Kynologická diskuse

- Kynologická diskuse - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -  

Kynologická diskuse / Pes a paragrafy / Připomínka F. Šusty (vyhláška hl.m. Prahy)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Zpráva
Maya
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 19:54
- Nahlásit

Xerxová
No jo, návštěvník Prahy bude muset mít psa furt na vodítku. Ale ono stejně by se to nekontrolovalo jako dneska.

Walda
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 21:32
- Nahlásit

zbrnd

Proc srovnavat jezdeni 30citkou s vodenim psu na voditku.

Přikazovat někomu, že má stále vodit psa na vodítku, je jako přikazovat jinému, že má stále jezdit 30. Někde se třicítka hodí, jinde ne, stejně jako vodění na vodítku. Proto je tam odstavec b), který to definuje. Jak to psovod zajistí, je na něm. Stejně jako v případě řidiče.

Pes by mel byt zabezpeceny uz kvuli nemu samemu

Ano, tam, kde je to vhodné. Ale to úředníci fakt nedokážou rozhodnout.

kdyz uz teda odmitate brat ohledy na ostatni lidi

To ne, ale neustálé vodění na vodítku by v tom stejně nic nezměnilo. Naopak, a v tom to právě je.

Jezdeni tricitkou vsude je nerealne, doprava by pozbyla smysl.

Ano, a stejné je to se psy neustále na vodítku. Proto jsem toho příměru použil.

kachna_
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 21:58
- Nahlásit

Maya
návštěvník Prahy bude muset mít psa furt na vodítku.
ale tak ono by myslím nebyl problém udělat jednoduchou chytře mobilní aplikaci, kde by byly vyznačené volné plochy (teda pokud by magistrát přiložil k té vyhlášce i mapky)

birma
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2015 23:20
- Nahlásit

Xerxová
en by mě zajímalo, co chudák třeba návštěvník Prahy s psiskem - neznalý, kde probíhají hranice jednotlivých částí města - kde lze psisko pustit, kde nelze... kde platí to a kde zas tohle
to máš ale stejné, jako když na výletě projedeš několik měst - když neprostuduješ jejich vyhlášky, taky nevíš...

zbrnd
Člen
# Zasláno: 8 Zář 2015 14:51
- Nahlásit

davidkova renata
čéče to nefim,myslim,že nějaký sdružení(tedy i ty sám ) ) si to musí vydat to oprávnění
ja myslim, ze myslis spatne, je to podle me zcela stejny, jako osvedceni pro eutomekocetopsii...tedy pokud ta vyhlaska mestska neuvadi, koho povazuje za CT psy ... jistej si nejsem, ale ja myslim, ze osvedceni si muzes vydat sama sobe klido pokud treba osvedcujes, ze umis skakat najedny noze .... a CT je preci z pravniho hlediska to samy ne?

o právě,celá ta vyhláškla je paskvil tak proč jí nenapadnout
no prave, to se zas pejskari ukazali, ze napadaj paskvily misto aby jednali ve prospech psu, ze?

Xerxová
neznalý, kde probíhají hranice jednotlivých částí města
neznalost "zakona neomlouva"
mnoho lidi jde do honitby a klidne tam psa pusti...a nevi...netusi ....a mylyjon podobnych pripadu by se nasel nejen u psu

zbrnd
Člen
# Zasláno: 8 Zář 2015 15:07
- Nahlásit

Walda
Přikazovat někomu, že má stále vodit psa na vodítku, je jako přikazovat jinému, že má stále jezdit 30.
Tak ja to tedy beru jako Tvuj nazor. Nesouhlasim, ale proste je to Tvuj nazor.
Stejne tak se nekdo muze rozcilovat, proc nesmi soulozit s trinactiletyma holkama, kdyz ony chteji a jsou tak pritazlivy a muze mit nazor, ze pokud nesmi, je to stejny jako by musel jezdit autem vsude 30km/h.

Ano, tam, kde je to vhodné. Ale to úředníci fakt nedokážou rozhodnout.
Tak ja, ale nejen ja, se domnivam, ze v principu je fajn myslenka, ze v zastavenych oblastech, kde ziji lidi, by zvirata chodila proste na voditku. Prijde mi to komfortni pro vsechny a nikoho to neomezuje. Ta zvirata pripadne omezuje lenost ci neschopnost jejich drzitele/provozovatele.
Takze myslim, ze urednici zacali dobre timto bodem v tomto zneni.

To ne, ale neustálé vodění na vodítku by v tom stejně nic nezměnilo. Naopak, a v tom to právě je.
To mi vysvetli jakto? Proc naopak? Pes na voditku neni "zabezpeceny" + "pod vlivem".
nebo jak to myslis? Ta formulace je divna...pises: "neustale vodeni na voditku by nic nezmenilo - naopak" naopak co? opak k nezmenilo je zmenilo, takze pak by mi vyslo: "neustale vodeni na voditku by nic nezmenilo, naopak zmenilo" - to jsi asi myslel jinak, ze?

Ano, a stejné je to se psy neustále na vodítku. Proto jsem toho příměru použil.
To nesouhlasim hned dvakrat.
Jednak velka spousta psu prozije zivot bud doma nebo na snure uz nyni - takze to realne dozajista je a neni to vubec vyjimka.
Druhak nikdo , zadna vyhlaska nechtela aby pes byl neustale na voditku, pouze v nekterych oblastech (ve meste vetsinove).
Jezdit "vsude" 30kou se neda, s velkou pravdepodobnosti by nastal totalni kolaps.
Takze zlob se ci ne, ale tohle mi prijde demagogicke, oproti tomu tu demagogii v te vyhlasce jsem nikde neidentifikoval.

Walda
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2015 00:28
- Nahlásit

zbrnd

Koukám: brnkni paní Děvěrový, že jí budeš dělat poradce. Jak čtu její návrhy a tvoje rozklady, jistě by takovou pomoc uvítala

To ne. S takovýmhle přístupem k soužití se psama nikdy souhlasit nebudu. Znám oba modely, jak přirozeně žijící, tak full-time vodítkový, a celkem jednoznačně si vyberu.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2015 08:08 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Walda
Koukám: brnkni paní Děvěrový, že jí budeš dělat poradce. Jak čtu její návrhy a tvoje rozklady, jistě by takovou pomoc uvítala
Tak vypada to, ze bych nejspis radeji pomahal ji než se stavěl za to, co prezentujete na netu třeba ty, pan Šusta, strana Psa či paní Pražanová.

A argumentace nám utekla jako vždy, ale to neva, proto sem chodím, že se mi málokdy stane, že by tomu bylo jinak.

To ne. S takovýmhle přístupem k soužití se psama nikdy souhlasit nebudu
na to je dobrý kouknout reálně kolem sebe, kde nejméně 90% psů nemá takřka žádnou poslušnost, nejméně půlka pak povely vůbec ani nezná.
Tak tohle navolno do ulic fakt nepatří.

Bylo by dobrý oddělovat reálnou situaci celkovou od osobní roviny, to se občas stane, že se to dost liší.

Ale tak aspoň je zřejmý, že jsi podporovalem na volno běhajících neovladatelných psů po městech.
Protože jaksi argument, že každý si má psa zabezpečit neobstojí právě díky tomu, že známe tu realitu, z ktré lze jasně dovodit, že to není možné(aby vice jak zhruba 10%d rzitelu psu melo psy na volno a bylo to bezpecne resp. psi byli zabezpeceni prave osobou drzitele).

Jsem pro mnohem razantnější opatření vůči všem bezohledným lidem.
Že se legislativa stejně nedodržuje a ono nedodržování v mnohých případech nepostihuje a sankce nevymáhají jaksi nemůže být důvodem netvoření oné legislativy, to by v důsledku znamenalo anarchii.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2015 08:16
- Nahlásit

Pro mene chapave to lze napsat i prikladem:
Proc tak asi ma vetsina psovou majicich psy se sluzebnim vycvikem, kteri opravdu poslusni jsou tyto psy ve meste na voditku s kosem?
Proc je to jeden ze zakladu pohybu s takovym psem v civilizaci? Vzdyt on je prece tak poslusny...navic na rozdil od naproste vetsiny nesluzebnch psu opravdu jsou tito psi poslusni/ovladatelni.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2015 10:58
- Nahlásit

zbrnd
psy se sluzebnim vycvikem, k
jako konkrétně policejní myslíš? nebo jaký..

Walda
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2015 14:08
- Nahlásit

zbrnd

argumentace nám utekla

No však už jsem na začátku psal, že je důležitý, co se domluví na radnicích a magistrátě, a je úplně jedno, jak se to bude rozebírat tady. Proto jsem jen ilustroval nesmyslnost tý vyhlášky příměrem k jezdění 30km/h na silnicích. Argumentaci si nechávám jinam.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 9 Zář 2015 17:22 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Walda
No ........Argumentaci si nechávám jinam.
A tak to jo.
nejspíš tam, kam si ji nechava i třá pí Pražanová, když v DVTV střílela takový šupy.
A neb i tam, kam pan Šusta, když v připomínce psal vo tom, jak reaktivní psi mohou být nebzpečnější na vodítku.
Tak to jo, to už plně chápu všecičko.

davidkova renata
jako konkrétně policejní myslíš? nebo jaký..
jako že protože nýbrž jsem měl na mysli prostě ty, který pracujou ve službě a nemaj jepnuty panecky, tra klidne v zachranarine

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 10 Zář 2015 10:11
- Nahlásit

zbrnd
ako že protože nýbrž jsem měl na mysli prostě ty, který pracujou ve službě a nemaj jepnuty panecky, tra klidne v zachranarine

hm aha nojono,tak to jo

zbrnd
Člen
# Zasláno: 10 Zář 2015 11:09
- Nahlásit

davidkova renata
hm aha nojono,tak to jo
tak covek ti odpovi a tobe se to zasek nelibi?
nebo jsem odpovedel moc slozite?
tak ja odpovim znova:
Ano, i policejni treba nebo valecny/armdani/z tanku (ci jak se jim rika) a koec koncu klidne i ty zachranarsky...vsechny za predpokladu, ze nemaj jepnuty panecky neb samo ze i takovy se najdou jako vsude jinde.....je to lepsi ta odpovet?

Walda
Člen
# Zasláno: 11 Zář 2015 00:26
- Nahlásit

zbrnd

ve meste na voditku s kosem?.....tra klidne v zachranarine

Takže záchranářský psi choděj na vodítku a s košem? Dneska jsem ve Velkým Meziříčí se dvěma z Jihomoravský brigády byl a nevšim jsem si. Mimochodem, radši bych je na volno, než na vodítku, zvlášť jednoho.

A kydyby sis přečetl §4 navrhované vyhlášky, dověděl by ses:
Pravidla pro volný pohyb psů se nevztahují na psy služební, záchranářské při výkonu služby
a záchranných prací nebo při výcviku k těmto činnostem, na psy speciálně vycvičené jako
průvodce zdravotně postižených osob a psy canisterapeutické při práci nebo při výcviku
k těmto činnostem.

Jestli se mě zeptáš, jako pár jiných, proč se teda tak hrdlím o tu vodítkovou vyhlášku, když by se stejně mých psů netýkala, tak je to proto, že furt-na-vodítku-voděné psy raděi nechci potkávat. Šusta má pravdu.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 11 Zář 2015 08:14
- Nahlásit

Walda
no přesně pro to mi přišla žbrndí připomínka ..samozřejmě zcela vyjímečně ,tak nějak k ničemu

kachna_
Člen
# Zasláno: 11 Zář 2015 14:04
- Nahlásit

Walda
když by se stejně mých psů netýkala
argument, proč to řešíš, když se tě to netýká, mě taky
spolehlivě rozpaluje doběla

zbrnd
Člen
# Zasláno: 11 Zář 2015 15:18
- Nahlásit

Walda
Takže záchranářský psi choděj na vodítku a s košem?
No pokud neznas vyznam "tra", mohu ti sdelit, ze to znamena "třeba"
Pokud neznáš význam "třeba", nezávidím ti.

Dneska jsem ve Velkým Meziříčí se dvěma z Jihomoravský brigády byl a nevšim jsem si. Mimochodem, radši bych je na volno, než na vodítku, zvlášť jednoho.
To jsou poslední dva zachránářští psi na světě jo?
Četl jsi i ten zbytek, co jsem psal. Pokud ano, viditelně jsi ho nevstřebal.

A kydyby sis přečetl §4 navrhované vyhlášky, dověděl by ses:
Pravidla pro volný pohyb psů se nevztahují na psy služební, záchranářské při výkonu služby
a záchranných prací nebo při výcviku k těmto činnostem, na psy speciálně vycvičené jako
průvodce zdravotně postižených osob a psy canisterapeutické při práci nebo při výcviku
k těmto činnostem.

Proč "vodění" služebních psů na vodítku spojuješ ty i Renatka s tou vyhláškou? Vy máte zjevně problém s chápaním textů.

Jestli se mě zeptáš, jako pár jiných, proč se teda tak hrdlím o tu vodítkovou vyhlášku
proč bych se měl na to ptát, mě zajímaly nějaké argumenty a dočetli jsme se tu jen bláboly místo nich.

tak je to proto, že furt-na-vodítku-voděné psy raděi nechci potkávat.
Takto postavený je to rozumná myšlenka.
Ale chtít toho docílit tím, že tedy místo tlačení na to, aby se lidi o své psy pořádně starali tím, že nechám neovladatelné psy raději ve městě na volno je zlob se či ne dle mého názoru projevem naprosté stupidity.

. Šusta má pravdu.
To je možný, že v něčem ji má. Nevím o všem, co kdy řekl, takže to posoudit rozhodně nemohu.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 11 Zář 2015 15:22
- Nahlásit

davidkova renataWalda

zbrnd
Člen # Zasláno: 9 Zář 2015 08:16
Citát - Nahlásit

Pro mene chapave to lze napsat i prikladem:
Proc tak asi ma vetsina psovou majicich psy se sluzebnim vycvikem, kteri opravdu poslusni jsou tyto psy ve meste na voditku s kosem?
Proc je to jeden ze zakladu pohybu s takovym psem v civilizaci? Vzdyt on je prece tak poslusny...navic na rozdil od naproste vetsiny nesluzebnch psu opravdu jsou tito psi poslusni/ovladatelni.

Fakt nikde v tom nevidim, ze bych to jakkoliv propojoval s tou vyhlaskou. Jetsli vy dva to tam vidite, tak to gůdlak a godblesjů.

Walda
Člen
# Zasláno: 11 Zář 2015 16:02
- Nahlásit

zbrnd

aby se lidi o své psy pořádně starali

Ano, snažíme se tlačit na vedení města, aby psí regulace směřovala právě tímhle směrem.
Bezduché přikázané vodění na vodítku jde proti tomu.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 13 Zář 2015 08:56 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Walda
Ano, snažíme se tlačit na vedení města, aby psí regulace směřovala právě tímhle směrem.
To ale moc v legislativní kompetenci města není. I když samozřejmě, že možná nějaký "drobky" se najít dají, ať to nepodávám jednoznačně.

Bezduché přikázané vodění na vodítku jde proti tomu.
To rozhodně ne a právě přesně naopak.
Teorie, že pokud je pes na vodítku "nebezpečný" zejména proto, že "nic než vodítko celoživotně" nezná, tak zcela logicky tím, že nechám takové psy běhat na volno,. jejich majitele vůbec k ničemu nenutím naopak jim schvaluji jejich nezájem o psa a jakobych jim říkal:"to nevadí, že Ti tvůj pes nestojí za tvůj zájem, to nevadí, že neumí ani chodit na vodítku, my jsme ti vybojovalai ten luxus, že ho můžeš mít klidně na volno a klidne a beztrestne omezovat a ohrozovat ostatni lidi a psy i tveho psa samotneho"

Mmch a co v prostředcích MHD, tam je taky "necháte" s panem Šustou na volno? Předpokládám doufám správně, že je to tam taky bezpečnější. Nebo v tom vidíte nějaký rozdíl?

Walda
Člen
# Zasláno: 13 Zář 2015 22:20 - Změnil/a: Walda
- Nahlásit

zbrnd

nechám takové psy běhat na volno,. jejich majitele vůbec k ničemu nenutím naopak jim schvaluji jejich nezájem o psa a jakobych jim říkal:"to nevadí, že Ti tvůj pes nestojí za tvůj zájem

Zkus někdy svoje teorie od stolu, konfrontovat s realitou.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 15 Zář 2015 17:43 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Walda
Zkus někdy svoje teorie od stolu, konfrontovat s realitou
Zkus někdy tyhle výštěky třeba na svou manželku.
Nebo někoho jinýho. To tvé ustavičné blábolení kdy se střídají emo skřeky jako třeba tenhle s pokusy o argumentaci, která je povětšinou děravá jak cedník mě fakt vždycky pobaví, ale sám sobě děláš u lidí s funkčním mozkem jen ostudu.

Jinak citovat někoho od půlky jeho věty vedlejší, to je nějakej novej fór od slabomyslných?

Walda
Člen
# Zasláno: 15 Zář 2015 18:41
- Nahlásit

zbrnd

emo skřeky jako třeba tenhle

Hele, na tom není nic emotivního. Jak už jsem psal, fakt není důležitý, co se o té vyhlášce píše tady nebo říká v TV, důležitý je teď co na to radnice, a do budoucna, co se podaří dohodnout s magistrátem.

Upozornil jsem tě jen na to, že tvůj názor je stejně odtržený od reality, jako přístup úředníků:
Ono to vypadá jednoduše - nerozumím psům, nepotřebuju je k životu, tak nařídím všem, vodit psy na vodítku, a bude vyřešeno. K tomu uděláme ústupek, jednou za den necháme psy vylítat někde na oploceném pozemku a tak bude učiněno zadost i zákonu.

Jenže reálně je to naprostá blbost, psi nejsou programovatelný tamagoči, žijou 24 hodin za den, ne jen hodinu.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 22 Zář 2015 10:11 - Změnil/a: zbrnd
- Nahlásit

Walda
Hele, na tom není nic emotivního.
Spojení emo skřeky jsem použil v reakci na strukturu postů, ktere si vyměňujeme např. v tomto duchu napřííííklad zhruuuuba:

tvůj post k věci
má oponentura a výtka, že chyb argumenty k věci
tvé konstatování, že argumenty si necháváš jinam
tvůj post k věci
má oponentura
tvá myšlenka, že tomu vlasně nerozumím, protože "své teorie vymýšlím kdesi v bunkru a ani nerozeznám psa od kapra" a tudíž nemám čanci vědět, co se vlastně v reálu děje

Prostě to střídání příspěvku k věci s těmi nééékvěci mi přišlo vhodny pojmenovat těmi skřeky.

Jak už jsem psal, fakt není důležitý, co se o té vyhlášce píše tady nebo říká v TV, důležitý je teď co na to radnice, a do budoucna, co se podaří dohodnout s magistrátem
No kdyby to nebylo vůbec důležitý, nebavili bychom se zde o tom my někteří.

Upozornil jsem tě jen na to, že tvůj názor je stejně odtržený od reality, jako přístup úředníků:
Ok, to je tvůj pohled, v této věci vidím zase já ten tvůj názor zcela mimo klidně se taky dá říci odtržený od reality.

Ono to vypadá jednoduše - nerozumím psům, nepotřebuju je k životu, tak nařídím všem, vodit psy na vodítku, a bude vyřešeno.Kdo kde kdy tvrdil, že "bude vyřešeno"? O tom se zde přeci nebavíme.

K tomu uděláme ústupek, jednou za den necháme psy vylítat někde na oploceném pozemku a tak bude učiněno zadost i zákonu.
Hele to děláš naschvál? Nebo si to prostě neuvědomuješ?
Ta vyhláška přeci nikomu neurčuje, kolikrát za den může nechat vylítat psa. A jestli má někdo představu, že demokracie či svoboda je o tom, že má právo nechat svého psa vylítat vedle baráku nebo prostě poblíž, aby se nemusel namáhat dál...no tak to je problém dotyčného ne společnosti.

Jenže reálně je to naprostá blbost, psi nejsou programovatelný tamagoči, žijou 24 hodin za den, ne jen hodinu.
Přesně tak, proto by bylo vhodné, aby si psa pořizovali jen ti, teří jsou ochotni se jim věnovat. Nebo proč mají všichni ti nezvládnutí psi omezovat/otravovat/ohrožovat své okolí? Proč? Co je na tom odtrženého od reality?

Walda
Člen
# Zasláno: 24 Zář 2015 14:55
- Nahlásit

zbrnd

No kdyby to nebylo vůbec důležitý, nebavili bychom se zde o tom my někteří.

Jistě, pokud to někomu připadá důležitý, probírat tu vyhlášku tady, nechť to dělá.

Já jsem se zapojil jen proto, že jsem upozornil na ten rozpor - přesvědčování úředníků o tom, že jsou i jiné cesty, kam se ta vyhláška může směrovat a jakým směrem může působit na majitele psů, to na jedné straně, a na druhé straně teoretické slovíčkaření tady, které pro mě nemá smysl.

Škoda. Kdyby tady z toho vzešlo něco zajímavého, mohlo se to použít i ve skutečnosti. Dobrých argumentů a nápadů není nikdy dost.

Ale je pravda, že i při těch opravdových diskusích v městských částech, se ozvalo jen málo lidí s prakticky použitelnými připomínkami. Většinou jen lidi řvou že buď psy na vodítko a nejradši s nima z města pryč, a nebo zase, že psy neutiskovat a radši ani je neobtěžovat a nic po nich nechtít, abychom je náhodou nestresovali.

zbrnd
Člen
# Zasláno: 26 Zář 2015 16:28
- Nahlásit

Walda

Já jsem se zapojil jen proto, že jsem upozornil na ten rozpor - přesvědčování úředníků o tom, že jsou i jiné cesty, kam se ta vyhláška může směrovat a jakým směrem může působit na majitele psů, to na jedné straně, a na druhé straně teoretické slovíčkaření tady, které pro mě nemá smysl.

Aha. Tak to rozumim.

Škoda. Kdyby tady z toho vzešlo něco zajímavého, mohlo se to použít i ve skutečnosti. Dobrých argumentů a nápadů není nikdy dost.
Tady nemuselo nic vzchazet, to rozumny je napsany par lidma hned ze zacatku kdesik Jen to nejak nekoresponduje s nazory nekterych jinych.

Ale je pravda, že i při těch opravdových diskusích v městských částech, se ozvalo jen málo lidí s prakticky použitelnými připomínkami. Většinou jen lidi řvou že buď psy na vodítko a nejradši s nima z města pryč, a nebo zase, že psy neutiskovat a radši ani je neobtěžovat a nic po nich nechtít, abychom je náhodou nestresovali
No vidis a i proto ja jsem presvedcen o tom, co jsem psal. Protoze kdo chce, ten si cestu, jak zit rozumne se svym psem najde a kdo nechce .... toho muzes mesicne dotovat "milionem" a pes se stejne nebude mit dobre.

Walda
Člen
# Zasláno: 26 Zář 2015 21:24 - Změnil/a: Walda
- Nahlásit

zbrnd

Protoze kdo chce, ten si cestu, jak zit rozumne se svym psem najde a kdo nechce ....

Ano, opět takové české řešení - je jedno, co v té vyhlášce bude, protože to stejně nebude nikdo dodržovat. Takovej přístup mě fakt štve.

Jenže, co kdyby se to dalo obrátit a lidi motivovat. Už to tady přece kdysi bylo - kdo měl se psem složený zkoušky, neplatil městu poplatek.

davidkova renata
Člen
# Zasláno: 27 Zář 2015 11:08 - Změnil/a: davidkova renata
- Nahlásit

Walda
Jenže, co kdyby se to dalo obrátit a lidi motivovat. Už to tady přece kdysi bylo - kdo měl se psem složený zkoušky, neplatil městu poplatek.
nojo ale to bylo za toho ošklivého zlého svazarmu kde se pejskové jen bili a kopali
tedle model maj třá ve Švýcarsku,zkoušky neprobíhaj na cvičáku ale venku v běžným prostředí což mi přijde dobrý .)

kachna_
Člen
# Zasláno: 28 Zář 2015 13:11
- Nahlásit

Walda
kdo měl se psem složený zkoušky, neplatil městu poplatek.
proč by člověk, který má svého neposlušného psa psa ošéfovaného pomocí vodítka popř. náhubku měl platit vyšší poplatky než člověk, jehož pes chodí na přivolání?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Vaše odpověď

vypnout *Co to je?

» Uživatelské jméno:   Heslo:   (Zapomenuté heslo?) 

Zobrazit smajlíky ;-) Vypnout smajlíky

miniBB forum software © 2001-2017

Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2001 - 2014 [ Cz-pes.cz ]. Všechna práva vyhrazena.
E-mail: pes@cz-pes.cz, Web: http://www.cz-pes.cz
RSS kanál.
Přidejte si stránky k oblíbeným!
Vyhledávání