Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Připomínka F. Šusty (vyhláška hl.m. Prahy)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Zpráva
zbrnd
Člen
# Zasláno: 1 Pro 2015 02:17
- Nahlásit

Walda

Ano, je otázka, který ze současnejch zkoušek by mělo smysl takhle uznávat

Ale no tak to je preci fuk.
Prece jsme lidi a tak proste bychom meli dbat na svou bezpecnost i bezpecnost tech psu.
Ve meste vzdy muze nastat situace na kterou psa proste neprivujes...treba utok ditete (nemyslim, ze ty ne, ale proste prumerneho psovoda a psa myslim) nebooo utok teroristicky treba proste nejaka jakakoliv krajni vyhrocena situace,

Nechapu, proc je takovy problem proste mit psa ve meste na ulicich chodnicich proste v mestskem provozu na voditku. Potrebuje ho tam snad nekdo vencit? Nechavat ho vybehat? Nebo proc? A pokud ho tam nekdo potrebuje cvicit, tak to se preci da osetrit.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 1 Pro 2015 02:27 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Kniga
A jak ja mam pak jako bezec nebo jako majitelka reaktivniho psa, nebo jako matka maleho ditete dopredu poznat, zda ten pes co tamhle jde je ten pes se zkouskou nebo jen pes jehoz panicek zneuziva toho, ze nekteri psi na volno byt muzou?!
Na to mate odpoved v tom poradu CT,co tu linkoval Walda
Walda
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chce te-me/215562221300033/
a co tam mluvi odbornici kynologove. pan Šusta tam přeci jasně říká, že pes co by měl zkoušku, by byl označen na obojku...cas videt 13:40 a dál. Dal pak mluvi o provedeni vyzkumu, ktery by zkoumal, jak se zmenili povahy psu ve mestech, kde se prijaly vyhlasky o vodeni psu na voditkach ..... paradni fabulace ne? A kolik odboirniku se tim uzivi ))

zbrnd
Člen
# Zasláno: 1 Pro 2015 02:34
- Nahlásit

Walda
Podle mě je ale lepší definovat věci pozitivně a lidi (majitele psů) k něčemu motivovat, než je omezovat a demotivovat.
Ty me chces zabit!
To prece nefunguje.
To bychom mohli zavest treba "kdyz nebude obcan chlastat pred jizdou, dostane na vanoce pytlik bonbonu pro deti, budeli chlastat, bonbony nedostane"

Walda
Člen
# Zasláno: 1 Pro 2015 09:27
- Nahlásit

zbrnd

Tys toho zase napsal.
Ale pobavila mě tvoje závěrečná analogie "kdyz nebude obcan chlastat pred jizdou, dostane na vanoce pytlik bonbonu pro deti, budeli chlastat, bonbony nedostane" - Takhle to myslí s motivací státní správa a tohle opravdu nefunguje.

Situace se psy je ale jiná:

"I když už máte ve svém životě čtvrté auto a myslíte si, že se nedá jezdit jinak, než jen neustále na jedničku a v noci potmě, můžete jít do autoškoly a zjistit, že se dá přeřadit i na vyšší stupně, jezdit zábavněji, rychleji a s poloviční spotřebou, v noci si můžete rozvítit světla, a když to všechno uděláte, ještě navíc dostanete zadarmo dálniční známku."

Takhle to myslím já. Hezký den.

Kniga
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2015 12:13
- Nahlásit

Walda
Achjo....

Takze jinak, souhlasim se Zbrnd a ptam se proc do haje ma vubec nekdo chtit,a by pes chodil po meste bez voditka? Proc?
K cemu a nac?

Podivej dam tipriklad, naproti nam je rodiny domek a v nem krasna fena bandoga... Jo, predstav si ze by tu zkousku zvladla takze by meli mit ulevu a mohla by fena chodit na volno... mno a ted si vem, ze ta fena jen tka prijd ek me fenecce a moje petikilova mala kniracka na voditku jen lehce zavrci.. zavrci proto, ze TRI majitele VELKYCH psu je nechali bez dozoru, bez povelu, BEZ VODITKA... a tim ze na ni lehce zavrci se ten bandog nastve... Je ti doufam jasny jak asi dopadne souboj bandog a malej knirac, ze?!

Moje Grace tu zkousku v parku v ulicich mesta da s prehledem, pak jednou pujde dite vencit fretku a ejhle bude mit po fretce... takze zahrneme do zkousky i fretky? Ou jeee, takze myslivci co bydli ve meste maji smolika a budou platit vic? Nebo dostanou taky vyjimku z vyjimky?

Motivovat lidi? Jo to je hezky, problem je v tom, ze k cemu je motivovat, bezna psi skola vyjde na sedm tisic za rok (150 za hodinu krtat dejme tomu 40 tydnu), cvicaky klasicke si jedou jen to svoje a nejsou vsade... nejsou pripraveni na neco modernejsiho.. a neb najdi nam v Brne klasicky KK co pod sva kridla vezme flyball?!!!

Motivovat lidi muzeme tim, ze budeme tezce kritizovat ty co psi nemaji vychovany a maji je na volno! Asi tezko nekomu vadi nevyhcovanej hafan co je na voditku a tim nikoho nemuze otravovat... za ta leta na sidlisti vim jedno, pes na volno? Okamzite se vyhybam a jdu jinama.. a hadej proc! A nehodlam jim zkoumat krky jestli maj znamku poslusnyho psa...

Walda
Člen
# Zasláno: 2 Pro 2015 23:11
- Nahlásit

Kniga

proc do haje ma vubec nekdo chtit,a by pes chodil po meste bez voditka? Proc?

Aha, vidíš, zajímavá otázka.
No já myslel, že jsme se Šustou v tý reportáži hlavní důvody řekli.

Kniga
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2015 01:11
- Nahlásit

Walda
mno promin ja z mobilu si reportaz nepustim
Ne, vazne me zajima nac po chozeni na ulici by mel byt pes na volno? Jestli jde o socializaci atd. tak to je imho vec vybehu, aby jich bylo dost. Ale proste z principu fakt nevidim duvod proc by meli byt na bezne ulici pesani na volno. popravde ja to fakt nechci. Staci mi ti co jsou uz ted.

Zajimave je to, ze na voditku panici vodi vetsinou ti, co by klido mohli byt na volno,. Jen jaksi chapou, ze spouste lidem je pes na volno neprijemny... A i kdyz mam psy hodne rada, tak clovek je vic. takze i nejake pomylsne blaho psu je az pod blahem lidi...

Grace i Spoty chodili po meste na voditku a bvyli skvele socializovane! Vali je bez voditka vetsinu casu a je to svinule svinuta! To fakt neni o voditku!

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2015 09:31 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Walda
Situace se psy je ale jiná:
to ale pro to, o cem jsem psal neni podstatne, ja porovnaval navrh, ktery zaznel v tom poradu CT a ten je opravdu ve stejnem stylu jako to, co jsem napsal neboli ve stylu:

kdyz budes hodny dostanes piskotek

jenze to jaksi v nasi spolecnosti nefunguje, proto je legislativa z naproste vetsiny ve stylu:

kdyz nebudes hodny, dostanes po drzce

Mechanismus ktery popisujes urcite neni k zahozeni a samozrejme by bylo fajn o necem takovym premyslet, prosazovat to, uvest to reality, ale nelze tim v nasi spolecnosti jaksi nahradit ten zavedeny vyse popsany system.

Aha, vidíš, zajímavá otázka.
No já myslel, že jsme se Šustou v tý reportáži hlavní důvody řekli.
<<to je z tve reakce pro Knigu
Noi prave mozna ne, bo nekterym se zda, ze neznej logicky ba spise top vubec nejsou duvody pro to, aby pes mel bejt na volno.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Pro 2015 09:34 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Kniga
Takze jinak, souhlasim se Zbrnd
Tohle byste svym psum delat nemela. Nyni jste jiz odepsany tvor bez sance uspet ve velkokynologickem prostredi . Uz po Vas ani snek nestekne.

ejhle bude mit po fretce.
nebo taky po ksichtiku treba (to neni mysleno negativne vuci Vasi male hodne kniracce, ale holt deti jsou deti navic ty dnesni s briskama plnyma "broucku" byvaji mnohdy dost "ziva")...ale o to nic, jde preci o to, ze takovych a podobnych pripadu se daji vymyslet tucty a uprimne me dost desi, ze to mnozi lidi zabyvajici se profesionalne psy asi nechapou

Asi tezko nekomu vadi nevyhcovanej hafan co je na voditku a tim nikoho nemuze otravovat
No to pozor...zcela vazne tady "sel" argument ve stylu, ze takovy pes tedy nevychovany pes na voditku muze byt mnohem nebezpecnejsi neb neposloucha a muze se na tom voditku treba zmitat a ohrozovat okoli ...ale opravdu to tu slo zcela vazne, tusim to jde dohledat v tomto tematu...

Walda mno promin ja z mobilu si reportaz nepustim
IMO to stoji za to videt, zkuste si to nekde pustit by me teda zajimalo jestli tam nejaky ty duvody uslysite ze sveho pohledu

A i kdyz mam psy hodne rada, tak clovek je vic.
tak pro me treba ne nicmene chapu to voditko i jako bezpeci pro psa, preci jen muze s radosti pribehnout k nekomu, kdo psy treba nesnasi a zrovna neni oznacen stuhou na krku znacici "nesnasim psy" a protoze treba nema zrovna nervy v poradku tak tohodle ratlika prejede hulkou po zadech a ejhle ne kazda psi pater musi zustat v kuse treba ....

Walda
Člen
# Zasláno: 4 Pro 2015 23:35 - Změnil/a: Walda
- Nahlásit

Kniga

vazne me zajima nac po chozeni na ulici by mel byt pes na volno?

Napíšu pár věcí, který sice v TV nezazněly, ale pro mě jsou možná nejdůležitější.
Jo a mimochodem, ty pořád píšeš, "proč by měl pes být na volno na ulici". Nejde o to "měl", tedy možná skoro "musel", jde o to, aby mohl.

Když jdu někam se psama, není to jen o tom - dojít na psí louku, nechat ho vyběhat, utahat ho do zblbnutí házeným míčkem (což na psí louce není vhodné vůbec), dát ho zase na vodítko a jít domů.
Když jdu někam se psama, chci si to užít, relaxuju, a oni taky, chvílema společně, chvílema každý po svém. Jdeme podle toho, kde zrovna jsme, na vodítku, bez vodítka u nohy, nebo jen „spolu“ (psi jsou blízko kole mě), mají volno, občas jim něco hodím, nebo je nechám někde čekat, něco jim skovám a jdou to hledat. Při tom pořád někam jdeme, to je pro psí psychiku hodně důležitý, a to se na psí louce nedá. Průběžně potkáváme psí nepřátele nebo kamarády, podle toho je minem, nebo se s nima zastavíme, jdeme kousek spolu. To je pro mě procházka se psama a dělám to tak, i když to je jen venčení v ulicích kolem nás.

A je to podobný, jestli jdeme na „velkou procházku“, nebo jdu s nějakým psem něco zařizovat do města. Ve městě víc procvičujeme různý situace. Moji psi musejí umět orientovat se v různých situacích, z hlavy všechny možné situace nevymyslím, tak je prostě musíme vychytávat, jak přicházejí. Všechno to musejí zvládnout i na volno, někdy to může být potřeba, a kde jinde než v městě se to mají naučit.
Jsme tam spolu, ale každý za sebe.
Třeba Xerxová tu někde letos psala, jak jí pes někde na dovolený ve městě vyskočil z auta, zazmatkoval a vyběh do ulic. Nakonec nějaká policajtka zastavila dopravu. To se může stát, ale pes by se měl rychle zorientovat a uklidnit, protože zjistí, že to přece zná.

Důvodem pro to všechno je to, že když už jseme se jednopu rozhodli, že budou psi žít s náma ve městech, měli bychom nějak zařídit, aby se v topm městě cítili podobně uvolněně, jako někde na stráni u lesa.

Pes na vodítku jde v úplně jiným módu, než na volno.
Pro mě je to zvlášť důležitý v noci, když psi avizujou. Na vodítku by to nedělali na takovou dálku, protože mají za to, že na vodítku mám pod kontrolou věci já, a o tom člověku, co jde o blok dál za rohem, přece musím taky vědět. Houby vím, někdy mi avizujou věci, který ani nerozluštím, jestli je třeba v tý zahradě zloděj nebo co, nevím, ale zvíře to není.

S psíma loukama mám zkušenost z Brna, tam už pár let vodítková vyhláška platí. Byl jsem tam třeba na psí louce na Vinohradech, a děkuju, nechci. Co jsem tam viděl, na Ladronce, Bílý hoře, Vidouli (mimochodem Vidouli je to tam hodně podobný), doufám neuvidím.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 5 Pro 2015 04:35
- Nahlásit

Walda
Takovej detail. Nechapu, proc maji v tyhle spolecnosti byt stale ti slusni, hodni a usporadani omezovani tema neslusnyma, nehodnyma a neusporadanyma.

Xerxová
Člen
# Zasláno: 5 Pro 2015 07:20
- Nahlásit

Walda jen upřesním. Xerxes nebyl na volno (na nejrušnější třídě Andorry bych to neudělala) Ale vyvlíkl se z obojku, neboť zazmatkoval u věci zcela neznámé a já blbec to nečekala... Cesta do levného hotýlku ve vnitrobloku vedla luxusní nasvětlenou pasáží. A bílá mramorová naleštěná podlaha v kombinaci světel, zrcadlících se výloh a hudby psa rozhodila. A protože Xerxes byl pohodář, tak jsem holt nebyla připravená... Ano - pes přelítl hystericky silnici, já vyrazila za ním - a místní policistka mi na to stopla komplet dopravu (asi pochopila, že šílím víc jak ten pes). Xerda se uklidnil rychle - čekal asi o sto metrů dál...
na doplnění - tou pasáží jsem ho pak provlekli více méně násilím, a ráno - za světla ji prošel zcela klidně...

K vodítku... Většinou mamuta v civilizaci mám na vodítku. Nenutím ho jít u nohy, může si čmuchat a čenichat a přebíhat ze strany na stranu. Občas i popoběhnu či se nechám "vláčet". U nohy chodí málokde - jen tam, kde je to opravdu nutné. Na volno lítá v přírodě. Přitom ovladatelnost u předchozích dog byla velmi dobrá, jen u Nighta ještě pokulhává. Ona ale spousta lidí těžko rozdýchává dogu na volno - byť je sebehodnější. A raději psa mám na dlouhém vodítku čenichajícího, než přilepeného povelem k noze - pokud je někdo na obzoru. Protože doga metr od pána je pro hodně lidí už neakceptovatelná a já je omezovat a stresovat nehodlám. Pes na vodítku je pro ně snesitelnější.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 5 Pro 2015 23:56 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Walda
S psíma loukama mám zkušenost z Brna, tam už pár let vodítková vyhláška platí. Byl jsem tam třeba na psí louce na Vinohradech, a děkuju, nechci. Co jsem tam viděl, na Ladronce, Bílý hoře, Vidouli (mimochodem Vidouli je to tam hodně podobný), doufám neuvidím.
Ale to je přece o majitelich psu, ne o vyhlasce.
A tahle vyhlaska ta vase prazska mela resit pohyb psu po meste ne podminky chovu a drzeni obecne ci osvetu a vedeni majitelu psu nejakym spravnym smerem.

Walda
Člen
# Zasláno: 6 Pro 2015 00:08
- Nahlásit

Xerxová

jen upřesním

Díky za zprávu z první ruky. Dobře, že se chlupáč zastavil a nezmatkoval dál, to je o čem jsem psal. Že taková situace může nastat je moje noční můra a proto jim chci dát co nejvíc možností se v podobných situacích v klidu pohybovat.

Připomělo mi to ještě jednu poznámku, kterou jsme magistrátu a městskejm částem dávali k tomu, že není dobré spolehnout se jen na vodítka. Přišel jsem na to, když jsem před léty vedl kurzy pro veřejnost - fůra lidí používá pro psy neodpovídající vybavení - designový obojky, obojky s umělohmotnejma sponama, tenký a nesvařovaný řetízáky, moc volný obojky, tenký vodítka, co nesednou do ruky, vodítka, co řežou ruce, flexiny neodpovídající konstrukcí váhový kategorii psa, špatně používaný postroje - v tom všem je potenciální nebezpečí.

Walda
Člen
# Zasláno: 6 Pro 2015 00:20
- Nahlásit

zbrnd

o je přece o majitelich psu, ne o vyhlasce

Tohle chování majitelů "vypustím psa jen na psí louce" je daný omezující vyhláškou.

mela resit pohyb psu po meste ne podminky chovu a drzeni obecne ci osvetu a vedeni majitelu psu nejakym spravnym smerem

No ano, to bych právě chtěl změnit.
Po tom, co se podařilo je přesvědčit, že jejich návrh nebyl dobrej, bych rád pokračoval a navrhnul jim něco podobnýho, jako mají v Českých Budějovicích (už vím, proč by tam chtěl žít každý ) plus aspoň kousek švýcarskýho modelu. Podle mě je to šance.
Myslím, že fůra majitelů psů vůbec netuší, že kdyby se jen trochu víc snažili, mohli by si procházky se psem daleko víc užít.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 6 Pro 2015 00:57 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Walda
Tohle chování majitelů "vypustím psa jen na psí louce" je daný omezující vyhláškou.
promin, ale absolutne nesouhlasim. Vyhlaska nikoho neomezuje jit tam, kde uz neplati. A ze by to nekomu zabralo hodne casu? Tak at si psa neporizuje nebo se prestehuje nebo to proste pretrpi ... je to jeho volba -mit psa- preci.

No ano, to bych právě chtěl změnit.
Proc to menit..vyhlaska upravujici pohyb psu ci jinych zvirat po meste je urcite dobra vec z principu.
No a ty dalsi navrhy , co je zminujes..jiste proc ne, ty mohou byt fajn, ale asi by to chtelo postupne.

ele a mimochodem zas budu ryt...kdyz tobe a dalsim jde tak o to, aby to s temi psy "bylo fajn" , co delate teda proto, aby se zacala realizovat kontrola a vymahani te stavajici legislativy..jako treba ty hovinka po zemi neuklizena....tusim v tomto smyslu o tom mluvila i ta pani aktivistka v DVTV...ono myslim bys mohl uznat, ze nema smysl vubec zadna vyhlaska, pokud bude jen proto aby byla tudiz ani ta pozitivni co popisujes.
Chci tim rict ze je asi dost absurdni myslet si, ze nejak vzdelas lidi, vysvetlis jim co a jak se psy a namotivujes je vyhlaskou kdyz paralelne ta hovinka se stale nebudou sbirat....

[i]Myslím, že fůra majitelů psů vůbec netuší, že kdyby se jen trochu víc snažili, mohli by si procházky se psem daleko víc užít. [i] Vyjímečně s tebou naprosto souhlasím akorát bych k tomu jako správnej hajzl dodal abych ti pokazil náladu: "myslím, že naprostá většina z tý netušící fůry na to jaksi hodně z vysoka enonuuuje" ,,,bohuzel samozrejme-radost z tohodle faktu nemam.

Walda
Člen
# Zasláno: 6 Pro 2015 10:18
- Nahlásit

zbrnd

Vyhlaska nikoho neomezuje jit tam, kde uz neplati...

Pro někoho je i 1km dalako a uvědom si, že z centra na kraj Prahy je to dest kilometrů

.at si psa neporizuje nebo se prestehuje nebo to proste pretrpi ... je to jeho volba -mit psa- preci.

Podle mě soužití se psy přináší vyrovnanější lidi, což je v současné době vzácné zboží.
Tak proč takové lidi znevýhodňovat.
Což takhle najít způsob, jak můžou všichni klidně žít vedle sebe, lidi se psama i lidi bez psů.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2015 00:45 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Walda
Pro někoho je i 1km dalako a uvědom si, že z centra na kraj Prahy je to dest kilometrů
Ja si to uvedomuji, ale to je presne ono. Proc bych si kupoval lyze, kdyz nesnasim vsechno, co mi klouze pod nohama? Takze kdyz je pro nekoho 1km daleko, at si poridi treba...to auticko na vysilacku ne? A 10km? To je naprosto obdobny ... proste vse chce svoje ne?

Podle mě soužití se psy přináší vyrovnanější lidi, což je v současné době vzácné zboží.
Hm nemyslím, samozřejmě může, ale nemyslím, že je to v reálu pravidlem. Nikdy jsem nic takoveho platiciho plosne nepozoroval. Naopak jsem pozoroval, že pejskaři jsou mnohem větší hampejz než nepejskaři...ale to je logicky subjektivní pozorování neb ti pejskaři měli prostě větší příležitost se takto projevit, když jsem je "pozoroval".

Tak proč takové lidi znevýhodňovat.
No protože naprostá většina pejskařů není zodpovědná...proto. Nepejskaři jsou IMO zcela stejně nezodpovědní, ale jaksi v oblasti držení psů se to tak neprojeví neb coby nepejskaři žádné psy nemají.

Což takhle najít způsob, jak můžou všichni klidně žít vedle sebe, lidi se psama i lidi bez psů.
Ano ano to určitě, jen prostě třeba my dva..každý to vidíme opačně ... ty jsi přesvědčen, že by pejsci měli mít možnost běhat navolno po městě, já mám představu opačnou. A píšeme si to tu navzájem stále dokola a zjevně nejsme ochotni přistoupit na názor toho druhého

Já jsem presvedcen ze je spatny aby se po meste mohli psi pohybovat na volno.
Na druhy strane by bylo urcite fajn, aby nebyl zbytecne zakaz tam, kde to neni treba.
A hlavne taky myslim, ze by bylo dobry aby se treba zacalo s vymahanim platne legislativy ohledne sbirani hovinek a podobnych veci.
Jinak totiz ten zbytek nema zadny smysl. Coz je bohuzel realita durch celou nasi spolecnost.
Pridava se nova legislativa a ta stara se nevymaha. Jen obcas po tech, co prekazi tem, co maji moc ...

Hele jeste z my zkusenosti ono totiz na mnohe nezodpovedne takova voditkova vyhlaska muze mit preventivni ucinek.
Videl jsem to nejednou v realu...je pravda, ze to sice nakonec odnesl pes(ne vzdy), protoze byl treba zavrenej doma nebo sel do utulku ... nicmene myslim, ze i toto je z hlediska spolecnosti v nekterych pripadech spravny a prospesny. Proste mame jiny zkusenosti asi, to dela urcite hodne.
Ja proste tech situaci ve stylu, kdy jeden psovod stoji, pes mu sedi u nohy pripadne sa za nim krci a opodal je druhy psovod zapasici se svym psem, ktery jde zrat, vyucit, zabit toho prvniho videl a zazil tady u nas hodne....ale i hodne jinejch nezodpovednost lidi ukazujicich situaci a to zdaleka ne na jedinym miste, v prubehu poslednich 12 let to jsou 4 ruzne lokality + x dalsich, ktere jsou teda jen pruchozi ci navstevovane prilezitostne... vidim vsude to stejne-lidskou nezodpovednost.
Jo kdyby byli lidi zodpovedni, tak by to, co popisujes bylo fajn, ale to by to zas mozna ani nebylo treba
ta nezodpovednost je vsude, mame se tu jak prasata v zite, skoro vse povazujeme za samozrejmy a de facto nehodlame nic delat .... at se staraj ti nahore ... my je budem v ramci "demokracie" krtizovat ... ale tak to fungovat nebude ..

Walda
Člen
# Zasláno: 21 Pro 2015 12:51 - Změnil/a: Walda
- Nahlásit

Dneska jsem v internetových Lidovkách mašel článek , který se dost váže k tomu, co jsem říkal ve svém prvním vstupu v té televizní reportáži.

Článek mi mluví z duše. Třeba to bude někoho zajímat

zbrnd
Člen
# Zasláno: 21 Pro 2015 14:47
- Nahlásit

To je teda zajímavé, protože jaksi já s tím třeba souhlasím taky a samozřejmě mi i přijde, že se to blíží spíše mým názorům než tvým, co se tady té problematiky zde řešené týče. A chápu, že tobě to asi zase přijde naopak

Walda
Člen
# Zasláno: 11 Led 2016 21:49
- Nahlásit

Náhodou jsem se dověděl o rozhovoru s Adrianou Krnáčovou z kterýho plyne, že jsme přesvědčili i jí, ovšem : Proč původně začala vyhláška vznikat, když magistrát následně přípravu zastavil, nevysvětlila. No, asi bych věděl

Je to už měsíc stará věc, ale koho by to zajímalo, článek je TADY.

Bohu žel nám tam paní Krnáčová asi už moc dlouho nevydrží, tak to možná opravdu začne nanovo.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 11 Led 2016 22:36
- Nahlásit

Tak já myslím, že paní Krnáčová si hlavně myslí to, co agent Bureš.
Člověk, který se z ředitelky Tranparency international stane primátorem Prahy takovým posunem snad každému občanu s fungujícím mozkem dává dost najevo, kde jsou jeho představy o morálce a o co mu vlastně jde.
Takže její výlevy pro plebs jsou třeba pro mne zcela nezajímavé.
Ale je to jen můj osobn názor, za který si určitě zasloužím být řádně potrestán.

Walda
Člen
# Zasláno: 11 Led 2016 23:08
- Nahlásit

zbrnd

Jen opět připomínám, už poněkolikáté, že účelem akce bylo jen přimět úředníky na magistrátu, aby návrh té připitomělé vyhlášky stáhli. A to se nám zatím podařilo.

Libovolné kometáře jsou tvojí věcí.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 12 Led 2016 00:09
- Nahlásit

Walda
Jen opět připomínám, už poněkolikáté, že účelem akce bylo jen přimět úředníky na magistrátu, aby návrh té připitomělé vyhlášky stáhli. A to se nám zatím podařilo.
To je sice fajn, ale já reagoval na tvou informaci o tom, že paní Krnáčová na to má určitý názor. Přišlo mi vhodné připomenout čtenáři, o koho se jedná.

Libovolné kometáře jsou tvojí věcí.
Ano, já vím, o tom jsem také psal

Walda
Člen
# Zasláno: 12 Led 2016 00:35
- Nahlásit

zbrnd

o koho se jedná

O primátorku.
Měla na to velký vliv.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 12 Led 2016 17:02
- Nahlásit

Walda
O primátorku. Měla na to velký vliv.
No vždyť o tom jsem psal přeci, o tom, jak ji vidím já a spousta dalších rozumných lidí

Walda
Člen
# Zasláno: 13 Led 2016 00:44
- Nahlásit

zbrnd

jak ji vidím já a spousta dalších rozumných lidí

Nechápu, jak to souvisí se stažením vodítkové vyhlášky.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 13 Led 2016 02:56
- Nahlásit

Walda
Nechápu, jak to souvisí se stažením vodítkové vyhlášky.
Dovolím si ti připomenout, že ty jsi zde umistil text s odkazem

Náhodou jsem se dověděl o rozhovoru s Adrianou Krnáčovou z kterýho plyne, že jsme přesvědčili i jí, ovšem : Proč původně začala vyhláška vznikat, když magistrát následně přípravu zastavil, nevysvětlila. No, asi bych věděl

Je to už měsíc stará věc, ale koho by to zajímalo, článek je TADY.

Bohu žel nám tam paní Krnáčová asi už moc dlouho nevydrží, tak to možná opravdu začne nanovo.

Kde pises mimo jine o pani Krnacove a dejme tomu jejimu vztahu k teto zalezitosti.
V reakci na to, jsem si dovolil zareagovat k osobe one pani.
Takto to tedy souvisí.

Walda
Člen
# Zasláno: 13 Led 2016 09:32
- Nahlásit

zbrnd

jsem si dovolil zareagovat k osobe one pani.

To je právě to, co ty nedokážeš - držet se podstaty věci.
Osoba paní Krnáčové je ve vztahu k návrhu vodítkové vyhlášky naprosto irelevantní.

Já jsem si dal úkol přispět k tomu, aby magistrát stáhl návrh vyhlášky a na primátorku jsem si po celou dobu ani nevzpoměl, protože jsem si myslel, že takovou věc vůbec nebude řešit a soustředil jsem se na úplně jiné lidi.

To, že na to zareagovala i primátorka a podpořila nás, považuju za bonus výsledků naší snahy. Osoba primátorky s tím nemá co společného, jen funkce.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 13 Led 2016 13:51
- Nahlásit

Walda
To je právě to, co ty nedokážeš - držet se podstaty věci.
Fakt jo? Tak já myslel, že když tu o ní a jejím vztahu k problému píšeš, že ti to přijde podstatný. No když nepřijde, tak pak nechápu, proč jsi tu o ni psal, když teda ti vadí, že se někdo nedrží podstaty věci.
Mimochodem a kdo tu podstatu tady určil?
Podle mě nejspíš byla úplně v něčem jiném než podle tebe a asi než podle jiných, kteří tu podstatu viděli nejspíše dle toho, co psali, zase v něčem jiném.

Osoba paní Krnáčové je ve vztahu k návrhu vodítkové vyhlášky naprosto irelevantní.
Tak proč jsi tu tedy o ní psal?

Já jsem si dal úkol přispět k tomu, aby magistrát stáhl návrh vyhlášky a na primátorku jsem si po celou dobu ani nevzpoměl, protože jsem si myslel, že takovou věc vůbec nebude řešit a soustředil jsem se na úplně jiné lidi.
No ale nyní jsi si na ni vzpomněl a napsal jsi o tom, tak jsem zareagoval, k tomu, co jsi napsal.

To, že na to zareagovala i primátorka a podpořila nás, považuju za bonus výsledků naší snahy. Osoba primátorky s tím nemá co společného, jen funkce.
Ano, ty to považuješ za bonus, já ne vzhledem k tomu o koho jde, tak jsem tento názor vyjádřil.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání