a že to dělají ostatní nemá se mnou nic společného.

Alexa
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 13:40
- Nahlásit

Ebony
ale to máš úplně jedno, prostě máš psa, chodíš s ním ven takže ten pes prostě honí zvěř a nevyvrátíš to i kdyby ses stavěla na hlavu. A taky je dobrý když se najde rozrtrhané zvíře - to udělal jen tvůj pes protože s ním chodíš ven - to je moje vlatní zkušenost.

Ebony
# Zasláno: 11 Bře 2005 13:44
- Nahlásit

Alexa
takovou mám taky, to víš potulujícímu vořechovi do souseda se nic neřekne, to je přeci soused, ale nějaká přivandrovalá měšťačka, co chodí se psema ven, kdo to kdy viděl venčit bouďáky, je hned podezřelá. Já tady věčně potkávám tuláky ze vsi, to nikomu nevadí, ale už tu byl nějakej hajzl otravovat mýho muže, že tady někde našli mrtvou srnu a že to určitě ti naši velký psi, já nebyla doma, jinak by viděl takový čóro, že na to dosmrti nezapomene.

Ebony
# Zasláno: 11 Bře 2005 13:50
- Nahlásit

A když nám přeskočil plot na zahradu ohař a ohrožoval mýho muže, tak najednou nikdo nevěděl, ani co je to za plemeno, natož komu patří. Pes tu votravoval dvě hodiny bez pána, podotýkám, že bydlíme na samotě, takže byl dost daleko nejen od pána, ale i od domova. A ještě to svedli na nás, že nám hárájí feny (neháraly) tak co si stěžujeme.

Alexa
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 14:10
- Nahlásit

Ebony
takhle jsme měli doma kolii a taky jí nikdo neznal. A dost dobrý bylo, když sousedovi přes blbě udělanej plot zdrhly ovce a nějaký se mu pak ztratily, tak naklusal k nám, že je naši psi vyhnali a roztrhali. Chlap mě držel za kabát, prej se bál abych ho nezmlátila-teda souseda. Ale mělo to pozitivní výsledek-soused se vzápětí odstěhoval.

Evicka
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 14:20
- Nahlásit

Ebony,

možná ti taky trochu závidí. Mít doma dobrého psa je někdy o hubu a člověk, aby si ho hlídal jako oko v hlavě. Ber to jako obyčejnou lidskou závist, to víš, každému se nepodaří vycvičit psa do tvé úrovně. Na to už musí člověk něco znát a umět. A jak už jsem psala, mezi myslivci je skutečných kynologů jako šafránu, a aby je lupou pohledal. Všichni ale umějí o psech zasvěceně a hrozně učeně kecat. To znám moc dobře z vlastních zkušeností. Ebony, radši se zkus vždycky domluvit, nebo svůj požadavek napiš na místní honební společenstvo písemně jako žádost. Já doufám, že se tam snad pár soudných lidí najde. jen taková perlička na závěr. Existuje spousta myslivců. kteří ani nepoznají o jaké plemeno jde, neznají ani lovecká plemena. Mnoho z nich si myslí, že naši hlad. foxlíci jsou pěkní podvraťáčci a občas vyrukují s dotazem, jak se nám podařilo mít šest stejných raťafáčků a jestli jsou tudíž z jednoho vrhu. Tak na tohle nemám odpověď. Lidská blbost a hlavně neznalost nezná mezí.

Ebony
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 14:55
- Nahlásit

Evicka
víš, smutný je, že já se opravdu snažím slušně a trpělivě vysvětlovat, ale prostě je určitá hranice, kdy už nemůžu. A nejhorší je, že mám zkušenosti, že to ani nefunguje, když jsme bydleli ve Varech, odtud většina těch špatných zkušeností, tak to bylo pořád něco, až se můj bývalý muž naštval, byl to obrovský kulturista a šel jim to trochu chlapsky vysvětlit, a od té doby byl klid. Tak nevím, jestli se slušností nejdál dojdeš.
Ale já opravdu se snažím být do poslední chvíle asertivní.

Terri
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 15:00
- Nahlásit

nějaká přivandrovalá měšťačka, co chodí se psema ven, kdo to kdy viděl venčit bouďáky
Nápodobě, Ebony, nás už se ptali, kolik nám za to venčení toho psa platí, že s ním chodíme tak často

Máš ještě záchranářské psy? Kde jsi cvičila? Nemáš nějaké zkušenosti s Ostravou? Sorry za přehršel otázek, ale moc mě to zajímá (i když si zatím neumím představit, že ne pes, ale já to budu umět.)

Evička
Soused myslivec si pořídil jagteriéra a byli jsme varováni že bez rozmýšlení trhá, tak ať se nepřibližujeme. (to že je furt v malém kotci a puštěn sporadicky je samozřejmostí..)

Eny
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 15:01
- Nahlásit

To máš jako všude, když jdu s pejsinama sama, každý si na mě dovolí. Když jde se mnou nějakej mužskej, je klid. A nejsou to jenom myslivci, jsou to i normální lidi

Terri
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 15:02
- Nahlásit

To máš jako všude, když jdu s pejsinama sama, každý si na mě dovolí. Když jde se mnou nějakej mužskej, je klid. A nejsou to jenom myslivci, jsou to i normální lidi
Presně! No jo, žijeme v patriarchátu

Ebony
Člen
# Zasláno: 11 Bře 2005 16:34
- Nahlásit

Terri
já záchranařila ve Varech, takže na Moravě znám akorát z Olomouckýho kraje, z Vlkoše- Štiboru, a pak si pamatuju holčinu z Moravskoslezskýho, co jezdila s kokršpanělem. A znala jsem Oldu Dvoroka, který bohužel zemřel, vím, že mu ostraváci dělají na počest memoriál. Teď jsem u diverzní skupiny u Katolickýho a vím, že k nám jezdí cvičit i lidi z Ostravy.

Evicka
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 09:12
- Nahlásit

Na jadteriera pozor. Málokterý z nich je dobře ovladatelný a je to trošku pes rapl. Nejdřív jedná a pak přemýšlí nebo nepřemýšlí vůbec. Výjimek je málo. Jagoš je plemeno, které nemá dlouhou historii, takže u něj ani exterier ani kvalita povahy není ustálena. Proto se tam vyskytují jedinci všech nátur a různého vzhledu. A těžko předvídat, jestli bude přátelský nebo jestli na vašeho psa hned vystartuje.
¨
Jo a na tu mysliveckou stráž jsem samozřejmě zapomněla, tak se zeptám dnes. Omlouvám se.

Terri
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 14:28
- Nahlásit

Evička
Přesně to nám řekl (o jagošovi) jeden známý myslivec. A zrovna ten je bázlivý a ustrašený, furt zavírán...takže z toho nekouká nic dobrého. (ale je pěkný )
Stráž - ok, až si vzpomeneš

Ebony
Ten memoriál se myslím dělá u nás kousek (v Hlučíně), protože ten pán se tam narodil a založil klub... Jestli budeš na tomhle fóru i za půl roku či víc, tak si k Tobě budu chodit na radu, jóo?

Ebony
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2005 17:24
- Nahlásit

Terri
jasný

Evicka
Člen
# Zasláno: 18 Bře 2005 14:35
- Nahlásit

Terri, takže počet členů myslivecké stráže se řídí rozlohou, na které dané sdružení hospodaří. A je to tak, že na každých započatých 500km2 připadá jeden člověk- stráž. Jo a když jsem se na to ptala, tak můj muž mi říkal, že zrovna na schůzo řešili případ čuvače, který se toulá, kde chce a majitelé mají horskou chatu a nestarají se o to, kde pes zrovna je. Někteří řadoví myslivci samozřejmě navrhovali, že psa zastřelit. Můj muž navrhoval, aby se majitel písemně upozornil na tento nešvar a na skutečnost, že veškeré stržené kusy v okolí jim budou dány k úhradě. Že by byla škoda tak krásného psa zastřelit pro nezodpovědnost majitelů. Tak jen doufám, že zvítězí rozumné řešení mého muže. Ten pes je vážně nádherný a k lidem moc hodný. Byla by ho škoda.

nefer
Člen
# Zasláno: 18 Bře 2005 14:40
- Nahlásit

Evičko, mě zas kolega v práci říkal, jak bych se zachovala jako milovník psů. U nich ve vsi je toulavý voříšek. Pán mu zemřel, takže pes nepatří nikomu. Jen mu prostě lidé předhodí něco k snědku, ale nikdo si ho nevezme. V lese hezky prohání zvěř a myslivec už je upozorňoval, že ho zastřelí. Prý co bych asi tak udělala, podle lidí asi neřešitelná situace a on se mě vždycky snaží na něčem nachytat. Když jsem řekla jednoduchou věc: zavolala bych do útulku - zklaplo mu. Ale mám pocit, že pes tam běhá pořád

Evicka
Člen
# Zasláno: 18 Bře 2005 15:15
- Nahlásit

V tomhle směru si myslím, že obce mají ještě co dohánět. K jejich povinnostem patří zajistit odchyt pejska a převoz do útulku. A to na náklady obce. V obecních rozpočtech je totiž kapitola, v které je na tyto případy pamatováno, takžé já doporučuji upozornit obec. Je to pro toho chudáka psa asi těžký život. Já chápu, že hledá něco k snědku, ale v lese nemá co dělat. Mohl by lehce přijít o svůj voříškovský život. Oni obce občas velice rády dělají mrtvéí brouky a čekají, že se to nějak vyřeší samo. Je to pro ně moc špatnej kšeft. Ale postarat se o toulavá zvířata jim ukládá zákon.

Terri
Člen
# Zasláno: 18 Bře 2005 15:43
- Nahlásit

Evička
Díky . Máš velmi rozumného muže, také doufám že zdravý rozum zvítězí. (Dej vědet, jak to s čuvym dopadlo..)

Add obce, no ono se to taky někdy řeší tak, že poliši z obce odvezou psa do katastru jiné obce, aby to nemuseli řešit..

pavvlc
# Zasláno: 17 Čen 2005 09:56
- Nahlásit

Psi jsou živí tvorové, stejně jako zvěř v lese a proto mají právo se proběhnout. Myslivci si vystřílelí zvěř a dělají za to spoluzodpovědné všechny ostatní. Můj pes má 65 kg a tudíž žádnou zvěř nemůže dohnat. Proč by mě měl někdo vyhrožovat odstřelením psa? Samozřejme souhlasím s plašením zvěře, ale jako protiopatření hned psa střílet? Snad jsme lidi a můžeme se dohodnout. Proč pořád zbraně a střílení? Doufám Evičko, že zdravý rozum zvítězí...

Ketrin
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2005 10:35
- Nahlásit

pavvlc
Jen drobný dodatek-dřív jsem také argumentovala tím, že můj 40kg pes žádnou srnu nedohoní, a tak proč by se trochu neproběhl za zvěří. Ale milý pavvlc, v zimě má volně žijící zvěř velmi napjatou energetickou bilanci a každá další zátěž ji může zahubit, někdy hyne i jen stresem. Zatímco můj dobře živený pes se po veselé honičce bude válet v kuchyni u kamen. Na jaře zase zvěř vyvádí mladé. Takže pozor, ono to není tak jednoduché. Tím samozřejmě neobhajuju střílení po psech.
U nás to je spíš naopak-vím o psech, kteří nejenže štvou zvěř, ale skutečně pytlačí, ale myslivci nechtějí být vláčeni ve zprácách na Nově, a tak nikdo nic nedělá.
P.S. Nejsem myslivec.

Evicka
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2005 10:51
- Nahlásit

Já taky nejsem myslivec, jen s myslivcem žiju a hodlám žít i nadále a všech jeho aktivit se aktivně účastním kromě odstřelu zvěře. Pavvlc, vůbec to není tak jednoduché, jak se ti na první pohled zdá. Je to přesně tak, jak píše Ketrin. Zvěř potřebuje nutně ochranu, neboť její životní podmínky i živostní prostor se výrazně zhoršily. Prakticky neexistují místa, kde by si mohla bez potíží s člověkem žít dle své přirozenosti. Člověk je prostě všude, všude se roztahuje a nerespektuje ani základní etická pravidla. Bohužel většinou je to z absolutní neznalosti dané problematiky a případných následků své činnosti va přírodu. Potom píše takové nesmysly, jako že 65kg pes nemůže žádnou srnku dohonit. Zvěř není ani zdaleka v tak výborné kondici jako vásš pes a každá taková situace jeho šance na přežití podstatně snižuje. Každý jen vidí, jak myslivci střílejí psy. Ale na druhou stranu jak donutit nezodpovědného majitele, aby svého psa měl na vodítku a nepouštěl ho, kde se mu zazdá. V těchto případech jsou majitelé psů nenapravitelní a často se cítí velmi dotčeni tím, že jim nějaký myslivec radí, aby svého psa na volno v honitbě nepouštěli. Zamyslete se prosím, jestli takové upozornění je na místě. Odstřel psa je až to poslední. Zamyslete se nad tím, jestli jste vždycky tak zodpovědný a máte čisté svědomí.
Umíte si totiž představit, že chodíte po lese a všude je absolutní ticho, slyšíte jen, jak vám pod nohama praskají větvičky. Všichni ptáci jsou pryč. Nádherná louka, ale nikde živáčka. Všechna zvěř pryč, ryby pryč, mouchy a jiná havěť pryč. Kde je ta romantika náhodných setkání s nadhernýma srnčíma očima, veselou veverkou, rozezpívaným kosákem. Jsme na nejlepší cestě se do tohoto stavu dostat. Takže se klidně chovejte tak, jak se chováte. Možná kvůli neškodnému proběhnutí vašeho psa, který někde prohnal srnku, ta teď někde leží a umírá na zápal plic. Hezká představa, že ano.člověk by vždycky měl být zodpovědný za své chování a mít sám před sebou čisté svědomí, potom se žádného myslivce a jeho zbraně bát nemusí.

Ebony
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2005 11:03
- Nahlásit

Evicka
jenže proč mám vláčet psy na vodítku, když zvěř nehoní (nemusím vysvětlovat, že záchranářský pes nesmí), a je jedno, jestli tam projde se mnou na volno, nebo na vodítku, podle toho, co říkáš, chodím jen po polních cestách a psy do pole ani jinam nepouštím, na druhou stranu u nás na zahradě bydlí hodně bažantů, někdy se stane, že psům zapadne aport do vysoké trávy a když tam dloho hledají a nemůžou ho najít, tak jim jdu pomoct, v tom okamžiku, kdy dojdu já, se zvedne bažant a uletí, přitom ti psi po něm museli snad šlapat, když tam celou tu dobu hledali míček, a to se mi stalo několikrát, i se zajícem. Takže ono je to asi jinak, u nás má zvěř mnohem větší strach z lidí, a ani se jí nedivím. A když tady zajel ten postřikovací traktor do obilí, to by mně zajímalo, kolik mláďat to přežilo, a ty co přežili, nakolik byli otrávení. Nebo když se myslivcův synáček ve Varech proháněl po lese a po polích se "závodním" autem s vykuchaným vejfukem. A mně vyhrožovali, že mi zastřelí psy.
Já mám svědomí čisté, k nám se chodí srny pást k plotu a psi na ně koukají přes plot a je jim to jedno. Teď už tu týden nebyli, seděli tu dva myslivci a číhali na srnce, tak srny už nevídám.
To, že nikde není ani živáčka je vina jen a jen lidí, a ne psů.

Evicka
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2005 11:16
- Nahlásit

Ebony, když máš čisté svědíómí a za svého psa ručíš, tak je přeci všechno v pořádku, Tak by to mělo být u každého člověka se psem. Pes je jen zvíře a zopdpovědným je za něj vždycky člověk. Pokud jsi si svým psem jistá a můžeš se na něj v tomto směru spolehnout, tak ti nikdo nezakatuje volný pohyb tvého psa, pokud je v tvém vlivu a dosahu. Ale uvedená připoimínka Pavvlce taková nebyla.Já jsem tam právě cítila toho nezodpovědného člověka, který pořádně neví o čem mluví. Pokud je tvůj pes tak dobrý , tak je vše OK. A k těm dalším nešvarům. Ty jsou postižitelné jinak . LUmpárny dělá kde kdo, takže tohle bych sem ani moc netahala. A jestli myslivec má syna takového spratka, tak být to můj syn , tak dostane takový výprask, že si týden nesedne a o dalších sankcích nemluvě. Ale to je přeci všechno jen o lidech, nikoli zvěři, psech, přírodě.

Ketrin
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2005 11:17
- Nahlásit

Ebony
Jeden o voze, druhý o koze.
Pokud máš psy takto poslušné, tak opravdu není důvod je "vláčet na vodítku" a nikdo taky nic podobného netvrdí.
Ad téma myslivci -tuším že to tu bylo už víckrát- tak jako mezi jinou populací, i mezi myslivci jsou jak normální fajn lidi, tak idioti. Ti druzí jsou bohužel víc vidět a slyšet.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání