Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Připomínka F. Šusty (vyhláška hl.m. Prahy)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Zpráva
zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 13:43 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Maya
proč si ho nemuzes pustit?

tak hlavne se mi libi, ta jejich tolerance viz jejich diskuzni forum

Diskuze
Diskusní fórum bylo z důvodu mnoha nevhodných příspěvků pozastaveno.

To je preci zcela normalni zrusit diskuzni forum kvuli nevhodnym prispevkum cela mi to sedi k osobe te damy, jak jsem ji odhadl behem par minut ... klasicka psochrankyne ...a vyborny taky bylo, kdyz ji Veselovsky rika, ze "tenhle nazor má jen ten pan Šusta ne?" (tykalo se to tech psu co jsou nebezpecnejsi na voditku nez bez nej)...a ona mu poudá...nene ještě pan Ing. Benda..tak mi to jen zas pripomelo, ze pokud je to fakt tohle její prohlášení, tak mi to jen potvrzuje, že ten náš Walda bude mít vždy jakýkoliv názor když to bude vypadat na zviditelnění se. Ale možná takovej názor nemá, třeba ho jen pomluvila takhle, kdo ví, třeba ji už zajel naložit na zadnici za to
Tak asi nejel, asi s tím fakt souhlasí, když to podepsal Tak aspoň mám dokreslenej obrázek no.

Maya
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 14:09
- Nahlásit

zbrnd
proč si ho nemuzes pustit?
no tak můžu si ho pustit, ale tady bez zvuku, což je jaksi u rozhovoru naprt
a doma si už na to nevzpomenu
a fakt mi stačej ty stránky, kde třeba hledaj bonzáky, ale samo ne na nesbírače hoven, to by nebylo tak kůůůl
Hledáme ke spolupráci zástupce jednotlivých parků na území hl. m. Prahy, kteří by byli ochotni tyto lokality monitorovat, zastupovat a s naší pomocí včas zasáhnout proti nátlaku úřadů na zmenšování nebo rušení těchto ploch pro volný pohyb psů.
ten náš Walda bude mít vždy jakýkoliv názor když to bude vypadat na zviditelnění se.
ale tak však to je TĚMA, na tom se zviditelní lidí

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 14:15
- Nahlásit

p.Šusta ve své připomínce
1) Velká část tzv. reaktivních psů se stává agresivními po upnutí na vodítko, zatímco na volno je zcela klidná. Ve většině případů se jedná o strachovou agresi, kdy si pes preventivním útokem tvoří kolem sebe tzv. bezpečný prostor. Na volno si stejný pes může bezpečnou vzdálenost od neznámého subjektu korigovat tak, že raději ustupuje, než by útočil. Seznamování se s novými podněty včetně dětí z bezpečné vzdálenosti je nutnou součástí socializace a výchovy vyrovnaného psa. Možnost korigovat si sám tuto vzdálenost zajišťuje psovi, že se nedostane do tzv. distresu, tedy fáze, kdy už často neovladatelně a pudově útočí. Z toho plyne, že určitá volnost pohybu v době, kdy se pes seznamuje s okolím a má k němu získat kladný vztah, je nutná. Pokud pes tuto volnost nemá, je tu zvýšená pravděpodobnost, že se naučí na neznámé podněty včetně dětí útočit. A přiznejme si, že na úzkém chodníku, zvláště jedná-li se o velkého psa a slabého psovoda, vodítko často nemůže chodce (nebo jiného psa) v protisměru ochránit
Výborný nápad pana Šusta socializovat psy navolno v běžném denním vělkoměstském provozu a používat k tomu lidi a děti, kteří nejen že k tomu nedali souhlas, ale ani neví, co my zamýšlíme, nemusí a nejspíše ani neví, jak se zachovat.
Neměl by být od tohoto cvičák případně prostě komunita lidí s podobnými zájmy?
Jinak bychom za chvíli taky mohli tvrdit, že služebáka je nejlepší učit zadržení pachatele prostě naostro v denním provozu.
A nadšenci paintballu by si mohli taky občas hrát prostě třeba na Jižním městě ,ne?

Nejsme tu jen my pejskaři pane Šusta, je tu i spousta dalších, kteří třeba o kontakt s našimi psy zájem vůbec nemají. Bylo by vhodné respektovat je, jinak se tahle společnost dál neposune, pokud nebude chápat takovéto základy.
Tak trochu to souvisí s naši sociální inteligencí.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 14:22
- Nahlásit

Maya
ale tak však to je TĚMA, na tom se zviditelní lidí
Tak ono je to dobře, aspoň je vidět, kdo je kdo.
Ale prostě myšlenka, že reaktivní pes je nebezpečnější na vodítku proto jej raději nechejme navolno .... to je fakt něco jak Geyser Flat inteligence.

Tony
Člen
# Zasláno: 3 Zář 2015 23:44
- Nahlásit

zbrnd

to je sice pravda, nicméně reaktivní pes je nezvládnutý pes a ten rozhodně nemá na volno ve městě co dělat.

Tak pod to bych se podepsala, některé "obhajoby" kynologů jsou fakt v rámci soužití celé společnosti mimo mísu.

nechci se tady moc pouštět do dalších debat, vícemébě souhlasím se zbrnd a Maya

Walda
Člen
# Zasláno: 4 Zář 2015 07:52
- Nahlásit

o bezohlednosti, nadřazenosti a demagogii některých milovníků zvířat

Jen bych vám chtěl připomenout k vaší odborné diskusi, že to, co jste viděli ve videu a celá ta věc kolem návrhu nové psí vyhlášky, není filosofická disputace, ani diskuse o etice, případně nějaký právní problém. Je to boj proti demagogii a svévoli úředníků.

Maya
Člen
# Zasláno: 4 Zář 2015 08:06
- Nahlásit

Walda
To je zajímavý. Co konkrétně je na tom návrhu demagogického a svévolného?

zbrnd
Člen
# Zasláno: 4 Zář 2015 08:41 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Walda
Zajímá mě stejná věc, na kterou se ptá Maya

Jen bych vám chtěl připomenout k vaší odborné diskusi,
Nejsem si jist, že dosahuješ odborné úrovně, na které lze naše odborné myšlenky připomínkovat.

že to, co jste viděli ve videu
Myslíš tu paní, co se snažila napodobit Vlastu Buriana?

a celá ta věc kolem návrhu nové psí vyhlášky, není filosofická disputace, ani diskuse o etice, případně nějaký právní problém.
Tak vo co pak těm pepíkům jde?

Je to boj proti demagogii a svévoli úředníků.
Jooo? No zkusím se teda zeptat vážně i když je mi vzhledem k osobě dotazovaného, který dlouhodobě není ochoten akceptovat existenci sémantiky, jasné, že odpověď, pokud vůbec nějaká bude, může být opětovně na zcela jiné otázky, než na ty, které položím.

Čeho se ta demagogie týká a proč by jste proti ni měli bojovat? Proč raději nebojujete proti plošnému nastavení smysluplných pravidel pro držení a chov zvířat. Proč nebojujete za to, aby byla vymáhána platná legislativa, třeba týkající se sbírání hovínek po svých miláčcích.
Proč se zviditelňujete divadlem kolem připomínkování vyhlášky, které chybí ten základ, tedy ta příloha vymezující ta místa určená k volnému pohybu?

Proč to dělají veřejně navíc lidé jako paní Pražanová, která dle mého názoru nepokrytě veřejně popisuje svůj nezodpovědný přístup k držení psa?

V čem se projevuje svévole úředníku tedy v čem konkrétně překračují své pravomoci? Z čeho to vyplývá?

Walda
Člen
# Zasláno: 5 Zář 2015 00:34
- Nahlásit

Co konkrétně je na tom návrhu demagogického,,,

§3 odstavec a)

... a svévolného?

To, že paní Děvěrová a její podporovatelé na magistrátu dali návrh na připomínkování přes prázdniny v naději, že se o tom nikdo nedoví a že žádná připomínka nebo protinávrh nezíská potřebný počet hlasů, protože hodně lidí je mimo město.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 5 Zář 2015 10:07 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Walda
§3 odstavec a)
netuším, co v něm je

To, že paní Děvěrová a její podporovatelé na magistrátu dali návrh na připomínkování přes prázdniny v naději, že se o tom nikdo nedoví a že žádná připomínka nebo protinávrh nezíská potřebný počet hlasů, protože hodně lidí je mimo město.
Na základě čeho tvrdíš, že to ta paní udělala v naději, že se o tom nikdo nedoví atd?
Jako přes prázdniny tedy nemají na magistrátu pracovat? Nebo nemají dělat vyhlášky kolem psů?

v naději, že se o tom nikdo nedoví
Ona je ta paní Děvěrová dementní, že si myslí, že se o tom nikdo nedoví, když to bude "viset" na internetu?

Osobně to vidím tak, že pejskaři se zase předvedli v plné síle a inteligenci.

To se na mě nezlob nebo zlob, ale postavit připomínkování na tvrzeních, že de facto je lepší, když problémový neovladatelný pes by měl být ve městě raději na volno, to je teda mazec.

Dělalo se divadlo místo, aby se operovalo fakty. Bez té přílohy je ta vyhláška bezcenná, nemělo se teda spíše jít touto cestou třeba než vymýšlet takovéto hrůzy o reaktivních psech?

Walda
Člen
# Zasláno: 5 Zář 2015 22:50
- Nahlásit

zbrnd

§3 odstavec a)
netuším, co v něm je

Že mě to nepřekvapuje.

pejskaři se zase předvedli v plné síle a inteligenci

Jde o to, co se děje na maistrátu a jednotlivých radnicích, ne v TV nebo cz-psu, to je úplně egal.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 6 Zář 2015 13:17
- Nahlásit

zbrnd
Bez té přílohy je ta vyhláška bezcenná,

prosim tě,ta příloha ,neboli mapa těch současných a navrhovaných míst pro volnej pohyb psůch byla presentována na tý debatě,už sem ti to psala onehdá,že to je vlastně mapa..na jinejch debatách jinejch městskejch částí sem nebyla,tže netvrdim,že tam byla taky ukazována jako u nás,ale logicky asi jo

Maya
Člen
# Zasláno: 6 Zář 2015 19:53
- Nahlásit

Walda
taky nevím co v tom paragrafu je, neb ta vyhláška se na tom odkazu již jaksi nenachází a i když jsem jí četla, tak takovou paměť fakt nemám

Walda
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 10:27 - Změnil/a: Walda
- Nahlásit

K přečtení tady

Maya
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 11:37
- Nahlásit

Walda
Dík. Paragraf 3, odstavec a mi připadá naprosto normální a nic demagogického na něm nevidím.
Tak nějak se mi zdá, že kdybys viděl vyhlášku naší vesnice, tak by to s tebou šlehlo.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 13:56
- Nahlásit

Maya
Tak nějak se mi zdá, že kdybys viděl vyhlášku naší vesnice, tak by to s tebou šlehlo.

tak to víš,my pražácííí nejsme na takový chování zvyklý
..nicméně debaty byly uskutečněny právě na základě nesouhlasu občanů ,kteří maj právo se k věcem vyjadřovat..a to určitě nejen v Praze,ale kdekoli jinde

Walda
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 14:46 - Změnil/a: Walda
- Nahlásit

Maya

Paragraf 3, odstavec a mi připadá naprosto normální

Mě ne, protože je to úplně stejně nesmyslně restriktivní přístup, jako kdyby se v Zákoně o provozu na pozemních komunikacích psalo, že všude máš jezdit 30 km/h, a jen na okruzích v Sosnové, v Mostě a v Brně a na vybraných úsecích dálnic, můžeš jezdit bez omezení. Vyřešilo by to stovky zabitých ročně na silnicích v ČR ?

Takže já navrhuju restriktivní §3 odstavec a) vypustit, a jako regulaci nechat §3 odstavec b) a c) a dál se zabývat jejich dodržováním. Stejně, jako je to upravené na silnicích. Psi nebezpečnější než auta nejsou.
V tom už mě některé městské části podpořily, tenhle názor přijaly za vlastní a budou ho podávat na magistrát.

Podle mě je tohle jedinečná příležitost jak se posunout v soužití lidí a psů ve městech někam dál a nenechat zajít daleko stejnou chybu, jakou udělali třeba ve většině velkých měst v USA.

kachna_
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 14:59 - Změnil/a: kachna_
- Nahlásit

Maya
my a) máme nějak ve smyslu - na volno pouze mimo zastavěná území, jinak na vodítku, u nás se to vztahuje obecně na zvířata (myšleni koně, slepice, prasata, ovce, kozy)
- b) tam nemáme c) také ne
Vyhláška mi taky přijde normální s tím, že důležitá je příloha týkající se volných ploch
davidkova renata
..nicméně debaty byly uskutečněny právě na základě nesouhlasu občanů ,kteří maj právo se k věcem vyjadřovat..a to určitě nejen v Praze,ale kdekoli jinde
"diskutujme, nás to poutá" (Š+G, myslím Pupák)

Maya
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 15:36
- Nahlásit

kachna_
cha, my máme ve vyhlášce i bojový psy a náhubky

Walda
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 15:56
- Nahlásit

máme ve vyhlášce i bojový psy

Ti přišli na přetřes v Praze 6, a podařilo tam nevložit

zbrnd
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 17:20 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Walda
Že mě to nepřekvapuje.
a tim melo byt receno co?
jakoze proto, abych mohl napsat, ze se pejskari chovaji zase jako obvykle jako tupecci, potrebuji mit nastudovany odstavec tri?
hodnotim ty nesmysly, ktere proklamujete vy a ne casti te vyhlasky..to neni tezky na pochopeni

Jde o to, co se děje na maistrátu a jednotlivých radnicích, ne v TV nebo cz-psu, to je úplně egal
Kdyz je to egal, tak proc tam pani Prazanova byla deklarovat ty vase nemyslenky?
Co se deje na magistratech bych teda chtel videt, zatim jsem totiz nikde nevidel ani neslysel zadne smysluplne protiduvody proti te vyhlasce. Ale mozna ty jsou slyset jen na tech magistratech a radicich od kapacit, jeichz identity jsou na netu i v ostatnich mediich top secret.

§ 3
Pravidla pro pohyb psů na veřejném
prostranství
Držitel je povinen:
a)vodit psa na vodítku; volné pobíhání psa je povoleno pouze na území, která jsou specifikovaná v příloze č. 1 této vyhlášky,

Tak obsahově je to maras, jazykove sra*ka, ale co je tam tak strasne demagogickeho nenachazim.

davidkova renata
prosim tě,ta příloha ,neboli mapa těch současných a navrhovaných míst pro volnej pohyb psůch byla presentována na tý debatě,už sem ti to psala onehdá,že to je vlastně mapa..na jinejch debatách jinejch městskejch částí sem nebyla,tže netvrdim,že tam byla taky ukazována jako u nás,ale logicky asi jo
Prosim Te ale pokud to nebylo uverejneny jako priloha ty vyhlasky, tak to nema zadnou vahu nebo skoro zadnou. Nebo znas nejaky duvod, proc by ji to mit melo. I sama pani Prazanova se drzela konstatovani, ze klicova priloha neni.
A dyz je to teda jen ta mapa jakoze asi bezvyznamna ci co tak proc teda nebyly ty pripominky konkretne vzhledem k te mape?

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 17:22
- Nahlásit

kachna_
diskutujme, nás to poutá"
jak kdy..některé to naopak navždy rozděluje
Maya

cha, my máme ve vyhlášce i bojový psy

twe to ste ale 100 let za vopicema bojový vemena sou už překonaný prej,vůbec u vás nejdete s dobou a nesledujete trendy a nejste IN,to se pak nediv,že máte takový vyhlášky

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 17:29
- Nahlásit

zbrnd
ale pokud to nebylo uverejneny jako priloha ty vyhlasky, tak to nema zadnou vahu nebo skoro zadnou.
no zlato ale každá ta městská část má tu mapu jinou =D..to je dost logický..třeba Tobě bude úpa ku prdu,neznáš to tady,nevíš jak to tu vypadá,kde jsou ty plochy ,jak velký sou,jak sou umístěný..připomínky samo byly bo byla vytažena mapka současná,s pojmenováním míst a jejich vyznačením takovejma jako zelenejma flekama..pak byla vytažena druhá s novým návrhem,akorát ty fleky byly červený..no a k tomu byla ta diskůze která dopadla třá konkrétně u nás dobře ..pro nás

zbrnd
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 17:34
- Nahlásit

Walda
Mě ne, protože je to úplně stejně nesmyslně restriktivní přístup, jako kdyby se v Zákoně o provozu na pozemních komunikacích psalo, že všude máš jezdit 30 km/h, a jen na okruzích v Sosnové, v Mostě a v Brně a na vybraných úsecích dálnic, můžeš jezdit bez omezení. Vyřešilo by to stovky zabitých ročně na silnicích v ČR ?
To ale stale nevysvetluje kde tam je ta demagogie.
Taky stale nevim, jak vis, ze ta pani z maistratu ci odkud je se to snazila utajit tn navrh.

Proc srovnavat jezdeni 30citkou s vodenim psu na voditku.
Pes by mel byt zabezpeceny uz kvuli nemu samemu, kdyz uz teda odmitate brat ohledy na ostatni lidi.
Jezdeni tricitkou vsude je nerealne, doprava by pozbyla smysl.

Z hlediska legislativy je snazsi mit moznost restrikce uz za to, ze pes neni na voditku. To je podle me dobre. Sam jsem hodnekrat mel obavy z konkretnich nezabezpecenych psu a mivam je i dnes.

Jen si myslim, ze tohle by bylo dobre zavest celoplosne a celoplosne taky znacne zpruhlednit chov, stanovit lepe povinnosti a omezeni. Pes neni hadr, tedy u nas zatim ano, mozna i mene ...

zbrnd
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 17:37
- Nahlásit

davidkova renata
no zlato ale každá ta městská část má tu mapu jinou =D..to je dost logický..třeba Tobě bude úpa ku prdu,neznáš to tady,nevíš jak to tu vypadá,kde jsou ty plochy ,jak velký sou,jak sou umístěný..připomínky samo byly bo byla vytažena mapka současná,s pojmenováním míst a jejich vyznačením takovejma jako zelenejma flekama..pak byla vytažena druhá s novým návrhem,akorát ty fleky byly červený..no a k tomu byla ta diskůze která dopadla třá konkrétně u nás dobře ..pro nás
no zlato, ale to máš oupa fuk, nebylo to vystavený dokupy s tou vyhlaskou, ke ktery to melo patrit a v ty vyhlasce bylo napsany, ze je to jeji soucasti, takze kdyz si to ted nekdo pozmeni...nic se nedeje ... chapes zlato? Ze jste si tam pejskari prohlizeli nekde u ouredniku nejaky mapky aoni vam k tomu napovidali nejaky pohadky, to muze bejt oupa fooook

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 17:45
- Nahlásit

zbrnd
nojo zlato,to máš sice pravdu,ale ona ta každá jedna městská část má právo si ty plochy určit podle svýho.to se tam aji praví,proto ty jednání na městskejch částech..tže to může dopadnout tak,že na praze 4 budou čokle uvázaný furt a fšude a na praze 6 vůbec(přesněji zůstane původní znění ).Pak je eště možnost,že to celý dopadne úúúpa jinak ,což mě osobně v zásadě je jedno bo mám CT psa na kerý se to nevztahuje jak praví vymyslitel vyhlášky

zbrnd
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 17:50 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

davidkova renata
tak ale to je oupa fuk a neni to podstatny jak probiha komunikace mezi magistratem a mestskejma castma v souvislosti s touhle vyhlaskou ... a o ty sa rec

tak pokud se to na ct psy nevztahuje, tak zkousku na ct si kazdej muze udelat sam ne? k tomu preci nic nepotrebujes ani zivnostak kdyz tu zkousku udelas jen samo sobe treba za 500

vidis a presne to je ten problem .... dementi vsude kolem nas... na jedny strane mesto udelaji ve vyhlasdce takovou cicovinu, ze se to na ct psy nevztahuje na druhy strane takova Prazanova predvadi, co predvadi ...

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 18:00
- Nahlásit

zbrnd
eni to podstatny jak probiha komunikace mezi magistratem a mestskejma castma v souvislosti s touhle vyhlaskou ... a o ty sa rec
no hele to myslim nemáš recht..pokud je dáno ,že MČ může rozhodnout jaký plochy jo a jaký ne.tak tak rozhodne...ačkolif f tomdle státě bych se nedivila ničemu
nepotrebujes ani zivnostak kdyz tu zkousku udelas jen samo sobe treba za 500

čéče to nefim,myslim,že nějaký sdružení(tedy i ty sám ) ) si to musí vydat to oprávnění ) jako vim jak to je , ale něco bys asi musel mít na tu živnost...
no právě,celá ta vyhláškla je paskvil tak proč jí nenapadnout

Xerxová
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 18:43
- Nahlásit

jen by mě zajímalo, co chudák třeba návštěvník Prahy s psiskem - neznalý, kde probíhají hranice jednotlivých částí města - kde lze psisko pustit, kde nelze... kde platí to a kde zas tohle Sice neznalost zákona neomlouvá, ale když bude každý kus města se chovat jinak
Mně to tedy neva - s mamutem v civilizaci chodím na špagátě. A asi bych se měla polepšit, neb při cestách poznávacích jsem nikdy psí vyhlášky obcí extra nestudovala. A košík s sebou nevozím... od doby, co nás v Holandsku na trajektu málem lynčovali, proč to nebohé krásné ušlechtilé milé zviřátko (doga dobře narostlá ) má ve veřejném dopravním prostředku košík.
Trošku jsem se lekla v Pise, kde k nám svižně kráčela hlídka městské policie... a oni se chtěli jen vyfotit s pořádným psem.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 19:54
- Nahlásit

Xerxová
en by mě zajímalo, co chudák třeba návštěvník Prahy s psiskem

jj to bude zajímavý .)) ani to nemusí bejt návštěvník,stačí pražan z jiné čtvrti ))

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání